Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bančna kartica za v tujino

bančna kartica za v tujino

Hči dijakinha gre za 14 dni v tujino. Poleg gotovine, bi ji s sabo rada dala tudi bančno kartico, če bi ji denarja slučajno zmanjkalo. Najrajetako, da bi ji denar nakazala po potrbi. Sama imam odprt nacaden račun na Nlb. Moram tudi njej odpreti račun? Kje?Katero kartico izbrati? Odpotuje že v petek, na navadno kartico pa je potrebno čakati več kot teden.

Odpreš ji račun, na katerega ji po potrebi nakažeš denar, ona pa dviguje na bankomatih. NLB ina do 18. leta brezplačen račun. Me čudi, da dijakinja še nima bančne kartice, naši jih imata že od 10. leta in jima na račun nakazujem žepnino.

Če ji odprem navadni račun, dobi kartico prepozno. Ona jo potrebuje v četrtek.

Zanimive težave današnjih sončkov in njihovih staršev…
15let nazaj, ko smo mi hodili na ekskurzije, smo vsi imeli s seboj izključno denar. Pa smo obredli kar nekaj držav. Tudi, ko sem hodila od 12ga leta na jezikovne tečaje v Anglijo, sem imela s sabo gotovino. Preračunali smo si, koliko rabimo za kaj prigriznit, koliko lahko zapravimo za traparije, pa je bilo. Prehrana je v večji meri na ekskurzijah tako ali tako organizirana.
Če vztrajaš pri kartici za s seboj, pa svoje zaenkrat še nima, niti ti ne bo zneslo priskrbeti novega računa oz. nove kartice, ji pač daj svojo. Samo za ta čas ukini limit in te zadeve, če ji jo slučajno ukradejo.

Na vsako kartico se čaka, tako da ne vem, kako si to predstavljaš. In ne, na ekskurzijah ne rabijo kartic.

Kupi predplačniško kartico. Na NLB jo dobiš takoj, stane 10 ali 15 eur.

Ja, predplačniški mastercard dobiš takoj, ker so na zalogi in sama nalagaš. Registrira se kartica na tvoje ime, preko mobija dobiš pin in ji daš kartico.

Predplačniško kartico dobiš na vsaki banki, ni nujno da si komitent te banke.

Za dvig gotovine na bankomatih je z običajno mastercard kartico precejšnja provizija. Je s predplačniško mastercard kaj drugače?

Zelo odvisno od izdajatelja, ampak ponavadi je nižja. Priporočal bi Revolut, ki ne računa provizij za dvige do 200 EUR na mesec.

New Report

Close