Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mačeha tepe mojega 8-letnega otroka

Mačeha tepe mojega 8-letnega otroka

Pozdravljeni,

sem mamica 8-letnega dečka. Nedavno sva se s partnerjem zaradi nesoglasij ločila, bivši mož je našel novo žensko, sama sem se odločila za samski stan.
Čez teden je otrok en teden pri meni, en teden pri njemu, tako sva se dogovorila. On je po poklicu zdravnik, ona ne vem kaj je. Skratka že nekaj časa opažam svojega otroka v modricah, vedno se od njiju vrne v podplutbah, ko ga vprašam, zakaj, kaj je bilo, mi vedno odvrne, da je padel, da se je udaril, da se je zaletel v steno. Velikokrat sem ga sama peljala h zdravnici zaradi glavobolov, imel je težave v šoli, bil je zmeden in včasih je omedlel. Zdravnica mi je takoj povedala, da gre za zlorabo, dobila sva napotnice za nevrologa,… Nisem vedela kaj naj naredim, saj mi otrok ni ničesar povedal. Do včeraj. Prišel je od očeta ter mi zaupal, da ga je udaril. Seveda sem takoj reagirala, pa me je umiril, da ga je udaril prvič, da ga je prej vedno tepla mačeha, ko sta bila sama. Oče ga je udaril, ker mu je povedal, da ga mačeha konstantno tepe. Bil je torej prvi, ki se mu je zaupal, on pa ga je udaril.. Sicer ni bilo vidnih znakov, a položil je roko na svojega sina ter zagovarjal svojo partnerico, kljub temu, da je sam večkrat videl sina v modricah, podplutbah. Odpeljala sem ga ponovno k zdravnici, ki je povedala, da moram primer prijaviti, saj je to bilo že večkrat, drugače bodo prijavili sami. Otrok je res hiperaktiven, v šoli ne uboga, z njim so težave, priznam, a sama ga nikoli nisem udarila. Sedaj pa to počne popolnoma tuja oseba. Moj otrok je prestrašen, zmeden, pada mu učni uspeh še bolj, postal je tih, zdržan. Vidim, da ima v sebi strah, da trpi, da je nesrečen, žalosten in resnično nima volje do ničesar. Bojim se, da bi zapadel v depresijo. Bojim se, da ima nevrološke težave, saj je napoten na veliko preiskav zaradi nenehnih glavobolov in omedlevic. Je lahko to le od strahu? Je z njim kaj narobe? Ne vem kaj naj naredim, na koga naj se obrnem? Ali mi ga bo socialna odvzela, da sem slaba mati? Kaj bo z njim? Kako naj ga zaščitim?

Hvala za odgovor.

Prijava na CSD in policijo. Brez odlašanja – že tako se bo postopek vlekel…

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Jutri takoj na csd in k odvetniku, naj zaprosi za urgenco na sodiscu – zacasna odredba o prepovedi stikov!

Prosi se solo za mnenje oz. naj to naredi csd. Hvalabogu, da imas za prico zdravnika. Jaz osebno ne bi dala otroka ocetu, ker imaa dokaze o zlorabi.

Vse sreco, drzim pesti, nasilje je nedopustno. Za nasvet lahko poklices tui drustvo sos telefon na 080 11 55.

Prijavi zlorabo pa na CSD pojdi po nasvet. Nikar se ne boj postaviti za svojega otroka.
Predlagam pa, da se z otrokovim očetom temeljito pogovorita kako in kaj okoli vzgoje, ker napredek bo le, če bosta sodelovala in otroku ne bosta dopuščala, da bo z vama manipuliral.
To, da je pa hiperaktiven pa ne more biti razlog za pretepanje, gotovo pa je potrebno s takim otrokom več potrpljenja, umirjeno, a vztrajno. Moj sin je bil tak, ko je bil majhen, a smo uspeli njegovo hiperaktivnost na lep način usmeriti v različne dejavnosti.

Bi ji jaz že dala položiti roko na mojega otroka. Takoj bi kontaktirala njiju oba (bivšega moža in njo) in jima tudi povedala kakšne bodo posledice.
Jao zdaj mi je tako pritisk dvignilo, da če bi žensko imela pred seboj, bi v njo skočila…

Jaz bi babetini Hebala najprej mamo in vse do prapraprapranone, pol bi jo pa se namlatila ko vola. Prijavi pras…


Hja, razumem željo po maščevanju, ampak posledice bi (še enkrat) prizadele otroka – če bi policisti mlatenje te mačehe obravnavali po zakonu o JRM, bi dobila denarno kazen (za ne ravno premožne nič kaj koristen strošek), če bi utrpela telesne poškodbe, te lahko pa še toži. Kdo bi skrbel za otroka, medtem ko bi se odrasli vlačili po sodiščih?

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Daj ne seri avtorca!
8-letnik ti bo povedal vse!! Seveda če si ti umirjena, da gresta ven, se pogovarjata med druženjem.
Med večerjo. Na postelji zvečer, ko gledata risanko, se igrata.
VSE ti bo povedal! In še svoje strahove. Mogoče bo res kaj potenciral, ker ga je bilo strah, ker ima domišljijo.
Obvezno poišči pomoč! Samo kaj točno?? Tega nihče ne pove.
Na CSD bodo ‘jajca’.

Tja pojdi sama in ne izpostavljaj otroka. Ker bo še bolj izgubljen.
Oz. Jaz zdaj sploh ne bi šla!! 🙁
——————————————

Ko padeš v kolesje drž. inštitucij pričakuj, da ti bodo morili, da se bodo delali v rok službe, da razumejo – v resnici si pa znaš okoli vratu nataknit vrv!

Pri meni tudi nebi šlo do sodišča. Starševskih pravic ti tako ne vzamejo.

Daj ne seri avtorca!
8-letnik ti bo povedal vse!! Seveda če si ti umirjena, da gresta ven, se pogovarjata med druženjem.
Med večerjo. Na postelji zvečer, ko gledata risanko, se igrata.
VSE ti bo povedal! In še svoje strahove. Mogoče bo res kaj potenciral, ker ga je bilo strah, ker ima domišljijo.
Obvezno poišči pomoč! Samo kaj točno?? Tega nihče ne pove.
Na CSD bodo ‘jajca’.

Tja pojdi sama in ne izpostavljaj otroka. Ker bo še bolj izgubljen.
Oz. Jaz zdaj sploh ne bi šla!! 🙁

Mislim pa dej no, zakaj za vraga bi si po vaše ženska tole izmislila. Tole je forum, ne pod pravim imenom in po moje, da bi, če bi se lagala, bila tole, bolj kakšna zapletena in neverjetna zgodbica. Otroci so lahko zelo zadržani, tudi pri 8. letih, morda je po sredi celo grožnja, ne moreš vedeti. Normalno, da je žensko strah, če je prišla tudi po odgovor na forum in vaš odnos je povsem neprimeren in celo žaljiv.
Avtorici: Strinjam se s prvimi odgovori, ki so bili napisani in tudi jaz bi ravnal tako.

[/quote]
Eni imajo pač bujno domišljijo! In oče otroka ( ki je kao zdravnik) bo dovolil novi partnerki pretepat lastnega otroka, da ta pada v nezavest? Dejte no dejte, kaj pa če mati sama tepe otroka? kar je bolj verjetno? ker je ona potrebna zdravljenja in ukrepanje.
A v šoli pa nič ne vidijo, pa pri telovadbi tudi ne. Verjamete v zobne vile, pa leteče metle!

Ja saj po eni strani je zgodba res verjetna, mislim, mogoče pa oče domneven zdravnik noče priznati kaj dela njegova žena. Po drugi strani, pa je zgodbica kar malo preveč napihnjena. Ampak recimo, če je resnična je ženska dobila potrebne odgovore in, če ni, bi znalo biti da se bo uredilo na sodišču.

Lepo te prosim, pojdi z otrokom k drugemu zdravniku magari na en drugo urgenco ! Naj mu pokaze modirce ! Naj se naredi zapisnik. Naj mu otrok pove, kdo je to naredil. Potem bo ta zdranvik po uradni dolznosti poklical policijo in CSD in treba bo sodelovati ! Govoriti!Glej da mu bos v oporo! To je tvoja glavna naloga, ti si mama!

Zdravniki so po zakonu dolžni prijavljati vse vidne posledice nasilja. Pa ne glede na to, kdo jih je povzročil, to potem ugotavljajo za to usposobljeni organi.

Kar ne morem verjeti, da bi dandanes kakšen pediater ne prijavil, če bi mu pripeljali pretepenega otroka v modricah.

Sicer pa jaz kot mama, če bi se mi kaj takega dogodilo, bi še isti trenutek, ko bi videla modrice na otroku, poklicala policijo, da pridejo in naredijo zapisnik. Pa naj se potem kar oni naprej pogovarjajo z očetom in njegovo novo. In zahtevala bi začasno sodno prepoved stikov z očetom. Če otroku ne more nuditi varnega okolja, ga pač na svojem domu ne more imeti.

Sem 3x mama.Če bi šlo za mojega otroka, bi vse poslikala, šla na policijo,CSD. Potem bi žensko dobila na samem…

[/quote]
Eni imajo pač bujno domišljijo! In oče otroka ( ki je kao zdravnik) bo dovolil novi partnerki pretepat lastnega otroka, da ta pada v nezavest? Dejte no dejte, kaj pa če mati sama tepe otroka? kar je bolj verjetno? ker je ona potrebna zdravljenja in ukrepanje.
A v šoli pa nič ne vidijo, pa pri telovadbi tudi ne. Verjamete v zobne vile, pa leteče metle![/quote]

[/quote]
Eni imajo pač bujno domišljijo! In oče otroka ( ki je kao zdravnik) bo dovolil novi partnerki pretepat lastnega otroka, da ta pada v nezavest? Dejte no dejte, kaj pa če mati sama tepe otroka? kar je bolj verjetno? ker je ona potrebna zdravljenja in ukrepanje.
A v šoli pa nič ne vidijo, pa pri telovadbi tudi ne. Verjamete v zobne vile, pa leteče metle![/quote]

Veš so očetje, ki si ne zaslužijo tega imena inso med nami.
Kar preberi kdaj zgodbe naših trpinčenih otrok. Ti bodo šli lasje pokonci.
Recimo
http://www.tednik.si/tednik/2158-lani-obravnavali-690-otrok-ki-so-bili-trpinceni-v-domacem-krogu

http://stop-trpincenju-otrok.blogspot.si/2010/03/grozljivo_8360.html

New Report

Close