Najdi forum

Splav

Prosim brez moraliziranja, ne gre pa niti zame. Poskušam pomagat kolegici. Torej; kje v sloveniji lahko opraviš samoplačniški splav z endometrijsko aspiracijo? To naj bi bil za telo najbolj enostaven poseg. Splav je sicer brezplačen, vendar se želi izognit postopkom in bi raje samoplačniško (najprej svoj ginekolog, napotnica, naprej in šele potem poseg…)?

Mislim, da aspiracije ne delajo več, splav s tabletko je najbrž najbolj uporabljan.

Tudi če greš samoplačniško, moraš kar čakati. Kar k svojemu ginekologu, ne glede na razlog, zakaj ne. Ginekologi ne obsojajo, niti ne smejo. Bolje je splav opraviti s tabletko, je manj škode. Se ga da solidno prenest.

nova
Uredništvo priporoča

Lahko se naroči v samoplačniško ginekološko ambulanto, pride na vrsto takoj naslednji dan.

kje pa so take ambulante? verjetno to ni navadna ginekološka ambulanta?

Sem imela splav z endometrijsko aspiracijo,moj plodek je zal sam odmrl in je bilo treba ocistiti ostanke nosecnosti.
Poseg mi je delal dr.Pusenjak in me je ZELO bolelo,brez anastezije,na meji se vzdrznega.

Jaz sem šla na splav z endometrijsko aspiracijo v Zdravstveni center Dravlje, naredil mi ga je dr. Pušenjak, skoraj nič ni bolelo, šla sem samoplačniško, ker se z mojo ginekologinjo nič pametnega ni dalo zmeniti :/ (ona bi čakaal, kaj pa če se premislim…). Že naslednji dan sem šla normalno v službo, krvavitev minimalna. Pomembno pa je, da si zelo malo noseč, jaz sem bila cca. 6 ali 7 tednov. Leta 2012 je stal 180 eur.

Hvala za to informacijo jaz tako. Pomojem bo naredila tocno tako kot ti. Ker je iskala nekaj takega z najmanj potmi in komplikacijami….

Jaz sem ga imela pred kratkim. Klicala sem svojo ginekologinjo, povedala, za kaj gre, bila naročena čez 2 dni. Dobila napotnico, šla še isti dan na pregled krvi v Ljubljano (rabiš zaradi krvne skupine) in poklicala na ginekološko kliniko, da se naročim. Termin so mi dali čez 2 dni (1. tableta), na isti dan so mi dali tudi termin za obisk socialne službe, kjer se lepo pogovoriš. 2 dni kasneje sem ostala par ur v dnevni kliniki, kjer sem dobila še 2.tabletko. Skratka, vse je šlo gladko, v roku 1 tedna in nihče ni kompliciral ali moraliziral.

SRAMOTA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Boš ti vzela tega otroka?


Boš ti vzela tega otroka?[/quote]
Ene 500 parov v Sloveniji bi ga pa res …


Boš ti vzela tega otroka?[/quote]
Ene 500 parov v Sloveniji bi ga pa res …[/quote]

Zagovornic proti pa sigurno več in koliko od teh je dalo v posvojitev otroka? Zakaj niso nadomestne matere?


Boš ti vzela tega otroka?[/quote]
Ene 500 parov v Sloveniji bi ga pa res …[/quote]

Pa dej nehi ti že no. Kaj tebi ni jasno – da zaradi papirologije in postopkov je lažje posvojit otroka iz ruske sirotišnice ali centralne Afrike, kot pa iz Slovenije……

Pa tudi otrok, ki je sad posilstva s strani močno motene, agresivne osebe, ( kar oseba, ki posili, tudi je), ima kar precej genske zasnove od posiljevalca v sebi….

Tole pa ne vem, če je endometrijska aspiracija (EA)…jaz nisem nobenih tablet dobivala, sam postopek je trajal cca. 20 min, tam sem vse skupaj bila pa nekaj več kot pol ure. Pri EA gre za “posrkanje” oz aspiracijo zarodka iz maternice…vsaj tako sem jaz takrat razumela. Pregled krvi pa sem tudi jaz morala opraviti prej.

New Report

Close