Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kožno znamenje, kam?

Kožno znamenje, kam?

Mislim, da sem že spraševala tukaj, pa ne najdem.

“Pacientka”, ki prihaja na določeno terapijo je imela melanom in odstranjeno varovalno bezgavko…tako se pogovarjamo o teh znamenjih in ji povem, da imam ena 2 grda, čudna, ampak, da moja dermatologinja kljub pregledu ne svetuje nič.
Potem sem ji pokazala in ta ženska je kar odskočila ko je videla, njena reakcija je bila več kot očitna, da jo je spomnila na njene težave. Njen nasvet je bil takoj odstranit in počakaj na izvid za kaj se gre.

Ni mi prijetno, ampak je očitno edina to pot – odstranit in počakat izvid 🙁

Ima kdo kje dobre izkušnje kje je to najbolj zanesljivo odstranit, ter koliko časa čakaš na izvid?
Izvida me je strah, priznam.

Hvala.

Jaz sem dala odstraniti (po priporočilu dermatologinje) na kirurgiji v naši bolnišnici, na napotnico, tudi patološki pregled izrezanega tkiva je sodil zraven.

Če si iz Murske Sobote, verjetno ne boš hodila na Gorenjsko, ali pač? Jaz sem šla na Jesenice, v bolnico, recimo.

Osebam z veliko kožnimi znamenji pripada brezplačna kontrola vsako leto ali vsaki dve leti.

Aja? Lahko prosim navedeš od kod ti ta informacija?
Zanima me, ker imam samo ogrooomno znamenj in so se me odkrižali naj si jih grem samoplačniško odstanit.

Aja? Lahko prosim navedeš od kod ti ta informacija?
Zanima me, ker imam samo ogrooomno znamenj in so se me odkrižali naj si jih grem samoplačniško odstanit.[/quote]

Hči z ogromno znamenji naroča dermatolog na pol leta, mene na eno leto.
Imamo pa MM v družini (moj oče).

Aja? Lahko prosim navedeš od kod ti ta informacija?
Zanima me, ker imam samo ogrooomno znamenj in so se me odkrižali naj si jih grem samoplačniško odstanit.[/quote]

Nihče ne govori o odstranitvi, ampak o kontroli. Ta ti vsekakor pripada. Po tvojih željah pa ti na koncesijo ne bo noben znamenj odstranjeval.

Ok, kontrola, ne odstranjevanje. Na kaj se lahko skliujem? Kje je to zapisano, da mi pripada?
Hvala.


Nimaš se na kaj sklicevat. Osebni zdravnik te poslje k dermatologu, ta pa presodi, kako pogosto rabiš kontrole.

New Report

Close