Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tablete z encimom laktaza

Tablete z encimom laktaza

Tisti ki imate laktozno intoleranco – kje kupujete tabletke z encimom laktaza? V lekarni so obupno drage, 30 tablet skoraj 8 evrov.
Menda se jih dobi tudi v Hoferju, pa me je danes prodajalka zelo čudno gledala, ko sem jo spraševala po njih.
Hvala za pomoč. 😉

To se dobi v vsakem Dm-u, v Hoferju so imeli v enkratni ponudbi, v DM-u je v stalni.

V katerem DM pa? Sem spraševala že v treh v Lj in nobena prodajalka še nikol ni slišala za to. Vem pa, da jim imajo v Avstriji v DM.

Mogoče, če kupujete v Avstriji. Pri nas pač ne.
V Hoferju imajo pa to vedno, ni bila nič enkratna ponudba. Na Celovški je vedno v ponudbi. Enaka škatlica kot v DM, samo z rumeno in ne modro nalepko.

Pri nutrilab dobiš 90 tbl za 11 eurov.

Pri nutrilab dobiš 90 tbl za 11 eurov.[/quote]

Je pa nepraktična embalaža.
Hoferjeve das v žep, te se v torbi ne nosiš.

Malo pozno pišem svoj prispevek v temi. Jaz se pač ogibam mlečnih izdelkov-simpl. kadar se mi zahoče ustvarjanja z jogurtom, kislo smetano. Kadar naredim kako kos peciva, ki ga lahko jem tudi jaz-vzamem izdelke brez laktoze. Tablete bi sicer prav prišle na poti, dopustu etc in se da kupit taka zelo majhna dozirna posodica v Sanolaborju recimo, ki jo daš v žep. Stane pa okoli en evro.

slikca na koncu strani.
Vaš link

Jaz kupim lactanon v lekarni mislim da je 90 tablet za kakih 10€.

Jaz pa kupujem tablete z encimom laktaza v Müllerju. Njihova blagovna znamka Fit+Vital (imajo tudi ene druge). So v takem dozirniku, kot npr. Natreen tabletke. V pakiranju je 100 tabletk z jakostjo 4000 FCC in stane okrog 7€. Praktično pakiranje in super razmerje med količino, jakostjo in ceno.

Zakaj pa je to treba jemati? Namreč prvič slišim za to. Hvala.

Osebe, ki majo laktozno intoleranco, ne proizvajajo (oz. proizvajajo v premajhni količini) encim laktazo, ki razgradi mlečni sladkor laktozo na glukozo in galaktozo. V praksi to pomeni, da imajo ljudje z laktozno intoleranco prebavne težave, če zaužijejo hrano, ki vsebuje mlečni sladkor laktozo. Največja težava je, da se laktozo dodaja v mnogo izdelkov in zgolj izogibanje mleku in mlečnim izdelkom ne zadostuje. Navadno so osebe z intoleranco na laktozo na dieti brez laktoze. V primeru zaužitja hrane, ki vsebuje laktozo pa lahko hkrati zaužijemo tablete z encimom laktaza, da ne pride do težav.

Torej z uživanjem tablet z encimom laktaza osebe z intoleranco na laktozo dodajajo encim laktaza, ki ga sami ne proizvajajo.

New Report

Close