Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Posojanje denarja očetu

Posojanje denarja očetu

Kaj menite o tem, da otrok (srednjih let) stalno posoja denar očetu?

Moj oče živi preko svojih zmožnosti (zasluži skoraj 3000€, vendar ima menda visoke stroške) in me stalno prosi za denar. Obenem si izmišljuje zakaj ga potrebuje, sem ga že ujela na laži, ko ga pa obiščem ima pa nov tv čez pol stene.

Njegova partnerica ne dela, prav tako ne njeni odrasli hčeri, ki pa njega stalno prosita za denar.

Tedensko me kliče in govori o finančnih katastrofah (crknil avto, dobil kazen za prehitro vožnjo, itd) in počasi napeljuje na to, da bo potreboval denar. Naprimer jutri pride po denar – najprej je rekel za 400€ – pa me prej kliče in zahteva 1200€. Z možem nama ne gre slabo, vendar sem preprosto sita tega.

Če se mu nočeš zameriti mu reči … veš kaj, ata … tudi midva sva v rahli finančni stiski … oprosti, ampak moreva prvo zase poskrbeti … in tako bo postal mi. 😀 Verjami. 🙂 Če bo pa še naprej dregal, pa začni ti njega spraševat, če ti lahko posodi par sto evrov, ker ker …

Očetu/mami se danar daje, ker sta ga ona dajala nam.
Tistim s tremi jurji se ne daje nič, če ne zapišejo česa!

Zakaj se počutiš dolžno plačevati njegove prehitre vožnje?

Če je kaj v zvezi z dediščino, če ti je že kaj prepisal ali te skrbi, da te bo izključil iz dedovanja, potem še razumem. Drugače pa ne razumem, zakaj se počutiš dolžno in zakaj se nočeš zamerit.

Moj oče se trenutno bori za pol hiše na sodišču z mojo mamo. Ko dobi polovico, jo bo takoj prodal in denar pač porabil za svoje cilje. Je namreč večkratno propadli gostinec, trenutno v bankrotu, služi pa na črno.

Ker je v bankrotu že peto leto, sem za eno njegovih propadlih gostinskih podvigov odprla tudi s.p., stvar se je končala s cca 30.000 evri dolga, dolga, ki ga še vedno sama plačujem.

Dolžno se čutim, ker so mi v družini vedno očitali da ogromno stanem, da sva s sestro predragi in pač vedno sta ona starša težila, če je bilo potrebno kupiti stvari za šolo ali plačat malico. Pa finančnih težav ni bilo.

A je pozabil, kako se stvarem streže v obratnih vlogah, ko je koga učil?
Zahteva? Od koga pa ti zahtevaš, da ti iz drevesa narobuta denar? Ti bo on kaj dal, ko ti bo spraznil malho? Nisi dolžna preživljat fotra in nezaposlene babnce.
Eno je, da v stiski pomagaš, drugo pa, ko gre za samoumevnost, ko kdo koga iz lastne neodgovornosti iz dreka vleče. Če ne želiš še ti v ta drek pasti, zapri popo. Saj se da na lep način.

Spoštuj oca in mater …

‘zapri pipo’. Si pa napisala, da si že v drekcu zaradi njega. A meniš, da boš te očitke v nedogled plačevala? Naj ti ne nabija slabe vesti.

Spoštuj tistega, ki si spoštovanje zasluži.

Če ne boš odrezala, bo samo še slabše.


30000 malice in potrebščine ne nanesejo. Kaj je mislil, da otroci od zraka žive. Če si ji otroka omislil, ga je bil dolžan tudi preživljati. Očitki, da si bila strošek so zelo zelo nizki in grdi. Nič nisi dolžna. Ne da mu plačuješ, ne da mu posojaš. Poveš da nimaš in to je to. Tvoj oče te žal finančno in čustveno izkorišča.

V tem odnosu komaj še vem kaj je normalno. Naravnost bizarno se mi zdi, ko me pokliče tast in vpraša, če z možem kaj potrebujeva in nama da poleti zelenjavo z vrta, medtem ko moj oče v meni vidi samo finančni vodnjak, ki ne presahne. Sicer pa posojilo praviloma pri njemu pomeni darilo.

Včasih bi mi najraje zakričala v obraz, pa se potem spomnim, da mi je vseeno dal hrano na mizo tistih 17 let, ko sem živela doma.

Želim si, da bi bilo lažje postaviti meje, pa me še vedno grize krivda ‘kljub temu, da nisva hotela otrok, sta s sestro tukaj in preveč staneta.’

V tem odnosu komaj še vem kaj je normalno. Naravnost bizarno se mi zdi, ko me pokliče tast in vpraša, če z možem kaj potrebujeva in nama da poleti zelenjavo z vrta, medtem ko moj oče v meni vidi samo finančni vodnjak, ki ne presahne. Sicer pa posojilo praviloma pri njemu pomeni darilo.

Včasih bi mi najraje zakričala v obraz, pa se potem spomnim, da mi je vseeno dal hrano na mizo tistih 17 let, ko sem živela doma.

Želim si, da bi bilo lažje postaviti meje, pa me še vedno grize krivda ‘kljub temu, da nisva hotela otrok, sta s sestro tukaj in preveč staneta.’

Zdaj imaš odlično priložnost, da se spopadeš z demoni iz preteklosti.

Če se ne boš, te bodo preganjali večno. Sama veš, da ni bilo prav, kar je govoril. Zdaj pa se začni obnašati temu primerno in se postavi končno že enkrat zase. On ni hotel otrok, ti pa nočeš takega očeta. Ne?

Zdaj imaš odlično priložnost, da se spopadeš z demoni iz preteklosti.

Če se ne boš, te bodo preganjali večno. Sama veš, da ni bilo prav, kar je govoril. Zdaj pa se začni obnašati temu primerno in se postavi končno že enkrat zase. On ni hotel otrok, ti pa nočeš takega očeta. Ne?

Luda kuča.
Pameten oče.

Odličen nasvet in hvala. Seveda vem. Težko je pa sedeti pred njim in se dejansko upreti. Enako težko je preboleti to, da ti starši zamerijo vsak dih, ki ga narediš. Ah, očitno mi drugega ne preostane, kot da se soočim s tem.

Odličen nasvet in hvala. Seveda vem. Težko je pa sedeti pred njim in se dejansko upreti. Enako težko je preboleti to, da ti starši zamerijo vsak dih, ki ga narediš. Ah, očitno mi drugega ne preostane, kot da se soočim s tem.

Odličen nasvet in hvala. Seveda vem. Težko je pa sedeti pred njim in se dejansko upreti. Enako težko je preboleti to, da ti starši zamerijo vsak dih, ki ga narediš. Ah, očitno mi drugega ne preostane, kot da se soočim s tem.

Odličen nasvet, hvala. Seveda vem. Težko je pa sedeti pred njim in postaviti to mejo. Enako težko je preboleti to, da ti starša zamerita vsak dih, ki ga narediš. Ah, očitno se bom morala soočiti s tem. Ni druge.

Se opravičujem za 100 istih postov…očitno je s forumom problem.

Pregovor pravi,da jabolko ne pade daleč od drevesa.
Kaj pa če si od poštarja hči?

Mi je predlagal foter, da bi se začela ukvarjat s prostitucijo, ker je to fajn zaslužek, pa še dobro zgledam. Je rekel, da bom tako imela še več denarja.

Verjetno je to njegov naslednji poslovni predlog, v katerem bi bila vključena. Rihta teritorij.

Pregovor pravi,da jabolko ne pade daleč od drevesa.
Kaj pa če si od poštarja hči?[/quote]

Žal ne, sem po izgledu preveč podobna očetu 🙂

Tvoj tastari je sociopat.

New Report

Close