Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najslabša jed, ki ste jo skuhali/pripravili?

Najslabša jed, ki ste jo skuhali/pripravili?

Katera?

Mojih takih jedi je malo.
Pred kratkim sem naredila surovo repo(ne kislo!), podušila, s krompirjem kot jed na žlico.
Navajena sem na kislo repo in mi ni bila všeč na tak način.

Jajca na oko, ki sem jih ponesreči sladkala, namesto solila. Res ne priporočam :/

Limonina pita. Res mi nikoli ne uspe, sem jo naredila že 2x. Enkrat preveč kisla, drugič preveč sladka ker sem dala preveč sladkorja. Pa še testo mi nekako vedno surovo ostane. V tretje gre rado 🙂

nova
Uredništvo priporoča

In obratno: slan čaj (sicer ne moj) tudi ni ravno vrhunec kulinarike. :)))

Enkrat sem delala pannacotto na LCHF način, sladkala sem jo s Stevio v prahu. Zgledala je odlično, okus pa je imela po neki kemikaliji za čiščenje. Ogabno. Stevio sem takoj vrgla stran in od takrat naprej, če delam sladice, jih delam na taprav način.

Piščančji žur po receptu s kulinarike. Možno, da sem kaj naredila narobe, čeprav sem delala po receptu oziroma po nasvetih iz komentarjev, ampak tisti poc …:(

Dobro, to ti kar verjamem, ker sem šla recept gledat, ko je bil tak hit. Na srečo me je minilo, preden bi poskusila 😀

Hja, ni bla tako slabo pripravljeno, kot sem jaz šalabajzer zeznil stvar.

Namreč pri nas imamo navado, da vsake toliko časa poleti za vikend naredimo večji piknik s sosedi. No sem se jaz k***il, da bom zopet skuhal dober pasulj. Evo mene v elementu. Dan pred tem mi je kolega prinesel dve čili papriki in me opozoril, da gre za eno od najbolj pekočih vrst. Jaz tele kot tele, ja kaj pa lahko naredita ta dva čilija veličine manjše vrtne jagode, lepo oba na drobno seskljam notri v kotel s semeni vred.
Saj je bilo za jest… ker imamo pocinkane želodce, pa ščeve tudi nismo hotli izpasti. Tisim, ki pa nosijo očala so se tudi ta zarosila. Po čelu nam je teklo kot meksikancem…
Smo pa bili hrabri in smo se borili do konca. Piva nikoli prej in nikoli kasneje nismo toliko popili.

Seveda pa včasih tudi kaj zažgem. Ampak tisto ponavadi ne pojemo. :-))

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- There are only five things we need in life: - good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK (whatever you thinking is right) Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.

Ni mi jasno, kaj sem ga nazadnje polomila, ampak namesto sijajnega cheese-caka (t.i. sirove torte) je uspel stapkan beton. Tako zgoščeno, da sem komaj pogoltnila tisti košček, kaj šele gostje. Svašta, pa drugič sem jo delala in je prvič sijajno izpadla! Ni pa bil isti recept, ker prvega nisem več našla. Skratka, polomija – pa sem sicer dobra kuharica…

Watamaro, za take stvari presežt, ti pa lahko kaj zrihtam, hehehe.
Pa po tem krstu se ne pije pivo. Bi manj trpeli, če bi si vsak privoščil za lešnik masla ali pa kakšen deci mleka, hahaha.

Mi je žal za to izkušnjo. :((
Ampak tako simpatično napisano..” Po čelu nam je teklo kot meksikancem…pa očala so se zarosila” :)))))

saj veš kako je, ko se dedci delamo dedce. Ženske so sam žlico namočile in raje počakale na roštilj.
Mi pa junaki… :-)))

Od tedaj ne dodajam več “neznanih” sestavin v jedi. :-))

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- There are only five things we need in life: - good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK (whatever you thinking is right) Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.

No, če imaš kakšne zlobne želje, imam doma eno fino zadevco, hehehehe.
Samo mi vsi vedno pod prste gledajo, da me ne bi slučajno premamilo…

Enkrat kupila vitkega soma. Ogabna mastna riba.
Čisto po receptu pripravila tudi falafel,pa ni bil za jest.

Golaža z izdatno dozo cimeta nikakor ne priporočam, slane kave pa tudi ne.

dobra domača čokolada. Delala prvič in zadnjič. Ni bil recept s kulinarike, temveč tak preprost, napisan na listku, je krožil v podjetju, tudi fotokopije so bile. Nekdo je
kiksnil pri sladkorju. Zdelo se mi je preveč, a recept je recept, ne smeš spreminjat,
ker se hitro sfiži. Pa nisem nič spremenila. Dobila sem lep, velik kos domače čokolade,
ko sem hotela odrezati kos, je bila trda kot kamen. Razbijati sem jo morala s kladivom za meso ,Imeli smo čokoladne lizike, pa jezik nas je bolel ,


Ne mleko, jogurt – tudi indijci pijejo lassi ali pa jedo raito ( jogurt s kumarami) zraven pekočih stvari.

Kupljeno zamrznjeno predpripravljeno ribo v Hoferju, na eni strai nek limonasto-koprčast ovoj.

Tisto je bila tako ogabno, imelo okus po kislem kartonu. Fuj!

Enkrat sem na enem blogu nasla en recept, neka omleta s paradizniki, narejena brzinsko. Se mi je zdel ze recept sumljiv, potem sem vseeno naredila. Pojedli sicer smo, ni pa nihce izrazil zelje, da to se kdaj naredim.

Kaj pa vem, jih je bilo toliko in so še … pač, nisem ravno kuharsko nadarjena.
Je pa moja mami tam davnega leta, ko se je še po starem hiše zidalo, za gručo delavcev kuhala kosilo (kuha sicer odlično), del katerega je bil tudi ocvrt piščanec, in je moko zamenjala s sladkorjem v prahu. Trije piščanci so šli v smeti, delavci pa … k sreči so imeli smisel za humor.

Tudi jaz sem kak pisker (dobro zavit, da ne bi bilo sramote) v smeti nesel!☺☺☺

Izdatno soljene namesto sladkane palacinke,pecene na kisu,namesto olju. Je ultra smrdelo ze ko sem grela ponev,pa sem bila prepricana da moz cisti grelec za vodo in sem vztrajala. Ne priporocam..sploh.

Praznovanje 50 ljudi, jaz pripravljam testo za štrudelj, si nalijem belo olje v dozirko, med tem časom je sestri počila plastenka za cet al kaj jaz vem kaj, v glavnem v popolnoma enako dozirko je nalila cet, kako vraga nisem opazila, da delam testo z cetom ne vem, mati pride v kuhijo in pravi kaj tako močno smrdi po cetu, pa jaz pravim, da se je sestri čisto snelo s tem pucanjem in pripravljamo dalje, nakar po kaki uri, ko je testo počivalo, mati vpraša kaj imam to v dozirki olje, ji rečem da ne, pa potem ona da je olje, pa pride seka, oh ne to je cet pravi, no potem nam je bilo jasno, testo je bilo narejeno s cetom 😉

Najslabše so se končala kuhana jajca (k sreči ni bilo požara).


Nič nisi naredila narobe. Tista stvar je neužitna. Ni uspela meni, moji mami, kolegici v službi…da ne naštevam. Recepti na Kulinariki so večkrat tako-tako. Včasih tam preberem recept za kakšno znano jed. Nima veze s tistim! Grozno res !

New Report

Close