Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kateri tableti za panične napade, tesnobo, razbijanje srca?

Kateri tableti za panične napade, tesnobo, razbijanje srca?

Ne predlagajte mi psihoterapije, dihanja, tapkanja, sprehodov, športa, itd ker sem vse živo sprobala in nič ne pomaga in sem v konstantnem stresu in ne morem več prenašati te tesnobe v prsih in panike. Kaj jemljete tisti, ki imate podobne težave?

… vrstni red je : zdravnik, helex, cipralex.

To, česar ne želiš slišat.
Nobene bele moke, nobenega sladkorja, vsak teden 3x šport (gozd, tek, fitnes, plezanje, kar se mi pač da), nobene TV, telefon samo dopoldan, namesto popoldanskih smsjev ali klicev pa obiski.

nova
Uredništvo priporoča

Tole še nisi probala. Naročiš se lahko v Atlantisu, v Ljubljani.

https://www.youtube.com/watch?v=lSoU4XA9DgI

Kaj ti bo pomagalo, če ti napišemo 100 vrst tablet? Vsak jih ima za sebe, ne za druge. Bo treba do osebnega zdravnika po napotnico, potem pa išči psihiatra. Pa na forum “Ne boj se” pojdi, boš marsikaj izvedela….

Probaj strihnin.

Komedije so že v redu za pogledati. Pa šale brati in vice.

Pa kakšne križanke za reševati in uganke. Manjka ti razvedrila, zabave.

Pa vsak teden moraš iti na en nov kraj, kjer še nikoli nisi bila prej.

Sama se lahko odločiš kako boš hodila skozi življenje.Ni treba da je drama ali tragedija, narediš lahko komedijo.

A redno službo in dohodke imaš?
Živiš v presingu, stalnem ali kako?
Znaš problem zmanjšati tako, da ga lahko tudi rešiš?
Veš, da si stres sami ustvarimo, torej se ga lahko tudi sami znebimo?

Če točno veš, kaj je vzrok tvoji tesnobi, jo lahko tudi odpraviš. Za to pa potrebuješ urejeno življenje. Sama si ga moraš urediti. Pomagajo pa ljudje, ki so na tem področju kapacitete, lahko tudi prijatelji.
Tablete ne bodo nič od tega storile, ti sama moraš. Lahko pomagajo, da preživiš nekaj najtežjih dni, ko doživimo izgubo bližnjih, več pa ne.

Mogoče bi ti koristila pasijonka, kapljice, brez etanola, na vodni osnovi. Preberi, poišči, naravno in brez str.učinkov.

Helex.

Mene pa zanima, koliko ljudi ima težave s tem?

Meni se je to začelo pojavljati cca leto in pol nazaj, od začetka nisem vedela, za kaj sploh gre. Pomaga mi, da si zavestno preusmerim misli.

Pred časom, sem bila pod hudim stresom, saj sem zaradi bolezni izgubljala ljubo osebo. Srce še mi je samo trepetalo, napadi tesnobe, prebujanje sredi spanja…., ni da ni in mi zdravnik napisal Loram, pa moram reči, da mi res pomagalo. Tesnobo sem odpravla, srce se je malo stabiliziralo in malo bolj mirna sem bila. Je pa res, da sem vzela četrtinko in sem še drugi dan čutila rahlo omamljenost.
Potem sem prešla pa na Laxaurin, zdaj ko je vse že za mano, pa poskušam brez tablet, samo s pozitivnimi afirmacijami in mi kar nekako uspeva.

Vse dobro ti želim in reši svoje probleme, če je le mogoče.

Za kratko obdobje pomagajo pomirjevala, recimo Apaurin ali Lexaurin – nizke doze, 2 do 3x na dan. Recimo za 3 tedne, da se umiriš.
Kasneje pa obvezno samozdravljenje brez tablet – avtogeni trening, mogoče joga. Sama moraš premagati tesnobo in napade panike.

Za kratko obdobje pomagajo pomirjevala, recimo Apaurin ali Lexaurin – nizke doze, 2 do 3x na dan. Recimo za 3 tedne, da se umiriš.
Kasneje pa obvezno samozdravljenje brez tablet – avtogeni trening, mogoče joga. Sama moraš premagati tesnobo in napade panike.[/quote]
A ti to resno 2-3x na dan pomirjevala???? Sej bi rada bila tudi kaj prisebna in ne zadeta od tablet, sploh, če jih nikoli ni jemala, pa tudi če je to sam 1mg.


A bi bi lahko napisala malo več, zakaj prihaja pri tebi do paničnih napadov in tesnobe?
Pa to tvoje zavračanje psihoterapije je lahko zgrešena taktika, saj bi ti psihoterapevt predpisal ustrezna zdravila, ker skozi kak pogovor bi hitro ugotovil, da lahko ni samo tiščanje v prsih in tesnoba, lahko maš tudi kake druge težave (bolečine), ki so povezane s psiho.
Za začetek bi lahko bilo smiselno vzet kak loram, helax 1 mg sam je treba vedet, da pod vplivom pomirjeval ne smeš vozit ali upravljat kakih delovnih strojev, pol pa se vključi še antidepresive, ker po kakih 3 tednih, ko prime AD je smiselno ukinit pomirjevala, saj lahko pride do odvisnosti. V kolikor bi ti AD ne pomagali v celoti se vključi še kak kventiax.
Tako bi ti rekla. Treba je ugotovit vzrok zakaj se to dogaja. Lahko bo to kratkotrajno ali pa se bo vleklo. Laično povedano, da boš razumela. Lahko je to kratkotrajno kot je kak stres v službi, kake težave doma, razhod,…. Dolgotrajno pa težja bolezen, smrt v družini,…. Zato bi bilo smiselno it do terapevta, kjer ti bo predpisal ustrezna zdravila.

Občasno, nekje vsakih nekaj mesecev, ko je res hudo vzamem polovičko Lexaurina.
Bolje pa je, da prej stopiš do zdravnika in povprašaš.
Tudi Asentra mi je pred leti fino pomagala.

Poskusi z naravnim, ne takoj navalit na tablete, saj imajo stranske učinke in težko se jih odvadiš (bila zaradi tesnobe, paničnih napadov na ad-jih skoraj 10 let in se jih komaj rešila – hudi odtegnitveni).
Ozdravitev/okrevanje je proces raziskovanja kaj ti ustreza, kaj ne. pri sebi sem ugotovila da mi je zelo škodoval kofein in sem nehala piti kavo, se je stanje zelo izboljšalo. drugače pa delo na sebi, branje knjig, psihoterapija … vem da nočeš slišati o tem ampak tablete težave le prikrijejo, odkrit moraš vzroke za napade, ti so pa globoko v nas.
drugače pa naravni pripravki kot baldrijan, bachove kapljice, CBD smola, persen …

vse dobro ti želim

Tega je ogromno. Vsak četrti zemljan trpi za posledicami anksioznosti oziroma se je vsaj enkrat v življenju že srečal s to motnjo.

Antidepresivi so uspešni pri zdravljenju anksioznih napadov in ne povzročajo odvisnosti. Delujejo po cca 14 dneh, vmes se za premostitev lahko uporabijo pomirjevala (Helex). Noben zdravnik pa ne bo pisal pomirjeval na dolgi rok, ker povzročajo odvisnost. Maksimalna doba priporočenega jemanja pomirjeval (benzodiazepinov) je 3 tedne.

:))) provokacija, kateri TABLETI

Najprej sem imela Cipralex, ki mi je tesnobo še povečal. Sedaj imam Paroxat in mi je veliko bolje.

naravno – cbd olje – konopljino, kaka ajurvedska zdravila – muktavati upocasni pulz preverjeno
ne se filat s kemijo

Ja, nič drugega ne pomaga kot tablete. Helex je odrešitev.

več seksamo

Jaz pijem dve tabletni paroksata

mene je včasih tako napsihirala služba, potem se nekako ojačaš, da se NE sekiraš več toliko. delno je to v karakterju, da preveč resno vse vzameš, potem se pa vse nekak reši in je res škoda živcev. samo ker ti je mar, ker dovoliš nekaterim izmečkom (eni so res packi) da te z raznimi informacijami ali zahtevami delajo živčnega. ko si pod stresom narediš manj.
sam sebi moraš reči, da niso vredni, kaj mi pa morejo, malo jih preklinjam, potem sem pa bolje. potem je vsaj to stanje stresa krajše. mislim da je to ključ. nisem še vedno ok, je pa bolje.

New Report

Close