Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Previsoka izobrazba ovira pri iskanju službe?

Previsoka izobrazba ovira pri iskanju službe?

Tule je tema o magistri, ki so jo v Revozu zavrnili in potem plaz pljuvanja.

Glede na izkušnje lahko povem, da ni Revoz edina firma, ki zavrača ljudi, ki imajo preveč izobrazbe.
Sem iskala službo, bi sprejela skoraj vse, samo, da bi bila zaposlitev. Sem jasno povedala, da se strinjam z nizko plačo, z minimalcem. Pa ne, zavračali so me, ker sem imela diplomo.
In glede na to, da nekateri tule gor trdite, da ljudje z diplomami ne znamo delat:
koliko od vas finih dam zna uporabljat vrtalnik, zna skidat gnoj, zna pomolzti kravo, zna pleti, okopavati, sekati drve, pošraufati kaj? Meni nič od tega ni problem.
Ampak, ker sem imela diplomo, sem avtomatsko bila zavrnjena na vseh nižjih delovnih mestih.
Posledično sem morala delat razna priložnostna dela kot je obiranje jabolk in podobno, kar je bilo še slabše plačano kot minimalc.

Zakaj nisi šla za gozdarko, če znaš sekat drva?

Gozdarko?
Misliš ing. gozdrastva ali gozdnega delavca?

nova
Uredništvo priporoča

Delodajalci imajo še kako prav, ker ne marajo teh “izobražencev” ki praktično ne znajo delat nič in znajo samo tisto, kar so se v šoli napiflali.
Pameten delodajalec, ne rabi diplome iz neke FDF filozofske, ekonomske športne in podobne brezvezne branže, rabi sposobnega in pridnega delavca s zdravo pametjo in pridnimi rokami.
S tistimi neuporabnimi diplomami, ki dokazuje neuporaben in nezaposljiv kader, pa si rit obrišite.

Kako ti gre ravnanje s krampom, molzni strojem, sekiro, motiko, vilami, vrtalnikom?
Naj uganem, nič od tega ne znaš uporabljat.
Hja, jaz pa za razliko od tebe to znam uporabljat.
Torej povzetek: ti nimaš diplome, delat ne znaš nič, sikaš pa na polno, ker si nevoščljivo babše.

zakaj si se izobraževala? Kaj bi s svojo diplomo lahko delala?
Zakaj iščeš delovna mesta, kjer ni potrebne tvoje izobrazbe?

Sedaj nič ne iščem, imam službo.

Mi smo zaposlili kar nekaj oseb z diplomo na delovnih mestih v administraciji, kjer so bile potrebe po izobrazbi nižje, vendar so vsi do enega odšli prej kot v enem letu. Enostavno se niso vklopili v okolje, hkrati pa so večinoma delali slabše od ostalih.

Po moje je razmislek zelo enostaven: “Tale ima diplomo, torej s delom dolgoročno ne bo zadovoljen. Iskal bo nekaj svoji izobrazbi primernega in potem bo dal odpoved. Zakaj bi torej vzel njega in čez pol leta iskal novega?”

Zato raje vzamejo nekoga preko agencije, ki ga bodo lahko sami sterali čez tri mesece :(.

Zato raje vzamejo nekoga preko agencije, ki ga bodo lahko sami sterali čez tri mesece :(.[/quote]

pa saj v Revozu tudi jemljejo preko agencij.

Zato raje vzamejo nekoga preko agencije, ki ga bodo lahko sami sterali čez tri mesece :(.[/quote]

pa saj v Revozu tudi jemljejo preko agencij.[/quote]

Ja, saj Revoz sem imela v mislih :).

Seveda je tako, kot pravi avtorica. Pametnim lastnikom je pač vseeno kdo opravlja kakšno delo, samo da je delo dobro opravljeno.
Se pa v večini primerov ostali sodelavci takoj počutijo ogrožene, ko izvedo, da pač nisi naredil samo osnovne šole. Ja, prav hudobni so lahko do tebe.
Recept: samo nujna komunikacija, možgane pusti na “kapiji” in jih vzami, ko greš domov.

Tak komentar seveda ni na mestu ter ne kaže na vašo splošno razgledanost.

V trenutna zakonodaji ni nobene prednosti za delodajalca, če ima delavca iz agencije.

Poglej…sem tehnik in delam s tehnologi…načeloma nimam filinga da sem v podrejenem položaju, ker sodelujemo dokaj uredu…sem pa že kdaj dobil filing da smo tehniki na ravni čistačice…amapk se nisem obremenjeval, ker vem, da tisto delo ki ga opravljam, obvladam u nulo, tehnologi pa pač ne in lahko vsakega pelem scat kar se tiče znanja in kar se tiče kvalitetno opravljenega dela…
Ni mi pa jasno zakaj bi dimplomiranc, ki dela med tehniki, zanalaš delal slabše, ker ima itak plan nekoč delat na višji inštanci…če je človk sposoben, delaven, priden itd, izobrazba ne bi smela bit omejitev, ne glede na vrsto dela….to je isto kot doma…lahko si gnoj in imaš bajto v razsulu al pa vse spucano…pa te doma nihče ne vpraša kaj si po izobrazbi….

Tak komentar seveda ni na mestu ter ne kaže na vašo splošno razgledanost.

V trenutna zakonodaji ni nobene prednosti za delodajalca, če ima delavca iz agencije.[/quote]

No ja …. velikokrat ima pa osebno tisti, ki je agencijo najel.
Pa tudi za delodajalca so prednost agencije v tem, da pač ne potrebuje nekoga, ki bo opravil vsa dela, kot so prijava, odjava, obračun plač, ….
Dobi en račun in to je to…..

Poglej…sem tehnik in delam s tehnologi…načeloma nimam filinga da sem v podrejenem položaju, ker sodelujemo dokaj uredu…sem pa že kdaj dobil filing da smo tehniki na ravni čistačice…amapk se nisem obremenjeval, ker vem, da tisto delo ki ga opravljam, obvladam u nulo, tehnologi pa pač ne in lahko vsakega pelem scat kar se tiče znanja in kar se tiče kvalitetno opravljenega dela…
Ni mi pa jasno zakaj bi dimplomiranc, ki dela med tehniki, zanalaš delal slabše, ker ima itak plan nekoč delat na višji inštanci…če je človk sposoben, delaven, priden itd, izobrazba ne bi smela bit omejitev, ne glede na vrsto dela….to je isto kot doma…lahko si gnoj in imaš bajto v razsulu al pa vse spucano…pa te doma nihče ne vpraša kaj si po izobrazbi….[/quote]

Jaz ne govorim o takšnem delu, ampak o delu v proizvodnji.

Poglej…sem tehnik in delam s tehnologi…načeloma nimam filinga da sem v podrejenem položaju, ker sodelujemo dokaj uredu…sem pa že kdaj dobil filing da smo tehniki na ravni čistačice…amapk se nisem obremenjeval, ker vem, da tisto delo ki ga opravljam, obvladam u nulo, tehnologi pa pač ne in lahko vsakega pelem scat kar se tiče znanja in kar se tiče kvalitetno opravljenega dela…
Ni mi pa jasno zakaj bi dimplomiranc, ki dela med tehniki, zanalaš delal slabše, ker ima itak plan nekoč delat na višji inštanci…če je človk sposoben, delaven, priden itd, izobrazba ne bi smela bit omejitev, ne glede na vrsto dela….to je isto kot doma…lahko si gnoj in imaš bajto v razsulu al pa vse spucano…pa te doma nihče ne vpraša kaj si po izobrazbi….[/quote]

Jaz ne govorim o takšnem delu, ampak o delu v proizvodnji.[/quote]

dela ne da, še tam kjer je ne rabiš, te ovira. Mora človek dejansko premislit, kaj bo šel študirat.

Poglej…sem tehnik in delam s tehnologi…načeloma nimam filinga da sem v podrejenem položaju, ker sodelujemo dokaj uredu…sem pa že kdaj dobil filing da smo tehniki na ravni čistačice…amapk se nisem obremenjeval, ker vem, da tisto delo ki ga opravljam, obvladam u nulo, tehnologi pa pač ne in lahko vsakega pelem scat kar se tiče znanja in kar se tiče kvalitetno opravljenega dela…
Ni mi pa jasno zakaj bi dimplomiranc, ki dela med tehniki, zanalaš delal slabše, ker ima itak plan nekoč delat na višji inštanci…če je človk sposoben, delaven, priden itd, izobrazba ne bi smela bit omejitev, ne glede na vrsto dela….to je isto kot doma…lahko si gnoj in imaš bajto v razsulu al pa vse spucano…pa te doma nihče ne vpraša kaj si po izobrazbi….[/quote]

Jaz ne govorim o takšnem delu, ampak o delu v proizvodnji.[/quote]

Jaz pa govorim o razvoju, ki je popolna kopija proizvodnje…isti sistem…

Jaz ne govorim o takšnem delu, ampak o delu v proizvodnji.[/quote]

dela ne da, še tam kjer je ne rabiš, te ovira. Mora človek dejansko premislit, kaj bo šel študirat.[/quote]

Saj bedaki rezmišljajo o tem ampak preveč v smeri kaj jih bo veselilo, ne pa na racionalni bazi (kje so potrebe/veliko povpraševanje, kakšne bodo potrebe nadaljnih 5,10, 15 let…to se da vse poguglat in izvedet…)


Avtorica pa tudi tisti ki vam ni jasno zakaj vas delodajalci ne zaposlijo na delovno mesto kjer zahtevajo srednjo ali osnovnošolsko izobrazbo vi pa imate diploma.
Pa si odgovorite nekaj v kolikor bi vas zaposlil in bi v roku 6 mesecev dobila ponidbo za delavno mseto za svojo izobrazbo kaj bi naredila? Predvidevam da bi vzeli to novo službo.
Zakaj bi delodajalec vas uvajali in vlagal v vas če pa ste stalno z eno nogo že zunaj?
Mislim da pri večini ni težava v tem ali znate ali ne pač pa ne verjame da boste lahko lojalni podjetju, da je to za vas dolgoročno.
Drugo kar mi pa ni jasno pa ne vem če bi jaz napisala na prošnjo za službo da imam diploma in ne vem kakšne specializacije če pa bi se prijavila za delovno mesto trgovke.

Mojega znanca je v času gospodarskega buma oče pregovoril, da je odšel študirati gradbeništvo ker tam bodo vedno službe in se bodo vedno rabili ljudje. Toliko o pametovanju, kako lahko predvidiš prihodnost.
Osebno lahko potrdim, da previsoka izobrazba je ovira pri iskanju dela. Pri javnih delih vedno izvisim, ker iščejo ljudi z srednjo izobrazbo, v gospodarstvu isto. Sem pa iz več virov izvedela, da se to dogaja tudi ljudem z nižjo izobrazbo. Te pa ponižujejo, da zaradi prenizke izobrazbe ne dobijo dobre službe in plače. Tako da danes ne zavidam nikomur v tej državi, razen tistim z strici in tetami v ozadju, ker oni pa ne glede na prenizko, previsoko ali nobeno izobrazbo z nič ali tono izkušnjami, vedno najdejo dobro plačano delo.

ne poznam nobenega brezposelnega izobraženega gradbenika.


Avtorica pa tudi tisti ki vam ni jasno zakaj vas delodajalci ne zaposlijo na delovno mesto kjer zahtevajo srednjo ali osnovnošolsko izobrazbo vi pa imate diploma.
Pa si odgovorite nekaj v kolikor bi vas zaposlil in bi v roku 6 mesecev dobila ponidbo za delavno mseto za svojo izobrazbo kaj bi naredila? Predvidevam da bi vzeli to novo službo.
Zakaj bi delodajalec vas uvajali in vlagal v vas če pa ste stalno z eno nogo že zunaj?
Mislim da pri večini ni težava v tem ali znate ali ne pač pa ne verjame da boste lahko lojalni podjetju, da je to za vas dolgoročno.
Drugo kar mi pa ni jasno pa ne vem če bi jaz napisala na prošnjo za službo da imam diploma in ne vem kakšne specializacije če pa bi se prijavila za delovno mesto trgovke.[/quote]

Veš je šlo za dela, kjer ni potrebno neko posebno uvajanje. Navadna fizična dela pa za dela, kjer sem že imela izkušnje. Za dela, kjer sem delal prek študentskega servisa. Samo, ko ni bilo napotnice, nisem bila več dobra.
Veš vlogi, prijavi za delovno mesto je potrebno priložiti CV oz. življenjepis. In del življenjepisa je tudi izobrazba. In,če nekaj let manjka v CV… V prijavi oz. ponudbi res ne pišeš o diplomah, če ni potrebno. V CV pa ja. Pa v sivo delovno knjižico, ki je sedaj v elektronski obliki, so tudi vnesli podatke o izobrazbi. In ja, ko sem priložila knjižico, je vsak videl kaj piše notri.

ne poznam nobenega brezposelnega izobraženega gradbenika.[/quote]

Jaz pa poznam dva brezposelna dipl. ing. gradbeništva. Ena dela občasno kot kaka tajnica ali kaj takega. V svojem fohu še nima izkušenj. Druga pa še ni bila zaposlena sploh. Dela pa razna dela na črno.

New Report

Close