Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Adra zbira denar

Adra zbira denar

Humanitarno društvo Adra zbira denar za migrante v Srbiji. Pravijo da zbirajo izključno denar in ne oblek ali hrane?!? Verjemete v njihove dobre namene? Poleg tega se mi zdi malo predrzno spraševat take stvari slovenski narod, ki ima komaj zase za preživet. In tudi tukaj mnogi potrebujejo pomoč.

vsak ima pravico prosit, kdor da da, sili te nihče.
ne vidim problema, nobenega.

Kje je problem?
Pomaga tisti, ki lahko. In vsak se sam odloči, komu bo pomagal.

Adri pa zaupam.

Naj raje zbirajo za nase druzine….se vedno jih veliko zivotari…

Koliko si že daroval/a za slovenske družine?

Na 24 ur pa pravijo da zbirajo za begunce v Grčiji. Kaj je zdej res?
Če bi jih res hoteli ogret bi zbirali oblačila.
Ampak oblačil najbrž v Srbiji in Grčiji ne manjka.

Kakšna Adra?

Nekaj na novo ustanovljenega, da si je par FDVjevcev, s strani države priskrbelo reden dohodek?

Koliko si že daroval/a za slovenske družine?[/quote]

Nima te kaj zanimat in spraševat, če je že komu daraval/a. Najprej povej o sebi,
komu si ti odprla srce, potem sprašuj. Radi veliko sprašujemo in nič povemo o sebi,
a nede?

Mislim, da ima Nemčija dovolj resursov, da jih hitro spravi gor k sebi in potem porazdeli vsem nam 😉


Ne. Oni so bili (med) prvi(mi), ki so zbirali in organizirali prevoz stvari, ki res pridejo prav poplavljenim, od vode do perila in posteljnine. Res pa ima tega skoraj vsak kaj odvec in se hitro nabere dovolj. Denarja pa ravno nima vsak za dajat sem in tja.
Razen tega bo rabljen jogi verjetno res sel k nekomu, ki niti tega nima. Za 10 eur pa je ze vprasanje, kje bodo koncali…
Sicer verjamem, da imajo dobre namene in res da je denar lazje dostaviti na mesto, kjer se nekaj rabi in tam kupiti…, ampak glede na vse prevarante, ki mastno zivijo na racun dobrodelnosti, se mi zdi zbiranje denarja kar nerodna poteza.

Najbolj zanimivo bi jim bilo podariti rabljen dvojni jogi. Takega si zlahka zapomniš v dobrem in v slabem.


Ne. Oni so bili (med) prvi(mi), ki so zbirali in organizirali prevoz stvari, ki res pridejo prav poplavljenim, od vode do perila in posteljnine. Res pa ima tega skoraj vsak kaj odvec in se hitro nabere dovolj. Denarja pa ravno nima vsak za dajat sem in tja.
Razen tega bo rabljen jogi verjetno res sel k nekomu, ki niti tega nima. Za 10 eur pa je ze vprasanje, kje bodo koncali…
Sicer verjamem, da imajo dobre namene in res da je denar lazje dostaviti na mesto, kjer se nekaj rabi in tam kupiti…, ampak glede na vse prevarante, ki mastno zivijo na racun dobrodelnosti, se mi zdi zbiranje denarja kar nerodna poteza.[/quote]

Problem je, da prevoz dvojnega jogija do tja stane skoraj toliko kot nov jogi slabše kvalitete.

Mene ne moti, saj daruje tisti, ki to želi. Če nočeš, te nihče ne sili.
Sama sem v lanskem letu darovala kar nekaj društvom za zaščito živali, migrantom ne, ker imajo denar s sabo, marsikdo veliko več kot kakšen ubogi človek tu pri nas.
Vsak naj daruje, komur hoče, lahko tudi nikomur.

sam načeloma ne darujem nobenemu več….pač ne zaupam….preveč je bilo svinjarij v dobrodelnosti. Denarja pa sploh ne, za invazivce pa še manj. Huje ko jim bo, prej bodo spokali domov.

Senza je ziher kredit vzela, da bo lahko čim več prispevala. Levičarke so znane po tem, da rade svoje denarnice odpirajo v takih primerih.

Adra je društvo tako vsaj pišejo na svoji spletni strani in kot društvo mora imeti svojo računovodstvo, davčno blagajno itd. Verjetno vse to tudi imajo!
Vsako leto mora imeti občni zbor, mora imeti objavljen statut društva, ne sme se iti pridobitne dejavnosti, mora biti ….. Vse kar zahteva Zakon o društvih.
Verjetno bi moral človek za plačane donacije dobiti kakšno potrdilo, ampak …..
Za sponzorstva mora pa tako biti pogodba med obema v kateri so napisane obveznosti ene in druge strani.
Kdo ve, kdo mora in v resnici tudi nadzoruje takale društva?

Ni res. Levičarke so znane po tem, da odpirajo denarnice drugih, svoje pa imajo še kako zaprte, da lahko furajo La petite-bourgeoisie lajf.

Ni res. Levičarke so znane po tem, da odpirajo denarnice drugih, svoje pa imajo še kako zaprte, da lahko furajo La petite-bourgeoisie lajf.[/quote]

Jaz pa mislim, da bi Tara, Feministka in Mentalna cele plače dajale v humanitarne namene, če bi službe imele. Še do konca v limit bi šle.

Ni res. Levičarke so znane po tem, da odpirajo denarnice drugih, svoje pa imajo še kako zaprte, da lahko furajo La petite-bourgeoisie lajf.[/quote]

Jaz pa mislim, da bi Tara, Feministka in Mentalna cele plače dajale v humanitarne namene, če bi službe imele. Še do konca v limit bi šle.[/quote]

Kaj pa vem. Praksa mi je pokazala, da so največje ”dobrotnice” prav tiste, ki lahko dobrotništvo zganjajo s tujim denarjem. Prava dobrotinica se nikoli ne izpostavlja. Podari in je tiho. Mene bi zanimalo koliko npr podari neka uslužbenka unicefa, ali RK? Po moje nič.
Bogatuni pa si z dobrotništvom kupujejo čisto vest.

Svetlana Makarovič, ta sveta feministična podoba in levičarska avtoriteta, daruje mnogo besed v medijih za to, da bi bili slovenceljni bolj širokosrčni do migrantov. Njene besede so pa zlata vredne. Morda res ni še nič prispevala od svoje penzije in Prešernove nagrade za multikulturo, zato pa brezkompromisno poziva fašiste, da to storijo namesto nje. Tudi to je nekaj.

Tudi to je trkanje na čisto vest ostalih ljudi: ”Češ, ti si slab, ker ne daruješ! ”
Eni padejo, drugi pa ne pademo. 😉
Mnoge so poti kako upravljati z ljudmi, če nimaš lastne pameti.

levičarke so danes v težkih dilemah. Pravijo, naj država poskrbi za migrante, ampak naj tega ne dela prek dodatnih obdavčitev, ker morajo tudi one plačevati ddv in trošarine. Z zadolževanjem tudi ne, ker to pomeni odvisnost od tujih kapitalistov. Kapital naj se obdavči! Potem se pa spomnijo, da imajo tudi one v lasti neke delnice od Leka. A ja, naš kapital pri miru pustite, obdavčite fašisitčnega!



In koliko bo tvoja levičarska svetost prispevala finančnega za migracijo?

V Indiji ljudje se rodijo, živijo in umrejo na cesti, ne vem, zakaj dobrota Adre ne seže tja!
Zakaj seže samo do Grčije? Do ponavadi tople Grčije?
In ker je TV- 24 kur seveda prikazal le ekonomske migrante je novinarka Irena J. pozabila povedat, da je GDP za Afganistan 2000$. Torej je model, ki je na TV govoril o 1500 evrov za prehod meje totalen bogataš v svoji domovini.
Zakaj ne pomagate tam, kjer je problem? Recimo v Indiji? Pa v Pakistanu, pa v Afganistanu? Z kontracepcijo recimo?? Svetost življenja?

Levičarji se prek državnih ustanov z davkoplačevalskim denarjem ustanovijo v neke dobrodelne organizacije, potem pa apelirajo na rasiste, fašiste, kmetavzarje, ksenofobe in ostale izmečke družbe, naj jim kaj donirajo. Nisem pa še slišal, da bi levičarji, feministke in anarhisti, ki prezirajo državne institucije, sami ustanovili svojo levičarsko dobrodelno organizacijo, ki bi jo sami vzdrževali z lastnimi prispevki. Sami pet evrov niso sposobni zbrat, fašistični slovenclji bi jim pa morali darovat milijone, pa še nikoli ne bi bilo zadosti.

New Report

Close