Forum.Over.Net

Starševski čvek

Dojenček se ponoči zbuja, prosim za vaše nasvete!!

Default avatar

Jahnojah

aaviraa je napisal/a:
Zato ker se je zbujal vedno bolj pogosto, tudi na manj kot uro, malo potegnil in spal naprej, jaz pa sem bila vedno bolj zombi. In se mi je zdelo, da od zombi mame ne bo imel toliko kot od naspane mame. Zato ker se mi je zdel pravi cas, da se nauci, da je noc za spanje in ne malcanje. Ne skrbi, dojila sem do 18.meseca, samo ne ponoci.
Default avatar

so spali z nama

So spali z nama. Ravno danes je mož omenil, kako mu je bilo lepo in pogreša tiste čase.
Default avatar

Podobnokot

Poleg ze nastetih vzrokov in nasvetov...res dobro opazujte otroka cez dan. Vsak zvok, pisk, padec itd lahko ponoci podozivlja z jokom. Prav tako kaksne obiske, muziko, druge dogodke ki se cam zdijo mogoce zabavni otrok ponoci lahko z jokom in prebujanjem predeluje. Prvi del dneva naj bo inteziven, drugi in veceri pa namenjaju umirjanju in zvecer priprave na spanje. Aja pa s casom res mine. Ceprov je to en k.tolazba.
Za tiste ki pravite naj si ga da k sebi spat...jaz tak nisem zmogla, ker sta se oz se oba tako premetavata, da ju lovim po pojstli, da mi ne padeta dol. In potem res cele noci nisem spala. Si ju dam k sebi, stisnem, umirim, in ko zacutim, da sta zaspala ju dam nazaj v posteljico. Imam res strah pred tem, da strbunketa na tla. Tudi ko je bil nocni podoj sem podojila, pocakala na kupcek in ju odlozila nazaj v kosek.
Default avatar

Prst usta pritisnit dleen

Pritisnit dlesen po celi dolzini in ce zajoce so zobje
Ko bo jedel manj trdo krano in [email protected] ven spet prst usta in videt ce boli
Ce boli njemu ptrilagodis sirup proti bolecin k zobje vn bodejo
Default avatar

Polna luna

Podobnokot je napisal/a:
Takšna zadeva se pa večinoma zelo enostavno rešiti: posteljo se postavi k steni s stranico.
Default avatar

danes neprijavljena

Sem poskušala s tem spanjem v isti postelji, pa se celo noč nisem upala premakniti, da ga ne bi po nesreči poškodovala. Nisem si upala globoko zaspati, da ga ne bi poležala. Drug dan sem bila še hujši zombi kot po celonočnem vstajanju, plus hrbtenica me je bolela od prisilnega položaja. Kakšen smisel ima to?
Default avatar

Polna luna

danes neprijavljena je napisal/a:
Ne pretiravaj! Nobene prisilne drže ni potrebno med spanjem, dojenčka ne poležiš, čisto normalno lahko spiš zraven.

Če pa človek rabi sto izgovorov, jih pač rabi.
Default avatar

ČČČ

Naša punca se je ponoči zbujala do 5 leta. Pa ne 1x ali 2x. Zbujala se je vsake pol ure ali na uro. Poskusila sem vse mogoče. Ničesar ni bilo učinkovito. Jst mislim, da je to v njej, ker še sedaj v najstniških letih ne rabi kaj dosti spanja.
Default avatar

danes neprijavljena

Polna luna je napisal/a:
Misliš, da smo vsi ljudje narejeni enako kot ti?
Default avatar

za mimozico

Draga avtorica, dojenček ti je spal od 2. do 6. meseca in zdaj javkaš, ker je postal normalen dojenček. Jaz bi po kolenih šla do Brezij, če bi do 3. leta prespal 1 (eno) noč. Pa ni ne ta prvi, ne ta drugi, ne ta tretji. In še vedno sem živa.
Default avatar

AlmaAlmea

Vse kar ti lahko napišem je to, da se nauči tako živeti. Moja starejša hči ni spala do vstopa v šolo. Preizkusili smo vse in še kaj, pomagalo ni nič.
Default avatar

Ggg

Ponoči ga ne dojit. V tem je vsa znanost. Ko joka, mu v temi daš nesladkan čaj. Kmalu ne bo več zanimivo.
Default avatar

Bbbbb

Ggg je napisal/a:
Mislis da ne bo opazil razlike? Tako glupi pa tudi niso.
Default avatar

pojma nimaš

AlmaAlmea je napisal/a:
H, ha, ha, take pametnjakovičke imam najraje.
Default avatar

AlmaAlmea

pojma nimaš je napisal/a:
Zakaj že ? Obrazloži, če se že delaš pametno.
Default avatar

kitarc

naš se je redno z glasnim jokom zbudil po 3x na noč (min-), začel je pri isti starosti kot tvoj. itak da sem bila povožena, tega se jaz ne navadim. glede na to da smo imeli še 2-letnika je skupaj to trajalo 5 let (večji je tudi slabše spal, samo ne tko katastrofalno). ja, tako slabo je spal do 3 let. potrebuje malo spanca. pri 2,5 letih ni šel spat popoldan (ko smo bili doma, v vrtcu so ga še nafintirali).
problem je ko si v službi- z mojim sva tako nekaj let spala v ločenih sobah, mela sva "izmene" z mojim, je bilo težko.
zaleglo ni nič. moj se tudi ni več dojil, dovolj je pojedel čez dan. (žal nimam nasveta zate!) pač prerasel je vse skup. tudi danes ne potrebuje toliko spanca.

ponoči smo dali samo vodo ali čaj. dudo. imel jih je po 7 v posteljici, da smo jo hitro našli. posteljica je bila tik poleg moje.

vse dobro!
Default avatar

naš ni spal

Naš ni spal od 5. dne do 13. leta, ko je v puberteti začel malo več spati, potem od 16. naprej pa zgleda, da not prinaša in zdaj spi 10-12 ur na dan.
Default avatar

zelo dobro poznam nespanje

naš ni spal je napisal/a:
Ja, bi ga pa morala prenehat dojit ponoči, pa mu dajat samo nesladkan čaj :-).
Default avatar

Sisisi

Tudi moj je napisal/a:
Točno ti in nič drugega.
Default avatar

SoulHealer

Hm, jaz sem ena izmed tistih tatrdih mam :)
Naša je že od začetka spala po cele noči (ja, vem, sem srečko), potem po nekaj mesecih pa se je začelo zbujanje. Dude ni nikoli imela, ker je enostavno ni marala. Posteljica je bila v spalnici, ampak ne na dosegu roke. Ko se je tako začelo nočno dretje, sem seveda najprej preverila, če je vse ok z njo, in ene par noči sem jo vzela ven, pa crkljanje, pa spanje pri meni ... No, potem pa sem se odločila, da to ne bo šlo, da otrok pač nima kaj spati pri nama in sem jo ene tri noči pustila, da se je drla (je vztrajala cca 2 uri). Ja, grozno za poslušat, nisem vedela, kaj naj si potegnem čez ušesa, ampak sem bila vztrajna. In od takrat je bil ponoči vedno ljubi mir.
Pa je danes odrasla in sva kljub moji "krutosti" zelo povezani, zaupnici, in nasploh je še vedno zlat otrok.