Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek HOFERJEVO MLETO MESO

HOFERJEVO MLETO MESO

Ali kupite kdaj hoferjevo mleto meso. Pol kile stane 2 evra….

Kupila, pa ne bom nikoli več.

Kupujem redno in je v redu, bistveno boljše od Mercatorjevega, Sparovega, Lidlovega (o, Lidlov Chiara je tudi ok), Eurospinovega ipd., ni pa to enako meso, kot če pri mesarju naročiš, da ti zmeljejo kos govedine in svinjine.

nova
Uredništvo priporoča

Ja, kupujem. Za chili con carne je super.

Ni šans da kupujem pripravljeno mleto v katerikoli trgovini.

to vakumsko pakirano sploh ni mleto meso, preberite si deklaracije

jaz mleto kupim samo pri mesarju iz kosov, ki mu jih pokažem in mi jih zmelje.

Kupujem, za mačko.

Ko imajo včasih zdezele pakirano eno kilo kupim. Zelo okusno.

Naš maček ga ne je. Zmaže pa 30 dag svinjine, ki jo zmelje mesar.

Meni se pa tko gravza meso pri mesarju..cel dan…dneve tam v vitrini. Ohlajeno… recimo, obiskano s strani muh..sigurno. Saj vem,da vsaj vidis kaj dobis..ampak res me zmrazi ko pomislim koliko casa se tam valja. Sem dozivela da se prinesla nazaj meso z vonjem..tudi barva je kazala da je pokvarjeno. Pa ga je mesar vzel iz vrecke in vrnil v posodo za prodajo v vitrini. Me ni vec videl.

Meni se pa tko gravza meso pri mesarju..cel dan…dneve tam v vitrini. Ohlajeno… recimo, obiskano s strani muh..sigurno. Saj vem,da vsaj vidis kaj dobis..ampak res me zmrazi ko pomislim koliko casa se tam valja. Sem dozivela da se prinesla nazaj meso z vonjem..tudi barva je kazala da je pokvarjeno. Pa ga je mesar vzel iz vrecke in vrnil v posodo za prodajo v vitrini. Me ni vec videl.

Mleto meso uporabljam samo puranje, perutnina ptuj ga pakira.

Ne, ker je v njem zmletega preveč maščevja Tako v samem govejem, kot v mešanici goveje-svonjsko. Še največ pa mastnega tkiva v BIO govejem. enkrat preverjeno vse troje, se je izcedilo za več kot pol jogurtovega lončka maščobe pri vsakem od pol kile mesa. Prav tako ne kupujem nobenih vakumiranih paketov mletega po drugih trgovinah ali iz mesarjeve vitrine postrežno namleto meso, ki že čaka – mesarju pokažem kateri kos želim in mi zmelje , prve nekaj cm iz mašine od prejšnjega gredo pa na stran, da res tisto od izbranega kosa mesa ven pride. Tako me je naučil sorodnik, mesar, pred 20 imi leti.

A res, kaj pa je?

A res, kaj pa je?[/quote]

Meso je samo vprašanje čigavo. Če se gremo teorijo zaroto. No v Angliji je bilo pred leti nazaj, kar pestro, ker so našli pasje meso zraven.
Pa namesto govejega je bil konjski samo to ne tisti zdravi pašni konj ampak dirkalni, ki je polno umetnih hormonov.

A res, kaj pa je?[/quote]

Velikokrat gre (ne vedno) gre za presno mesnino, ker dodajo še čuda enih stvari zraven, npr. sol, sladkor, askorbinsko kislino, natrijev acetat … Je bilo kakšne tri leta nazaj, ko se je ZPS spravil testirat. Od takrat večina proizvajalcev vsaj označuje pravilno, ker ne smeš označiti kot sveže meso, če so zraven še drugi dodatki (razen malce soli).

Res je treba prebrati deklaracijo, čisto pri vsem.

Enkrat sem ga kupila. Ko sem začela kuhati, je tako zasmrdelo, da je groza. Kako sploh lahko poješ, brez da bi bruhal? Eni očitno pojedo in jim je celo dobro, sicer ga ne bi prodajali.

A res, kaj pa je?[/quote]

Velikokrat gre (ne vedno) gre za presno mesnino, ker dodajo še čuda enih stvari zraven, npr. sol, sladkor, askorbinsko kislino, natrijev acetat … Je bilo kakšne tri leta nazaj, ko se je ZPS spravil testirat. Od takrat večina proizvajalcev vsaj označuje pravilno, ker ne smeš označiti kot sveže meso, če so zraven še drugi dodatki (razen malce soli).

Res je treba prebrati deklaracijo, čisto pri vsem.[/quote]

Tudi če je samo plin, plinska bariera, v kateri pakirajo vakumpak meso v plastične posode s folijo, da ostane lepo svetleče, roooožnato…..

Saj se zavedaš, da je askorbinska kislina po ”domače” povedamo vitamin C? Ne vem, zakaj bi to dodajali mesu, a škoditi, razen v enormnih količinah ne more. Natrijev acetat pa je le ojačevalec, ta ki ga najdemo v hrani kot ojačevalec okusa pa je produkt sode bikarbone in navadnega kisa (ponavadi alkoholnega, ki ima več {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ocetne kisline). Najlažje je strašiti s kemijskimi imeni brez vedenja, kaj dejansko pomenijo.

Se opravičujem, sem pozabila citirati uporabnico pod nickom ”mesni pripravek”. Njej je bil odgovor namreč namenjen

Ne zdi se mi ravno slabo. Včasih je slabše tisto meso, ki ti ga zmelje mesar, ker je res tako kot je napisala zgornja bralka, včasih ti mesar zmelje tisto meso, ki je stalo ves dan v omari in so ga obiskale tudi muhe.
Samo vprašujem se, KAM DAJO VSE TISTO NEPRODANO MESO, KI MU ROK TRAJANJA POTEČE.
Ker tiste police so polne pakiranega mesa, ki mu rok trajanja, recimo poteče jutri, na polici pa je zvečer še cel kup mesa.

Ja, vsega naštetega se zavedam. Vseeno pa nočem, da se ti dodatki nahajajo v mojem mesu. Vsak po svoje, če ti želiš vse te dodatke v mesu, izvoli. Jaz jih pač ne, ne glede na to, ali so naravni, umetni, škodljivi ali ne.

Pa ti veš, kako pridobivajo askorbinsko kislino, oz. sintetičen vitamin C?

Nacelo kupujemo stvari v Hoferju in smo zadovoljni s kvaliteto. Mleto meso pa sem kupila nazadnje pred leti in ga ne bom nikoli vec. Najprej sem preprazila cebulo, nato primesala to Hoferjevo mleto meso. Namesto, da bi lepo zadisalo po mesu, sem ves cas vohala neko ogabno kisluno. Da ne bi vedla kan imam v loncu, ne bi nikoli uganila, ta je to fasirano meao. Ogabno, res. Meso kupujemo samo pru mesarju, pa se to poredko. Se malo, pa bosta pri hisi mesojeda samo se pes in macka.

Mimogrede, ojačevalci okusa so kancerogeni.

Sicer pa tudi jaz do mletega mesa priden tako, da prosim mesarja, da mi odreže en kos svinjine in en govedine in mi to zemlje. Dodatkov ne rabim.

[/quote]

Ja, vsega naštetega se zavedam. Vseeno pa nočem, da se ti dodatki nahajajo v mojem mesu. Vsak po svoje, če ti želiš vse te dodatke v mesu, izvoli. Jaz jih pač ne, ne glede na to, ali so naravni, umetni, škodljivi ali ne.

Pa ti veš, kako pridobivajo askorbinsko kislino, oz. sintetičen vitamin C?[/quote]
Daj, povej kako, jaz ne vem.
Izogibam se pakiranemu mesu, včasih pa ga po sili razmer vseeno kupim. Nikakor ni enakega okusa kot sveže zmleto pri mesarju.

New Report

Close