Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek toplotne črpalke-kolk pokurite

toplotne črpalke-kolk pokurite

Spodaj ena piše o visokih računih za elektriko. Mene pa zanima ali ima kdo od vas v hiši toplotno črpalko zrak-zrak in koliko plačujete elektriko. Mi imamo 150 m2 nizkoenergijsko opečnato hišo, vse klasične gospodinjske aparate višjega varčnega razreda, smo štirje, od tega dva najstnika s svojimi napravami (rač, tbl tel). Sobna temp. okrog 24 st., perilo perem pretežno čez vikend, kakšnih 5 strojev. A se mi zdi, da plačujemo veliko preveč- 160 eur. Je res? Mož pravi, da čist povprečno oz. celo malo za vse stroje in kurjavo skupaj. Ima kdo podobno kvadraturo in navade in kolk kaj plačujete.

Meni se zdi veliko.
Normalna hiša (ne pasivna), veliko el. naprav, vključno s sušilnim strojem, ki pozimi redno dela, račun skoraj za polovico manjši od vašega.
Imamo pa TČ zemlja-voda.

TČ in druge ogrevalne naprave porabijo različno, ali je zunaj -15 ali je +5-10.
24 stopinj je kar razkošno.
Ali ogrevate vse prostore in kakšna je kvadratura?
Če vam je OK, je vse v redu.


kot rečeno-150 m2 in ja, v vseh bivalnih in spalnih prostorih imamo okrog 24 st. Je v tem fora? Se bo treba na mal nižje navadit? Kolk st. imate pa kaj drugi v hiši?

Hiša 180 bivalne površine, klasična gradnja, električna peč 500€/mesec. x4 meseci = 2k 🙂
Prehodno obdobje IR paneli.
150 je milina. 🙂

No, mi ogrevamo okoli 160 kvadratov, nova okna, stara izolacija, običajni gospodinjski aparati, veliko pečemo, indukcija, smo štirje, TČ zrak-zrak, talno gretje in bojler, temperatura notri okoli 21-22 stopinj, pa smo decembra za elektriko plačali pri Gen-i točno 100€.

Ta mesec bo precej več, glede na mrzle temperature računam okoli 200€, če se ne bo kmalu otoplilo mogoče celo 250€. Kadar ni ogrevanja, plačujemo okoli 40€ na mesec.

Mi imamo 260 kv plus klet. toplotna crpalka. Nizkoenergijska hisa, pasivna ni, ker nismo povsem locili kleti. 4otroci sportniki, peremo vsak dan, cca. 3 do 4 krat tedensko tudi 2 ali stroja stroja na dan. Vse susimo v susilcu. Zadnji racun 160 €, a se mi zdi, da gre veliko na racun vode.

Talno ogrevanje, nova lesena hisa. Racun v ogrevalni sezoni max.140€, poleti 60€. Podnebi in ponoci od 23-24 stoinj.

račun za december 150€, ogrevamo cca 120m2 na 21 stopinj. Toplotna črpalka. Se pravi gre za ogrevanje cca 100€, ker imamo pbl 50€ na mesec elektrike čez poletje, ko ne ogrevamo.


takol ti bom rekel, ne plačujete veliko, sploh ne na trenutne temeparature ki se večejo že od decembra, drugače pa naredi tako kot delajo drugi, ker se lažejo glede tega koliko porabijo elektrike ta TČ se pač zlaži še ti, po resnici tako nihče ne pove, ponavadi še tako izgleda kot da pošiljajo nazaj elektriko v omrežje tako imajo učinkovite TČ

Ne razumem kako lahko imate 24 stopinj v hiši, kaj ste v kratkih rokavih??? Poleti pa klimo, da je 20 stopinj. Eni ste res …. In pol še jamrate koliko porabite.

Ogrevanje ca. 180 kvadratov, toplotna črpalka voda-zrak, na mesec ca. 100-120€.

Ostalo gre na drugi števec. 🙂

TČ zrak-voda pozimi, poleti klima.
Izolacija slaba 5 cm, okna stara enoslojna.
Temperatura pozimi cca 22, temperatura poleti cca 25.
Kuhanje na elektriko, pralni stroj, sušilni stroj, itd.
Letni strošek elektrike je 7 eur/m2. Ocenjujem, da nas kurjava stane cca 5 eur/m2. Ko smo se kurili na olje, nas je stala kurjava cca 10 eur/m2.

TČ zraz /voda, Ogrevamo 160 m2, 3 osebe, imamo še neogrevano klet in kljub fasadi toplotne mostove, talno,
V Decembru smo plačali 160 eur (poleti imamo cca 50 eur porabe, se pravi cca 100 eur za ogrevanje).

Pri toplotni črpalki me zanima, če je potrebno zadevo vsako leto servisirati in koliko ta servis stane. Pa nekje sem prebrala, da zadeva zdrži samo deset let potem je treba montirati novo. Bojim se stroškov okoli toplotne.

mi jo imamo 4 leta, pa je do sedaj nismo nikoli servisirali…rekli so tudi, da v bistvu ni potrebe

Ogrevamo 220m2 na 24,5 in porabimo 350 eur na sezono za ogrevanje s tč voda zrak.


ma v osnovni šoli si manhu..al kaj..
zrak NI voda..
plin NI tekočina..
tud hruška NI jabolko..čeprav je sadje..


ma v osnovni šoli si manhu..al kaj..
zrak NI voda..
plin NI tekočina..
tud hruška NI jabolko..čeprav je sadje..[/quote]

ti malo kolesc manjka..raje ne blebetaj.

Mene pa zanima ali ima kdo od vas v hiši toplotno črpalko zrak-zrak in koliko plačujete elektriko

bla bla..

porabimo 350 eur na sezono za ogrevanje s tč voda zrak

bla bla..

Blebataš še naprej….pokaži mi eno osebo v slo ki ima tč zrak zrak……zdaj pa nazaj v OŠ….

žal sem lih pri uri FIZIKI v OŠ in ti te osebe ne morem pokazat..
lahko pa sam stopiš do avtorice..
če ti po otip kej pomagal..
sam dvomim..

Greva stavit, da avtorica nima tč zrak zrak? Ali se boš sedaj v hlače…?

Blebataš še naprej….pokaži mi eno osebo v slo ki ima tč zrak zrak……zdaj pa nazaj v OŠ….[/quote]

Pravzaprav jih ni tako malo. Po domače jim rečemo klima …
http://www.termoshop.si/klimatske-naprave

glej..
kaj čem stavit kaj ona ima kaj nima..
vem pa kaj misliš..
za ogrevanje preko centralnega ogrevanja definitivno nima 2. medija ZRAK..!!
tud tvoja naveba VODA-ZRAK ni OK..kajne..??
sam sem smatral da ima ona črpalko ki ima za 1. medij ZRAK..
tvojo pa za 1. medij VODA..(ali nekateri ZEMLJA)
jasno je da so začetni stroški obeh ZELO različni, prav tako pa tudi kasnejši računi za ELEKTRIKO na ta račun..
zato se mi ni zdela korektna primerjava teh dveh sistemov
pa lp iz OŠ

New Report

Close