Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ženske, ki ne tankajo avta same

Ženske, ki ne tankajo avta same

Kaj menite o ženskah, ki jim drugi tankajo avto, ker je njim neprijetno, ne znajo, še nikoli niso…
Meni je malo hecno. Če znajo voziti, bi se verjetno naučile tudi to.

Ko se bodo morale, se bodo že naučile. Saj ni neka umetnost. Če jim ni treba, ni treba.

Ali plin tudi tankate oz. bi tankale?

Js navadno ne tankam sama, pa znam. Enostavno imava tak sistem, da tanka on, js grem pa medtem plačat 🙂 Ne vem, zakaj bi si zato morali o meni karkoli misliti.

He he, ste hecne, jaz pa ne vem kaj se bi tu morali učiti :-)))

Ce me kdo ta teden vidi, da bo moj moz izstopil iz svojega avta in mi natankal mojega naj me prosim ne obsodi za blond. 5 minut prej mi bodo razlozili vse o novem avtu in vsaj natankal mi bo moz, ker bom imela ze tako paniko prvic peljat novi avto z vsemi novimi gumbi in vse drugacno kot do sedaj. Drugic na domaci pumpi bom pa ze sama, obljubim.

Sem še iz časov, ko nismo sami tankali, kar si mlajša generacija verjetno niti predstavlja ne. No, ko so začeli uvajati prve samopostrežne črpalke, ni bila cena goriva na račun tega niti nič nižja, čeprav smo bili “prisiljeni” opraviti delo sami. Znam sama tankat, ampak roko na srce, cene imamo višje kot marsikatera črpalka v Evropi, kjer ti še zmeraj prijazen prodajalec napolni tank, tako da, kadar je to le možno, stopim do osebja in zaprosim, če mi napolnijo tank. Se mi je že zgodilo tudi, da kdo ni hotel, ampak zato so pa knjige pritožb, v katero zmeraj napišem točno ta argument. Škoda le, da nimamo več konkurence, ker potem bi storitev črpalkarja še zmeraj za kak cent pri litru več tudi z veseljem doplačala. Še to, samopostrežne črpalke ponujajo gorivo ceneje, Petrolu pa dejansko plačamo sprehod skozi štacuno, ki pa si svojo ponudbo pošteno zaračuna že pri cenah artiklov, ki jih prodaja.

Kdo pa pravi, da znajo voziti, če imajo izpit? Pa večinoma so blond. Kaj češ_:):):)

Od žensk se itak pričakuje, da znamo vse. Poleg svojega dela (službe), poleg gospodinjstva, vzgoje otrok, vrtnarjenja, šofiranja, je samoumevno tudi, da natočimo bencin. Saj je pa to res nekaj enostavnega, mnogo bolj kot skuhati eno dobro kosilo s tremi prilogami, kajne?
Kaj pa se od moških pričakuje, da znajo poleg svojega poklica (dela) še opravljati?
Običajno rečemo, da kako je fajn, ker ne pije, ne kadi in ne gleda za drugimi ženskami, kajne?

Tiste knjige pritožb obstajajo samo zaradi predpisov, bere jih pa nobeden ne. Kar se konkurence ponudnikov goriva tiče, pa najbrž ne veš, da veliko bencinskih servisov upravljajo zasebniki, ki jih najamejo recimo od Petrola. Konkurenca je med njimi.


Več žensk je prišlo vprašati, če jim lahko pokažemo kako se to dela. Mačoti, ki “znajo vse” še vedno polivajo po avtu in po tleh!
Obstaja pa na svetu nekaj tehničnih idio..v obeh spolov, ki jim postopek ne gre in ne gre, znajo pa kaj drugega.
JBG sem pač od foha!


Res smo boge. Družba nas pod grožnjo smrti sili v zaposlitve, gospodinjstvo, potomstvo, vrtnarjenje, šofiranje …

Če vozim jaz, tankam jaz, če vozi on, tanka on. Tukaj pa res ne vidim nobenega problema ali da bi bil ta opravek kaj posebnega.
Zamenjam tudi pregorelo žarnico, preverim/dolijem olje, dolijem tekočino za šipe, zrihtam gume …
V kuhinji zamenjam plin, kaj pošfraufam po stanovanju, pobelim, sestavljam pohištvo … Mater, sem skoraj dec 🙂

Od kar vozim in imam svoj avto (30 let), vedno tankam sama (razen, ko so nam še tankali benzonajoti), dolivam vodo za šipe in pumpam gume, kjer imajo tako napravo, da nastavim želeni pritisk v gumah in potem pustim cev na ventilu od gume, dokler ne zapiska ali ne zagori zelena. Tam, kjer imajo tisto napravo s kazalcem, pa ne pumpam gum, ker ne znam. Eto. Vse ostalo mi naredijo mehaniki na servisu.


Moški znajo še žarnice menjat in pokosit.

Jaz imam priblizno enako mnenje o zenski, ki ne zna tankat, kot o moskem, ki ne zna cunj prat. Ne bi hotela bit taka zenska in ne bi hotela imet takega moza.

Ce spontano pride do taksne delitve dela, da obicajno on tanka, ni to nic hudega, ampak znat tankat bi moral pa vsak voznik. Del opravilne sposobnosti.

Hm…pa kaj takšne, ki tega ne znajo, sploh obstajajo?

Čudno, da še niso razvili kake aplikacije, da bi nevešče babe lahko na pumpi avto natankale prek pametnega telefona.

Ženske, ki znajo vozit, imajo izpit, znajo tudi taknat. Zakaj le ne bi znale?! Kakšno vprašanje?!?

Pri nas je tako, da stroške goriva krije mož iz svojih prihodkov, zato tanka njegov in moj avto. Sama grem zelo redko tankat, le takrat, ko je mož še na službeni poti, tank pa prazen.

Ne poznam nobene ženske, ki ne bi sama tankala. Nobene. Pa sem zelo stara šola, ko še ni bilo samopostrežnih tank štel.

Moj avto je na plin, možev ne. In ja – tankam oboje :-).

Moj avto je na plin, možev ne. In ja – tankam oboje :-).[/quote]

Aja, pa še to – odgovor eni “pametni” zgoraj – sem blond. Ne vem kaj ima barva las pri tankanju veze, ampak ona očitno že ve :-P.

Še nisem srečala ženske, ki si ne zna sama tankat pa, da ima izpit za avto.
A take res obstajajo?

Imam avto na plin in tudi tankanje plina ni nobena umetnost. Še bolje pa je, da greš na Verovškovo, kjer ti ga natankajo

New Report

Close