Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sin je nabil račun za telefon…

Sin je nabil račun za telefon…

Običajno ima 23 €, kolikor znaša naročnina. Tokrat pa je dosegel vrtoglavo vsoto 80 €!!!
Oklevam, kako mu vzgojno preprečiti še kakšen tak prestop. Naj plača s svojo žepnino? Naj doma “odsluži” z delom? Kakšen drug predlog?

Ja, menda je precej po mami.:-)

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Naj plača z žepnino. Mu bo zmanjkalo za kaj drugega. Lahko pa da mu je zmanjkalo denarja in je plačeval z moneto. Skratka, jaz bi se pogovorila najprej in ugotovila zakaj sploh gre potem pa naj poravna sam račun ali tisto razliko od 23 € do 80€.

nova
Uredništvo priporoča


Je. Ampak ne glede telefoniranja. 🙂
Ne boš našel ženske, ki za telefon zapravila manj kot jaz. Ne da bi bila škrta, le uporabljam ga za “nujne” zadeve. Imam raje pogovor iz oči v oči. 10 € na 2-3 mesece. 😉


Pogovor, to itak. Mi pa ravno za “kazen” zmanjka idej, tole se je zgodilo prvič, pa je že študent. In limit je bil zaradi prevelikega prenosa podatkov, ne Monete.


Je. Ampak ne glede telefoniranja. 🙂
Ne boš našel ženske, ki za telefon zapravila manj kot jaz. Ne da bi bila škrta, le uporabljam ga za “nujne” zadeve. Imam raje pogovor iz oči v oči. 10 € na 2-3 mesece. ;)[/quote]

To sposobnost pogovora iz oči v oči lahko zdaj fantastično preveriš. In če jo imaš, ti ne bo treba spraševat na MON-u.

tukaj mi nekaj ne gre skupaj?
Študent? kazen? biti odgovoren…in sam Razpolagat in prevzemat odgovornost za svoja dejanja…Kakšno kaznovanje pri teh letih,?kaj ga boste kaznovali še ko bo hodil v službo?

Če plača z žepnino, je plačal s tvojim denarjem, ker ti mu daš žepnino. Ja, odsluži naj. Kako, to je odvisno pa od starosti.

Preveri, za kaj je zapravljal. Za moneto, pogovore, 090? Otroci se v resnici ne zavedajo, kaj pomeni klic/sms za 1,99 EUR. Najbrž se niti ni zavedal, kaj počne in mu je zdaj že žal.
Jaz ga za prvič ne bi kaznovala, bi mu pa držala malo pridige.

Kakšni otroci, če je študent?

Kje piše, da gre za študenta? Samo o žepnini je govora.

Kje piše, da gre za študenta? Samo o žepnini je govora.[/quote]

Piše, temo si preberi.

Kje piše, da gre za študenta? Samo o žepnini je govora.[/quote]

Piše, temo si preberi.[/quote]

Pa res piše. Potem pa ja, naj gre delat in vrne denar.

V prvem letniku fax-a, je eden izmed profesorjev povedal, kdaj ima govorilne ure. Zraven pa eksplicitno dodal, da so govorilne ure namenjene nam (študentom) in ne staršem. Pa sem se smejal (nisem si mislil da misli resno), ampak zgleda da je imel kar nekaj takšnih primerov.

Nekdo, ki bo čez nekaj let “izobražen” in bo njegova naloga, da ustvari delavna mesta za tiste, ki so mu študij financirali sam ni toliko odgovoren, da bi sam prevzel odgovornost in plačal stroške. Še več, to potuho mu daje mama, ki namesto njega rešuje te probleme.


YO…..ne delaj se pametno, moj odgovor je bil pred tabo, da je študent, tudi si nisi prebrala in sekaš sedaj v prazno in pametuješ…v vednost megli v tebi…

Naj plača z žepnino … A ni tale žepnina nekaj podobnega kot dohodek javne uprave? Ve se, iz čigavega žepa pride. Treba je žepnino ukinit in mularijo navadit, da sama na trgu zasluži svoj denar.

Naš je dobil enkrat račun 230 evrov, a so upoštevali reklamacijo, ker mu po njihovi napaki niso aktivirali nekih opcij. Naj preveri še pri operaterju.

Kje piše, da gre za študenta? Samo o žepnini je govora.[/quote]

Piše, temo si preberi.[/quote]

Ja, vidim, sem preskočila odgovore…..

Vsekakor ga jaz ne bi takoj nabila po denarnici, najprej bi ga “spucala” verbalno in mu pokazala, kaj pomenijo določene postavke.
Moja tamala je na svojem paketu tudi vehementno dokupila 3x po 1 GB podatkov (čeprav ima 15 GB), ker ni vedela, kaj to pomeni pri računu. Še prav pametno se je počutila 😉

pa kakšni so to študentje, če jim mama ureja telefon?
opcija je izklop in prevzem odgovornosti…bo že sam povedal kako bp rešil zadevo…in ne kako boste vi dale duška , da bi ga prevzgajale, saj ste ga ve vzgojile..
Sam mora vedet kako rešit zadevo…


YO…..ne delaj se pametno, moj odgovor je bil pred tabo, da je študent, tudi si nisi prebrala in sekaš sedaj v prazno in pametuješ…v vednost megli v tebi…[/quote]

S tabo je vse v redu?

žal ste daleč, daleč v zamiku…svoje megle…le vas citiram…



Potem pa pravijo, da so tastari izgubljeni v današnji tehnološki dobi, ker jih otroci prehitevajo. Mama samo ukine račun in je konec digitalne in virtualne dobe za mulca. Lahko samo bulji kot teliček okoli sebe in kamene dobe štedilnikov, pralnih strojev, likalnikov, sesalcev, motornih kosilnic in ostalih relikvij, katere ga začnejo begati, ker jim ne prepozna smotra.

Citiraš skozi to temo samo sebe v bistvu, če pogledam nazaj…



Potem pa pravijo, da so tastari izgubljeni v današnji tehnološki dobi, ker jih otroci prehitevajo. Mama samo ukine račun in je konec digitalne in virtualne dobe za mulca. Lahko samo bulji kot teliček okoli sebe in kamene dobe štedilnikov, pralnih strojev, likalnikov, sesalcev, motornih kosilnic in ostalih relikvij, katere ga začnejo begati, ker jim ne prepozna smotra.[/quote]
Se popolnoma strinjam..lepo napisano…ker, če ni telefona trpijo starši…sami vedo zakaj:))))
Študent mora za osnove sam poskrbet…sam za telefon, oprane stvari, sam za bivanje…to je nujno za nadaljnje življenje…

a na wc zna it sam?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

New Report

Close