Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Različna prepričanja med partnerjema

Različna prepričanja med partnerjema

Kako funkcionirajo zveze, kjer imata partnerja različnaverska in politična prepričanja?

Midva sva vsak na svojem bregu, večkrat se zaradi tega sporečeva. V prvih letih zakona to še ni bilo tako moteče, zdaj se čedalje bolj nagibava vsak na svojo stran. Eden popoln ateist, niti slišati noče za cerkev, drugi globoko veren. Enemu so bližje desničarski nauki, drugemu levičarski. Eden pravi, da stvari z migranti niso zaskrbljujoče, da mediji napihujejo in ustvarjajo konflikte, drugi se naseljevanja v njihovi bližini boji in se mu ne zdi prav, kakšne bonitete vse imajo.

Vaša mnenja, izkušnje?

kaj imata pa skupnega vidva?

Ne, ne bi mogla vztrajati z nekom, ki je povsem drugačnega, nestrpnega mnenja do pribežnikov – zelo enostavno: tak človek nima zmožnosti empatije, in vživljanja v to, da bi sam nekoč morda, lahko bil na istem.
Ja, ne si mislit, da Slovenci pa ne moremo v bodočnosti, po sili razmer, bežati …

Najhuje je, ker se oba motita in je resnica nekje vmes. Tako se đabe pričkata. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
nova
Uredništvo priporoča

Z dnem, ko se poročiš, prevzameš priimek, miselnost, versko in strankarsko pripadnost moža.


Tisti, ki je nestrpen do prebežnikov, je nestrpen zaradi nasilja, ki ga povzročajo. Če boš ti do nasilneža empatična, te bo mirno olupil in pojedel, ter šel naprej do naslednjega empatičneža.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Strpnosti vama želim, zna pa biti težko, nič ne drži rek, da se nasprotja privlačijo, kajne?!
Ne dovolita, da politika razdre kar imata!


Tisti, ki je nestrpen do prebežnikov, je nestrpen zaradi nasilja, ki ga povzročajo. Če boš ti do nasilneža empatična, te bo mirno olupil in pojedel, ter šel naprej do naslednjega empatičneža.[/quote]

tipično poenostavljanje – če bi bilo to res, kar trdiš, bi bilo vse naokrog “obsedeno stanje”, policija bi bila na nogah, saj bi v vsej množičnosti, kot jih je, že zdavnaj zavladala anarhija.
Pa zdaj? Kakšen neargument sledi nadalje? Bova skupaj razbila še kakšen napačen pogled…

Ali se vam to res zdi tako pomembno? Vera, Cerkev, migranti, politika?

Pač daš na tehtnico, ali so te stvari v življenju res toliko pomembne, da se s partnerjem kregaš. Meni niso. Se pa z veseljem z njim skregam glede najinega odnosa, stališča glede vzgoje otrok, porabe denarja za pomembne/nepomembne reči (da zaradi tega trpi proračun družine za hrano, oblačila, položnice).

Ker so meni te stvari pomembne – politika ni, migranti niso, prav tako ne cerkev, sosedje, društva, kulti …

težko rečem, ker sama nisem človek tipično nekih prepričanj, da bi pobrala vse od enega, ampak nekako lastno razumno vse presodim. Torej verna sem, ne podpiram pa cerkve kot institucije in njenih ravnanj in vsega za kar se zavzemajo – vedno sama presodim kaj in kako se mi zdi prav…
enako velja s politiko – presojam situacije in predloge glede na njihovo vsebino – in ne na smer stranke, ki jih poda. Je pa res,da mi večina predlogov na splošno določenih ne ustreza in so mi bližje drugi po splošnih prepričanjih zavzemanjih – ampak to ne pomeni,da bom druge apriori zato kar kontrirala v vsem. Se mi zdi, da imamo ljudje lasten razum in smo zmožni presoditi vsako stvar in ne kar slediti slepo zaradi nekih političnih ali verskih prepričanj.

Eh če ne znate iskati kompromisov niste za zveze. Meni so nasprotna mnenja svojevrsten izziv


Tisti, ki je nestrpen do prebežnikov, je nestrpen zaradi nasilja, ki ga povzročajo. Če boš ti do nasilneža empatična, te bo mirno olupil in pojedel, ter šel naprej do naslednjega empatičneža.[/quote]

tipično poenostavljanje – če bi bilo to res, kar trdiš, bi bilo vse naokrog “obsedeno stanje”, policija bi bila na nogah, saj bi v vsej množičnosti, kot jih je, že zdavnaj zavladala anarhija.
Pa zdaj? Kakšen neargument sledi nadalje? Bova skupaj razbila še kakšen napačen pogled…[/quote]

Nekam na hitro bi ti razbijala domnevne napačne poglede. Saj marsikje je tako, po Evropi imamo 900 no-go con in še več jih bo.

ja, saj, tebi niso – a če so partnerju zelo – in še to zelo ekstremno drugačno gledanje, življenjski nazor, potem “Poči” …

Mene bi pa bodlo. Namreč to, da se s partnerjem ne morem pogovoriti o vsem, ne da bi ves čas stala na nasprotnih bregovih. Že pri otrocih bi se ustavilo, on bi jasno želel, da so krščeni itd, jaz tega ne bi želela…kako rešiti take zadeve? Jaz bi se (po mojem) počutila, kot da je vse življenje en zid med nama, čez katerega komunicirava, tega si pa ne želim.
Če so ljudje res zreli, je lahko to krasna vaja o iskanju kompromisov in omejevanju skrajnosti, ampak razen Dalaj Lame jih je malo takih.
(

Avtorica ni omenila cerkve, temveč vero, ta pa je izjemno pomembna – gre za popolnoma različen vrednotni sistem. kar je človekovo bistvo. Politična usmeritev sama po sebi ni problem, problem so vrednote, iz katerih izhaja. Različna politična in verska prepričanja niso RAZLOG za spore, temveč so otipljivo znamenje vrednotnega neskladja – ta je razlog za spore.

Ja, se kar precej strinjam. Iskanje skupnega pogleda je lahko dober in zanimiv izziv – in skoraj vedno se ga da najti, če se le oba vpletena potrudita in ne vržeta puške v koruzo po prvih 10 debatah…

Ja, se kar precej strinjam. Iskanje skupnega pogleda je lahko dober in zanimiv izziv – in skoraj vedno se ga da najti, če se le oba vpletena potrudita in ne vržeta puške v koruzo po prvih 10 debatah…[/quote]

Mislim, da je edini ključ spoštovanje.

Mislim tudi, da težko najdeš par, ki bi si bil tako različen, kot sva si midva z možem. Vse od A do Ž razmišljava različno, delava različno, imava rada popolnoma različne stvari, skratka sva si popolno nasprotje. Nisem horoskopski vernik, ampak tudi po horoskopu sva najslabša možna kombinacija v ljubezni, prijateljstvu in poslovnem partnerstvu. Ampak, nasprotja naj bi se privlačila in za naju to velja 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}!

Seveda sva se na začetku najine zveze kregala, ker predvsem meni ni bilo jasno, kako je lahko tako tumbast. Mož teh težav ni imel in od njega sem se naučila eno veliko življenjsko stvar: spoštovanje!
Ko se to dojela in razumela, sva se nehala kregat zaradi lastnih mnenj in karakterjev, spoštujeva mnenje in odločitve drug drugega, sprejemava različnost, se učiva en od drugega, pri razhajanjih pa se odločava glede na skupno dobro cele družine. Ja, družina nama je pa obema na prvem mestu.


Maša je za Kučana, jaz pa za Titeja, na kavču sva pa za božanje!☺

Priznam, da bi me motilo. Midva sva vsaj oba bila enako vzgajana in iz enakega okolja in imava vsaj kar se tiče vzgoje in verskih pogledov iste vrednote. Sva pa drugače zelo različna in to ni fino.

Če bi bila dovolj mlada, bi verjetno kar odšla.

Po mojih izkušnjah življenja, in bilo jih je kar veliko, take zveze ne odobravam. Ker pride toliko težkega, da če se v osnovnih stvareh ne skladaš, potem v res težkih stvareh padeš. Videno ogormnokrat.
Tukaj ne gre za izzive. Tukaj gre za generalen pogled na svet.

Če partnerja nista konfliktna potem se da vse zmenit. In ja je svojevrsten izziv. Midva sva že en tak primer.. kot je ena zgoraj napisala tudi jaz sem verna, ne podpiram pa cerkve kot institucije in njenih načel v celoti. In mi je bolj kot ne vseeno ali otroci imajo zakramente ali ne.
Pri politiki sva spet na čisto drugih bregovih.. od striktno desničar, jaz presojam politiko po njihovih dejanjih ne glede na levičarsko ali densičarsko stran. So debate kar zanimive predvsem zato, ker noben od naju drugega noče za vsako ceno prepričati v svoj prav. Gre za izmenjavo mnenj na primerih.
Glede migrantov sva na isti strani, čeprav en precej bolj intenzivno v teh mnenjih kot drugi.

In ja.. parterska veza niso teme o veri, politiki… gre za drugačno vez in če sta dva normalna se da vse lepo pomenit.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Osnovna stvar je politika, migranti?

Ne, stvar je bolj v tem, kakšen si kot človek – sprejaš drugo mnenje ali je tvoje edino pravilno. Sprejemaš partnerja kot neodvisno osebo s svojim mnenjem/znanjem/izkušnjami ali je to nekdo, ki mora misliti tako kot ti misliš in delati tako kot ti rečeš?

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Mislim, da se vidva nista po naključju našla. Življenje nam namenja ljudi, od katerih se učimo. Morda se morata drug od drugega naučiti opuščati svoj ego in brezpogojnega sprejemanja. Ali je res pomembno, kdo ima prav? Poskusita se raje osredotočiti na skupne stvari, ki vaju osrečujejo.

Najin generalni pogled na svet je popolnoma različen: jaz verna, mož ultra ateist, jaz človek logike in številk, mož ultra družboslovec, en levo, drugi desno, vzgojena popolnoma različno, popolnoma drugo okolje, ni da ni…
Verjamem, da če se ne bi jaz naučila spoštovanja, midva ne bi bila več skupaj. Tako sva pa skupaj več kot 20 let, imava tri odrasle otroke, ki pravijo, da jim je fajn da so imeli tako različne vzorce in so lahko izbirali, kaj bodo prevzeli. No, niso izbrali samo vse dobro … 😉

Politika, življenjski pogledi, tu nimajo nikakršne veze. Vidva ne znata komunicirati. Ne poslušata drug drugega ampak se hočeta preglasiti. Na vsak način skušata prepričati drugega, da imata vidva absolutno resnico.

Joj same polizane, vatice. Tebi se je lepo družiti z ljudmi, ki imajo enak pogled, ko pa ima človek drugačnega je pa že za odstrel. Potem si pa drzneš sama sebi krono na glavo posaditi.

New Report

Close