Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Šefica mi je poslala grozilen SMS, ker se ji nisem oglasila na telefon v petek PO SLUŽBI

Šefica mi je poslala grozilen SMS, ker se ji nisem oglasila na telefon v petek PO SLUŽBI

Šefica me je klicala v petek popoldne dvakrat, potem mi je poslala SMS, da potrebuje nek podatek, ki ga imam jaz. A nisem šmirglala, ker se mi zdi zamalo, kaj me nadleguje po službi. Malo prej pa mi je poslala še en SMS, da je nujno potrebovala en podatek, ker piše nek plan za naprej in kako to, da ji cel vikend nisem mogla odgovoriti, da se bo treba jutri o tem pogovoriti in naj se zglasim pri njej takoj ob 8.00.
Me ima res pravico nadlegovati v mojem prostem času?
Gre pa za javni sektor. Se moram obrnit na sindikat? Me lahko kako sankcionira? Do zdaj me še noben šef ni klical v prostem času, tako da tole se mi zdi tumač.

povej ji, da to kar počne ni dovoljeno, izven delovnega časa te mora pustiti pri miru, povej ji, da jo boš prijavila na imšpektorat in sindikat.

Vidim, da odnosi pri vas niso najboljši. Jaz bi ji na tvojem mestu posredovala nujen podatek, saj ti verjetno ne bi vzelo 4 ure samo za posredovanje podatka. Je pa druga zgodba, če bi morala še po službi konstantno zanjo delati po par ur. Tako za kako izjemo pa ne vidim problema.

nova
Uredništvo priporoča

Ce ne dobivas dodatka za pripravljenost nima kej. Je pa res da nekomu v privat sektorju ne bi na pamet padlo da bi tako ignoriral sefa.

Naslednjič se ji vseeno oglasi, ker sicer ne vem, zakaj ima sploh tvojo telefonsko številko (službeni telefon?). Sedaj pa si pred pogovorom z njo nekaj izmisli….da je otrok dobil vročino, da ste morali v dežurno ambulanto, karkoli. Če te do sedaj nikoli ni klicala, te ni mislila nadlegovati, ampak je verjetno nujno rabila tvojo pomoč.

Oh ,tiste 2 minute bi se pa že vzela in ji povedala podatek ali karkoli že.
Sem na strani šefice.

Naslednjič se ji vseeno oglasi, ker sicer ne vem, zakaj ima sploh tvojo telefonsko številko (službeni telefon?). Sedaj pa si pred pogovorom z njo nekaj izmisli….da je otrok dobil vročino, da ste morali v dežurno ambulanto, karkoli. Če te do sedaj nikoli ni klicala, te ni mislila nadlegovati, ampak je verjetno nujno rabila tvojo pomoč.[/quote]

Saj to je problem, ker imam službeni mobitel. Res me je strah.

Naslednjič se ji vseeno oglasi, ker sicer ne vem, zakaj ima sploh tvojo telefonsko številko (službeni telefon?). Sedaj pa si pred pogovorom z njo nekaj izmisli….da je otrok dobil vročino, da ste morali v dežurno ambulanto, karkoli. Če te do sedaj nikoli ni klicala, te ni mislila nadlegovati, ampak je verjetno nujno rabila tvojo pomoč.[/quote]

Saj to je problem, ker imam službeni mobitel. Res me je strah.[/quote]

Če je pa telefon služben ,se moraš oglasit!
Pa čeprav sredi noči.

Naslednjič se ji vseeno oglasi, ker sicer ne vem, zakaj ima sploh tvojo telefonsko številko (službeni telefon?). Sedaj pa si pred pogovorom z njo nekaj izmisli….da je otrok dobil vročino, da ste morali v dežurno ambulanto, karkoli. Če te do sedaj nikoli ni klicala, te ni mislila nadlegovati, ampak je verjetno nujno rabila tvojo pomoč.[/quote]

Saj to je problem, ker imam službeni mobitel. Res me je strah.[/quote]

…ga tepe nadloga.Jaz se vedno oglasim, tudi če nisem v službi.Kaj nisi nič po babje firbčna, kaj bi ona druga rada?

Naslednjič se ji vseeno oglasi, ker sicer ne vem, zakaj ima sploh tvojo telefonsko številko (službeni telefon?). Sedaj pa si pred pogovorom z njo nekaj izmisli….da je otrok dobil vročino, da ste morali v dežurno ambulanto, karkoli. Če te do sedaj nikoli ni klicala, te ni mislila nadlegovati, ampak je verjetno nujno rabila tvojo pomoč.[/quote]

Saj to je problem, ker imam službeni mobitel. Res me je strah.[/quote]

Če imaš službeni mobitel, potem moraš biti dosegljiva tudi v prostem času. Delodajalec ti namreč plačuje telefonske klice (do določene višine). Ker imaš to ugodnost, imaš tudi obveznosti. Službeni mobitel ni samo za čas med službo, ker takrat si praviloma itak v službi. Kakor pravim, reci da ste imeli doma nujno situacijo, izgovori se na kako bolezen. Ali pa se odpovej službenemu mobitelu.

Saj to je problem, ker imam službeni mobitel. Res me je strah.[/quote]

Če je pa telefon služben ,se moraš oglasit!
Pa čeprav sredi noči.[/quote]

A to kje piše? Ali ni tako, da se moraš oglašat samo v službenem času? Pri nas večina kar izklopi telefon čez vikend, večinoma tudi jaz. Nimam nobenega dodatka za delo izven delovnega časa, kar pogovarjanje s šefom vsekakor je.

Nujno je rabila nek podatek za plan naprej. To ni nobeno nadlegovanje. Včasih službeno sodelovanje seže tudi izven meja delovnega časa, ko odgovoriš na klic, mail itd. Ne vem, mene sodelavka pokliče v mojem prostem času, če ji kaj ni jasno. In ji tudi odgovorim.
In to da se moraš oglasiti pri njej, ni nobena grožnja, le pogovorili se bosta, da je včasih treba posredovati kak podatek tudi izven delovnega časa. Saj ne veš, koliko je delo trpelo zaradi tega, ker se nisi hotela oglasiti. In ja- se spodobi kaj odgovoriti na zgrešen klic. Postavi se v njeno kožo, ko nekaj nujno potrebuješ, tista oseba, ki ti ta podatek lahko da, pa te ignorira. Ni fajn, ne?

Če je pa telefon služben ,se moraš oglasit!
Pa čeprav sredi noči.[/quote]

A to kje piše? Ali ni tako, da se moraš oglašat samo v službenem času? Pri nas večina kar izklopi telefon čez vikend, večinoma tudi jaz. Nimam nobenega dodatka za delo izven delovnega časa, kar pogovarjanje s šefom vsekakor je.[/quote]

Za dve minuti pogovora potrebuješ dodatek za delo izven delovnega časa? Bi še dodatek za stalno pripravljenost? A je to norčevanje iz javne uprave morda?

Če je pa telefon služben ,se moraš oglasit!
Pa čeprav sredi noči.[/quote]

A to kje piše? Ali ni tako, da se moraš oglašat samo v službenem času? Pri nas večina kar izklopi telefon čez vikend, večinoma tudi jaz. Nimam nobenega dodatka za delo izven delovnega časa, kar pogovarjanje s šefom vsekakor je.[/quote]

…za dve minuti pogovora.Pretiravaš.

Reci ji ,da si bila v tujini

Če bi ti bila v firmi neka pomembna fora, bi ti dali službeni telefon. Zakaj pa talaš okoli privatno številko, mi ni jasno!

Tudi jaz za enkrat ne bi komplicirala in bi poslala podatek (če bi ga seveda imela pri sebi, drugače bi ji javila, da podatka nimam in da ji ga dostavim takoj v ponedeljek zjutraj).

Jutri pa imaš dve možnosti:
– odreagiraš na ostro in ji poveš, da ti nima kaj težiti izven delovnega časa (ampak potem pričakuj kakšno kajlo nazaj)
– se narediš neumno in ji rečeš, da med vikendi mobi redko uporabljaš ali pa da si ga preprosto pozabila v službi ali kaj takega (skratka se zlažeš, ampak bo šefica to lažje sprejela kot direkten upor)

Saj ne gre za minute (čeprav bi tole vzel več kot dve minuti), gre za princip. Sem bila v petek osem ur v službi, zakaj se takrat ni spomnila vprašat? Ko sem frej želim biti res frej, možgane na off. Pa tudi saj veste, da bi ji tole lahko prišlo v navado, da podrejenega lahko nadleguje kadarkoli se ji zazdi.

Se zelo strinjam.
Pri nas kaj podobnega niti zdaleč ne bi prišlo v poštev… da me kolega ali šef ali celo podrejeni ignorira… bi bilo grdo. Čisto razumem da se kdo oglasi in reče da trenutno ne more – to počnem tudi sam, a ignoriranje je totalno neprimerno.

Kolegica ima sluzbeni telefon, ampak pop in za vikend vedno zamenja sim kartico za privat, kar se meni zdi edino logicno. Res ima pa sefica tudi nase privat stevilke (smo morali pustiti v kadrovski za nujne primere), ampak nikoli ne klice, meni je samo 1x poslala sms in sem seveda odgovorila.

Točno za pricip gre in za lojalnost firmi.Če te slučajno rabijo, da te lahko pokličejo.Za tisti dve minuti te ne bi pobralo.Sama sebi pljuvaš v skledo.Najbolje da odpreš privat firmo.Me prav zanima, kolikokrat po 8 urah ne boš dosegljiva in se bodo stranke raje obrnile na drugo firmo….

Za dosegljivost izven delovnega časa moraš imeti postavko na plačilni listi. Dosegljivost izven delovnega časa je ena postavka, dežurstvo je spet druga postavka. Če se ne plačuje se nisi dolžna oglašat. Ne glede na to, da imaš službeni telefon. Telefon lahko pustiš v službi v predalu, ko zaključiš s službo.

Če bi bila jaz tvoja šefica, bi te tudi klicala na zagovor. In to resen. Ne rečem, da bi se ti jezila, ker bi te šefica gnjavila, da moraš nekam it ali nekaj naredit … ampak 1x odgovorit na klic ali sms, ker je pač ona potrebovala nekaj od tebe in zdaj svojega dela ni mogla zaključit, ker si jo mirno ignorirala. Seveda, če bi se to ponavljalo ali prešlo v neko navado, sprožiš debato in razčistiš, ampak tole je blo pa imho kr neko nepotrebno petelinjenje, predvsem pa zelo nekolegalno.

Si ji pač zelo jasno pokazala, da ti hebeno dol visi za službo in z vidika šefa to ni ravno idealen kader. Zdaj naj te bo pač strah … prej si bla pogumna, zdaj pa imej jajca in še stoj za tem svojim pogumom, ne pa da se treseš in izmišljaš neke izgovore.

Kok ste scrkljani v JS, uhh. Zunaj je realen svet, pazi se ga :))

Če je pa telefon služben ,se moraš oglasit!
Pa čeprav sredi noči.[/quote]

A to kje piše? Ali ni tako, da se moraš oglašat samo v službenem času? Pri nas večina kar izklopi telefon čez vikend, večinoma tudi jaz. Nimam nobenega dodatka za delo izven delovnega časa, kar pogovarjanje s šefom vsekakor je.[/quote]

Če je tako, potem tudi službenega telefona ne bi smela imeti v PROSTEM ČASU.
Pozanimaj se, čeprav je mal čudno, da tega ne veš, kaj pomeni v vaši službi imeti služben telefon?

A to kje piše? Ali ni tako, da se moraš oglašat samo v službenem času? Pri nas večina kar izklopi telefon čez vikend, večinoma tudi jaz. Nimam nobenega dodatka za delo izven delovnega časa, kar pogovarjanje s šefom vsekakor je.[/quote]

Če je tako, potem tudi službenega telefona ne bi smela imeti v PROSTEM ČASU.
Pozanimaj se, čeprav je mal čudno, da tega ne veš, kaj pomeni v vaši službi imeti služben telefon?[/quote]

Saj imamo omejitev pogovorov in mobilnih podatkov pa ločen račun dobivaš, če kaj plačuješ z moneto in sam plačaš, če greš čez omejitev.

New Report

Close