Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek izredna socialna pomoč – višina in pogoji

izredna socialna pomoč – višina in pogoji

Mi lahko kdo pove kolikšna je višina izredne socialne pomoči? Priložila sem kopije neplačanih položnic za cc. 300 evrov (voda in eleketrika), odločili pa so da mi pripada le plačilo ene za 135 evrov.
Dohodka imam 380 evrov mesečno, nimam nič kar bi zmanjšalo cenzus. Ne vidim izhoda kako plačati. Vlagala sem prvič v življenju, vsi upokojenci mi pravijo, da jo prejmejo cc.290 evrov, pa imajo z varstvenim dodatkom 470 evrov dohodkov.
Hvala, vesela bom vsake razlage, morda celo kdo tam dela, pa mi pove iz prve roke.

Tu ima pa čisto proste roke tista na CSD, ki odloča o vlogi, za razliko od redne denarne pomoči. Višina izredne denarne pomoči je lahko bistveno višja, imaš lestvico na strani vsakega CSD-ja. zagotovo pa imajo direktivo od ministrstva, da odobrijo čim manj, tako da jim nič ne moreš.

Ves kva nared
Poglej n ODLOCBO KRRA JE VODILA POSTOPEK PA POKLIC AL PA SE BOLJ POJD TJA.
Pa ne ko polizana kura ampak z visoko dvignjeno glavo pa jo vpras po katerem kljucu ti je dodelila135e..
Povej ji da se bos pritizla bo hitr popravla…ce imas ti prav oz ce je tako kot si napisala.
Ne pusti se jim..cajta mas mnde ene 15 dni za pritizbo do nje pa v sredo

nova
Uredništvo priporoča

Hvala obema. Ima pa očitno Polarni sij kar prav. Očitno je res odvisno le od tistega tam, ki to ureja, kako se mu zdi, ali kakšne volje je. In, če dobi kdo v roke, ki ne razume stiske, je pač tako. Res veliko ljudi mi je govorilo, da so zmeraj ko so zaprosili dali skupaj za 3 mesece položnic, ker se jim pač ni izšlo. In vedno dobili najvišjo možno, to je okoli 292. Pa imajo višje dohodke in vse isto kot jaz. Praktično so dobili denar za vse položnice.
Že tako se slabo počutim, ker me je zdravstveno stanje pripeljalo do tega, da sem morala prvič zaprositi za pomoč pri plačilu položnic.
Naj povem, da sem poklicala tja. In dobila “prijazno”, da sem nehvaležna kot prvo, (saj sem, toda kako plačati ostalo ne vem) potem, da so bile položnice za nazaj, da njih pa ne plačajo ( očitno samo meni ne), samo za zadnji mesec, no tudi za zadnji mesec so mi odobrili samo eno od elektrike, druge, manjše dve pa ne. Spet odgovor kar neki, ni logike. Pa očitek zakaj imam toliko elektrike. A naj zmrznem, če ni nobene izolacije, pa nisem bila na vročem. 🙁 Potem sem dobila pa še odgovor, da naj drugi mesec pa spet vložim. Eh…
Res sem razočarana in obupana. Upam, da elektrike ne odklopijo kar kmalu. Nekako bom že, pa čeprav jim vsak mesec nekaj malega nakažem, da poplačam zaostanek.
Pa zaradi mene, če kdo bere od tam, tudi, če me spozna. Sicer pa je vedno tako bilo, da siti lačnega ne razume.
No, dobra šola mi je za drugo zimo, v kolikor mi še ne bo dano delati. V kar sicer močno upam. Očitno bom bivakirala v stanovanju na deset stopinjah, ne na 19.

Zato pa pravim da se pritoz..pa ce rata al pa ne..pa bo
Zato ker si tiste babe obnasajo kot da gre z njihovga zepa.po zakonu so ti dolzni placat ce nimas.jutr poklic spet oz v sredo pa se pogovor s kero drugo in jo vpras ce veljajo poloznice za nazaj in ko zves poklic direktorco pa brez heca….povej kako je in obljubim ti da uspes
Ti pa recem drug mes spet zapros ce si pametna ne pust se odgnat.
Ker namerno odganjajotocno take kot su ti samske prestrasene…zarad driugih se jim ne pust…mas pravico da zaprosis mislim da 2…
Ti bojo se druge povedale k se v te zadeve bolj zastopijo..
Ajde punce pomagite ji

Zapros drug mesec pa poslji po posti v velikikuverti priporoceno
Ne rabis jihniti gledat ce bo kaj falil ti bojo sporocil

Se ne pišeš prav!
Matr me take stvari razpizdijo! A jih lahko jaz pokličem?

Jaz se ne zastopim vem pa da lahko zaprosis 2…odvisno kok si dobila 1
Misslim da na samsko dajo pkoli 400e
Oz v celem letu okol 800e in potem ti to razdelijo al pa dobis skupi moras pa met dokaze.
Ne pusti se jim z drugo govori oz meil
Napis…ce bos klicala rec unmu vratarju za drugo obcino oz priimek na drugo vrko.. Da dobis drugo

Pojdi do direktorja, so ti dolžni razložit. Morda vprašaj še na RK.
je pa bedno hodit naokoli in skrajno ponižujoče

Pozdravljeni,
Pred leti ko smo imeli lasten izvir vode nam je zatajila pumpa za črpanje vode (cca.800€) sem odšla na CSD povprašat… Tam mi je “prijazna” gospa povedala da če ne moremo poskrbet za otroke naj jih pa tja pripeljem -jokala sem da ne pozabim.
No od takrat na CSD ureja moj mož z močnejšim ,višjim glasom.Urejeno imamo TAKOJ pomagajo vlogo spisati tam zaposlene da je vse 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kt njim zakoni zahtevajo. Polagam na srce vsem: oni so tam zarad nas ko jih potrebujemo.Ne prosiš ampak zahtevaj ! kar ti po zakonu pripada. To da so plače in penzije bedne nismo mi krivi ampak država. Srečno

New Report

Close