Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Do kam ste prišli

Do kam ste prišli

V spodnji temi – ponosna na najine otroke se mi je porodila misel.*

Do kam ste prišli z znanjem matematike VI?

Mimogrede – dragi starši, do kam pri matematiki ste prišli s svojim znanjem? Sam se spomnim z magisterija Hilbertov prostor, n- dimenzionalni prostor, zlepki, Hamiltonov cikel…, potem pa že veste, kateri faks sem tudi dal skozi ….

Vesel oče

Kaj si še prišel sem hvalit z neuporabnih znanjem? Jebo jaz tvojega Hilberta!
Meni je dovolj dobro služil Pitagorov izrek.

Veseli fotr na teologiji zakonska terapija.

nova
Uredništvo priporoča


Zato si pa danes socialni podpiranec!

Spet se mu je samo sanjalo.

Ne vem, kateri faks si obiskoval. Upam, da ti vse to znanje res velikokrat sluzi.
Moje je ostalo na srednjesoljski stopnji in se to sem ob neuporabi pozabila. Sicer pa vsak po svoje.

Znam seštevati, deliti, odštevati in množiti, več pa ne potrebujem.

Obvladam še procentni račun, da si lahko izračunam popuste :))

Kolikor za življenje potrebujem matematike, mi je jasna.

Obvladam še procentni račun, da si lahko izračunam popuste :))

Kolikor za življenje potrebujem matematike, mi je jasna.[/quote]

:)))

Obvladam še procentni račun, da si lahko izračunam popuste :))

Kolikor za življenje potrebujem matematike, mi je jasna.[/quote]

Ta pa zmaga! 😉

V trgovini se kupi ena Mašina ki se ji reče kalkulator. Ta zna vse in to v hipu. Za preprostega človeka je res profesor. Lahek in priročen. Drugače pa ga ima tudi vsak mobitel.


Dodajam še minutko za slovenščino: “kam ste prišli” ali “do kod ste prišli” … To bi morali znat tudi osnovnošolci, kaj šele tisti s faksom.

Pa še ena življenskega. Dokler imam denar si lahko privoščim, da drugi mislijo in delajo namesto mene. Ne vem kje sem to prebrala.

prišel sem kar globoko v teorijo, tam kjer praktično ni številk, le celotna naša in grška abeceda, pa vmes kakšna 1 ali 0. Je pa tudi res, da sem zadevo po izpitu pozabil, do sedaj, pa je tudi nisem več rabil. Tako, da se moje trenutno znanje konča pri zahtevnih nalogah integralov, odvodov itd…pa še to bolj za hobi, kot da bi potreboval.

https://www.youtube.com/watch?v=gBVFxYg-61g

Matematika ni moje močno področje.Ljubim umetnost.

[img]http://shrani.si/f/k/Qb/7KuM5Rd/hilbert-space.jpg[/img]

http://happyislandmusic.blogspot.si/2010_06_01_archive.html

na koncu srednje sem integrale računal na pamet

zdej pa brez excela tudi seštevam/odštevam ne ☺
če že moram kaj na pamet izračunati, pa uporabim šacometrijo ☺

https://www.google.si/search?q=hilbert+space+quantum+mechanics&biw=1280&bih=882&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiPxKPSwrLSAhXEchQKHd9cBUsQ_AUIBigB#tbm=isch&q=hilbert+curve+furniture&*&imgdii=wI21E_4tRVHP4M:&imgrc=twHXHG6Mm4GUEM:

Matematiko se lahko nauči vsak, je pa tako da moraš presedet kar dosti, veliko potrpljenja imet pa vadit. Integrali, odvodi, diferencialne enačbe, matrike…Je uporabna kokr za koga, danes imaš že polno programov za pomoč, ni pa merilo inteligence kot se hvali Vesel Oče. Zame imaš lahko doktorat iz astrofizike pa boš glede na tvoje poste zame še vedno bedak.


Čudno to, potem bi bili matematiki bedaki. Pa jih med bedaki ni.

Tako ti bom rekel. V moji stroki so ponucane vse male, velike in grške črke. Velika večina malih in velikih črk ima celo indekse. Torej je vseh premalo. Pa nič zato. Da nas ne bi toliko “poneumljali” z matematiko “so si izmislili” neke diagrame. Nekaj ne veš in na neki krivulji odčitaš tisto kar ne veš.
Ves smisel je uporabnost in specialitete so neuporabne.

Zanima me, kako se znaš odločiti za tip barve in zadevo prebarvati, ko ti sosedova gnojnica zamaže vogal stene.

Moja m’tmatka je bl švoh. No, edin fourjerja pa še znam. Aja, pa koušija pa dlamberta. Zabavni možakarji. M’rbit sem na k’kšnga še puzabu. Leta pa to naredijo svoje.

Ammm, kje je že sredja šola, uhh,….. aja, neki se pa še spomnim in to je, da ima krog 360 stopinj. Pa, če na črto tega kroga malo za šalo razvrstim ljudi po pameti od najbolj neumenga, ki štarta iz nule in tako se pamet teh ljudi stopnjuje čedalje bolj, tja do 359 stopinj, torej do genija.
Pa človek pogleda ta krog in kaj vidi,…. jebi ga, genija in norca čisto skup, o… fak, kakšna slučajnost, med norcem in genijem je samo en korak, domača kmečka matematika je zakon.

New Report

Close