Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali so RENAULTI res slabi avtomobili?

Ali so RENAULTI res slabi avtomobili?

Tudi mi se v tem letu odločamo za nakup novega avta. Ko sem bila še sama, brez družine, sem imela “petko” in bila z njo precej zadovoljna. Zdaj smo trije. Partner ima starega golfa, ki ga bo moral obdržati, ker se v službe voziva v dva različna konca, ampak ta avto, ki naj bi ga letos kupili, bo nekako “družinski”, naj bi bil malo večji in višji. Možu je všeč Renault CAPTUR, saj je bil meni tudi, potem pa sem slišala, da ljudje govorijo, da so Renaulti na splošno slabi avti, da niso zanesljivi, preveč plastični, slab pleh itd.
Finančno sva omejena tam nekje od 15 do max. 20 tisoč. Več za avto ne moreva dati. Radi pa bi imeli novega, sploh mož rabljenih ne mara.
Je kakšen avto podoben CAPTURJU? Nov Peugeot 2008 je dražji od novega Capturja:((
Ali ima kdo od vas CAPTURJA? Je res slab in nezanesljiv avto?

Novih Renaultov ne poznam. Sem pa dolgo casa vozil Laguno 1.8 RT. Neunicljiva. Dokaj udobna z za tist case kar solidno opremo. “Podedoval” sem jo od oceta, staro nekih osem let. Po nekih petih letih jo je (po dogovoru) z veseljem vzel nazaj. Njemu je potem tudi cisto v redu sluzil, dokle enkrat ni pozabil zategniti rocne, ko je sel v gozd in se mu je skotalila po bregu navzdol. Takole na oko… nekih 250 tisocakov in nekih 15 ali 16 let – brez okvare ali kakih hujsih znakov staranja na plehu (negarazirana). A kot receno… to je bilo “v dobrih starih casih”, ko so tudi Golfi II delali po 500 tisoc, ce je bilo treba. 🙂

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Imeli smo Cliota 14 let. tistega prvega od nekje leta 1996 naprej. Kupili smo original francoskega v Trstu. Bil je super za našo mlado tedaj 4-člansko družino. Vozila sem ga vsepovsod.

Od Renaultov mi je zdaj všeč Duster, pa še cena je OK.
Captur mi je grd, preveč napihnjen in oblinast. Se ga hitro naveličaš. Je bolj avto za mlade babnice.

Od novih, ki so zdaj na tržišču mi je všeč ta novi SUZUKI cena od 16.000 EUR naprej. Tega jaz planiram zdaj pred penzijo.

nova
Uredništvo priporoča

Hm… Duster je v Evropi Dacia, mar ne? V Aziji pa (res) pod Renaultovo znamko… Al’ je spet kaj novega, kar sem spregledal?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Edino Clio je dober od vseh Renaultov. Tako vsaj pravijo tisti, ki se spoznajo na Renaulte. Clio je OK in je trpežen, drugi Renaulti niso ravno kvalitetni.

Prva stvar – Captur je relativno majhen. To je pravzaprav razširjen in malce višje postavljen Clio…
Če iščete med Renaulti in bolj družinski avto te vrste – bolj Kadjar. Ta pa ni več poceni… Potem je tu še Kadjarjev bratranec – Nissan Quashqai in podobni.

Če pa ostajate pri Renaultu… bi rekel, da je tole boljša možnost:
http://revijamehanik.si/vsebina/preizkusili_smo_renault_megane_grandtour/?i=2431

Tako kot je eden napisal. Neuničljiv, se kar ne morem ločit od njega. Moj je star ko peca, za popravila je šlo minimalno.
Super za otroke in babice vozit.

A ni tako, da obstajata Renault Duster

in Dacia DUSTER ?

Jaz osebno bi zdaj raje SUZUKI Vitara 2016 ali pa Suzuki S cross

Že cel lajf vozim renoje 🙂 Najprej 18tko, potem 19tko, potem 2x clio in sedaj imam megana. redni servisi in to je to. sem zelo zadovoljna, in za ta denar dobiš največ opreme.

Zakaj mora biti pa ravno Captur? Sama sem gledala Suzuki S-cross, meni je zelo všeč. V akciji se ga dobi pod 20.000. Poglej si: http://www.suzuki.si/sl/cenik-suzuki-sx4-scross/

Meni je lepši od Capturja. Najbrž je tudi varen.

Ne vem, kje ste vi dobili renaulte, s katerimi ni težav, ko pa je znano, da spada ravno med tiste znamke, s katerimi je največ težav. Prijatelj je odličen avtomehanik in vem s katerimi znamkami ima največ dela. OK, če kupiš nov avto katerekoli znamke, načeloma prvih pet let ne bi smelo biti problemov.
Poišči na spletu, imaš ogromno o tem, kateri avtomobili so najbolj zanesljivi in kateri najmanj. Na vrhu sta po navadi vedno toyota in honda. Z njima ne boste zgrešili.

Katero Hondo ali pa Toyoto pa dobim za ceno od 15 do max. 20 tisoč? In da je malo večja, pa da se višje sedi?

že tretji scenic..ne menjam! Good value for money.

Katero Hondo ali pa Toyoto pa dobim za ceno od 15 do max. 20 tisoč? In da je malo večja, pa da se višje sedi?[/quote]
Izšla je nova Toyota C-HR. Mislim da se dobi za okoli 20 tisoč.

Midva sva iz družin, kjer so imeli renoje že najini starši. In tudi midva prisegava na renoje. Zdaj imava tretjega. Vsi so vozili krepko čez 300000 preden so šli cugrunt.

Katero Hondo ali pa Toyoto pa dobim za ceno od 15 do max. 20 tisoč? In da je malo večja, pa da se višje sedi?[/quote]

Toyota Verso Comfort
– Panoramska streha
– Elektronski nadzor oddaljenosti od prednjega vozila
– …

Letnik 2015, 19k km => slabih 13 tisocakov. Mislim, da s tem budgetom ne bi smel biti problem najti ustrezno za vas. 😉

[img]http://i.ebayimg.com/00/s/ODUzWDEyODA=/z/~RcAAOSwawpXtc-f/$_20.jpg[/img]

Honda Jazz Comfort Plus, podobna, 7,5k km, 2015 Letnik slabih 12 tisocakov.

[img]http://i.ebayimg.com/00/s/NjgzWDEwMjQ=/z/gKIAAOSwkl5Xc82O/$_20.jpg[/img]

Mislim, da je izbira, no… do 20 je se kar nekaj maneverskega prostora.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Iz vesolja se na zemlji vidi le kitajski zid in renojev avtoodpad 😀

Pa tvoja neumnost zraven šajna :)))

No, saj se mi je zdelo, da bodo podobni odgovori:)) Tisti, ki imate renoja in ste z njim zadovoljni, ga hvalite, drugi pa niti ne.
A prav CAPTURJA pa noben od vas nima?


Priznam, da sem tudi sam bil skeptik glede Renaultov sploh, sicer pa glede vseh francoskih avtov. Danes imam prveega Renault Scenica – zaenkrat sem zadovoljen. Sosedi so sami Renault fani in imajo med drugim tudi Capturja. Sem spraševal, pa so zaenkrat zadovoljni z njim.
Meni je sicer tudi všeč in če ne bi potreboval večjega, bi izbral tega.

Danasnji Renault in Nissan srednjega cenovnega razreda je tako kot bela tehnika-vse ok v casu tovarniske garancije 🙂 Potem pa teznja, da se cimprej kupi drugega s tekocega traka ali iz skladisc.

Resujejo jih poceni rezervni deli, to pa.

Ne morete pa primerjat danasnjih s tiarimi, ki ste jih neumicljivo gulili 10,15 let 🙂 Enako, kot danasnjo belo tehniko ( pralni, pomivalni, susilni,stroji, ki so brez inverter motorjev, torej se z lezaji, jermeni in krtacmkami motorja) ne morete primerjat z zlati,i casi Gorenja, Boscha, Candija pred 20-imi leti 🙂

glede na to, da je Renault v SVN z največjim tržnim deležem, in glede na komentarje tukaj — mora biti s slovenci nekaj hudo narobe ☺

sem bil pred leti zelo skeptičen do renoja, sploh dizlov.
Pred devetimi leti sem kupil novega megana 1.5 dizel….takrat mi je najbolj ustrezal po vseh karakteristikah in ceni. sem z malce cmoka v grlu in strahu pred težavami tvegal in kupil. Istočasno sem si rekel, da ker imam nov avto, lahko praktično preverim, ali so ok avti ali za en drek, kot vsi pravijo.
po devetih letih lahko rečem, da sem z avtom zelo zadfovoljen in bi sedaj v primeru nakupa spet gledal za renojem. praktično nobenih težav, redno vzdrževanje, udobna vožnja, motor odličen. karoserija kot nova….



Največ ljudi najbolj trdovratno ponavlja največje neumnosti. Ena izmed teh je ta, ki si jo napisal. Tehnične stvari odpovedujejo glede na uporabo, ne pa glede na čas. Če nekdo v petih letih prevozi 200 000 kilometrov, drugi pa z enakim avtomobilom v enakem času 50 000, verjetno ne bosta imela enake obrabe in problemov z vzdrževanjem. Nekdo pralni stroj uporablja vsak dan za celo familijo, nek samski pa enak stroj za svoje potrebe zažene samo enkrat tedensko. Verjetno ne bo obema enako naenkrat crknil , ko se izteče tista garancijska doba.

tvoja stoenka pa še kar zdrži?

New Report

Close