Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hujšanje v zadnjico in bedra

Hujšanje v zadnjico in bedra

Zanima me a je dejansko kateri ženski uspelo resnično shujšat v zadnjico in bedra?
Sem kar nekaj prebrala, pa me zanima, na svojih 163 cm in 60 kg imam zelo močan spodnji del…

Ne da se shujšat topično – ko človek izgubi maščevje, ga izgubi po vsem telesu, ne samo na določenih točkah. Če imate zelo močan spodnji del telesa je navadno krivda tudi v mišični in kostni strukturi, ne le v maščobi. To pomeni, da bi vaš spodnji del ostal močan tudi, če bi izjemno shujšali in bi vas v pas, ramena in roke pobralo do kosti. Vi kar shujšajte, če si želite, ampak telesnih proporcev se ne da prav veliko spreminjati.

S fitnesom se DA vizualno popravit proporce. Počepi z utežmi, tek in vaje za rame in hrbet. Črtaj ogljikove hidrate. Simpl, ko pasulj!

nova
Uredništvo priporoča

Ne, ne da se. Nabildaj si zgornji del telesa, da bo enakomerno. Ni se mi treba zahvaljevat za nasvet.

Ne verjamem da se da … tudi sama sem zgoraj bolj ”drobna” (36), spodaj pa ”ritasta” (38-40). Če shujšam, me pobere povsod. Moj nasvet – prej ko se sprejmeš lažje je. Jaz se tolažim s tem, da imajo nekatere ženske še hujše probleme kot jaz 🙂

Točno tako, zgoraj konfekcija št. 36, spodaj 38-40 in ja saj sem se sprijaznila, samo vsake toliko pa me malo zamoti, da mi ta rit tako ven štrli:):)

Zelo dober nasvet je telesna aktivnost, s katero si boš ojačala zgornji del telesa in tako uravnovesila proporce telesa.

Razporeditev maščevja v telesu je prirojena. Če se pri tebi nabira predvsem okrog zadnjice in stegen, ne boš nikdar imela tako suhih stegen, kot jih imajo ženske, ki se jim maščevje skladišči predvsem na trebuhu, ali pa na prsih in zadnjici. Tega se moreš zavedati. Res pa je, da na sam izgled bokov in zadnjice bolj kot njihov obseg vpliva njihova čvrstost (čvrste mišice.

Koliko si stara? Če si mlada, oziroma še pred menopavzo, lahko z izločenjem sladkorja iz prehrane in z več obroki v manjših porcijah izgubiš kakšen kilogram maščevja, kar se bo seveda poznalo predvsem na stegnih in bokih. Vendar pazi, da ne boš zašla v pretiravanje, ker vsako zdravo telo potrebuje tudi nekaj maščevja. To še posebej velja za ženske v rodni dobi. Skladiščenje maščobe na stegih in bokih je sicer zdravstveno dokazano bolj zdravo kot skladiščenje maščobe na trebuhu (večja nevarnost za sladkorno bolezen, itd.), tako da imaš dolgoročno gledano kar srečo.

Če se že približuješ menopavzi, pa bo spreminjanje postave bolj težje izvedljiva naloga, ker je takrat telo zaradi delovanja hormonov bolj usmerjeno k skladiščenju maščob in manj k izgradnji mišičnega tkiva.

Da zaključim: izloči sladkor is prehrane (sladke gazirane pijače, sladkan čaj, prigrizke, sladkarije). Privošči si recimo sladek poobedek po kosilu, več kot toliko na dan pa ne. Jej večkrat na dan, a manjše porcije. Boš videla, da se bo kak kg kar stopil. Z vadbo pa učvrsti mišice ter zgornji del telesa, da bo tvoje telo izgledalo napeto in skladno.

Točno tako, zgoraj konfekcija št. 36, spodaj 38-40 in ja saj sem se sprijaznila, samo vsake toliko pa me malo zamoti, da mi ta rit tako ven štrli:):)[/quote]
Isto kot jaz včasih. Ne poslušaj bedarij. Da se uskladit proporce in to zelo dobro. Jaz sem delala vaje za ramena in hrbet. S tekom se izgubila kg. Z zdravo prehrano pa še zadnje maščevje okol stegen in riti. Ne morem verjet, da imam skladno postavo.

Boh var shujšat u rit in bedra!!! To je smrtni greh!
Ni lepšega kot babo z veliko ritjo od zadaj po pasje naskočit.
To se zagrabi za obe bule, pa se ga lepo zapelje noter, da zdrsne ko u putrček.
Ne hujšat u rit ! Ne tega delat! Lepo prosm!

Točno tako, zgoraj konfekcija št. 36, spodaj 38-40 in ja saj sem se sprijaznila, samo vsake toliko pa me malo zamoti, da mi ta rit tako ven štrli:):)[/quote]
Isto kot jaz včasih. Ne poslušaj bedarij. Da se uskladit proporce in to zelo dobro. Jaz sem delala vaje za ramena in hrbet. S tekom se izgubila kg. Z zdravo prehrano pa še zadnje maščevje okol stegen in riti. Ne morem verjet, da imam skladno postavo.[/quote]

Kako veliko košarico imaš? Si delala vaje z utežmi? Verjamem da se lahko ojačaš zgoraj, samo prsi si ne moreš povečat …

Ma vse se da, če se hoče. Imaš pa dandanes milijon vadb na internetu, precej krem za hujšanje in še 1001 nasvet kako se znebit odvečnih centimetrov. Samo vprašat je treba na pravem mestu (Google, ne MON).


Isto kot jaz včasih. Ne poslušaj bedarij. Da se uskladit proporce in to zelo dobro. Jaz sem delala vaje za ramena in hrbet. S tekom se izgubila kg. Z zdravo prehrano pa še zadnje maščevje okol stegen in riti. Ne morem verjet, da imam skladno postavo.[/quote]

Kako veliko košarico imaš? Si delala vaje z utežmi? Verjamem da se lahko ojačaš zgoraj, samo prsi si ne moreš povečat …[/quote]
Prsi imam celo večje. Res je, da pazim, da nisem nikoli lačna, ker takrat najprej pobira iz jošk. Tudi masaža prsi pomaga. Obseg hrbta se poveča zaradi vaj z utežmi. Sem rabila kar nekaj časa, da sem dojela kaj vse sem narobe delal. In res je vse v glavi.

Zanimivi odgovori, sama recimo nikoli nisem pomislila, da bi delala vaje, da bi si ojačala zgornji del telesa, pač vaje za izgubo spodnjega dela…sem pa drugače kar v miganju…me pa zanese pri hrani, če bi se pa recimo čisto spustila s kontrole, pa bi bila hrana velik problem…

jaz sem hodila na fitnes in sem se samo še bolj nabildala..vaje s počepi za rit pa sploh, se mi zdi da ti naredi močno rit..kako shujšati v rit, če si drugače suh..tudi jaz sem suha, na riti pa špehec, pa malce na strani..
delam pa vaje za rame in hrbet in vrat zadnje čase, zaradi hrbtenice..kaj naj bi to pomagalo pri izgubi maščobe na riti?

Pilates naredi lepo skladno postavo in vitke mišice.

Veliko neumnosti in laži piše tule. Ne, skladna, kot bi rada bila, ne boš nikoli – btw. je pa tvoj tip postave izredno privlačen večini moških. če boš shujšala, se znajo razmerja še bolj porušit, ker prav nazadnje boš shujšala v rit in stegna oziroma neko “skladnost” boš dosegla le, če boš shirala, pač dilasto dilno. Vseeno, svetujem krepitev telesa z večjim poudarkom na gornjem delu telesa, ampak se bo treba fino matrat. Hrbet bo širši, ramena tudi, žal pa bodo joške še manjše … Tudi rit in stegna se spremenijo z vadbo, obseg bo še večji (ja, bo), ampak bo oboje lepše in bolj čvrsto. Pač se boš morala odločit. Vendar lokalno se shujšat NE DA, razen z liposkucijo seveda, pa še tu niso možni čudeži, ker konstitucija bo ostala. . Aja, pa umetne joške za uskladitev proporcev zgoraj.
Postava jabolka, bo vedno postava jabolka, postava hruške, postava hruške To imaš ti. Idealna peščena ura se pa zelo hitro lahko sfiži …

Osebi s tema vzdevkoma sta ti pravilno pojasnili. Sama imam podobno postavo, sem pa že zakorakala v meno. Tazadnja se je že prej začela širit. Zdaj sem nekoliko zmanjšala obroke in trikrat na teden vadim. Po dveh letih počasi dobivam fit postavo, ne pa tudi suhe. Meni je suho itak adijo, lepša mi je fit, čvrsta postava. Pa naj bo take ali drugačne oblike. Imam pa zgoraj št. 36, spodaj 38-40, vagam pa 63 kil ob 170 cm višine.
Če povzamem: oblika tega tipa postave je lahko lepa, le čvrsta mora biti.

Seveda je tudi takšna oblika lepa, meni je bistveno bolj ženstvena kot jabolko. Se mi smilijo ženske, ki imajo ogromna ramena in trebuh, riti pa nič. Ampak si ne morejo nič pomagati. Zato avtorica bodi hvaležna za to kar imaš, lahko bi bilo še huje! 🙂

Ublažiti to hudo hruškasto postavo. Kako ? Zgoraj številka konfekcije 38, spodaj 42-44.
Sem prav nesrečna. Stegna kot stebri, zadnjica kot omara. Športam, pa ne gre. Se mi zdi da z intenzivno vadbo še bolj utrjujem stegna in širim zadnjico.
Joj, kako sem ne srečna.

Ko te traparije berem, me popade sveta jeza. Prosim, ne širi iz lufta nečesa kar TEBI ni uspelo. Zaradi mene pametuj. Na smeh mi gre. Imam dovolj znanja o prehrani in telesni aktivnosti, pa ne bom pisala romanov tukaj. Jaz in nekatere moje kolegice smo živ dokaz, DA se DA! Pika! Če si lena, da kar smrdi od tebe (pardon za žaljivke), boš vedno našla ‘dokaz’, da se ne da. In takšne, ki NE vodijo z zgledom, najraje pametujejo drugim. Škoda.

Seveda je tudi takšna oblika lepa, meni je bistveno bolj ženstvena kot jabolko. Se mi smilijo ženske, ki imajo ogromna ramena in trebuh, riti pa nič. Ampak si ne morejo nič pomagati. Zato avtorica bodi hvaležna za to kar imaš, lahko bi bilo še huje! :)[/quote]

res je, ni gršega kot taka postava, zraven pa še ravne suhe noge kot dva zobotrebca.. hvala bogu, da si takšna, kot si, pa magari kakšna kila dve preveč..

Ko te traparije berem, me popade sveta jeza. Prosim, ne širi iz lufta nečesa kar TEBI ni uspelo. Zaradi mene pametuj. Na smeh mi gre. Imam dovolj znanja o prehrani in telesni aktivnosti, pa ne bom pisala romanov tukaj. Jaz in nekatere moje kolegice smo živ dokaz, DA se DA! Pika! Če si lena, da kar smrdi od tebe (pardon za žaljivke), boš vedno našla ‘dokaz’, da se ne da. In takšne, ki NE vodijo z zgledom, najraje pametujejo drugim. Škoda.[/quote]

Meni ni bilo treba nič uspevati, ker imam prefektno postavo peščene ure. In poznam prehrano in sem že celo življenje športno aktivna. Ti pa lažeš ali si pa zavedena, ker morda si ti bila le malo telesno iztirjena in ja, takrat se znova vtiriš, ko si pravilno športno in prehransko aktiven. Ženska, ki pa ima par številk disproporca zgoraj in spodaj, pa se le tega ne bo znebila nikoli. Že s tem, ko si napisala, da se z vadbo z utežmi povečajo joške, si pokazala, da veš nič. Dojke so čisto maščobno tkivo in s hujšanje grejo stran, z mišicami ravno tako. Zakaj pa misliš, da so vse builderke popolnoma, ampak res popolnoma brez jošk? Pustimo ob strani vsadke.

Ko te traparije berem, me popade sveta jeza. Prosim, ne širi iz lufta nečesa kar TEBI ni uspelo. Zaradi mene pametuj. Na smeh mi gre. Imam dovolj znanja o prehrani in telesni aktivnosti, pa ne bom pisala romanov tukaj. Jaz in nekatere moje kolegice smo živ dokaz, DA se DA! Pika! Če si lena, da kar smrdi od tebe (pardon za žaljivke), boš vedno našla ‘dokaz’, da se ne da. In takšne, ki NE vodijo z zgledom, najraje pametujejo drugim. Škoda.[/quote]

potem pa povej, kako..je pametno da se vadi vsak dan, je boljše, da se kakšen dan dva naredi pavze, recimo če delaš vaje za rit, počepi itd..ker se mi zdi, odkar sem začela, to je en mesec..ima dve kili več in nabito rit..prej me je bilo manj skupaj, pa še jem zdaj manj.

Ko te traparije berem, me popade sveta jeza. Prosim, ne širi iz lufta nečesa kar TEBI ni uspelo. Zaradi mene pametuj. Na smeh mi gre. Imam dovolj znanja o prehrani in telesni aktivnosti, pa ne bom pisala romanov tukaj. Jaz in nekatere moje kolegice smo živ dokaz, DA se DA! Pika! Če si lena, da kar smrdi od tebe (pardon za žaljivke), boš vedno našla ‘dokaz’, da se ne da. In takšne, ki NE vodijo z zgledom, najraje pametujejo drugim. Škoda.[/quote]

potem pa povej, kako..je pametno da se vadi vsak dan, je boljše, da se kakšen dan dva naredi pavze, recimo če delaš vaje za rit, počepi itd..ker se mi zdi, odkar sem začela, to je en mesec..ima dve kili več in nabito rit..prej me je bilo manj skupaj, pa še jem zdaj manj.[/quote]
Ne vem kako treniraš, bi morala videt. Če si pridna, je ta teža zaradi mišične mase. Jaz imam recimo veliko in povešeno rit. S počepi in utežmi + izpadni koraki, sem zožala bedra. Tistih tipičnih blazinic ala ‘jahalne hlače’ ni več. Rit se je zmanjšala in učvrstila v dva lepa hlebčka. Sama delam 4× na teden počepe. Vendar jih moraš pravilno izvajat. In pa seveda ramena in hrbet, da zmanjšam nesorazmerje med zgornjim in spodnjim delom telesa.

Ko te traparije berem, me popade sveta jeza. Prosim, ne širi iz lufta nečesa kar TEBI ni uspelo. Zaradi mene pametuj. Na smeh mi gre. Imam dovolj znanja o prehrani in telesni aktivnosti, pa ne bom pisala romanov tukaj. Jaz in nekatere moje kolegice smo živ dokaz, DA se DA! Pika! Če si lena, da kar smrdi od tebe (pardon za žaljivke), boš vedno našla ‘dokaz’, da se ne da. In takšne, ki NE vodijo z zgledom, najraje pametujejo drugim. Škoda.[/quote]

Meni ni bilo treba nič uspevati, ker imam prefektno postavo peščene ure. In poznam prehrano in sem že celo življenje športno aktivna. Ti pa lažeš ali si pa zavedena, ker morda si ti bila le malo telesno iztirjena in ja, takrat se znova vtiriš, ko si pravilno športno in prehransko aktiven. Ženska, ki pa ima par številk disproporca zgoraj in spodaj, pa se le tega ne bo znebila nikoli. Že s tem, ko si napisala, da se z vadbo z utežmi povečajo joške, si pokazala, da veš nič. Dojke so čisto maščobno tkivo in s hujšanje grejo stran, z mišicami ravno tako. Zakaj pa misliš, da so vse builderke popolnoma, ampak res popolnoma brez jošk? Pustimo ob strani vsadke.[/quote]
Prav, po tvojem ne vem nič. Jaz imam pač oboje. Joške in mišice. Torej delam prav, se ti ne zdi? Zato si zadnja na svetu, ki mi bo solila pamet. Žal.

New Report

Close