Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kriza in pohanje

Kriza in pohanje

Danes si je mali zaželel pohanega piščanca. Do desetega imam natanko 25 eur. Znašla sem se, ubila eno jajce, solila, dodala drobtine, naredila neke ala svaljke in jih ocvrla na olju. Mali je bil zadovoljen. Mislim, tako slabo moram otroka prehranjevat, ker sem navadna trgovka z600euri plače. Včasih me je sram. Če bi šla nazaj ne bi imela otroka, ker tako, da mu ne moreš nič nudit razen ljubezni tudi ni življenje.

Je shit, ko zaradi pomanjkanja ne moreš pohanja met na talarju, ja…

posebno salamo. Je poceni in dobro.

Žalostno vse skupaj. Kaj nimaš staršev, ne moža, ne sestre, nobenega svojega, da bi te povabili na en pošten obrok?
Glej, škoda,ker nisi moja soseda, ker če bi bila, bi ti dala jaz par koščkov, ravno včeraj sem pohala piščanca za celo razširjeno familjo…

Če nimaš toliko za hrano, pač potem meso kupi v manjših količinah ali pod akcijo, ampak, da je še vedno solidno. Naslednjič – Lahko pa piščančje meso narežeš na manjše trakce, pa mu spohaš za vzorec. Morda pohan sir…mocarelo.
Eni jedo mesni narezek – pohan. Ne poznam…ne jem to.
Verjamem, da si je zaželel, ampak ne bo konec sveta če ne dobi.
Poskrbi, da ima sadje, zelenjavo na voljo, nekaj mesa,…vseeno kar je za razvoj.
Raje malo manj(v manjši) količini, kot pa umik vsega tega.
V tvoje finančno stanje in stroške se ne spuščam…

Tud jst sem navadna trgovka in tud 600e zasluzim.S hcerko same ziviva v najemu.Imam placo plus otroski,vcasih se prezivnino,ce imava sreco…za najemnino dobivava subvencijo…tako da namesto 250e placava 180e.Potem se pa tekoci stroski.In gre.Nikoli nisva lacni ne umazani.
Res pa je,da ne ziviva na veliki nogi.
Pa jamrava tudi nikoli ne.
Ti se pa norca delas,da te ni sram.
Glede hrane in zaloge se pa znajdi.Tud meso v akciji lahko kupis ceneje.Sej ce sta dva pa ja ne pojesta celega prasica.

Kaj se norca delaš, kakšna skromnost, imata 800€! To je cel luksuz, ti pa kao ne živiš na veliki nogi!
Kje pa zapravljaš, a???

Moja mama ima 280€ penzije, plača vse položnice, ima vse za hrano, pa še prišpara vsak mesec nekaj!
Ti bi s svojim dohodkom lahko živela kot car in še pol privarčevala!

A sem kje napisala,da nimam????
Avtorici ni potrebno jamrat.Jaz isto zasluzim.Fejst delam za to placo.Mi ne pade iz lufta.Der se na mene,ce bi socialno vlekla.Tak se pa nimas pravice.
280e ima?Za kulk let delovne dobe???20????al se manj?

35 let delovne dobe!
Tvoj OD in subvencijo najemnine pa jaz plačujem! Upam, da se tega zavedaš!

Za 35 let delovne dobe 280e…lazes ko hudic.
Za moj od delam jst sama.Koza neumna.Pejt spat.

Se strinjam z avtorico! Srce zelo boli če otroku ne moreš kupiti, kar si želi … Imam nekoliko višje prihodke, pa so verjetno tudi želje moje hčere višje… na koncu smo spet na istem.
No vsaj predsednik Pahor se strinja, da se v sloveniji neda normalno preživet če imaš manj kot 3000 evr

Kje je pa mož?

Koliko je žena, ki ste se “z belim kruhom” skregale, zdaj pa tu jamrate.

Šef mi je rekel, da bi morala danes imeti oba zakonca vsak po 2500 € plače, da bi dosegla primerljiv standard z 4 člansko drućino, kot je bil npr. leta 1972….

Vesel oče

Pa poglej še z druge strani. Otroku si naredila ocvrte svaljke. Res je, ni meso, ampak sama si zapisala, da je bil otrok zadovoljen. Kaj ni to veliko več vredno, kot pa nekaj koščkov z antibiotiki nafilanega piščančjega ali puranovega mesa? Izhajajo iz tega, da je bil otrok zadovoljen. Sama boš bolj optimistična in boš videla, da se ti bo začelo počasi obračati na bolje.


Eni sicer živitepri starših, v hišah, imate vrt… Jaz sem ga tudi imela, v hiši, zdaj sem v bloku in pač kupujem zelenjavo. Zaenkrat si še lahko privoščim. Pa me je skoraj kap včeraj – špinača 11 eur kg, paprika 5 eur kg, neke bučke tudi, sicer so bile bio, ostalo ne. In hodim zato ven jest. Meso je menda cenejše. In neka nezdrava hrana.


Pretiravat pa tud ni treba no 🙂

Ko bi vsaj lagala…
Za tvoj OD in vse tvoje subvencije in olajšave plačam JAZ!

Koza neumna si sama! Kako grdo si skočila v avtorico! Ko pa nekdo skoči v tebe, si pa vsa užaljena in nesramna!
Poznaš avtorico?
Veš kakšno je njeno življenje?
Veš kaj dela, kje živi, kako živi?
Nič od tega ne veš, ampak ne, ti si seveda najpametnejša in si se našla poklicano, da jo nazjaš!
Če bi bila res tako pametna, bi zaslužila vsaj trikratnik minimalca!

Avtorica se je res znašla in otrok je bil zadovoljen in konec dober, ampak je res potem tudi vse dobro?
Da si ne moreš privoščit j.ebene piščančje krače za 2€ ?!?!?!
Ma, nej gre vse f rit! Po moje je to danes nedopustno!

Tiste, ki si ne znate urediti življenja s kvalitetnim partnerjem preden si omislite otroka, ste navadne trape, potem pa še z denarjem ne znate, nastradajo pa nič krivi otroci. Ne daje se samo nog narazen vsakemu luftarju, ki pride mimo, potem pa jamrati. Same ste krive za vse, da vam je slabo in ste brez denarja.


Pa kaj ti veš, kaj je bilo in kaj je z njenim možem, lahko je že pokojni. Ne sodi.

Mislim, to pa je nesramnost. ne vidiš dalje od svojega plota. Če se tebi ne dogaja se nobenemu. Zelo rado se obrne pa te kresne z dvojno močjo.


Imam kolegico, ki je postala vdova pri 35 letih. življenje se ji je obrnilo na glavo.
pa druga kolegica, ki se je poročila z enim bogatim tipom (hiša, bazen, vikend, čoln, ona imela audija S5), po 8 letih si je tip omislil novejši model. ob ločitvi ji je kupil dvosobno stanovanje (uradno ni bilo nič njegovo, ima dva otroka, za preživnino se toži z njim – pa so njegovi otroci…).
nikoli ne veš, kaj se ti lahko zgodi jutri, tako, da raje ne dajaj takih izjav. Danes lepo živiš, jutri bolezen, izguba službe…

Avtorica se je res znašla in otrok je bil zadovoljen in konec dober, ampak je res potem tudi vse dobro?
Da si ne moreš privoščit j.ebene piščančje krače za 2€ ?!?!?!
Ma, nej gre vse f rit! Po moje je to danes nedopustno![/quote]

Ne še zdaleč ni dobro, da si ne moreš privoščit krače za 2 €. Vendar, če gledaš na vse negativno, s tem samo obremenjuješ sebe in nikdar ne bo drugače. Avtorici sem želela samo povedati, da je v vsem skupaj tudi nekaj dobrega – zadovoljen otrok. To prinaša vsaj malo optimizma in s tem tudi možnost na pozitivno energijo okrog nje in spremembo na bolje.

Avtorica se je res znašla in otrok je bil zadovoljen in konec dober, ampak je res potem tudi vse dobro?
Da si ne moreš privoščit j.ebene piščančje krače za 2€ ?!?!?!
Ma, nej gre vse f rit! Po moje je to danes nedopustno![/quote]

Ne še zdaleč ni dobro, da si ne moreš privoščit krače za 2 €. Vendar, če gledaš na vse negativno, s tem samo obremenjuješ sebe in nikdar ne bo drugače. Avtorici sem želela samo povedati, da je v vsem skupaj tudi nekaj dobrega – zadovoljen otrok. To prinaša vsaj malo optimizma in s tem tudi možnost na pozitivno energijo okrog nje in spremembo na bolje.[/quote]

Se strinjam, avtorica je pozitivna in iznajdljiva.
Moj namen je bil samo povedat, da je danes nedopusno, da si človek ne moe privoščit pohanih krač 1x na teden ali pa 1x na mesec.

New Report

Close