Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Spet fehtarjenje v Tedniku

Spet fehtarjenje v Tedniku

Včeraj spet en primer neodgovornih staršev. Je kdo gledal?

Očitno ne on ne ona nista bila zaposlena nikoli, v nasprotnem primeru bi to povedali. Imata pa 5 otrok in gospa pričakuje da ji bodo gledalci donirali denar da kupi hišo……

Me ima da v uredništvo napišem kakšen mail, naj malce presortirajo vse potrebne pomoči, ker izgubljajo kredibilnost.

Takim bi bilo treba donirati kontracepcijska sredstva.

se strinjam….ta tednik je že cel kup let prav bizaren, ko forsira neke zgodbe brezveze in piha na čustva ljudi.
prav tako je v zadnjem času prava poplava prošenj za vse mogoče, tako da je praktično nemogoče med temi najti nekoga, ki res potrebuje. zaradi poplave tega žicanja so ljudje postali otopeli in ne pomagajo niti tistemu, ki potrebuje.

Smilijo se mi otroci takih ljudi, ki so brez službe (si pa lahko privoščijo stanovanje v LJ recimo) pa še kar delajo nove otroke.

Pa bistveno drugačna je zgodba, če ima nekdo več otrok in potem ostane brez službe al pa pride bolezen in se razmere zakomplicirajo.
Če pa nimaš službe in vseeno delaš otroke… ne morem drugega reči kot ubogi otroci.


Poišči nekoga, ki pomoč rabi in pomagaj, zaradi tednika, pa ti ni treba padati v depresijo!

Tudi meni je grozljivo, da dva, ki nimata službe in ne delata, naredita pet otrok (in vprašanje, ali je to končna številka). Za takšna dva neodgovorna odrasla mi ni mar. Ampak tukaj je pet otrok, ki niso krivi, da imajo neodgovorne starše. In ker menda nihče od nas ne želi otroke pod mostom … Je prav, da otroci dobijo streho nad glavo in zato je prav, da se družini pomaga. Je pa tudi res, da je to slabo sporočilo enako neodgovornim.

otrokom je treba pomagat, torej jim poiskat bolj odgovorne starše .. po moje.

ker brezdelje rodi brezdelje in zelo težko da bodo otroci v takem okolju naredili nekaj, za družbo koristnega iz svojih življenj.

otrokom je treba pomagat, torej jim poiskat bolj odgovorne starše .. po moje.

ker brezdelje rodi brezdelje in zelo težko da bodo otroci v takem okolju naredili nekaj, za družbo koristnega iz svojih življenj.[/quote]

Se strinjam tole z delom. Zgledi vlečejo.
Pomagati je potrebno zaradi otrok.

otrokom je treba pomagat, torej jim poiskat bolj odgovorne starše .. po moje.

ker brezdelje rodi brezdelje in zelo težko da bodo otroci v takem okolju naredili nekaj, za družbo koristnega iz svojih življenj.[/quote]

Tako je. Otroke v rejo in urejene razmere, staradva pa se naj znajdeta. Menda nihče več ne misli, da bo nabran denar šel za otroke.

otrokom je treba pomagat, torej jim poiskat bolj odgovorne starše .. po moje.

ker brezdelje rodi brezdelje in zelo težko da bodo otroci v takem okolju naredili nekaj, za družbo koristnega iz svojih življenj.[/quote]

Vem, samo revščina ni razlog za odvzem otrok. Pa čeprav je revščina posledica tega, da starši nočejo delati in neodgovorno rojevajo otroke.

otrokom je treba pomagat, torej jim poiskat bolj odgovorne starše .. po moje.

ker brezdelje rodi brezdelje in zelo težko da bodo otroci v takem okolju naredili nekaj, za družbo koristnega iz svojih življenj.[/quote]

Vem, samo revščina ni razlog za odvzem otrok. Pa čeprav je revščina posledica tega, da starši nočejo delati in neodgovorno rojevajo otroke.[/quote]

starša očitno nimata pravega kompasa v glavi in nikjer ne piše, da bosta z zbranim denarjem znala delat, ker pri nas je ogromno revščine tudi zato, ker ljudje nimajo pojma, kako denar obrnit.

se mi zdi način, kot ga imajo v ZDA zelo primeren … odvzamejo otroke, dokler starši ne dokažejo, da so sposobni živet in preživet, potem pa jih lahko dobijo nazaj.

sej fehtat je najlažje in za to seveda nič ne naredit … ampak otrokom je to zelo slaba popotnica v življenje.

Jaz sem pa zadnjič brala, da so našli več odvrženih paketov pomoči (hrana: riž, konzerva, moka, olje). Ne vem, kaj naj si mislim. Jaz, ki imam denar NIKOLI ne bi odvrgla hrane, ampak bi vse porabila do konca.
Odločila sem se, da revežem ne doniram več, ampak bom podpirala talentirane otroke na različnih področjih. Menim, da je to veliko boljša naložba.

Zelo rada pomagam ljudem, ki to res potrebujejo oz. jih je bolezen, nesreča prikovala v minimalne dohodke. Tisti primer od včeraj na Tedniku me pa res ni prepričal. Ubogi otroci takšnih neodgovornih staršev. Glede na to, da je gospa mlada in neodgovorna, sem prepričana, da jih bo več kot pet. Res bi morala oddaja naredit selekcijo komu pomagat. Tednik pohvalim, voditeljico tudi, a pri izbiri družine so res zgrešili.

Podoben primer pri sosedih: mlada dva sta živela od penzije staršev, socialne podpore, zdaj ko tega ni več, se zbira za njih na vseh koncih. Zadnjič sta izjavila, da bosta šla na Tednik, menda so se že nekaj dogovarjali. On vse zapije in skadi 3 škatlice dnevno, ona se hvali, da oblačil sploh ne pere, ker jih ima toliko, da jih ne more porabiti, zato jih meče stran. Omare in rabljeno pohištvo kurijo, ker se jim ne splača plačevati ogrevanja. Otroci imajo v šoli vse zastonj, vsi imajo še dodatno učno pomoč, ker se noben od staršev nima interesa pogledati, kaj imajo za nalogo. Učenje in šolski uspeh jim je zadnja briga. Najstarejši očitno ne bo končal devetletke, že zdaj je nekajkrat ponavljal, našel si je družbo nekih starejših fantov, ki se potikajo po okolici in vlamljajo v avtomobile. Mlajša dva ne samo, da nimata osnovnih delovnih navad, tudi interesa za kakršen koli poklic nimata, ker sta naučena, da vse pade z neba če dovolj glasno jamraš in stokaš. Če otrok v 3. razredu vsem razlaga, da izobraževanje nima smisla, ker v Sloveniji ni služb, potem veš koliko je ura.

Meni je bilo čudno, da so familijo povsod, kjer so je naselila, po krajšem času vrgli ven.

Zakaj bi to bilo čudno? Verjetno nista plačevala najemnine.

otrokom je treba pomagat, torej jim poiskat bolj odgovorne starše .. po moje.

ker brezdelje rodi brezdelje in zelo težko da bodo otroci v takem okolju naredili nekaj, za družbo koristnega iz svojih življenj.[/quote]

Vem, samo revščina ni razlog za odvzem otrok. Pa čeprav je revščina posledica tega, da starši nočejo delati in neodgovorno rojevajo otroke.[/quote]

To o revščini je res. Ampak naloga staršev je, da – po zzzdr
Starši morajo svojim otrokom omogočiti pogoje za zdravo rast, skladen osebnostni razvoj in usposobitev za samostojno življenje in delo.
Kako s svojim zgledom, delom usposabljajo otroke za samostojno življenje in delo? Nadalje je pa res, da se naloge staršev dopolnjujeo z nalogami drugih in se lahko neki manjko pokompezira na drugem področju (vendar dosti težje in potrebna je tudi samomotivacija, ki dvomim, da jo ta starša imata in privzgajata otrokom) – socializacija za življenje v družbi je odgovornost vseh od staršev, učiteljev, sosedov, vseh nas,….Vsi moramo opraviti delo, da na naše otroke prenesemo vrednote, vzorce vedenja, jih učimo dela in skrbimo za njihov razvoj. Hudič je če nas je pol nesposbnih, lenih ali neodgovrnih, da bi to svojo nalog opravili ali če smo sveto prepičani, da delamo prav v resnici pa narobe (ker nenazadnje ali imamo vsi enake vrednoste, poglede na svet,…?)

Ja tudi jaz sem včeraj pogledala ta prispevek in sem pomislila pa kaj vam je. Starša nista bolna da ne bi mogla delat. Naštepala sta 5 otrok. Povsod jih mečejo iz stanovanja zdaj pa želijo, da jim gledavci kupijo hiško. Pa imajo zagotovo več prihodkov kot jaz ki sem redno zaposlena. Pa otroci imajo vse zastonj. Ne žal meni se ne smilijo.

Vem, samo revščina ni razlog za odvzem otrok. Pa čeprav je revščina posledica tega, da starši nočejo delati in neodgovorno rojevajo otroke.[/quote]

To o revščini je res. Ampak naloga staršev je, da – po zzzdr
Starši morajo svojim otrokom omogočiti pogoje za zdravo rast, skladen osebnostni razvoj in usposobitev za samostojno življenje in delo.
Kako s svojim zgledom, delom usposabljajo otroke za samostojno življenje in delo? Nadalje je pa res, da se naloge staršev dopolnjujeo z nalogami drugih in se lahko neki manjko pokompezira na drugem področju (vendar dosti težje in potrebna je tudi samomotivacija, ki dvomim, da jo ta starša imata in privzgajata otrokom) – socializacija za življenje v družbi je odgovornost vseh od staršev, učiteljev, sosedov, vseh nas,….Vsi moramo opraviti delo, da na naše otroke prenesemo vrednote, vzorce vedenja, jih učimo dela in skrbimo za njihov razvoj. Hudič je če nas je pol nesposbnih, lenih ali neodgovrnih, da bi to svojo nalog opravili ali če smo sveto prepičani, da delamo prav v resnici pa narobe (ker nenazadnje ali imamo vsi enake vrednoste, poglede na svet,…?)[/quote]

Lej, zelo od daleč imam priložnost opazovati en par s samo enim otrokom. Oba ne delata nič. Nikoli nista delala in nimata nobenega namena delati, nobenega, to zelo jasno povesta. Zanju so vsi, ki delajo bedaki. Kaj lahko država naredi, če se onadva odločita imeti še štiri otroke? Sicer ne kaže, da imata takšne želje, ampak če bi jih imela? Kolikor jaz vidim, jih na CSD lahko samo prijazno prosijo, naj ne delajo še več otrok, naj pa ja gre kdo v službo.

Nisem gledala. So povedali, koliko ta družina trenutno potegne transferjev in subvencij? Takole od oka bi rekla, da vsaj dva jurja na mesec (soc. pomoč za vseh 7, otr. dodatek, brezplačen vrtec, malica, kosilo).

otrokom je treba pomagat, torej jim poiskat bolj odgovorne starše .. po moje.

ker brezdelje rodi brezdelje in zelo težko da bodo otroci v takem okolju naredili nekaj, za družbo koristnega iz svojih življenj.[/quote]

Tako je. Otroke v rejo in urejene razmere, staradva pa se naj znajdeta. Menda nihče več ne misli, da bo nabran denar šel za otroke.[/quote]

Starša bi bilo potrebno kaznovati za zanemarjanje otrok. Njima in njima podobnim v poduk.

Ubogi otroci.

https://www.rtvslo.si/tednik/

1. bostjansolar (17.01.2017 || 09:56:15)

Skrajno nedopustno in žaljivo se mi zdi Amandino obtoževanje očeta,da je bil nasilen in jih vrgel iz stanovanja.To je laž!Amandin oče je sprejel Amandinega partnerja pod svojo streho odprtih rok,vse stroške sta plačevala s pokojno ženo,Amanda ni nikoli delala,Gaši je nasilnež,ki je maltretiral celotno družino.Dolgo vrsto let jim je nudil streho nad glavo in prenašal nesramno in nasilno obnašanje Gašija in Amande in nemočno opazoval,kako se množijo in ga vedno bolj odrivajo stran iz lastnega stanovanja.Spodobilo bi se,da se opravičite Amandinemu očetu zaradi objave z lažnimi obtožbami,saj si človek,ki je celo življenje garal,da je lahko po najboljših močeh skrbel za svoje otroke in jih imel skrajo rad,bil zelo skromen in si ničesar ni privoščil,vse je dal otrokom,ne zasluži takega obrekovanja in neresničnih obtožb.Prikazan je bil kot nasilnež,Amanda in Gaši pa kot žrtvi.Popravite krivico!!!

A kar hišo bi? Ambiciozni fehtarji, nič lažno skromni. Tako je prav – če že jamraš, jamraj na visokem nivoju.

Poleg tega imajo tudi izjemen čut na katero tipko pritisnit, da vesoljna Slovenija odpre denarnico. Vseh fint so polni. Samo da ni treba delat.
Pa da ne boste udrihali čezme. Niso brezdomci, oblečeni so, primerno rejeni tudi.
Slovencu tak podvig ne uspe, njim pa. Ker imajo fehtarjenje v krvi.
Tednik naj se zapelje v Haloze in posname resnično revščino. Pa še kakšen drug kraj, potreben resnične pomoči, bi se našel.

New Report

Close