Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Katastrofa Cerknica…

Katastrofa Cerknica…

Bil kolega z družino v Cerknici, pravi, da na slabši prireditvi v življenju še ni bil. Gužva, za 7 € vstopnine nič od nič, zamuda, neke maske vsake tolko časa, skratka poden od podna !!!?

Mi smo bli tud tam, pa je blo čist OK. Vstopnina pač je, začnejo karneval ko ni več gužva na izvozu z AC (preverjene info). Ker se je že zgodilo, da so ljudje zamujali in prišli v Cerknico ko je blo že konec. ZAto zdaj počakajo, da gre največji naval dol z AC v Cerknico. Kar se tiče gužve- malo se sprehodiš pa najdeš tud malo več prostora, je pa bla letos res gužva. Maske so si pa kar lepo sledile. Pač pr tako velikih maskah ne morejo kar voziti meter za drugim. Mi smo si vzeli kot celodnevni izlet in uživali. Je pa treba kaj potrpeti. LP

Mi smo šli samo enkrat, pa nas je popolnoma odbilo, ker so bili vsi pijani že dopoldne, ko so se šele pripravljali v maske. Ogabno in primitivno. Od takrat ne gremo vec tja.

Res je, za ta “karneval” moraš biti totalno nabit, sicer se ti vse skupaj zagravža.

Včasih so imeli na Viru pri Domžalah sprevod pustnih mask, tisto je bilo veliko bolj na nivoju, ne vem pa, če so ga letos imeli…..


Tudi mi smo bili v soboto v Cerknici. Od doma smo šli zjutraj. Prispeli v prazno Cerknico in plačali 7 eur za vstopnino. Če bi vedeli, da je v predprodaji cena 3-4 eur, bi jo kupili prej, ampak nismo vedeli.
Sprehodili smo se po Cerknici, na toplem sončku spili kavico in pojedli vsak en krof, potem pa – res da eno uro prej – stopili k ograji in bili tako v prvi “bojni”. Režali smo se butalskim polcajem, ki so na biciklih pregledovali teren… ja, verjetno so bili res malo “mehki”, ampak simpatični 🙂 Karneval je bil fajn, predvsem moram pohvaliti nastop kurentov. Prvič sem videla celoten njihov “program” oziroma ples. Pred občino so odložili maske in imeli nastop. Res, vse pohvale. Poleg tradicionalne Uršule, ščuk in ostalih večjih mask so bile tudi ostale dobre. Glede pijanosti – hja, Butalci so bili pa res nekam mehki tja v gležnje 🙂 Ne vsi, nekaj pa 🙂 Je pa bilo nekaj fajn nacejenih v lokalih, ampak ti so bili tam verjetno še od prejšnjega dne, s tem pa organizatorji nimajo nič.

Naj pohvalim tudi voditelje – vse tri! Prireditev so lepo povezovali. Všeč mi je bilo, da so povedali tudi kakšne legende in podobno…

Za organizatorje (če slučajno berete) pa samo to – po prireditvi smo se odpeljali do Cerkniškega jezera. Škoda, da je bil muzej zaprt. Mogoče za drugič…

Cjrknca je lejpu mejstu ma kakuši okul dvejstu.

En z Rakka.

Žalostno, da je v Sloveniji vsako praznovanje le izgovor, da se ga ljudje napijejo. Žal tudi v Cerknici to velja, nažgani so cel teden, si vzamejo prav dopust in do konca napijejo. Videno. In povedano od kolega, ki tam živi in ima kolege v organizaciji tega piranskega dogodka.

Ko smo že pri tem … a to so vsako leto iste maske? Uršula, Butalci itd.?

Ja, vsako leto so iste maske. Vsake toliko let pa dodajo kako novo.

New Report

Close