Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tascina higiena

Tascina higiena

Pozdravljeni!
Mogoce se bo komu zdelo, da delam iz muhe slona, ampak zadeva me zelo muci. Problem je sledec: zagotovo vem, da si tasca po opravljeni potrebi na wcju ne umije rok. Sicer se me njena higiena res niti malo ne tice in se s tem nisem prej nikoli obremenjevala, je pa situacija sedaj drugacna, ker sem postala mama.
Vsakic ko vzame mojo enomesecno dojencico v roke, postanem cisto nervozna in mislim samo na to, da si ne umiva rok.
Celotna situacija me zelo zalosti, ker se drugace s tasco zelo lepo razumeva in jo imam rada.
Kaj naj naredim? Glede na to, da je tema zelo delikatna, ji ne morem kar rect, ne? Ali pa je mogoce problem v meni in vidim probleme tam kjer jih ni?

Kako pa veš, da si ne pere rok? A stojiš zravn nje na sekretu? 😀

Joj, bog ne daj
Imamo locen wc in bi si morala potem it v kopalnico roke umit, pa si ne

Čaki mal, tole neki ne gre skupi. Wc brez umivalnika??


Recimo, da je šla lulat. Pokrov školjke je bil verjetno v ustreznem položaju. Dvignila si je kiklo, slekla hlačke, jih potegnila dol, se polulala, potegnila hlačke nazaj, spustila kiklo, šla iz prostora. Če se ni brisala s papirjem, se ni dotaknila ničesar razen kljuke, ki bi se je tako ali tako, le da bi z vlažnimi rokami po umivanju pobrala več bacilov.

Čestitke za dojenčka!

Ja, tako je pac v tem stanovanju, ne vem pa kaj ima to veze z mojim vprasanjem

”Mogoce se bo komu zdelo, da delam iz muhe slona” A ti to ne pove vse?

”Mogoce se bo komu zdelo, da delam iz muhe slona” A ti to ne pove vse?[/quote]

Sem prvic mama in ja, pac sem malo obcutljiva kar se tice mojega dojencka. Sploh pa ker je treba okrog novorojenckov malo bolj pazit kar se tice higiene. Pa se to: meni se npr zdi samoumevno, da si po wcju vedno umijem roke, kaj sele ce se nameravam dotikati dojencka, ki se nima razvitega obrambnega sistema proti bacilom

Osnovna higiena, ki jo učimo že male otroke, je ta, da se po uporabi wc-ja opere roke. Brez izgovorov. Avtorica, jaz bi tašči rekla drugače. Ne bi ji rekla, da se ne umiva. Rekla bi ji, da vsakega ki prime dojenčico, prosiš če si umije roke. Lahko dodaš, da se tudi zdravnica strinja zaradi teh epidemij v tem času. Ti si mama, ti skrbiš za otroka. Podpiram te.

”Mogoce se bo komu zdelo, da delam iz muhe slona” A ti to ne pove vse?[/quote]

Sem prvic mama in ja, pac sem malo obcutljiva kar se tice mojega dojencka. Sploh pa ker je treba okrog novorojenckov malo bolj pazit kar se tice higiene. Pa se to: meni se npr zdi samoumevno, da si po wcju vedno umijem roke, kaj sele ce se nameravam dotikati dojencka, ki se nima razvitega obrambnega sistema proti bacilom[/quote]

Js kot dec si roke umivam vsakič. Tko sem naučen. Tvoj otrok, tvoja skrb. Če si ne opere rok nema otrok 🙂 Ti si mama in ti postavlaš pravila. Fotru otrok vrjetn dol visi za to, ane? 😉 😀

spet ena, ki si tiča z rokavico v usta nacentrira.

kdo ji je pa tvojega moža gor spravil, pri vsej umazaniji, ki jo njegova mamica premore!

Ja in kaj naj zdaj uboge MONklje naredimo? Pridemo tvoji tašči naredit predavanje o higieni? Ni problema, samo naslov sporoči!

Tudi mene bi zelo motilo. Ampak naj ji lepo reče mož. Sinu bo manj zamerila kot tebi.

Kaj če obrnem začetni post. In vam rečem – sem sveža mamica. Imam majcenega dojenčka, si pa ne umivam rok. Nikoli iz WC ja si jih ne umijem, ker se mi zdi brezveze. Grem glavo stavit, da bi me napadle kakšna packa sem. in prav bi imele. Jaz sem taščo ravno zaradi tega opozorila in ji tudi povedala, da dokler je otrok zdrav, bi ga vsi… pač nekaj, ko bo pa bolan, ga bom pa jaz imela. In zato zahtevam, da me upoštevajo. Umit roke, ali ga pa ne dam iz rok.
Pa da ne bo kdo rekel, da sem scrkljana novodobna mama. imam 4 otroke, od katerih so trije polnoletni, jaz pa štejem dneve do abrahama.

A zivite skupaj? Pri nas je moj moz, ki dela v zdravstvu, uvedel rezim, ki je veljal prve 3 mesece, ko je otrok najbolj obcutljiv. Takoj ko je nekdo prisel skozi vrata ga je usmeril na razkuzevalnik (taka doza kot za tekoce milo) in vsi so si morali razkuziti roke, drugace niso mogli naprej.
Sicer pa bi mene trenutno bolj skrbele respiratorne okuzbe kot wc, ampak kakorkoli, uvedi pravilo za vse, pa bo mir.

Katastrofa, da so te nekaterim ne zdi nič takega …

A bi dejansko mirno sprejeli, da grem na WC in vam potem odrežem malo kruha, narežem sir, grem s prsti v kozarec s kumaricami itd?
Hvala bogu, da v gostilnah nikoli ne jem tistih arašidov ali slanih prigrizkov, razen če jih iz frišno odprte vrečke vsuje v čisto skodelico … če pa vi s tacami, polnimi izločkov, šarite po njih. Pa ne morem verjet no.

Mene bi tudi taka nehigiena motila, celo “obremenjevala”… :((

Najboljse tako, kot je zgoraj napisano: razkuzevanje rok za VSE, ki sarijo okrog dojencka. Sploh zdaj v casu gripe in prehladov ni to cisto nic odvec. DM ima pod svojo blagovno znamko razkuzilni gel s pumpico kot tekoce milo. Nekaj takih razpostavis po prostorih in vljudno opomnis vsakega, ki bi pozabil ocistit roke, dokler ne pride vsem v navado.
Dojencka imajo vendar ja radi in ne zelijo, da bi pristal v bolnici, ker se se ni sposoben boriti z virusi. Cas za naravno utrjevanje pride kasneje, pri enem mesecu gotovo ne.

Hvala vsem za odgovore. Do zdaj nisem prakticirala razkuzevanja rok, ker sem pac predvidevala, da ljudje okrog mene skrbijo za higieno. Bom pa zdaj kar zacela to prakticirat, sibam jutri v dm to tekocino nabavit. Bom pac vsem rekla, da to zato, ker je zdaj tolko viroz in tega

Kupi razkuževalni sprej in jo vprašaj, če si bo šla umit roke, ali bo raje posprejala. Izgovori se na navodila patronažne sestre ali zdravnice.

BTW, je pa ženska res packa.

Ko smo pri nas imeli dojenčke, sploh nisem razmišljala, kdo si umiv roke in kdo ne, vsak ki je hotel prijeti dojenčka, je dobil špric dezinfekcijskega sredstva za roke. Takrat si ga dobil samo v lekarni, pa še drago jebilo, danes ga prodajajo v vsaki drogeriji, verjetno tudi v večjih marketih. Torej, tašči lepo en brizg anti-bakterial nadlani, naj si razmaže, potem pa naj se veselo igrajčka z vnučko.

Pri nas smo imeli enak režim pri vseh otrocih: obiskovalec si najprej razkuži roke. Pa ni bil čas viroz.
Nihče ni zameril. Otroci so bili moji in morebitno okužbo bi pokasirali mi, s posledicami bi se ubadali mi… ne obiskovalci. Mi. Otrok in mama/ata.

Ba bog-ne-daj kdo s kakšnim herpesom otroka lupčkat. Sva se z možem ujezila in pokasirala tudi zamero. Ampak, zamera gor ali dol, otročku lahko ostanejo posledice za vse življenje, če …

Le pogumno. Ne boj se zamer.

Jaz te zelo razumem, tudi pri nas je podobno. Moji otroci, ko so bili majhni, so bili posledično zelo malo s taščo. Pazi pa otroke od svakinje in so ves čas bolni. Probnlme ni toliko neumivanje, ko gre iz stranišča, temveč ko pride npr. iz trgovine, avtobusa … Sem prepričana, da ona prinese največ bacilov in bolezni!

New Report

Close