Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj početi med počitnicami doma?

kaj početi med počitnicami doma?

tisti ki ne bomo odpotovali nikamor, ideje kaj početi med počitnicami?

kartajte

mi bomo vsak dan kaj: kino, bowling, plavanje/bazen, igre z žogo (košarka, nogomet, tenis), sprehod na bližnji hrib/okoli jezera/park/zoo/, otroška igralnica, knjižnica, drsanje, pica, slaščičarna..tudi igre, ki so jih omenili, kak obisk za druženje otrok morda, slikanje, lego kocke, puzzle.. po občutku.

Pejte se nekam kopat.

Vsak dan skuhat komplet kosilo, pospraviti po hiši, zlikati kupe cunj, pripraviti in počistiti po vrtu, nekaj časa se igrati z otroki npr. človek ne jezi se, monopoli, popoldan sprehod v naravi, tek po gozdu… Čas mine, kot bi mignil.

Malo tudi od denarja. A počet se da marsikaj z zelo malo denarja. Svetovat ne morem, ker ne vem starosti otrok. 6-7 letniki ne morejo počet enakih stvari kot 12-14 .

Nimam počitnic imata jih moja otroka stara 16 in 14 let. Do 12 h bosta v svojih sobah nato bosta z muko prilezla ven na kosilo. Ko pridem pa jaz domov pa akcija in sicer drva imamo za zložit, če bo vreme obrezat drevesa, vrt poštihat, generalno po hiši. Teden bo en dva tri mimo. Pa še zapravili ne bomo nič.
Novodobni starši učite oyroke, da mormo vsak prosti trenutek izkoristiti za zabavo, potepanje……delat jih naučite. Brez dela ne bo jela.
Življenje ni igra.

In zakaj bi karkoli počeli? Enostavno lenariti ne znate več?

Hm hm hm..no, mogoče ju ti še prej naučiš, da je: “rana ura zlata ura”, sebe pa da se: “najprej pomete pred lastnim pragom” . Hahahaha

New Report

Close