Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj se je v zadnjih časih tako razširil ateizem?

Zakaj se je v zadnjih časih tako razširil ateizem?

Vzroki? Razlogi? Povodi?

Saj se ni. Ateistov je vedno manj.

Jih je pa veliko prestopilo iz ene religije v drugo. Tako je npr. nekemu farju bolj smotrno v nedeljo zaviti v bliznji nakupovalni center, kakor samevati za priznico. Vsebina je enaka, zgolj embalaza se je zamenjala.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Vprašaj ljudji zakaj ne verujejo več v Zeusa. Drugače, pa eni ne rabijo bajk in povesti da živijo.

nova
Uredništvo priporoča

Saj se ni. Vsaj pravi ateizem ne.

Ljudje so namesto klasičnih ver (katolištvo, itd.) pričeli verjeti v druge iracionalne zadeve.

Torej na primer: homeopatija, bioresonanca, chemtrails, teorije zarote, bioenergija, anticepljenje, itd.

Sedaj ne vem, kaj je bolje. Torej, da nacijo obvladuje ena religija ali pa da se ljudje pustijo prati, da jih farbajo različne sekte. Te pa se niti ne predstavljajo kot verske skupnosti, temveč se kot znanstvene discipline.

Npr. homeopatija spada pod zdravstvo, čeprav bi morala pod versko zadevo.

Vsi ljudje na tem planetu so pravzaprav ateisti, saj nihče ne verjame v vseh nekaj 5000 plus izumljenih bogov do sedaj. Bogovi Keltov, Ilirov, Etruščanov, Grkov in Rimljanov, Egipčanov, Sumervev, Babiloncev, Mikenčanov, Majev, Inkov, Aztekov, Toltekov itd. so vsi “pozabljeni”.

Ateizem pa je bil pri vsakem razumnem osebku, ki se drzne vsaj približno razmišljati z lastno glavo, hitro jasno, da bogov ni. Samo tega nisi mogel na glas razglašati, ker so te urno zažgali ali kako drugače pobili.

Od sekularizacije držav naprej, si lahko tudi navadni državljani to privoščimo (pred tem si moral imeti dovolj denarja, vpliva in moči, da si si to lahko drznil).

Judovsko – krščansko – muslimanski bog je tako samo še en bog več v katerega ni potrebno verjeti. Tvoje življenje ni s tem ogroženo.
Kar pa seveda ne moremo trditi za nesekularne države ali diktature (kjer se božanstvo zamenja z nezmotljivim kraljem ali “predsednikom” diktatorjem – komunistom ali fašistom).

Nezmotljivost je lastnost bogov, njihovih direktnih odposlancev: papežev.. nekaj te nezmotljivosti se seveda da razdeliti še omenjenim absolutnim vladarjem.. in na koncu še enkaj drobtinic te nezmotljivosti pade na vernike same.
In ker je nezmotljivost neskončna ter absolutna, tudi ta mala drobtinica zadostuje za večno nezmotljivost. Vero.

De omnibus disputandum..

Največji razlog je svoboda govora, internet. Nekoč so maškare terorizirale in klale tiste, ki so postavljali preveč vprašanj, danes ima vsak kolikor toliko inteligenten človek na voljo informacije in vidi, da na izraelskih bajkah nekaj fejst smrdi. Čeprav maškare še vedno poskušajo na razne načine, imajo danes bolj ai manj za sabo samo še armado 70-letnikov.

Ker najdejo svojega bolj enostavnega boga in jim ni potrebno njihovo “starčevsko” razkošje in laganje.

Ker najdejo svojega bolj enostavnega boga in jim ni potrebno njihovo “starčevsko” razkošje in laganje.


Imaš številke?

Ne si domišljat, da če si ateist, da si že pameten. Na fakulteti je priznan profesor dr. Rudolf Kladnik, avtor številnih učbenikov za fiziko, predaval kako deluje oko. Dobro se spomnim, kako je rekel, da ko je sam študiral oko, je pomislil, da tako kompliciran organ ne more nastati sam od sebe. Seveda je bil deležen tudi neodobravanja, vendar se je nad temi besedami potrebno zamisliti.

Hehe, kakšna ekspertiza!

Največji razlog je svoboda govora, internet. Nekoč so maškare terorizirale in klale tiste, ki so postavljali preveč vprašanj, danes ima vsak kolikor toliko inteligenten človek na voljo informacije in vidi, da na izraelskih bajkah nekaj fejst smrdi. Čeprav maškare še vedno poskušajo na razne načine, imajo danes bolj ai manj za sabo samo še armado 70-letnikov.[/quote]

Oj, maškara! Zdaj pa prihaja tvoj čas, anede? Ali si že pripravil(a) rekvizite?

Jaz lahko le zase povem. Odrascala sem v zelo verski druzini. Na mamini strani so bili prav obsedeni z vero. Bilo mi je 8 let, ko sem bila na pocitnicah pri teti in ko je zaradi dolgotrajne bolezni umrla puncka stara 5 ali 6 let. In ko so peljali njeno majhno belo krsto mimo, mi je teta rekla, da zdaj puncka ne bo vec trpela, ker je sla v nebesa. In jaz sem ji odgovorila, da nebes ni, da so nebesa in bog same izmisljotine. Od takrat naprej sem se upirala vsemu cerkvenemu, a so me na silo dali k verouku, obhajilu in birmi.
Vsi moji prijatelji so ateisti. Nekateri izhajajo iz ateisticnih, drugi iz katoliskih druzin, pol-pol. Zivimo v 21. stoletju, ko bi clovek pricakoval, da je znanost napredovala vsaj toliko, da lahko razlozi sveto pismo z znanstvenega vidika. Vendar imam tudi jaz obcutek, da se ljudje spet obracajo k veri in da postajajo vse bolj nestrpni do ateistov. Tudi naslov te teme kaze na to.

Preden lapate, si raje razcistite pojme in se pozanimajte katere so razlike med ateistom, teistom in agnostikom…

Jih je več ali manj ne vem. Sebe nimam za ateista. Nisem pa nobene vere. Držim se zapovedi danih noetu. Mož je kristjan katolik. Nimava nobenih težav. Jaz spoštujem njegove navade on pa moje. Ni pa neumen ker je katolik niti slučajno ne.

Noetu ???

Noetu ???[/quote]
Mojzesu.

Noetu ???[/quote]
Ja Noe. Sej veš vesoljni potop in njegovi sinovi, snahe in živalce na barki. Mojzes pride kasneje..

Noetu ???[/quote]
Mojzesu.[/quote]
Ne Mojzesu. Mojzes in izraelci ena stvar. Noe in vse človeštvo druga stvar. Je pa veliko istih zapovedi danih Mojzesu za izraelce in noi pred njim za vse človeštvo.

Ateizem se je najbolj razširil po drugi svetovni vojni, pod vplivom kom/soc družbenih ureditev, ki so cerkev uspešno ločile od države. Zdaj je žal spet vedno bolj na pohodu striženje ovac – s strani vseh cerkva, hepi hepi gibanj in novodobnih iskalcev duhovnosti.


Fizik je predaval anatomijo? Prodajaš bučke.
Ravno oko je najboljši primer evolucije, ker če je bilo res načrtovano, potem je bil načrtovalec vrhunski šalabajzer.


Fizik je predaval anatomijo? Prodajaš bučke.
Ravno oko je najboljši primer evolucije, ker če je bilo res načrtovano, potem je bil načrtovalec vrhunski šalabajzer.[/quote]

Verjetno so se učili o lečah in njihovem delovanju.

ne bi rekla da je ateistov vedno več, je pa vedno več “vernikov”, ki dejansko to niso, so bili v otroštvu prisiljeni v nekaj, kar danes ne prakticirajo več, razen za tri velike verske praznike in to je to.

ljudje pač razmišljajo s svojo glavo in vidijo kaj je cerkev in da cerkev ni avtomatično vera.

bi rekla da je največ ljudi, ki morda priznavajo obstoj nečesa večjega od nas, kaj točno to je, so pa različne razlage in dojemanja.

Ker ima cerkev manj vzvodov, s katerii lahko ljudi “prisili” v verovanje. Če beremo starejše tekste (100, 200 let) vidimo, da je bilo takrat življenje nevernikov (ateistov) težko, skoraj nemogoče. Če nisi imel dovoljenja od lokalnega “pastirja” si bil (menda) povsem onemogočen. Seveda tudi za vsako službo, seveda tudi za poroko (le cerkvene). In ko sedaj beremo kako v komunizmu nisi mogel biti direktor, če nisi bil v partiji, nekoč menda nisi sploh dobil NOBENE službe, če nisi bil primeren vernik (vsaj ob nedeljah pri maši ….).
Tako so tudi tisti, ki bi sicer morda bili ateisti, po sili razmer postali “pravi verniki”. Danes, hvala bogu:-), tega ni več (kljub težnjam nekaterih, da bi zopet bilo tako).
In ja, res je “morje” razlogov, da bi lahko verjeli v “boga” (neskončna kompleksnost življenja), a prav toliko, ali celo več, jih je, ki govore proti (popolna brezbrižnost boga do tega življenja). Poplave in potresi, ki uničijo cele pokrajine, ne glede na vernost, ne glede na spol in starost, grehe in nedolžnost.
NEkoč sem slišal nekoga, da mu je vera velika opora v življenju. Lepo. Vidim tudi starejšo gospo, ki ji je bergla velika opora pri hoji. Tudi njej iskrano verjamem, da ji pomaga. Ampak, ali tudi jaz, zaenkrat zdrav, potrebujem berglo?

Tudi jaz mislim, da je razlika bolj v priznavanju ateizma, kot v sami prisotnosti tega. Včasih si bil popolnoma onemogočen, če ne celo kazensko preganjan, če si trdil, da ni boga.
Danes ateisti lahko vsaj v nekaterih deželah mirno razglašamo svoje neverovanje. Povsod pa ni tako. Že ZDA recimo… Grem stavit, da je Meli ateistka, ali pa kvečemu pristašica zlatega teleta, pa vodi javno molitev. Ker tam še niso izvolili predsednika, ki bi se razglasil za ateista.
V kakšni muslimanski državi, bi te pa še danes potamanili, skladno s svojo vero, če se razglasiš za ateista.
Še dolg boj je pred nami. Prepričana sem pa, da študij biologije pomaga. 🙂

New Report

Close