Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Študij medicine

Študij medicine

Zanima me če je v študiju medicine veliko stikov z krvjo in inekcijami….sam bi sama rada postala psihijatrinja kar pa ne vkljucuje inekcij in podobnega?
Hvala za odgovor

Če ne preneseš krvi, ne boš naredila niti 1.letnika.
Izberi alternativo – psihologijo.

Ampak za psihijatra rabim medicino….

Pa za medicino so manjse omejitve kot pa za psihologijo.

Žal je psihiatrija del medicine. In boš morala osvojit in dati skozi vse faze študija, tudi tiste krvave, mrtvaške, nesimpaticne.
Poglej malo študije v tujini, mogoče je kje mogoče študirati prav psihiatrijo.

Živijo,

za mariborsko fakulteto ne vem natančno, koliko imajo kaj na anatomiji, v Lj je zadeva že v prvem letniku precej “hard”, ker je potrebno obducirati človeka. V smislu anatomskih vaj, kjer pogledaš vse abdominalne organe. Nekaj malega je krvi tudi pri patologiji, kjer je potrebno opraviti odvzem tekočin. Sicer si kot zdravnik s strokovnim izpitom dolžan nastaviti kanal in odvzeti kri. Prav tako bi moral znat nekatere urgentne posege. Imaš tudi vaje iz kirurgije, kjer te naučijo naredit nekaj šivov, odstanitev nohta. Izpit v Lj je sestavljen lahko tudi iz tega, da te kirurg “potegne” v operacijsko in moraš praktično prikazat šivanje.
Potem se počasi zaključi stik s krvjo, vendar je moje mnenje, da mora tudi psihiater bit vešč teh veščin, saj gre vendarle za zdravnika z diplomo, ki se tu in tam lahko znajde sredi urgentne situacije.
Priporočam ti, da greš na predsavitev na MF Lj, kjer ti bodo že na informativnem dnevu zelo plastično pokazali in povedali, kaj pomeni študij medicine v Lj. Pa se potem na podlagi vsega odloči. Veliko lažja in lepša služba bi znala dejansko bit pshologija. Upam, da sem ti pomagala, lp

Vanesa

Na medicini je kri še najmanjši problem. Dosti hujši so izločki, kot so slina, urin, blato, bruhanje. Zdravnik mora imeti dober želodec.

Hvalaaa

Najlepša hvala!!!!

Hvala!

Psiholog zdravi z besedami, psihiater z zdravili. Saj to veš, da se zdravila daje tudi intravenozno ne? Tudi psihiatrična?

delo psihologa in psihiatra se kar dokaj razlikuje. psihiatri se tudi dosti ukvarjajo s psihoterapijo, tako da je predsodek, da psihiatri pišejo samo zdravila, izredno daleč od resnice.

sicer pa, na medicini se ne boš mogla ogniti krvi. tudi tekom faksa imaš vaje, kjer asistiraš pri kirurških operacijah, na interni te naučijo tudi jemanja krvi, plinskih. na sodni moraš umrlemu vzeti vzorec urina in krvi (mene je bilo ful strah, a je na koncu šlo brez težav). tekom pripravništva si prav tako ogromno v stiku s krvo. če npr.sestra ni dobila žila, je kri vzel zdravnik. potem razne punkcije, šivanje. vse to so veščine za katere dobiš občutek z nekaj prakse. tudi mene je na začetku malce skrbelo, pa sploh ni bilo potem nobenih težav. ogibala sem se npr.šivanja v velikem loku, dokler nisem začela delati kot sobna. ravno šivanje npr.sedaj pogrešam. tudi razni drugi izločki – nič takega. človek se vsega navadi. mene osebno bolj kot kri in izločki skrbijo impulzi agresivnosti, ki jih zaradi narave področja na katerem specializiram, redno srečujem.

tudi psihiater se srečuje s krvo. večina kroženja je namreč v bolnišnicah, kjer imajo ljudje kot povsod drugot številne bolezni in s katerimi se spoprijemajo tudi psihiatri. mogoče daje vtis, da se psihiater ne rabi ukvarjati s takimi stvarmi, a je to prepričanje daleč od resnice. v osnovi si še vedno zdravnik, ki mu fakulteta da dober splošni pregled nad medicino.

strah je na noter votel. ne pozabi tega 😉


za psihi(J)atra rabiš ti samo napotnico
za študij medicine pa pozitivno opravljeno slovenščino v šoli

Vsi, ki se nameravajo strokovno ukvarjati s popravljanjem tujih umov, naj bi bili (najprej) sposobni regulirati svojega.

Torej, najprej “pozdravi” svoj strah, gnus, odpor … Potem pa dalje na studij.

dej nehi no, za dobre psihijatre je pa ja značino, da so polni nerazrešenih travm, imajo problematične otroke, familije…, osebno poznam 2 s primeri samomorov v primarni družini.
Če sam nisi nikoli v k..cu, ne moreš razumeti druge, še manj uspešno pomagati. Tako da, avtorica, ti kar…, pa za slovenščino ne skrbi, slovnični naciji naj gredo za lektorje študirat, ti če si pri pameti, pa tehniko ali naravoslovje, česar ti, ki te popravljajo, ne bi zmogli niti v sanjah. Pa jim kompleksi tolčejo ven.

Punca, s tako slovenščino ne boš naredila mature.
Najbrž se res vsega navadiš – preden boš končala študij psihiatrije, boš delala v praksi. Na urgenci, povsod… Tako da…

Ka pizda se dej vsi u slovnco utikujete…sej nisem pisala uradnega spisa…drugače pa prijatelji ne obsojajte me ker me ne poznate!
Hvala vsem ki ste mi dali koristne nasvete!

Na mariborski Mf si ze v 1.letniku na kliniki, tako da ja, normalno, da se srecas s krvjo, ki pa je se najmanj problematicna. Jih poznam kar nekaj,.ki so imeli strahove in predsodke, tudi do bolj banalnih stvari, pa so se jih hitro znebili in se sprijaznili z dejstvom, da moras biti kot zdravnik pripravljen na vse…bati se recimo krvi na drugi strani pa reagirat ob epilepticnem napadu…samo za primerjavo…

Draga Kaja,
z znanjem, ki ga trenutno imaš je zate primerna recimo 3 letna poklicna šola.
Če pa se boš bolj potrudila ( za začetek skrbno preberi, kar napišeš in oddaš v javnost), potem boš mogoče še kdaj prišla do univerzitetne izobrazbe, kar pa psihiatrija gotovo ne bo!
Z lepimi pozdravi!

deluješ kot, da imate na psihiatriji dan odprtega interneta ☺

Očitno je večji problem na MF kako se soočiti s krvjo, slino, urinom, blatom ipd. kot to, da se študentje naučijo postavljanja diagnoz. Na koncu kakšna vaška zeliščarka prej postavi diagnozo kot splošni zdravnik z dvajsetletnimi izkušnjami.

Če si že tak naci glede slovnice, naj ti povem, da si prvi oklepaj napisal/a narobe! Tko, me zanima kakšno izobrazbo imaš ti :)))

Če si že tak naci glede slovnice, naj ti povem, da si prvi oklepaj napisal/a narobe! Tko, me zanima kakšno izobrazbo imaš ti :)))[/quote]

Nič nima. To so ljudje, ki radi lajajo. Ko jih pobožaš pa z repkom mahajo. Na žalost pa takšni ljudje naredijo lahko tudi veliko škodo ljudem, ki še niso prepričani v svoje “sanje”.

Zame je zdravnik nekdo, ki je v prvi vrsti pameten. Inteligenten in sposoben.
Od zdravnika pričakujem diagnozo in pravilno, natančno zdravljenje.
Šele nato pridejo na vrsto njegove moralno etične vrednote in pridnost.
Zame nekdo, ki dela pri pisanju take napake – narečje ozr. pogovorni jezik je tukaj izgovor; pač trenutno ne kaže znakov pridnosti in sposobnosti. Pravim trenutno, ker vem, da se da tudi slovenščine naučiti. Na koncu je najbolj pomembno, da svoj poklic opravljaš dobro. Morda boš nekoč najboljša psihiatrinja. Čeprav boš do izbire specializacije morala pojesti se dosti špinače. Nihče ti ne sme vzeti sanj, toda začneš jih uresničevati sama. Konkretne tako, da si pridna učenka – tudi pri slovenščini.


Kaja1234
15 Jan 2017 21:46
Živjo. Sem dijakinja in obiskujem zadnji letnik gimnazije. Zanima me:
-sposobnosti iz katerega podrocja zahteva studij menedzmenta
-kaj lahko po studiju postanem
-koliko let traja studij
Najlepsa hvala za odgovor

New Report

Close