Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pa kaj utrujajo z vnovičnim obveznim služenjem vojaškega roka?

Pa kaj utrujajo z vnovičnim obveznim služenjem vojaškega roka?

Denarja ni, anketa tudi ne odraža volje naroda, no to jih niti ne zanima. Naj denar raje namenijo upokojencem ali zdravstvu. Ali nam bodo vzeli še kake pravice iz zdravstva, da bodo lahko uvedli to nepotrebno služenje vojaškega roka?

Nekaj se pripravlja, begunci, služenje vojaškega roka, Nemci ugašajo nuklearne elektrarne…?

S tem ponovnim obveznim služenjem vojske, serje desusov Erjavec. On lahko serje ker ima samo hčere. Če bi mel sina, bi bil pa proti.
Ta Erjavec je en navaden gnoj.

nova
Uredništvo priporoča

S tem ponovnim obveznim služenjem vojske, serje desusov Erjavec. On lahko serje ker ima samo hčere. Če bi mel sina, bi bil pa proti.
Ta Erjavec je en navaden gnoj.

Kahla verjetno misli spet kakšne ruske vojaške odpadke kupiti, pa potrebuje kanonen futer

Imam sina, ki pa ni razvajenček. Sem pa takoj za tole. Naj iz otrok naredijo moške, ne pa, da so pri 30 letih doma in skoraj dojenčki. Mamice se greste eno čudno vzgojo. Kar poglejte tole razvajeno mularijo. Nič ne zna, nič se ji ne ljubi. Takoj za!

Populistična poteza Erjavca, ki je že v predvolilni kampaniji, raja pa naseda 🙂

Erjavec predlaga obvezno služenje vojske za vse nove upokojence. TAko bodo dobili zraven odločbe o penziji, še poziv na štelungo. Pa bosta rešena dva problema naenkrat, dovolj vojske, ki je ne bo škoda, pa še revnih upokojencev se reši.


Pa ne moreš bit tak!!! Glih zdaj, ko nam je zrihtal najnižjo penzijo jurja!!!
Kam bomo pa denar dali!!☺☺

Vem, da denarja ni, zato je to mlatenje prazne slame. Sem pa za, da se 19 letnike pošlje za pol leta stran od mamic. Vojska je fantiče spremenila v fante.


A država mora popravljat tvojo zafurano vzgojo? Ej, kaj ko bi ti otroke kar takoj vzeli, če nisi sposoben vzgajati? Kera bedna in neumna je to z vojaščino. Kot da ste vi starci pa kaj odnesli iz JNA? Ste kaj bolj sposobni? Samostojni? Še gat si ne kupite sami, pa ste glasni glede svojih otrok?!? Sami ste jih naredili takšne, nesposobneži!

Niti vojska, niti šola , temveč starši naj bi vzgajali.

Lahko je z tujim po koprivah. Kdor si želi v vojsko – ima že sedaj možnost. Da pa tam neki upokojenci odločajo, kaj naj bi bilo za mladce dobro :-(. Ali naredimo še anketo, ali naj se pokojnine ukinejo?


Aha? In potem so vsi ti fantje doživeli množično amnezijo glede samostojnosti – postiljanja, čiščenja wcjev, skrbi za svojo obleko? Aja, ne, saj prali so jim tam, kuhali tudi, kaj so torej že delali, poleg zabušavanja? Poslušali in prenašali izživljanje frustrirancev? Ja, to je res naredilo prave moške iz njih. Takšne, ki si komaj rit sami obrišejo, vse ostalo pa že ni več njihova domena. Še svojih otrok ne znajo vzgajati!
Sem za neko obliko tečaja, ki bi se ga morali udeležiti vsi – fantje in punce. Vključena pa bi bila prva pomoč, ravnanja ob naravnih nesrečah, tudi vojni – skratka bolj tečaj splošnega znanja. Tega manjka danes. Klobasanje o služenju vojaškega roka je še vedno samo klobasanje, ki nima nobenega pravega smisla.

A sploh veste čemu služi obvezni vojaški rok?

Da se fantje naučijo osnov ravnanja z orožjem, delovanja vojske, nadrejenosti in podrejenosti itn.
A raje vidite, da so v primeru vojne vpoklicani popolnoma neizkušeni fantje (tudi vaši sinovi) ali da imajo vsaj nekaj osnove? Kdo se bo pa po vašem boril, če bo treba? Al bojo fantki prvi bežali, tako kot sedaj videvamo ”begunce”?

Nekaj mesecev priprav sigurno nikomur ne bi škodilo. Tudi ni našim možem, očetom.

ne razumem, kaj vsi komentirate samo za moške…..a nismo enakopravni in se ženske za to borite že stoletja? sedaj bi se pa spet šle nežnejši spol….ne gre to tako….ali vsi al nobeden. torej tudi mlade mulke v blato vršt pa po dreku gazit, da se nauči kaj je to nadrejeni in podrejeni in kaj je ukaz…ne pa da bo samo po fejsu brkljala.


Pa ne moreš bit tak!!! Glih zdaj, ko nam je zrihtal najnižjo penzijo jurja!!!
Kam bomo pa denar dali!!☺☺[/quote]

Ja kaj, uniformo pa metke si boste morali sami kupiti. Uvedba vojaščine za penzijoniste z možnostjo trajanja do petih let, bo rešila ogromno problemov. Starejši se bodo počutili koristne, tašče se ne bodo imele časa vtikati v tamlade, tamladi se bodo počutili varno, ker bodo vedeli, da jih stari čuvajo, ker jih ne bo doma, bodo imeli na voljo celo bajto, ne samo mansarde, vnuki se bodo naučili samostojnosti in bodo nosili štrudle in sokove v vojašnice.


Če bomo imel dovolj orožja in predvsem streliva, se bodo takrat ekspresno naučili. Ni takšna znanost, veš. 🙂 Podrejenost, nadrejenost – e, tu pa boš imel problem, če ne boš pravi vodja. Tudi meni še na kraj pameti ne pade, da bi upošteval nekoga kar tako. Torej zakaj bi to počela mladina?


Koristilo pa tudi ni!

Otrok ne vzgaja zgolj stars,tudi drugi dejavniki vplivajo nanj. In v casu obveznega sluzenja je to definitivno vplivalo na mladega cloveka.
Normalno,da je stars za vzgojo prvi,najpomembnejsu,samo eni tukaj mislijo,da so starsi bogovi-od nekdaj je pa tako,da otrok s seboj prinese ze na svet svoj znacaj,karakter un da nanj zelo vpliva tudi okolje,druzba. Na ene bolj,druge manj.
In rudi vzgjitelju,ucitelji so za vzgojo!


Saj ti nihče ne brani, da daš svojga mulca k vojakom! Izvoli! Naj gre v poklicno vojsko! Bo še celo plačo dobil. Saj jih rabijo.
In res ne vem, kje ste to pobrali, da vojska iz razvajenga mulca potem moškega naredi. Od kje vam to?
Jaz sem bil 15 mesecev pri vojakih in trdim, da je blo teh 15 mesecev najbolj neumno in najbolj brezveze porabljen čas v mojem življenju. Ko se zaveš, da bi namesto te vojske lahko počel kaj koristnega.
Ravno obratno je, kot trdite nekateri in kot trdi Erjavec. Pri vojakih se vsak oleni. Postaneš len kot gnoj. Zavedaš se, da je vse kar v kasarni počneš, da je to čista neumnost in zapravljanje časa. Samo čakaš, da bo ta vojska minila. Več ko spiš, hitreje mine ta oslarija.

Jaz trdim pa tako!
Kdor ni bil že doma deležen splošne vzgoje in splošnih delavnih navad, jih tudi v vojski ne bo dobil. Domača vzgoja je tisto, kar iz nekoga naredi, ali pa ne naredi človeka. Ne pa vojska. To je larifari.
Kdor misli, da lahko en desetarček v teh treh mesecih obuke, vzgoji in nauči delat enga 20 letnega mulca, ki se ima ravno v teh letih za najbolj pametnega na svetu, ta živi v pravljici.

Do zdaj smo mame morale hodit borit za pravice svojih sončkov v šole, zdaj bomo z odvetniki morale hodit še po vojašnicah.


Saj ti nihče ne brani, da daš svojga mulca k vojakom! Izvoli! Naj gre v poklicno vojsko! Bo še celo plačo dobil. Saj jih rabijo.
In res ne vem, kje ste to pobrali, da vojska iz razvajenga mulca potem moškega naredi. Od kje vam to?
Jaz sem bil 15 mesecev pri vojakih in trdim, da je blo teh 15 mesecev najbolj neumno in najbolj brezveze porabljen čas v mojem življenju. Ko se zaveš, da bi namesto te vojske lahko počel kaj koristnega.
Ravno obratno je, kot trdite nekateri in kot trdi Erjavec. Pri vojakih se vsak oleni. Postaneš len kot gnoj. Zavedaš se, da je vse kar v kasarni počneš, da je to čista neumnost in zapravljanje časa. Samo čakaš, da bo ta vojska minila. Več ko spiš, hitreje mine ta oslarija.

Jaz trdim pa tako!
Kdor ni bil že doma deležen splošne vzgoje in splošnih delavnih navad, jih tudi v vojski ne bo dobil. Domača vzgoja je tisto, kar iz nekoga naredi, ali pa ne naredi človeka. Ne pa vojska. To je larifari.
Kdor misli, da lahko en desetarček v teh treh mesecih obuke, vzgoji in nauči delat enga 20 letnega mulca, ki se ima ravno v teh letih za najbolj pametnega na svetu, ta živi v pravljici.[/quote]
En velik podpis pod tole!

Morda
Ugotavljajo, da bo veliko fantov, ki obiskujejo poklicne šole fizično nesposobnih opravljati svoje delo, saj je med njimi vse več kavč knedlov, več bo odsotnosti iz službe, več kroničnih bolezni…ergo…en “butkamp” pred zaposlitvijo za celo generacijo.

Se pa bojim, da jih bo prvi dan, ko jih bodo postavili v vrsto in zahtevali, da stojijo mirno pol jokalo in seveda se bo že prvi dan pritožilo pol razjarjenih staršev, 25 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}j jih bo pa že pred vstopom imelo opravičilo zaradi raznoraznih posebnosti.

Če bo referendum, so pa rezultati tako ali tako jasni. Mame bomo množično proti obveznemu služenju, populacija, ki bi jo služenje lahko zajelo tudi, ostalim se pa na referendum tako ali tako ne bo dalo.

Aja? Sama sem mama treh sinov in sem za. In kar poznam mater, so vse za. Torej?

New Report

Close