Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Izredna odpoved – kako do nadomestila z zavoda?

Izredna odpoved – kako do nadomestila z zavoda?

Zdravo,
prosim za kakršenkoli predlog, možnost… Kako do nadomestila z zavoda ob izredni odpovedi pogodbe s strani delodajalca? V povezavi s to temo https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=151&t=11053680

lp

http://www.odvetnik-mele.si/odpoved-iz-krivdnih-razlogov

Mislim, da bo težka. Jebela cesta, vredi te je potunkal zdravnik. Pa kaj te je delodajalcu res v interesu porinit kar na cesto, kljub temu, da ti je to bila prva bolniška v desetih letih?! Se ne da pokrit z dopustom? Kaj pa pravi varuh pacientovih pravic? Sindikat?

Napiši ime zdravnika, ki te je tako svinjsko zajebal….
Zdravnik bi moral delat v korist pacienta, ne pa da ga potunka v drek, kaj je ta sploh opravilno sposoben, če ne zna niti pravilno bolniske napisat…
In stožit bagro smrdljivo al pa na tednik z njim, naj cela slovenija vidi tega hinavca.

nova
Uredništvo priporoča

Ce se prav spomnim, je pri sklepu komisije mogoca pritozba … si dobila ze nov sklep po prvotni pritozbi?

Sem imela nekaj let nazaj to smolo, da sem bila na dolgotrajni bolniški. Čeprav je bilo vsem jasno, da zdravljenje še ni zaključeno, sem vsakič znova, ko je komisija zamujala z novo odločbo o podaljšanju staleža, delodajalcu po elektronski pošti sporočila, da zdravljenje še traja, da je zdravnik podal predlog za podaljšanje staleža in da v vmesnem času prosim uradno za dopust, dokler od komisije ne pride nova odločba.
Konec koncev bi lahko prav v tem času k delodajalcu prišla delovna inšpekcija recimo in jaz bi bila uradno neupravičeno odsotna od dela.
Delavci nimamo samo pravic, ampak tudi dolžnosti. Ena izmed njih je obveščanje delodajalca v takih primerih.

Pravni pouk s tožbo je, ko že odloča po pritožbi Zkomisija in ne Imenovani, ki potrdi I. stopnjo, izda ugodno odločbo za nazaj. Čeprav izrek odločbe ne zadrži pritožbe, tožbe.

Avtorica, a maš papir odpovedi že v rokah? Če ne se bori tudi tako, da delodajalcu na vse kriplje poskušaš obrazložiti situacijo. Ker na Zavodu v tem primeru ne bo šlo skozi.

Če imate možnost, naj vas nekdo zaposli za določen čas (1 mesec npr.), po preteku pogodbe pa na zavod…

Zgleda da imaš slabe odnose v službi, da ti nočejo it na roko z dopustom. Če bi hoteli, bi ti lahko pisali dopust, v najslabšem primeru neplačanega.
Vprašanje, kaj se tu v ozadju skriva, da je delodajalec ukrepal tako rigorozno.

Pravni pouk s tožbo je, ko že odloča po pritožbi Zkomisija in ne Imenovani, ki potrdi I. stopnjo, izda ugodno odločbo za nazaj. Čeprav izrek odločbe ne zadrži pritožbe, tožbe.

Avtorica, a maš papir odpovedi že v rokah? Če ne se bori tudi tako, da delodajalcu na vse kriplje poskušaš obrazložiti situacijo. Ker na Zavodu v tem primeru ne bo šlo skozi.[/quote]

Ravno zato sprasujem, ker avtorica pravi, da je bila napaka osebnega zdravnika pri vodenju postopka …

Pravni pouk s tožbo je, ko že odloča po pritožbi Zkomisija in ne Imenovani, ki potrdi I. stopnjo, izda ugodno odločbo za nazaj. Čeprav izrek odločbe ne zadrži pritožbe, tožbe.

Avtorica, a maš papir odpovedi že v rokah? Če ne se bori tudi tako, da delodajalcu na vse kriplje poskušaš obrazložiti situacijo. Ker na Zavodu v tem primeru ne bo šlo skozi.[/quote]

Ravno zato sprasujem, ker avtorica pravi, da je bila napaka osebnega zdravnika pri vodenju postopka …[/quote]

Meni je bila nejasna že trditev, da je šlo za trditev, da ne more za drugo diagnozo, na koncu pa v bistvu ni šlo za novo, ampak na neko verjetje zdravnika, da bo pritožba uspešna, brez vprašanja, kaj pa če ne. Kar sta dve različni stvari pri razlogih.
V pritožbi lahko oseba še vedno zahteva, da jo imenovani pregleda, kar je priporocljivo.
V celem delu mi je nekaj manjkalo.
Dvomim, da se je zdravnik toliko zmotil. Imam nek občutek pasivnosti pri avtorici. Ker je v bistvu odločba prišla in je delodajalec verjetno pričakoval osebo na delu. In bi bilo morda lažje sedaj, če bi potem kaj z delodajalcem komunicirala glede situacije.
Vendar mi tudi sedaj pri dejstvih deluje pasivno, glede na zaključek prejšnjega posta in tega. In smo morda mi vsi malo bolj aktivni. Glede na predstavljeno, prebrano.

Delodajalec je bil obveščen o odsotnosti, prvi dan po preteku bolniške sem se zglasila na delovnem mestu. In se je strinjal, da ostanem doma, če ne bo šlo drugače z neplačanim dopustom. Ker z delom še nekaj časa ne bom mogla nadaljevati, se je sedaj odločil za odpoved.

Glede odločbe komisije je možna samo tožba na delovno sodišče v 30 dneh.

Osebni zdravnik je menil, da bo odločba pozitivno rešena, zato ni odpiral novega bolniškega staleža. Jaz pa nisem vztrajala, ker kot sem rekla nisem vedela kako to poteka.
Še sedaj po vsem tem, razmišljam samo o zdravstvenih težavah, ki so nastopile. ..In kako do izboljšanja stanja.

Čuden delodajalec, najprej sr vse lepo dogovoriš, potem pa odpoved.
Čuden zdravnik, da ni zahteval pregleda na zdr.komisiji.
Ne vemo, za kako bolezen gre, a nekdo je tu nor. če zdravje ni v redu, menjaj zdravnika, saj sedanjemu ne boš mogla zaupat po tej štali.
Za kakšno služo jr šlo, kak poklic imaš? Imate kak sindikat pri vas?

Če se je delodajalec strinjal z neplačanim dopustom, če pritožba ne bo uspela, potem zdaj nima osnove za izredno odpoved, samo za redno iz poslovnih razlogov. To pa pomeni tudi odpravnino in pravico na zavodu za zaposlovanje,

jaz pa spremljam avtoričino temo že od začetka, torej tudi prvo temo o bolniški. kjer v enem od svojih postov odgovarja,: ” z delodajalcem nimam še nič zmenjeno…

Kdo je zdaj tu nor, Avtorica odloči se, kako boš poste pisala, da bo povsod enako in ne da spreminjaš odgovore, kot se ti zdi primerno. Nakladaš in se nam smejiš, ko ti poskušamo pomagati.
Malo se neodgovorno obnašaš za nekoga, ki je bil 15 let v službi (brez dneva bolniške, tako pišeš), zdaj ne vemo, koliko je v tvoji pisariji sploh resnosti.

Sem vse skupaj vzela z rezervo, ker se sem pa tja vse skupaj tepe in ne gre skupaj. Ampak, mogoče bo komu drugemu prišel prav kakšen nasvet, če bo morda v podobni situaciji.
Se mi zdi, da še vedno obstajajo ljudje, kjer je najlažje zvaliti krivdo na druge. In nepozoren bralec pač stvari spregleda, “pozabi” in potem, če rata, potem rata, ljudje še vedno menijo, ko podajajo sebi všečne trditve.
Je pa to vsaj še tretja opcija, kjer je najprej ena trditev, nato čisto druga iz strani avtorice.
In se spet bere, da če ni vsaj zdravnik tista grda oseba, je sedaj delodajalec, ker se ni držal svojega dogovora, kljub temu, da predhodno v prvi trditvi res ni imela še nobenega dogovora.

Neverjetni ste. Žal nimam volje za pregovarjanje še z vami. Prosila sem za kakšen uporaben odgovor, hvala tistim ki so ga prispevali. Da najdem nekoga, ki me zaposli za določen čas je eden takšnih.

No torej si lagala o dogovarjanju za dopust. Ker če bi se z delodajalcem o tem res kaj pogovarjala že prej, bi ti sedaj najbolj koristil nasvet Barce.
Delodajalcu nisi javljala nič, ti si veselo ostala doma brez pokritja 10 delovnih dni, zdaj ko se ni izšlo, pa pljuvanje po vseh. In zdaj se seveda tudi z nami ne boš več pogovarjala. D

No, za razliko od drugih najdem v vsakem tvojem zapisu nek smisel, ker sem že pri prvem vprašanju vedela, ko si šele vpraševala o drugi diagnozi, vedela na približno, kaj je v ozadju in da si samo iskala odgovor, če ima osebni zdravnik prav. To, da je delodajalec na tak način izkoristil vrzel, ki je nastala, me v današnji družbi ne čudi prav preveč, vendar če gre, kot pišeš za dolgotrajno bolezen, za katero je tudi osebni zdravnik pričakoval nadaljevanje zdravljenja, potem bo verjetno pot preko odvetnika zelo smiselna, ker daleč od tega, da bi bila edina, ki bi uporabila to prakso. V vsakem primeru uredi takoj zavarovanje, ker dejansko nisi sedaj niti zavarovana. Delodajalec ti prekine delovno razmerje peti dan neopravičene odsotnosti. Da je pa možno, da ti ZK resnim boleznim navkljub prekine bolniško, sem pa v svojem življenju videla že prevečkrat, da bi dvomila v to, da je to možno. Med drugim eno žensko, ki je čakala leto in pol na čakalni listi za operacijo obeh kolkov, pa so jo poslali delat v vrtec na berglah. Problem pri tebi je bil neustrezen postopek, tvoje nepoznavanje in delodajalčeva nepripravljenost stopiti korak nasproti. Dobro uredi!

New Report

Close