Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dopusti – poročeni, z otroci, samski…

Dopusti – poročeni, z otroci, samski…

Kako je pri vas glede dopustov?
Morajo samski vedno vzeti tisto, kar ostane in imajo prednost vezani brez otrok, še večjo prednost pa vezani z otroci?
Pa ne sprašujem za te zimske počitnice. Zdaj mi itak ni do dopusta. Ampak za prvomajske pa konec oktobra pa tako naprej pa tudi jaz želim dopust. Ker daš nekaj dopusta, nekaj so prazniki in že imaš kar nekaj prostih dni.

Pri nas imajo prednost tisti z majhnimi otroci, se pravi 1. triada, ker za te otroke v teh počitnicah ni organiziranega varstva. Nihče se ne buni, vsi razumemo!

Pri nas imajo prednost tisti z majhnimi otroci, se pravi 1. triada, ker za te otroke v teh počitnicah ni organiziranega varstva. Nihče se ne buni, vsi razumemo![/quote]

Pri nas imajo prednost tisti z otroki, ne glede na starost. Potem tisti, ki nimajo otrok, niso pa samski. Samski smo pa ta zadnji. Vedno se moramo prilagajat.
Pošteno bi bilo, da enkrat en, drugič drug koristi dopust med prazniki. Ne pa, da imajo eni vedno prednost.

nova
Uredništvo priporoča

Pri nas imajo prednost tisti z majhnimi otroci, se pravi 1. triada, ker za te otroke v teh počitnicah ni organiziranega varstva. Nihče se ne buni, vsi razumemo![/quote]

Pri nas imajo prednost tisti z otroki, ne glede na starost. Potem tisti, ki nimajo otrok, niso pa samski. Samski smo pa ta zadnji. Vedno se moramo prilagajat.
Pošteno bi bilo, da enkrat en, drugič drug koristi dopust med prazniki. Ne pa, da imajo eni vedno prednost.[/quote]

Slaba organizacija in ne timski duh!
Se pa ne strinjam z zadnjim stavkom, vedno ima kdo prednost zaradi družinskih razmer! Tudi naša samska sodelavka, ki ima mamo v domu ima nekatere prednosti!

V naši skupini se menjamo ponavadi. Ta teden eden, za prvi maj drugi, jesenske počitnice tretji itd… tako je pač najbolj fer, vsak se pa mora kdaj znajti, če ne znese z dopustom, tako pač je.

quote=”kako pri vas”]

Pri nas imajo prednost tisti z otroki, ne glede na starost. [/quote]

Popolnoma razumljivo.

Kako pa bi sine brez spremstva svoje mame sine peljal svojo družino na dopust?

😛

Ampak pameten samski bo šel na dopust takrat, ko so ostali v službi in otroci v šolah.

Ta pameten bo naredil tako, tisti ta žleht, pa ne.
Če pogledam nazaj, so bile določene sodelavke tako žleht, da so da dopuste nalašč pisale tako, da so tiste z otroki bile v zadregi. No po menjavi šefa, so vse tiste sodelavke odletele. Pač šefe hoče tim, vsi za enega en za vse in je zadnjih 5 let mir. Vsi komu kdaj vskočimo!

Pri nas imajo prednost tisti z majhnimi otroci, se pravi 1. triada, ker za te otroke v teh počitnicah ni organiziranega varstva. Nihče se ne buni, vsi razumemo![/quote]

Pri nas imajo prednost tisti z otroki, ne glede na starost. Potem tisti, ki nimajo otrok, niso pa samski. Samski smo pa ta zadnji. Vedno se moramo prilagajat.
Pošteno bi bilo, da enkrat en, drugič drug koristi dopust med prazniki. Ne pa, da imajo eni vedno prednost.[/quote]

Ja in to je vedno bilo zelo nesramno. Dokler sem sama bila samska, sem tudi vedno morala to in ono in tisto. Če je bilo treba kaj organizirati, pripravljati…. vedno samski.
Potem sem jim enkrat povedala, da če bom morala vedno svoj prosti čas porabiti za službo, bom večno ostala samska, Potem so me pustili pri miru 🙂

Pri nas imajo prednost tisti z otroki, ne glede na starost. Potem tisti, ki nimajo otrok, niso pa samski. Samski smo pa ta zadnji. Vedno se moramo prilagajat.
Pošteno bi bilo, da enkrat en, drugič drug koristi dopust med prazniki. Ne pa, da imajo eni vedno prednost.[/quote]

Ja in to je vedno bilo zelo nesramno. Dokler sem sama bila samska, sem tudi vedno morala to in ono in tisto. Če je bilo treba kaj organizirati, pripravljati…. vedno samski.
Potem sem jim enkrat povedala, da če bom morala vedno svoj prosti čas porabiti za službo, bom večno ostala samska, Potem so me pustili pri miru :-)[/quote]

Nikoli mi ni niti na pamet padlo kaj takega!

Pri nas tiste z otroki nimajo nobenih večjih privilegijev od tistih brez. Prednost imajo tisti, ki je naprimer prejšnje leto niso imeli (ne glede na otroke), če govorimo o delu oz. dopustu na praznične dneve (pri nas so vsi delovni). Med poletnimi dopusti isto, je pa takrat malo lažje.

Letos za prvi maj in 27. april. 3 dnevi praznikov. Če vzamem zraven še malo dopusta, sem fraj 2 tedna, ker je dovolj za moje potovanje.
Torej vzamem samo 7 dni dopusta in sem prosta 16 dni.
Ti je sedaj bolj razumljivo? Zakaj me moti, da imajo vedno prednost vezani brez otrok, tisti z otroci (vseeno ali so 2 leti ali pa 15 let stari) pa imajo itak še bolj prednost.

Pri vas imate bolj normalen tim :).

Imam srečo, da svoje delo pokrivam sama in si dopust prilagajam samo delu, ne pa tudi sodelavcem in sodelavkam.

Medicinska sestra, ne? Ampak tam se babe znajo kregat, ufff in polena pod noge metat, pa očitat dopuste. 🙂

Medicinska sestra, ne? Ampak tam se babe znajo kregat, ufff in polena pod noge metat, pa očitat dopuste. :-)[/quote]
Če je to kaka vaša fantazija, vas moram razočarati, nisem m. s. Je pa res, kjer sem zaposlena se pač znamo postaviti zase, brez kreganja.

Medicinska sestra, ne? Ampak tam se babe znajo kregat, ufff in polena pod noge metat, pa očitat dopuste. :-)[/quote]
Če je to kaka vaša fantazija, vas moram razočarati, nisem m. s. Je pa res, kjer sem zaposlena se pač znamo postaviti zase, brez kreganja.[/quote]
Ni fantazija, tako izgleda, glede na teme katere se odzivaš, pa še ena mi je prišepnila z enakim prepričanjem. 🙂 V zdravstvu si zagotovo, ni pa nujno da si medicinska sestra.:-)

Naj ne bi bilo razlik, a vseeno so.
1.) samski, žal najbolj “nastradajo”. So najbolj fleksibilni, ne potrebujejo se prilagajat partnerjevi službi in dopustu. Lahko dopust pravzaprav prilagodijo v osnovi samo nase.
2.) vezani, brez otrok, se morajo prilagajat, njegovi in njeni službi in obema dopustoma.
Ko sva bila še brez otrok, sva z veseljem hodila na dopust junija in septembra, nikoli v gužvo med šol.počitnicami, julija in avgusta.
3.) vezani s šoloobveznimi otroci. Verjemi, da je tem najslabše. Dokler so otroci predšolski, spadajo v skupino vezanih, brez otrok, je vseeno. Ko imaš enkrat šoloobvezne otroke si najbolj omejen. Upoštevat in uskladit moraš dve službi, dva dopusta in to znotraj omejenega časa šol.počitnic. V primeru, če ima en, ali celo oba specifične poklice (službe, ki delujejo 24h, zdravstvo, aviacija ipd.), verjemi, da je še bolj komplicirano. Tem službam namreč tudi znotraj šol.počitnic težko odobrijo dopuste.

Tako da, te razumem, ni fer, a tako je.
Najbolj fleksibilni glede dopustov ste samski.

Prav je, da imajo tiste z otroki prednost pred tistimi brez otrok. Ko bo samska imela otroke, bo imela pa ona prednost. Simpl.

Letos za prvi maj in 27. april. 3 dnevi praznikov. Če vzamem zraven še malo dopusta, sem fraj 2 tedna, ker je dovolj za moje potovanje.
Torej vzamem samo 7 dni dopusta in sem prosta 16 dni.
Ti je sedaj bolj razumljivo? Zakaj me moti, da imajo vedno prednost vezani brez otrok, tisti z otroci (vseeno ali so 2 leti ali pa 15 let stari) pa imajo itak še bolj prednost.[/quote]

Ko boš imela otroke, boš imela prednost pred tistimi, ki takrat ne bodo imeli otrok.
Ti je sedaj razumljivo.

da se jaz lažje prilagodim, kot sodelavka z šoloobveznimi otroki, ter sodelavka, kjer je mož zaposlen v podjetju s kolektivnimi dopusti.
A vam to ni logično? Vsak ki ima družino, je prav, da je čimveč z družino!

Letos za prvi maj in 27. april. 3 dnevi praznikov. Če vzamem zraven še malo dopusta, sem fraj 2 tedna, ker je dovolj za moje potovanje.
Torej vzamem samo 7 dni dopusta in sem prosta 16 dni.
Ti je sedaj bolj razumljivo? Zakaj me moti, da imajo vedno prednost vezani brez otrok, tisti z otroci (vseeno ali so 2 leti ali pa 15 let stari) pa imajo itak še bolj prednost.[/quote]

Ko boš imela otroke, boš imela prednost pred tistimi, ki takrat ne bodo imeli otrok.
Ti je sedaj razumljivo.[/quote]

Ženska, jaz sem stara 40+, tako, da je tvoj komentar zelo zgrešen.

Jaz sem se odločila, da bom postala lažnivka in bom tako bolje skoz prišla.
Rekla bom, da imam partnerja in da ima on takrat kolektivca. Tako kot naredijo ostale ženske.
Zakaj bi morala vedno jaz ta kratko potegnit? Tudi jah bi rada imela podaljšane praznike, tudi jaz bi rada kdaj uživala več dni skupaj.
Zato vidim eno samo rešitev: lagati, da imam partnerja, ki ima kolektivca (sicer pa kako naj vem, da ostale ne lažejo?).

Ko boš imela otroke, boš imela prednost pred tistimi, ki takrat ne bodo imeli otrok.
Ti je sedaj razumljivo.[/quote]

Ženska, jaz sem stara 40+, tako, da je tvoj komentar zelo zgrešen.[/quote]

V bistvu je zgrešen tvoj post. Ne razumem, nonstop se govori o nevzgojeni mulariji, tam pa bi staršem dobesedno onemogočali starševstvo, ker ste kao tudi vi (ne mi, pe čeprav sem samska 40+) prikrajšani zakaj že?
Aja, ker je letos naneslo, da bodo 1. majski kot pač bodo!
Eni ste res čudni in tako hudo egoistični, da vidite le sebe!

Ženska, jaz sem stara 40+, tako, da je tvoj komentar zelo zgrešen.[/quote]

V bistvu je zgrešen tvoj post. Ne razumem, nonstop se govori o nevzgojeni mulariji, tam pa bi staršem dobesedno onemogočali starševstvo, ker ste kao tudi vi (ne mi, pe čeprav sem samska 40+) prikrajšani zakaj že?
Aja, ker je letos naneslo, da bodo 1. majski kot pač bodo!
Eni ste res čudni in tako hudo egoistični, da vidite le sebe![/quote]

Če bi bila egoistična, ne bi ta kratke potegnila. In to vedno.
Zakaj, ker sem samska, ne smem na potovanje med prvomajskimi? Kolegica, ki ima pa fanta pa sme it in samo zato, ker ima fanta?
Ali pa sodelavka, ki ima 2 letnika otroka, v vrtcu, mora res ravno za prvomajske it na potovanje, jaz pa ne smem?
Veš nekaj let to prenašaš, potem pa vidiš, da so ljudje pokvarjeni. Imajo na tisoče razlogov, samo, da pridejo do svojega.
Če razumem tiste, ki imajo otroke v OŠ, tistih, ki imajo odrasle otroke ali pa male otročke ali pa sploh nimajo otrok, nikakor ne razumem. Zakaj morajo biti tako egoistični.

New Report

Close