Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kam,če ti ne oddajo stanovanja zaradi "preveč otrok"??

kam,če ti ne oddajo stanovanja zaradi "preveč otrok"??

Pozdravljeni,
enostavno sem se naveličala psihičnega nasilja moža nad mano in otroci (3). Ne morem govoriti o kakem hudem nasilju,vendar misli,da mora biti vse po njegovo,samo on ima prav in pričakuje,da ga bomo vsi ubogali in delali tisto kar on želi in kadar on želi,večinoma zato,ker živimo v njegovi hiši in ker zasluži veliko več kot jaz. Ne gre več tako naprej…pozna se že na otrocih. Skratka,živimo v njegovi hiši,imel jo je že predno sva se poročila,tako da mojega ni nič. Odločila sem se,da gremo stran. Tukaj nasane problem,nimamo kam iti, k mojim ne,ker imajo le eno majhno stanovanje,sem pa iskala najemniško stanovanje,pa tudi ne dobim ničesar,ker za kakšno veliko stanovanje imam premajhno plačo,če pa hočem majhno stanovanje 1,5 do 2 sobno,pa mi ga lastniki nočejo oddati,češ da nas je preveč,da imam preveč otrok. V dvosobnem bi dva otroka imela svojo sobo,jaz pa najmanjši pa bi si eno delila,ali je to res takšen problem?
Ima kdo kakšno idejo kaj naredit,kam it,kako rešit nastalo situacijo? Jaz sem že brez moči in volje…
Hvala

Po mojem ni problem v številu otrok. Lastniki se bojijo, da čez par mesecev ne boš plačevala, oni bodo pa izpadli strašno grdi, ker te mečejo iz stanovanja.
Če je tako nevzdržno pojdi na CSŠ in naj ti pomagajo najti kakšen prostor.

Vrašam menda lahko… Kako ti je uspelo priti do treh otrok s takšnim primerkom? S e je spremenil po rojstvu drugega?

Tudi jaz mislim, da je problem v tem, da se bojijo, da ne boš plačevala in da ne bodo mogli ven vreči mame s tremi otroki.
Iščeš v kraju, kjer delaš?
Imaš mogoče možnost najti službo kje drugje, tam, kjer so cene najema manjše?
Čeprav strah pred neplačevanjem je kar povsod prisoten, vsaj po mojem.

Vem da je težko razumeti,vendar ja,prej ni bil tak ali pa ne v taki meri,da bi se mi vsi počutili “napadeni”. Mislim da je tudi to,da so otroci malo večji,da povedo kaj mislijo in kaj doživljajo ob vsem tem…prej so bili majhni in niso vedeli še kaj in kako. Naj povem,da sta dva dvojčka.

Zdaj je kar je. Naredila si napako, da si rodila tri otroke s takim moškim in da nisi razmišljala, da je treba imeti neko socialno varnost. Pusti zdaj preteklost.
Imaš pa vsaj neko resno zaposlitev, neko tako izobrazbo, da lahko najdeš zaposlitev, če recimo izgubiš službo?
Na podlagi tega mogoče najdeš koga, ki bi te kakemu stanodajalcu priporočil, da si resna plačevalka računov.
Glej v to smer, da prepričaš stanodajlce, da resno plačuješ položnice in da boš imela službo.

Kaj pa razpisi za neprofitna stanovanja?
Tega je sicer zelo malo, amapk prednost imajo pa tisti z več otroci.

Pojdi na csd in zaprosi za neprofitno stanovanje.
Nisi napisala iz kje si, se pa v Ljubljani da dobiti marsikaj in najemnino ti lahko subvencionira csd. Pojdi najprej na csd pozanimaj se o obeh možnostih, potem pa išči stanovanje, če profitnega ne bo. Tako imaš tudi argument, da najemodajalcu poveš, da ti bo del najemnine sofinancirala občina, samo te bo pa moral prijaviti na GURS (saj tako je tudi pravilno), večino tega pa noče in oddajajo na črno. Brez uradne prijave ni subvencioniranja.

Ti lahko povem, da ni problem v otrocih, temveč res v tem, da je lastnika strah, da ne bo plačila.
Lastnik mamo z 3. otroci ne more vreči iz stanovanja, če ne plačuje, ker je tu takoj csd.

Sama ravno oddajam hišo (majhno 44 m2 + klet), vendar bom verjetno vzela mlad par.
Sem že imela not samske fante, vse je bilo OK, samo na datum plačila so radi pozabili in čistoča je bila problem.

Od kot pa si?

Tudi midva sva imela veeeeliko tezavo najti najemnisko stanovanje v Ljubljani, pa sem bila takrat samo noseca. Vsaj kaksnih 80-90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} najemodajalcev te ne bo vzelo, pa cetudi bi imela samo enega, ker se bojijo, kaj s tabo, ce nehas placevat (pa imava oba zelo solidne sluzbe). Vsi imajo pac raje studente, pa se vsako luknjo jim lahko oddajo. No sva vztrajala in imava sedaj krasno stanovanje in se bolj krasnega najemodajalca,tako da kar pogumno klici dalje, bo ze ratalo 🙂

Verjetno je gospa najprej imela enega otroka, želela si je drugega in rodila sta se dva, torej ima sedaj tri. Veliko žensk si želi imeti dva otroka in to ni nič neobičajnega.

Kaj pa, če bi se z možem malo vsedla in mu razložila, kaj te muči? Kaj misliš, da bo odhod z otroki rešil vse??? Imaš z njim 3 otroke, vsak dan te bo vsak posebej spraševal o očetu, kdaj pride, kje je, zakaj ga ni. Otroci so lahko vztrajni, še posebej, če jim ni nič jasno.

Agresije niso doživljali, ti tudi ne, zato ne kompliciraj in mu povej to, kar si nam-kar te moti.
Dogovori se z njim, na dolgi rok ti bo lažje v vseh ozirih

Še to: ali je vzrok o tvojem odhodu zaradi drugega moškega?

Tisti iz spodnjih socialnih slojev še po tolikem času nočete razumeti, da družba enostavno noče, da se razmnožujete. Vaši otroci so vsem v napoto: v napoto so delodajalcem, v napoto stanodajalcem, v napoto državi … Družba že dolgo časa daje signal, da si je v kapitalizmu treba vse zaslužit z denarjem – tudi otroke. Razen če nisi pripadnik kake manjšine. Če nimaš dobre izobrazbe, sposobnosti, ki se jih da komercialno izkoristit, če nimaš dobrega finančnega zaledja ali kreditne sposobnosti za lastno stanovanje, si z mularijo vsem v napoto. Tudi žlahta ne mara v svoji bližini revnih sorodnikov s kupom otrok.

Kaj pa, če bi se z možem malo vsedla in mu razložila, kaj te muči? Kaj misliš, da bo odhod z otroki rešil vse??? Imaš z njim 3 otroke, vsak dan te bo vsak posebej spraševal o očetu, kdaj pride, kje je, zakaj ga ni. Otroci so lahko vztrajni, še posebej, če jim ni nič jasno.

Agresije niso doživljali, ti tudi ne, zato ne kompliciraj in mu povej to, kar si nam-kar te moti.
Dogovori se z njim, na dolgi rok ti bo lažje v vseh ozirih[/quote]

A ker je ni užgal in nabutal, naj pa vse pozabi in ne komplicira?
Psihično nasilje je ravno tako nasilje kot fizično. In mnogokrat boli še bolj.

Kaj pa, če bi se z možem malo vsedla in mu razložila, kaj te muči? Kaj misliš, da bo odhod z otroki rešil vse??? Imaš z njim 3 otroke, vsak dan te bo vsak posebej spraševal o očetu, kdaj pride, kje je, zakaj ga ni. Otroci so lahko vztrajni, še posebej, če jim ni nič jasno.

Agresije niso doživljali, ti tudi ne, zato ne kompliciraj in mu povej to, kar si nam-kar te moti.
Dogovori se z njim, na dolgi rok ti bo lažje v vseh ozirih[/quote]

A ker je ni užgal in nabutal, naj pa vse pozabi in ne komplicira?
Psihično nasilje je ravno tako nasilje kot fizično. In mnogokrat boli še bolj.[/quote]

Naj ne misli le nase ampak še na otroke

to, da lastnik ne more vreči ven družine je ZMOTA, LAŽ, NERESNICA! lahko imaš 15 otrok, če ne plačaš oz. se pojavi krivdni razlog, veljajo ista pravila kot če si samski! csd lahko kvečjemu ukrepa tako, da predlaga najemniku, da odda vlogo za subvencijo najemnine. Po mojih izkušnjah so taki najemniki najboljši…država jim plača flet, za stroške spraskajo, ker nočejo ven in spet rihtat papirje in iskati lastnike, ki bi šli v to. Seveda mora lastnik imeti vse legalno (realna prijava na GURS in FURS) – to pa noben noče, ker je davek 22.5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Poznam obe plati, saj sem obenem najemodajalka in najemnica. Neplačila najemnikov so kar pogosta in ni fajn, ampak glede na to, da se lastniki obnašajo kot da so najemniki zadnji drek na cesti in je za njih vse dobro, je v bistvu še malo takih zafrkancij. Ko bodo Slovenci končno ugotovili, da je najem posel DAJ – DAM in ne tretirali najemnikov kot izmečke, bo vse v redu.

A ker je ni užgal in nabutal, naj pa vse pozabi in ne komplicira?
Psihično nasilje je ravno tako nasilje kot fizično. In mnogokrat boli še bolj.[/quote]

Naj ne misli le nase ampak še na otroke[/quote]

A ja? Zaradi otrok naj ostane z njim? Pa je napisala, da se spravlja tudi na otroke. Se pravi, naj pusti, da jim zj… osebnost in prihodnost? Zagotovo ji bodo hvaležni (sarkazem).

Kaj je narobe s tabo?

A ker je ni užgal in nabutal, naj pa vse pozabi in ne komplicira?
Psihično nasilje je ravno tako nasilje kot fizično. In mnogokrat boli še bolj.[/quote]

Naj ne misli le nase ampak še na otroke[/quote]

Ti pa nisi ravno pri pravi pa brez zamere.
Veš kaj jaz mami najbolj zamerim? Ker ni par let prej se ločila od mojega očeta. IN ja, najbolje kar je naredila po mojem rojstvu, je to, da ga je zapustila.

Kakih spodnjih socialnih slojev?!
S partnerjem sva oba zdravnika pa v casu specializacije pac nisva imela namena kupovat stanovanja, ker se zdaj ne veva, kje bova naprej delala in tudi vecina ostalih specializantov je v najemu. Pa sva imela kljub vsemu velike tezave najti najemnisko stanovanje z otrokom.
Samo v Sloveniji obstaja ta mentaliteta, da se pri 30-em zakreditirajmo za celo zivljenje, pozabimo na dopuste, potovanja, obsolske aktivnosti za otroke, samo da “smo na svojem”. V Svici npr skoraj vsi najemajo stanovanja in je to nekaj najbolj normalnega na svetu, Slovenceljni pa vsakega, ki iz tega ali onega razloga najema takoj okarakterizirate za socialca.

Nemalokrat se kot dvosobna oglašujejo stanovanja z eno samo spalnico…

Sicer pa, zelo odvisno od tega, kje živiš, kje delaš, kam otroci hodijo v šolo. Najemnina se zelo razlikuje glede na lokacijo, pa tudi mikrolokacijo (del Ljubljane?). Precej odvisno je tudi od tona glasu oz. pristopa, ko kontaktiraš lastnika…

Če se boš odselila, se vsekakor pobrigaj, da bo oče otrok zanje plačeval preživnino. Preživnina je med drugim namenjena tudi temu, da ti olajša plačevanje najemnine za stanovanje, ki je dovolj veliko zate in za otroke, ki živijo s tabo. Če bi bila sama, bi lahko živela v garsonjeri, tako pa ne moreš, a ne. Skratka, urediti moraš skrbništvo za otroke in na osnovi tega plačevanje preživnine.

Kako moraš biti ti revše nesrečno…ne moreš imeti otrok morda?

Kako moraš biti ti revše nesrečno…ne moreš imeti otrok morda?[/quote]

Jaz samo opisujem družbo. Morda v Sloveniji ne drži kaj od tega, kar sem napisal?


na listo se prijaviti čimprej, ko so zunaj razpisi, boš lahko med prvimi da dobiš stanovanje. Do takrat pa v najem – in kot videno v moji okolici v bloku – št. otrok res ne bi smel biti problem.

Kako moraš biti ti revše nesrečno…ne moreš imeti otrok morda?[/quote]

Jaz samo opisujem družbo. Morda v Sloveniji ne drži kaj od tega, kar sem napisal?[/quote]

Če tako razmišlja danes družba, očitno nisem del nje. In hvala bogu, da nisem in ne bom. Kdor pa želi biti del črednega nagona, naj prosim izvoli.

New Report

Close