Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek študij stare grščine

študij stare grščine

na Preverjeno je bilo, ena punca je študirala filozofijo in staro grščino, zdaj pa se čudi, ker že par let ne dobi službe..se še kdo čudi temu? jaz ne.

Pa tisti jecljavi revež…. Ja kdo ga bo pa vzel?
Da ga daš v prodajo in ti tam jeclja in poskuša povedati en stavek o mikrovalovki….vmes si že na televizorjih, sam, brez pomoči 🙂

Saj se mi smili, ampak taki ne morejo iskati dela v poklicih, kjer je komunikacija glavna prioriteta. No, zdaj je dobil preko javnih del delovno mesto mešalca megle na nekem zavodu ali sindikatu ali kaj…..

Javna dela pa so itak samo neke kvazi zaposlitve, namenjena prikazovanju zmanjšanja brezposelnosti.

Nehajte se delati norca iz niju! Meni sta bila čisto simpatična. Dandanes ti pomaga pridobiti službo, tudi če imaš družboslovno smer narejeno-veze,veze in še enkrat veze. Ali pa prilizovanje pomembnim ljudem na visokih funkcijah. Če si pošten pa itak nikamor ne prideš. Polovica prošenj in CVj ev se itak vrže v smeti, razen če šef pozna tvojega očija. 😉

Kar se javnih del tiče niso kvazi zaposlitve, ampak imaš normalno plačo, regres in vse, kot da delaš v službi. 😉

Kar se javnih del tiče niso kvazi zaposlitve, ampak imaš normalno plačo, regres in vse, kot da delaš v službi. ;)[/quote]

te plače nisi zaslužil, to je samo neka fama, v kateri misliš, da delaš nekaj, kar je zasluženo ovrednoteno, čeprav ni.
Sredstva za plačo prihajajo iz proračuna in so neodvisna od tvoje učinkovitosti, znanja, realnih potreb po tvojem delu. Podjetje zate (tvojo netto plačo in prispevke) ne plača nič. In ti si nič – si navadna NULA, ki dobiva plačo zato, ker je neko neprofitno podjetje dobilo zeleno luč za izplačilo plače delavca, katerega najbrž realno gledano niti ne potrebuje in ga ni sposobno niti plačati.

Plačujejo te tisti, ki delajo v gospodarskem sektorju.

Nehajte se delati norca iz niju! Meni sta bila čisto simpatična. Dandanes ti pomaga pridobiti službo, tudi če imaš družboslovno smer narejeno-veze,veze in še enkrat veze. Ali pa prilizovanje pomembnim ljudem na visokih funkcijah. Če si pošten pa itak nikamor ne prideš. Polovica prošenj in CVj ev se itak vrže v smeti, razen če šef pozna tvojega očija. ;)[/quote]

Ne vem, zakaj bi se nekdo, ki napiše, da diplomantka starogrščine in nek jecljavec, nista neka terna profila iskalcev zaposlitve, delal norca iz njiju?

Bi ti zaposlila to punco? Jo rabiš?

Pa tega moškega. Bi ga zaposlila za delo s strankami v svojem podjetju ali v podjetju, za katerega kot kadrovnica skrbiš, da bo dobil čimboljše kadre, ki bodo doprinesli k njegovemu uspešnemu poslovanju (pazi, TI odgovarjaš šefom ter nosiš posledice svojih odločitev)?

Ona punca ga je za***, ker ni poleg stare grščine študirala še moderno grščino. Pa tudi to še vedno lahko spremeni. Potem pa lahko gre v Atene in si poišče službo oz. kje drugje v Grčiji v muzejih, znanstvenih ustanvah …

Tista mlada ženska bi res morala prej malo premisliti kaj bo študirala. Morda ji je celo naravoslovje všeč. S tako specifičnim študijem bo zelo težko dobila zaposlitev.

Dobila bo težje zaposlitev. Vendar zakaj bi študirala naravoslovje, če je to ne bi zanimalo in bi celo pustila faks? Vsem ne leži naravoslovje. Jaz sem pred leti hotela študirati portugalščino in španščino na ljubljanski Filozofski, pa boljše da si nisem te vezave izbrala, ker je zelo nezaposljiva. Sem šla raje študirati turizem, kjer je več opcij, vsaj včasih jih je bilo. Sedaj pa tudi tu ni več rožnato. 😉

Najbolj se splača študirati farmacijo, sicer težek študij. Samo prej dobiš zaposlitev, pa fajn služiš na račun naivnih ovc, ki jih zastrupljaš s kemijo. 😉

Pri nas se ne splača študirat prav nič – ali pa vse – važno, da imaš veze – in potem dobimo tipe ala Tilen Smolnikar, etc.

Kar se javnih del tiče niso kvazi zaposlitve, ampak imaš normalno plačo, regres in vse, kot da delaš v službi. ;)[/quote]

te plače nisi zaslužil, to je samo neka fama, v kateri misliš, da delaš nekaj, kar je zasluženo ovrednoteno, čeprav ni.
Sredstva za plačo prihajajo iz proračuna in so neodvisna od tvoje učinkovitosti, znanja, realnih potreb po tvojem delu. Podjetje zate (tvojo netto plačo in prispevke) ne plača nič. In ti si nič – si navadna NULA, ki dobiva plačo zato, ker je neko neprofitno podjetje dobilo zeleno luč za izplačilo plače delavca, katerega najbrž realno gledano niti ne potrebuje in ga ni sposobno niti plačati.

Plačujejo te tisti, ki delajo v gospodarskem sektorju.[/quote]

Očitno nisi nikoli delala prek javnih del, ne kot zaposlena in ne na strani delodajalca … zato pa klatiš neumnosti, tudi to, kako delodajalca nič ne stane.


Ker Grčija je prav posebej znana po velikem številu delovnih mest …

Dobila bo težje zaposlitev. Vendar zakaj bi študirala naravoslovje, če je to ne bi zanimalo in bi celo pustila faks? Vsem ne leži naravoslovje. Jaz sem pred leti hotela študirati portugalščino in španščino na ljubljanski Filozofski, pa boljše da si nisem te vezave izbrala, ker je zelo nezaposljiva. Sem šla raje študirati turizem, kjer je več opcij, vsaj včasih jih je bilo. Sedaj pa tudi tu ni več rožnato. ;)[/quote]

Ja seveda s turizmom se hitro najde zaposlitev. Vas je malo :))))


Ker Grčija je prav posebej znana po velikem številu delovnih mest …[/quote]

Si tudi vceraj ostala na suhem? :))))


je delal že – na bankah… torej očitno lahko čisto normalno opravlja svoje delo.
Poznam nekoga, ki jeclja občasno in je direktor svoje firme – in potuje po tujini, sklepa posle… uspešen direktor – nihče se ne norčuje iz njega zaradi občasnega jecljanja.

Lahko te je sram – če bi bila jaz zaposlovalka, prej tebe ne bi zaposlila zaradi takega tvojega odnosa in diskriminacije.

Meni sploh še danes, pri 37 letih, ni znano, kje lahko oseba s takšno izobrazbo sploh dela.

fant verjetno ni tolliko jecljal, da bi bil problem, je pa res, da delodajalec, zlasti, če gre za delo s strankami, to gleda in upošteva in j takoj minus..
punca pa, bohpomagaj..kaj je razmišljala, ko je šla to študirat..pa kje to potrebujejo..verjetno je bila ta smer edina frej oziroma prosta za vpis, pa je šla..ampak, a ni škoda časa in denarja, da recimo 6 let in več, ona je star 28, to je skoraj 9 let za študij..da ta čas zapraviš za nekaj tako nekoristnega.Filozofija plus stara grščina..se ne čudim, da ni dela, če ga še drugi z bolj uporabno izobrazbo ne dobijo.

Lahko dela kot profesorica – poznam gospo, ki s to smerjo poučuje. Grščina in stara grščina sta namreč predmeta na gimnazijah. Smer filozofija se da študirati že precej stoletij, torej nek smisel ta študij očitno ima, čeprav ga kdo ni zmožen videti.

to je sicer res, ampak koliko gimnazij pa poučuje ta predmet, da bi lahko zaposlili vse študente ki vsako let končajo študij. Tudi filozofija je zelo vprašljiva, poznam dve, ki sta filozofinji in ena sociologinja zraven, ena pa pedagog..sta že dve leti brez službe, oziroma nekaj za mesec dva vmes, pa še tp na črno,

No, to razumem, da se da filozofijo in staro grščino poučevati. Ne vem pa, ali obstaja še kakšno delovno mesto za filozofa, ki ni pedagoško (tj. ne poučuje filozofije)? Staro grščino se pa da uporabiti pri arheoloških raziskavah reliktov iz antične Grčije (iz časa grške slave, ki je že davno minila – pred njo so bili trije grški dialekti – ahajski, jonski, dorski, še prej pa mikenska in minojska civilizacija, ki verjetno ni grška, po času grške slave pa že srednjeveška grščina).

Treba bo delati v Grčiji, na Cipru, v južni Italiji ali v Turčiji. Tam so območja, kjer je bila stara Grčija. V Sloveniji je ni bilo.

problem je, ker v sloveniji ni dovolj ljudi z uporabnimi znanji in je čisto preveč ljudi z zaključenimi faksi za tak trg dela, kot ga imamo poleg zgrešene politike zaposlovanja.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Agree.

Ženska išče tudi fizična dela, to ste spregledali?

Ste spregledali tudi poveličevanje izborov, ki od kandidatov zahtevajo to in ono, videe, ideje, samopromocijo … Mogoče še ledvico?
Koliko idej, ki jih dobijo v postopku izbora kandidatov, podjetja ukradejo?

New Report

Close