Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kašno netto plačo imate ?

Kašno netto plačo imate ?

Zanima me neto znesek, poklic, spol in starost

Jaz takole:

Plača : 1500 €
poklic : finančni analitik (dipl. univ.ekon,)
spol : Ž
starost : 50

Plača : 1050 €
izobrazba: univ. dipl. geografinja
spol : Ž
starost : 40

Blizu trikratnika slovenske povprečne plače. Ampak plača ni moj edini vir dohodka.

Kot dipl.unov.ekonomist bi morala poznati vpliv vzdrzevanih druzinskih clanov in ostalih olajsav na bruto/neto izracun place…

Sej zato pa je Slovenija tam kot je, če imamo tako “strokovne” finančne analitike. Bolj merodajno bi bilo vprašanje o bruto plači.

Starost 30
Izobrazba ekonomist 6 st.
Delo nabavnik v privat podjetju
Placa 1400 +dodatki

Kako bo poznala, če ne pozna niti naziva lastne izobrazbe. 🙂

Ah, moja plača je pa bolj švoh, 900 bruto.
Je pa zato dodatni vir zaslužka bistveno bistveno večji, par 1000 eur.

11500 bruto/m/50

neto med 900 in 1200, dipl. s.p., ž.

Plača : 1050 €
izobrazba: univ. dipl. geografinja
spol : Ž
starost : 40[/quote]

Smem vprašati kje delate? Tudi sama sem geografinja in iščem in iščem službo a je ne dobim. Sem pa magistra geo (po bolonjcu) eno leto po koncu faksa.

Sej zato pa je Slovenija tam kot je, če imamo tako “strokovne” finančne analitike. Bolj merodajno bi bilo vprašanje o bruto plači.[/quote]

Glede na to, da ne živimo od bruto, ampak neto, se mi zdi vedno bistven podatek neto plači. Vsaj pri takih vprašanjih.

2 jurja, službeni avto, telefon in še kakšna boniteta, 41 let
glede na obseg dela, odgovornost in delovni čas veliko premalo



Zamenjaj službo. Nihče ti menda ne drži pištole na glavi, da moraš vztrajati tam, kjer te ne cenijo dovolj.

Sej zato pa je Slovenija tam kot je, če imamo tako “strokovne” finančne analitike. Bolj merodajno bi bilo vprašanje o bruto plači.[/quote]

Glede na to, da ne živimo od bruto, ampak neto, se mi zdi vedno bistven podatek neto plači. Vsaj pri takih vprašanjih.[/quote]

Ja seveda …. en dobi neto placo z ze upostevanimi olajsavami za npr.3 otroke, drugi pa pri enakem brutu bistveno drugacen neto, ker otroke uveljavi sele konec leta pri letni dohodnini… in se neto placi tako pri enakem brutu pomembmo razlikujeta.

2600 neto
7.stopnja

Glede na to, da ne živimo od bruto, ampak neto, se mi zdi vedno bistven podatek neto plači. Vsaj pri takih vprašanjih.[/quote]

Ja seveda …. en dobi neto placo z ze upostevanimi olajsavami za npr.3 otroke, drugi pa pri enakem brutu bistveno drugacen neto, ker otroke uveljavi sele konec leta pri letni dohodnini… in se neto placi tako pri enakem brutu pomembmo razlikujeta.[/quote]

Barca ima seveda prav. Bistven podatek je bruto. In argument, da ne zivimo od bruto niti najmanj ne vzdrzi, kajti precej storitev, ki se zdijo samoumevne (brezplacne), se financirajo iz bruto: sola, zdravstvo, pokojnine zgolj kot tiste najbolj ocitne.

Tu je morda bolj na mestu vprasanje: koliko je nekdo placal za opravljeno delo (bruto)?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Glede na to, da ne živimo od bruto, ampak neto, se mi zdi vedno bistven podatek neto plači. Vsaj pri takih vprašanjih.[/quote]

Ja seveda …. en dobi neto placo z ze upostevanimi olajsavami za npr.3 otroke, drugi pa pri enakem brutu bistveno drugacen neto, ker otroke uveljavi sele konec leta pri letni dohodnini… in se neto placi tako pri enakem brutu pomembmo razlikujeta.[/quote]

Toda ker je vprašanje: koliko imate neto plače, je smiselno odgovoriti nanj tako, da bo dobil avtor odgovore, ki ga zanimajo.
Navsezadnje je neto znesek tisti, ki ga prineseš domov in s katerim plačuješ položnice, hrano in ostale strošek.

Neto 3000, dipl.ekon., vodja FRS, 40 let
Domov prinesem več kot pol manj, pač kredit. Delovnik: 24/7

Dobre plače imate, a to v Sloveniji delate?

Glede na to, da ne živimo od bruto, ampak neto, se mi zdi vedno bistven podatek neto plači. Vsaj pri takih vprašanjih.[/quote]

Ja seveda …. en dobi neto placo z ze upostevanimi olajsavami za npr.3 otroke, drugi pa pri enakem brutu bistveno drugacen neto, ker otroke uveljavi sele konec leta pri letni dohodnini… in se neto placi tako pri enakem brutu pomembmo razlikujeta.[/quote]
spet kompliciraš, kaj ima veze olajšava, vprašanje je preprosto da bolj ne more bit, kakšno neto plačo imate oziroma koliko vam firma vsak mesec nakaže na trr, jebemti znaš zakomplicirat u 3PM, prav je nekdo napisal, živim od neto dohodka ne od bruto

Ja seveda …. en dobi neto placo z ze upostevanimi olajsavami za npr.3 otroke, drugi pa pri enakem brutu bistveno drugacen neto, ker otroke uveljavi sele konec leta pri letni dohodnini… in se neto placi tako pri enakem brutu pomembmo razlikujeta.[/quote]

Barca ima seveda prav. Bistven podatek je bruto. In argument, da ne zivimo od bruto niti najmanj ne vzdrzi, kajti precej storitev, ki se zdijo samoumevne (brezplacne), se financirajo iz bruto: sola, zdravstvo, pokojnine zgolj kot tiste najbolj ocitne.

Tu je morda bolj na mestu vprasanje: koliko je nekdo placal za opravljeno delo (bruto)?[/quote]
a si ti pismen? vprašanje je neto aloooooo neto plača od nje živiš in ne od bruto, kaj vam komplikatorjem ni jasno kakšne olajšave kakšni prispevki in olajšave, če dobim mesečno nakazano na banko 1500€ je to to in koliko je bruto me ne zanima in avtorico posta ravno tako ne, zanima jo znesek ki ga vsak mesec dobimo na račun, neverjetno kok znate preprosto vprašanje zakomplicirat.

Barca ima seveda prav. Bistven podatek je bruto. In argument, da ne zivimo od bruto niti najmanj ne vzdrzi, kajti precej storitev, ki se zdijo samoumevne (brezplacne), se financirajo iz bruto: sola, zdravstvo, pokojnine zgolj kot tiste najbolj ocitne.

Tu je morda bolj na mestu vprasanje: koliko je nekdo placal za opravljeno delo (bruto)?[/quote]
a si ti pismen? vprašanje je neto aloooooo neto plača od nje živiš in ne od bruto, kaj vam komplikatorjem ni jasno kakšne olajšave kakšni prispevki in olajšave, če dobim mesečno nakazano na banko 1500€ je to to in koliko je bruto me ne zanima in avtorico posta ravno tako ne, zanima jo znesek ki ga vsak mesec dobimo na račun, neverjetno kok znate preprosto vprašanje zakomplicirat.[/quote]

To, kar ti dobiš na račun, ni neto plača, ker sta zraven tudi malica in prevoz, pa mogoče še kakšne dnevnice…če že kompliciramo:)

Ja seveda …. en dobi neto placo z ze upostevanimi olajsavami za npr.3 otroke, drugi pa pri enakem brutu bistveno drugacen neto, ker otroke uveljavi sele konec leta pri letni dohodnini… in se neto placi tako pri enakem brutu pomembmo razlikujeta.[/quote]
spet kompliciraš, kaj ima veze olajšava, vprašanje je preprosto da bolj ne more bit, kakšno neto plačo imate oziroma koliko vam firma vsak mesec nakaže na trr, jebemti znaš zakomplicirat u 3PM, prav je nekdo napisal, živim od neto dohodka ne od bruto[/quote]

Seveda ima vezo, ker nihce ne napise poleg svoje neto place se zneska, ki ga spomladi dobi vrnjenega ali pa doplaca pri dohodnini … tudi to je del neto place, ki ga imajo eni obracunanega vsak mesec en del, drugi pa celoten znesek enkrat letno.

4000e, 7. stopnja

New Report

Close