Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Par v mojem stanovanju, pričakuje otroka…. Kako je v tem primeru z najemnino?

Par v mojem stanovanju, pričakuje otroka…. Kako je v tem primeru z najemnino?

Ali ste povišali najemnino najemnikom, ki so povečali svojo družino?

NE ZAKAJ ŽE ? A BOŠ ODDAL-A VEČJE STANOVANJE ?

Čemu?
Pač plačevali bodo večje stroške, najemnina pa bo enaka! Ma eni ste res hecni.

nova
Uredništvo priporoča

najemnino računaš po osebah ali po stanovanju?

Ja, ce oddajas po sobah in bo dojencek zasedel prazno sobo.

Se jim pa povisajo zal stroski na clana v bloku npr. A ti bi pa da zaradi dojencka placujejo visjo najemnino? To ni eticno res ne.

Odgovor… hkrati pa glede na izkusnje razumem tudi vprasanje… vsaj ko sem bila jaz studentka najemnica jih ni bilo malo, ki so nam zaracunali visjo najemnino, ce smo si sobe v najetem celem stanovanju zeleli deliti z vec cimri…ko smo prijavili novega so zvisali najemnino.. pravzaprav samo ena je bila taka, ki je pustila najemnino enako. Tako, da zal ocitno so tudi take prakse, da zvisujejo najemnine, ce je. vec stanovalcev. No ko je moj oce oddajal v nasem kraju paru, kjer je bila zenska.noseca ni zvisal najemnine po rojstvu otroka, sploh pomislili nismo na to, smo pa prijavili clana vec upravniku.

A če bi bila dvojčka bi dvakratno zvišala? Eni pa ste trceni.

Upam, da se zafrkavas, ali pa provociras oz kar oboje…

Mislim … ravno zaradi takšnih sem si v mladih letih želela imeti svoje stanovanje. Česa vse se tile najemodajalci ne spomnijo … ne morš verjet no.

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

KAKO TE NI SRAM?? LJUDJE SO DOBILI OTROKA, DOJENČKA, TI PA RAZMIŠLJAŠ O VEČJI NAJEMNINI? SRAMOTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ti bi povišal/a najemnino zaradi dojenčka? Pa saj niste resni? Že tako je ogromno stroškov… grdo grdo

SRAMOTA PREKLETA BREZ SRCA, SRAMOTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jim odbij 100e kot darilo za otroka!!!

Mogoče zato, ker več je ljudi, več je škode, večja je obraba…… Kaj praviš?
Zakaj so pa stroški višji, če je več ljudi, kaj misliš?

Meni se zdite trčeni vi, ki mislite, da bo najemnina enaka, pa če bo v stanovanju ena ali deset oseb.

Mogoče zato, ker več je ljudi, več je škode, večja je obraba…… Kaj praviš?
Zakaj so pa stroški višji, če je več ljudi, kaj misliš?[/quote]
No ne nakladaj. Ne se it tega posla če ti ni jasno da ne gre oddati stanovanje in da nihče ne biva v njem, da se ne bi obrabil. Ti bi I novce I ovce. Ni možno. Vsaka stvar ki se koristi se obrabi. Ločevati je treba med normalno obrabo nečesa kar se upirablja in uničevanjem.

….odvisno od lakomnosti! Kajneda?

Meni se zdite trčeni vi, ki mislite, da bo najemnina enaka, pa če bo v stanovanju ena ali deset oseb.[/quote]
Gre za osnovno etiko. Trije odrasli seveda visjanajemnina tj ce se naknadno vseli..ma ne pa za dojencka no.

Mogoče zato, ker več je ljudi, več je škode, večja je obraba…… Kaj praviš?
Zakaj so pa stroški višji, če je več ljudi, kaj misliš?[/quote]
No ne nakladaj. Ne se it tega posla če ti ni jasno da ne gre oddati stanovanje in da nihče ne biva v njem, da se ne bi obrabil. Ti bi I novce I ovce. Ni možno. Vsaka stvar ki se koristi se obrabi. Ločevati je treba med normalno obrabo nečesa kar se upirablja in uničevanjem.[/quote]

Na tvojo žalost se grem že desetletje ta posel in odlično mi gre. In ja, najemnina je višja, če je v stanovanju več oseb.

Meni se zdite trčeni vi, ki mislite, da bo najemnina enaka, pa če bo v stanovanju ena ali deset oseb.[/quote]
Oddajam nepremičnine že leta in ne samo v slo ampak tudi v tujini. Do ljudi ki ti nosijo kruh in so normalni je treba bit korekten če želiš ta kruh na dolgi rok. To je moj zaslužek in najemnik ni nič drugega kot stranka. Če je dobra stranka si na konju in se je ne trudiš odgnati zaradi neumnih razlogov s katerimi dvigujes najemnine. Če ti je pa fetiš vsake pol leta menjat najemnike pa izvoli. Tudi menjava nosi s seboj stroške.


No ne nakladaj. Ne se it tega posla če ti ni jasno da ne gre oddati stanovanje in da nihče ne biva v njem, da se ne bi obrabil. Ti bi I novce I ovce. Ni možno. Vsaka stvar ki se koristi se obrabi. Ločevati je treba med normalno obrabo nečesa kar se upirablja in uničevanjem.[/quote]

Na tvojo žalost se grem že desetletje ta posel in odlično mi gre. In ja, najemnina je višja, če je v stanovanju več oseb.[/quote]
To govori komu drugemu. Od najemnin in spodobnih najemnikov živim že dolgo brez da s prstom pomigam. Ker sem tudi jaz spodobna. Oderuštva se pa ne grem ker potem grejo novci hitro Papa na dolgi rok. Ker nihče ni tako neumen kot si ti predstavljaš.
Govorice se pa hitro razširijo pa ne samo o norih najemnikih ampak tudi o norih najemodajalcih.

Nekateri imajo tudi tako prakso.
Jaz oddajam stanovanje in sem ga pred časom oddajal tudi mlademu paru. Na ogledu sta vprašala, če se najemnina kaj zviša, če bosta imela dojenčka. Sem ju samo debelo pogledal in rekel, da jima ob predložitvi rojstnega lista priznam 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popusta. Bila sta čisto happy in ker sta bila res v redu najemnika, smo po rojstvu dvojčkov podpisali aneks h pogodbi, da imata 1 leto 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popusta.
Večkrat sta se mi zahvalila za pomoč, saj sta imela z dvema kar veliko stroškov. Ko sta imela fantka 2 leti so se preselili v večje stanovanje.

Tudi najin najemodajalec je bil navdusen nad novico, da pricakujeva dojencka. Hcerkici je prinesel darilo, dal nama je 100€ popusta za tri mesece, za povrh pa naju se vprasal, ce bi zelela, da kaj obnovimo (kopalnica, kuhinja). Tako smo pri njem ze tri leta, niti ne razmisljamo o selitvi in se vsi prav veselimo, ko pride na obisk.
No to je primer odlicnega najemodajalca.
Kaj si pa ti avtor/ica?

Mogoče zato, ker več je ljudi, več je škode, večja je obraba…… Kaj praviš?
Zakaj so pa stroški višji, če je več ljudi, kaj misliš?[/quote]

Po tvoji logiki bi moral človek s 50 kg plačevati pol nižjo najemnino kot človek s 100 kg, saj lažji manj obrabi parket, stole, posteljo, wc školjko, kavč… Mogoče bi bilo smiselno uvesti štempljanje kartic, da bi se videlo, koliko časa podnajemniki prebijejo v stanovanju. Pa seveda tudi kamere, ki bi pokazale, kaj počnejo in kako intenzivno, da se lahko zaračuna primerno najemnino, v katero je vključena obraba stanovanja in opreme…

Človeška neumnost res ne pozna meja.

New Report

Close