Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Keramično pomivalno korito

Keramično pomivalno korito

Zanima me, če ima katera od vas keramično pomivalno korito. Ima jih Ikea (Domsjo),precej dražja Villeroy Boch. Prodajalec me je prepričeval, da so keramična bolj hvaležna, saj se na novih inox koritih vsak madež pozna (gledala sem Blanco). Ker se kuhinjo ne menja vsakih par let, sem popolnoma zmedena, ali naj vzamem keramiko ali kovinski Blanco. Korita iz umetnega kamna mi niso všeč. Vesela bom izkušenj tistih s keramičnim pomivalnim koritom.
Ali emajlirana pri nas obstajajo? Všeč mi je “apron sink”.

Mi imamo domsjo. Je super, ker je velik in hvalezen, ker se kamen ne pozna toliko. Ampak: malo bolj moras pazit, da se ti notri kaj ne razbije in predvsem: po 2m uporabe je pocil, ima razpoko 10cm! Sploh ne vem od cesa. Ga bomo reklamirali, ampak to je cela kolobocija, ga odmontirat, odpeljat v italijo… montirat novega… to seveda ne bo zastonj.

kolegica ga ma…..ni napak ampak bog ne daj da ti npr kafetiera pade v njega ali pa nanj (npr rob). Pri kovinskih je največja nevarnost kak oster, špičast predmet (npr nož) ker ga lahk nehote preluknjaš in potemmaš vlažno v omarici pod lijakom

kar se flekov tiče, inox, keramika..redno čiščenje pa je

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Meni je všeč, če si bolj pazljive sorte, ni problema. Jaz sem še vseeno za kvaliteten rostfrej in všeč mi je Franke, se ga očisti u nulo, z lahkoto.

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

Imamo Blanco. Zadovoljna-tudi meni bi tista plastika pokvarila obcutek pri kuhinji.

Kupi najvisjo kvaliteto rostfreia, ki si jo lahko privoscis. Keramika je lepa, ampak po vzdrzljivosti rosfraju ne parira. Teza korita je dober pokazatelj kakovosti.

Ok. Potem bom gledala Blanco Claron. Vse izkušnje dobrodošle.

Obstaja se alternativa…jaz mam pomivalno korito in umivalnik iz litega marmorja…po 10 ih letih oba se vedno kot nova in se razbit se ne moreta
http://www.alveus.si/pomivalna-korita/

Bianco. Rosfraj variante odpadejo,ker bi zelo twzko gledala razne flekw na njem,njegiv suzenj pa ne bi bila.

Bianco. Rosfraj variante odpadejo,ker bi zelo twzko gledala razne flekw na njem,njegiv suzenj pa ne bi bila.

Imam keramično korito iz Ikeje. Že 4 leta sem full zadovoljna! Nobenih madežev vodnega kamna, super trpežno … toplo priporočam! 🙂

Rostfrei…imam supersize litozelezne nastavke za plinski sporget in je rf korito edina varianta. Ce ga pucas sproti ni nobenih flekov.

ne vem kaj za ena inox korita kupujete in kaj za vraga počnete in zlivate v umivalnik, da so na njih madeži. Sam v svojem življenju še nisem videl madeža na inox koritu…..umaže se, ampak ga vsakega brez težav spucaš do sijaja.


Se mi ne da glancat. Imam kaj pametnejšega za delat. Torej se tudi za fleke ne sekiram. Imam Blanco rostfrei korito. Je čisto ok, ni pa nek oh in sploh presežek. Drugo korito je bilo Franke – enako rostfrei, pa je imelo neko napako – pojavljale so se drobne rjave pikice.

Hja, mene rostfrei korito v kuhinji spominja na tisto v mrtvašnici – sorry – ga zato nimam…..

15 let BLANCO Silgranit -plusi in minusi. minusi predvsem to, da ostajajo madeži, če zlivaš noter ostanke kave, čaja, tudi kakšno obarvano vodo od zelenjave ( abrva je bila krem rjava).

Sedaj imam od BLANCO keramičnega, ampak ne taka čisto svetleče gladka, kot so umivalniki in WC-ji. Super se obnese, prezadovoljna , ščisti se šisto simpl s cetom za posodo ali pa sredstvom za čiščenje oken. Ni primerjave s prej.

Rostfrei pa ne, nikakor – tudi zato, da ne stojim zraven in brižem kaljice, čeprav obljubljajo, da tega ni treba ( satinirano, ala FRANKE modeli – pa ni ravno res, ima sorodnica, pa prekolne in ji je žal, da ga je kupila).

Evo, pa me spet obračate na pot keramike 🙂 Hvala vsem, očitno moram še dobro premisliti.

jaz pa s tem iz ikee po petih letih nisem več zadovoljna. sicer ne delamo nič grobega z njim, ampak je že precej spraskan in uničen 🙁
ko je bil nov, je bila pa krasen, res mi je bil všeč.

New Report

Close