Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Spanščina? A je zahtevna?

Spanščina? A je zahtevna?

..da bi pričela z učenjem spanščine. Kaj je najtežje? Izgovorjava, pisanje? Slovnica?

Kakšni predlogi? Hvala vnaprej.

Lp

PMSM sodi med lažje jezike, vsaj v primerjavi s kakšno slovenščino 🙂 Slovnica ima kar dosti skupnega z angleško, predvsem nebroj slovničnih časov, dva glagola za “biti”…, pravila za izgovorjavo pa se da zelo hitro skapirati. Če že znaš italijansko, pa skorajda že na pol obvladaš tudi španščino. Morda je še največji problem, da se “španščine” v vsaki latinskoameriški državi že kar opazno razlikujejo, podobno kot se tudi britanska, ameriška, avstralska, … angleščina.

Spanscina je zakon. Mocno ti jo priporocam. Ce si se lahk naucila ali anglesko, ali nemsko, ali francosko, pol ti povem, da je spanscina se 2x lazja. Ima svoje poswbnosti, ki pa so zanemarljive po tezavnost, napram drugim jezikom. Jezik je zelo.melodicen, in ne bi smela imeti problemov z izgovorjavo. Ce se bos odlocila za organiziran jezikovni tecaj, v kaksni jezikovni soli, pol ti toplo priporocam, da gres v tisto, ki ponuja ucenje z native speakerjem, ker je ucenje veliko bolj zabavno in poucno.

Jaz res nisem človek za učenje jezikov, ampak španščina mi je bila zelo všeč. Lahko in hitro se jo naučiš, meni je zelo lahko izgovarjati besede, lažje kot pri na primer angleščini, kjer se mi včasih malo zatika jezik. Tako da, španščina je top!

Aja in tudi pisanje, ko se enkrat navadiš osnovnih pravil, je res lahko.

Res si pametna?! Kaj ti bo španščina? Boš tam živela? Iskala zaposlitev? POslala tja svoje otroke?
Delam v Avstriji. Že nekaj časa. Dobra plača in lepo delovno mesto. V tem momentu bi zaposlili vsaj pri nas, 20 ali 25 ljudi. Slovenci pa ne znate dvajset besed pravilno nemško povedat. Pa zaposlitev pred vrati. Vi ga pa z angleščino pa španšlino serjete! V Avstriji nihče ne govori ne angleško in ne špansko!

Sploh ne. Meni je zelo domača. Poskusi, zakaj pa ne..

Ja vedno se najde en ‘ta pametn’ . No no dejmo Slovencelni, vsi se pejmo učit nemščino, da bomo potem lahko delal v Avstriji.. Joj

Po pravici povedano mi je španščina kar težka – mislim slovnico. Kljub temu, da govorim angleško, nemško, italjansko in francosko,

So klug wie du meinst dass du es bist, hasst du vielleicht daran andenken, dass die Dame schon einige Fremdsprache (u.a. deutsch, englisch, italienisch und/oder franzözisch) spricht?
Und dass nicht jede Slowene in Österreich arbeiten möchte?

Da se nekdo ne uči jezika iz potrebe (beri: želje po preživetju) temveč iz veselja, ti pa ni kapnilo….

So klug wie du meinst dass du es bist, hasst du vielleicht daran andenken, dass die Dame schon einige Fremdsprache (u.a. deutsch, englisch, italienisch und/oder franzözisch) spricht?
Und dass nicht jede Slowene in Österreich arbeiten möchte?[/quote]
O marička. “Hast si vielleicht daran andenken?” Welche Sprache ist das eigentlich? 🙂
Aja, Klugscheisser bo pravi izraz. :-))))

So klug wie du meinst dass du es bist, hasst du vielleicht daran andenken, dass die Dame schon einige Fremdsprache (u.a. deutsch, englisch, italienisch und/oder franzözisch) spricht?
Und dass nicht jede Slowene in Österreich arbeiten möchte?[/quote]
O marička. “Hast si vielleicht daran andenken?” Welche Sprache ist das eigentlich? 🙂
Aja, Klugscheisser bo pravi izraz. :-))))[/quote]

Schatz, warum nimmst du die Pillen, du bist ja ganz vervirrt….


O marička. “Hast si vielleicht daran andenken?” Welche Sprache ist das eigentlich? 🙂
Aja, Klugscheisser bo pravi izraz. :-))))[/quote]

Schatz, warum nimmst du die Pillen, du bist ja ganz vervirrt….[/quote]
Kaine Angst, ich nehme keine Pillen. Aber du – offensichtlich hast du sie vergessen. 🙂 Du bist ja total verwirrt!

Kaj jim bodo slovenci, imajo že dovolj migrantov z bližnjega vzhoda, ki komaj čakajo da ga po dojče zašprehajo.

New Report

Close