Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek skrbništvo za poseben primer

skrbništvo za poseben primer

Kaj sploh pomeni skrbništvo za poseben primer? Se to podpiše za samo en primer? Je s tem kaj stroškov?

Zakaj te to zanima?

Zakaj te to zanima in kaj imas ti s tem?

nova
Uredništvo priporoča

Mamo bi rada dala v čakalno listo za dom starejših. Ona se s tem ne strinja, itak ne bo podpisala. Problem je v vtem, da ima demenco, pozablja. S časoma, ko bo demenca napredovala ne bom več mogla skrbeti zanjo, zato jo bom primorana dati v dom, kaj pa drugega? V enem domu sem se podpisala pod drugega vlagatelja in navedla “naknadno urejanje skrbništva”-ko bo potrebno.Dali so jo v čakalno vrsto brez problema. Iz drugega je prišel odgovor, da manjka podpis skrbnika. Ja ok, samo verjetno to ni tako enostavno in se ga ne pridobi kar tako? Zato me zanima, koliko časa traja, da dobiš odločbo in če bom imela kaj stroškov s tem? Kaj pa če mamo vseeno prepričam, da se podpiše in pošljem še enkrat?

Mamo bi rada dala v čakalno listo za dom starejših. Ona se s tem ne strinja, itak ne bo podpisala. Problem je v vtem, da ima demenco, pozablja. S časoma, ko bo demenca napredovala ne bom več mogla skrbeti zanjo, zato jo bom primorana dati v dom, kaj pa drugega? V enem domu sem se podpisala pod drugega vlagatelja in navedla “naknadno urejanje skrbništva”-ko bo potrebno.Dali so jo v čakalno vrsto brez problema. Iz drugega je prišel odgovor, da manjka podpis skrbnika. Ja ok, samo verjetno to ni tako enostavno in se ga ne pridobi kar tako? Zato me zanima, koliko časa traja, da dobiš odločbo in če bom imela kaj stroškov s tem? Kaj pa če mamo vseeno prepričam, da se podpiše in pošljem še enkrat?

https://www.scsd.si/skrbnistvo.html

Kot lahko vidiš, za tvoj primer to ne pride v poštev.

Kaj pa pride v poštev? Se da pridobiti potem pooblastilo, s katerim lahko urejam čisto vse za mamo , neko generalno pooblastilo, ki ga overi notar?

Kaj pa pride v poštev? Se da pridobiti potem pooblastilo, s katerim lahko urejam čisto vse za mamo , neko generalno pooblastilo, ki ga overi notar?[/quote]
To pa nikaor ne moreš kar tako, mora najprej zdrvanik ugotovit, da je mama opravilno nesposobna zaradi demence, potem o tem presoja CSD, ki te lahko dodeli za posebnega skrbnika. Najbrž bo tudi mama vabljena in zaslišana, da ugotovijo njene zmožnosti, vse skupaj pa potem kljub temu , da imaš ti neko skrbništvo, poteka pod nadzorom CSD. Ni pa potrebno sodišče, tako kot imajo tam napisano.

Razmišljam, kako sem to reševala, ko sem pred kakimi petimi leti morala dokaj na hitro (huda bolezen, ki je močno vplivala tudi na razum) poskrbeti za teto in njen sprejem v dom naravnost iz bolnišnice. Vem, da sem oddala vsaj pet vlog, pa sigurno mi vseh ni podpisala, ker ni bila zmožna. Sem kopirala eno vlogo, ki jo je podpisala? Se to sploh da?

Jaz bi na tvojem mestu poklicala na pristojni CSD in razložila. Jaz dobim sklep o skrbništvu za poseben primer za odraslo sestrično (ki ima sicer res motnjo v duševnem razvoju, a ji opravilna sposobnost ni bila nikoli odvzeta in torej po zakonu “skrbi sama zase”) brez težav, ko pač moram kaj urejati zanjo. CSD za osebe, ki jim ni postavljen en “generalni” skrbnik (kar sploh zelo neradi naredijo), postavlja skrbnike za vsako stvar posebej: urejanje doma, upravljanje z računi, prodaja delnic… Sklep lahko CSD izda dokaj hitro, stroškov pa ni nobenih.

Pri nas je bilo tako, da je zdravnik podal predlog, ki sem ga oddala na CSD, tam potem določijo skrbnika. S tem potem urejaš denarne zadeve, dvig pošte itd. To ne stane nič.

Pozdravljeni!

Mene zanima ali je CSD dolžan mene, kot hčer obvestiti, da je moja mama pripeljana iz doma starostnikov v bolnišnico? CSD je njen skrbnik.

Hvala!

Poznam enega zdravnika, ki za ljudi nad 65 napise, da imajo demenco. Da ne bodo tudi tebe na 65. rojstni dan strpali v hiralnico, ces da imas demenco.

New Report

Close