Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek rabim inštrukcije za angleščino za osnovno šolo

rabim inštrukcije za angleščino za osnovno šolo

Ali kdo pozna res dobrega inštruktorja za angleščino za osnovno šolo,ki pride tudi na dom,Ljubljana?
Hvala

sicer samo moje menenje, ampak v OŠ se inštrukcij naj ne bi potrebovalo. Tam so učitelji, ki morajo otroka naučit, če ne gre med poukom pa med dopolnilnim na predurah. Stopi do učitelja in se dogovori.

ok, drugo je če ima otrok štiri in si želi pet, čeprav pri nas so dopolnilni namenjeni vsem učencem, tudi tistim, ki si želijo samo najboljših ocen.

Pri nas dopolnilnega iz angleščine sploh ni, učiteljica pa od otrok zahteva več kot jih nauči. Tako da se pridružujem vprašanju… tudi mi bi rabili inštruktorja za šesti razred, področje LJ.

nova
Uredništvo priporoča

pa ste vprašali učiteljico zakaj ni dopolnilnega?

učitelj je vreden točno toliko, kot znajo njegovi učenci in ne štekam nekaterih učiteljev, da jim to dejansko ni jasno. enkrat letno bi morali učenci učitelje ocenjevat, jim nastavit ogledalo … sicer dvomim da bi učitelji razumeli … vsaj tisti problematični ne 🙁

ok, sem zašla, želim vama, da najdeta to, kar iščeta.

MOJ PRIJATELJ MI-STR
priporočam

MOJ PRIJATELJ MI-STR
priporočam

Mene pa zanima kako pomagati otroku, ki nima smisla za ang. Inštruktorje smo že sprobali in ni nič boljše, v šoli ne odnese nič. Ne vem kako pristopiti. Nekateri svetujejo gledanje risank, serij v ang. jezeku. Priporočate kaj konkretnega? Gre pa za 5. razred.

ne vem kaj tvojega zanima, moj igra igrice in se na netu “druži” tudi z igralci in gleda igranje in komentarje drugih (večinoma angleškogovorečih), sam dela filmčke in se na YT uči uporabe različnih programčkov, za delanje animacij, snemanje ipd. seveda vse v ang.
je 7razred in ima res bogat besedni zaklad (učiteljica mu na teste vedno to dopiše), tudi slovnico obvlada ravno zaradi aktivnosti na kompu.
nekateri otrokom preprečujejo dostop do računalnika, FB, YT, igric … mi ne.

risank pa nikoli ni kaj rad gledal.

Če nimaš smisla oz. posluha za jezike, nobena risanka ali serija ne pomaga. Sploh pa ne pri osnovah. Najbolj dejansko pomaga inštruktor, ampak redno, minimalno dvakrat na teden, celo šolsko leto. Žal pa to ni majhen strošek.

ful dobr inštruira, uči mojega nečaka 041 407 521

Poznam nekaj inštruktorjev za angleščino v OŠ (samo ne v Ljubljani, sploh pa ne hodijo na dom). So vseskozi polno zaposleni.

Jezik moras razumet, ce otroku ne gre rabi pomoc da mu nekdo razlozi da razume in ne da se nekaj napifla. Angleščina je v danasnjih casih nujna. Imam dva sinova. Prvemu se je zataknilo ze v petem razredo OŠ, drugemu pa na gimnaziji. Nasla sem njima instrukcije na katere sta po zacetnem odporu rada zahajala… res pa je da je tezko najti dobrega instruktorja. Mi smo zamenjali 3. Tretja se je obnesla in fanta sta vzljubila anglescino. Ce kdo potrebuje naj kontaktira na mail [email protected]. Lokacija je pa Ljubljana. Upam da bo komu v pomoc in veliko srece tako starsem kot otrokom.

ne vem kaj tvojega zanima, moj igra igrice in se na netu “druži” tudi z igralci in gleda igranje in komentarje drugih (večinoma angleškogovorečih), sam dela filmčke in se na YT uči uporabe različnih programčkov, za delanje animacij, snemanje ipd. seveda vse v ang.
je 7razred in ima res bogat besedni zaklad (učiteljica mu na teste vedno to dopiše), tudi slovnico obvlada ravno zaradi aktivnosti na kompu.
nekateri otrokom preprečujejo dostop do računalnika, FB, YT, igric … mi ne.

risank pa nikoli ni kaj rad gledal.
[/quote]
Zelo podobno, jezika sta se oba naucila z igranjem igric in gledanjem yt. Mlajsi ima za svoja leta nori besedni zaklad, govori in razume zelo dobro. Seveda imamo njegov izbor pod nadzorom.
Dejstvo je, da se jezika naucijo z njegovo uporabo, s stikom. V soli veliko manj in tako pride do res ogromnimi razlikami v predznanju.

A ne zna vsak starš toliko angleščine, da lahko razloži sam otroku, vsaj v OŠ. Čudno tole. Moj večji je v osmem, pa si ne predstavljam, da bi imel inštrukcije, besede se mora itak sam naučit, slovnico pa jaz obvladam, predvidevam da drugi starši tudi, razen mogoče res redkih izjem.

Vam prihaja na dom ali gre otrok nekam?
Pa kaksna je kaj urna postavka ,pogoji,

Pozdravljeni,

v kolikor še potrebujete omenjene inštrukcije me pokličite na 031 881 747. Več informacij lahko dobite na http://www.ucnapomoc.si.
Lep pozdrav, Ana

Pozdravljeni,

ponujam individualno učenje angleškega jezika . Za več informacij, mi prosim pišite na e-mail: [email protected]

Lep pozdrav

Povprečno izobražen starš (torej vsaj s srednjšolsko izobrazbo) petošolcu ne zna pomagati pri angleščini??? Mu predstaviti osnove, na katere bo obešal nadgradnjo??

Al se zajebavate al ste pa popolnoma nesposobni!

Verjetno si ti edini genij na Monu.

Kako bo stars, ki je z dvojko, trojko, lahko tudi s 4, zakljucil anglescino v srednji soli, se znal 15 ali 25 let kasneje zadosti, da bo instruiral svojega otroka? In kako ves, da ti svojega otroka ne bi ucila narobe? Ti garantiram, da ce bi bila pri tvoji domaci uri, najdem kar nekaj napak, ki se jih ti niti ne zavedas.

Verjetno si ti edini genij na Monu.

Kako bo stars, ki je z dvojko, trojko, lahko tudi s 4, zakljucil anglescino v srednji soli, se znal 15 ali 25 let kasneje zadosti, da bo instruiral svojega otroka? In kako ves, da ti svojega otroka ne bi ucila narobe? Ti garantiram, da ce bi bila pri tvoji domaci uri, najdem kar nekaj napak, ki se jih ti niti ne zavedas.
[/quote]

Otroku sem v osnovni šoli – čeprav imam dokaj slabe pedagoške sposobnosti – nekajkrat pomagala pri angleščini in v prvem letniku gimnazije pri nemščini.
Učila sem sicer drugače, kot učijo v šoli (najprej zapolnijo besedišče, šele nato pričnejo s pomočjo slovnice besede obešati na pravo vejo), gotovo ne brez napak, a je moj klasičen poduk z vzorci pomagal k razumevanju in usvojitvi snovi.

Otroka sem rodila pri 30-tih, angleščino sem se učila v osnovni in sredni šoli, nemščino pa kasneje v jezikovni šoli.

… da ste v virtuali sami genijalci, ampak tale angleščina zdaj v OŠ ni nikakor več hec. Jaz mojim lahko veliko pomagam, pa kljub temu priznam, da sem seveda popolnoma zmotljiva. Opažam pa tudi, da je sistem, po katerem delajo zelo zgrešen. Morda ustreza kakšnemu mulcu, ki je otroštvo presedel pred compom in risankami, bognedaj filmi, ampak nekomu, ki gre od začetka samo zmede vsak pojem. In kar drži, da cel kup učiteljic znanje pač poda, ne zna pa ga potegniti ven iz večine razreda. Če so za vas normalne ocene po testu ena petka, dve štirici, ostalo pa od ti navzdol, zame to pač ni. Se pa zavedam, da moj otrok dobi tam nekje, kot zasluži. Jaz v njegovih letih nisem potrebovala vedeti niti tretjine tega, kar mora on zdaj. Poleg vseh ostalih premetov, kjer jih stiskajo.

Otroku sem v osnovni šoli – čeprav imam dokaj slabe pedagoške sposobnosti – nekajkrat pomagala pri angleščini in v prvem letniku gimnazije pri nemščini.
Učila sem sicer drugače, kot učijo v šoli (najprej zapolnijo besedišče, šele nato pričnejo s pomočjo slovnice besede obešati na pravo vejo), gotovo ne brez napak, a je moj klasičen poduk z vzorci pomagal k razumevanju in usvojitvi snovi.

Otroka sem rodila pri 30-tih, angleščino sem se učila v osnovni in sredni šoli, nemščino pa kasneje v jezikovni šoli.
[/quote]

Podpišem!
Staršem se ne ljubi, to je to. Hvalijo se s faksi, z visokimi plačami, zahtevnimi službami … pri OŠ angleščini pa odpovejo? V 5. In 6. Razredu je angleščina Simple in Past tense, hrana, oblačila, poklici, države…. nič posebnega.
Knjiga Angleška slovnica po slovensko in v knjižnici serija knjižic Penguin reader vam bo vsem -staršem in otrokom, pomagala do solidne angleščine.

Jaz poznam enega če rabiš. javi se na [email protected], ti javim njegove podatke.

pa lep pozdrav

Javi se na [email protected] – ponujam medvrstniške inštrukcije (sicer sem dijakinja gimnazije Bežigrad), lani opravljen izpit CAE s priznano stopnjo C2. Možno na domu, se prilagodim.

Po letih izkušenj s poučevanjem jezikov (ang in špa), lahko rečem samo, da nihče ni nenadarjen za jezike, le na pravi način ga je treba pritegnit, mu razbit blokado (večina se jih je sama prepričala, da niso nadarjeni ali pa jim je to vcepilo okolje…). Učila sem že vse tipe in starosti učencev in pri vseh je prišlo – ne samo do rezultatov – ampak tudi do ljubezni do predmeta, potovanj v to deželo itd… skratka, ko so spremenili odnos in se začeli veseliti učne ure, so se ocene tudi zelo avtomatsko brez vidnega napora šle gor – in tam tudi obstale, brez nadaljne pomoči. Ursa 068 60 27 70

New Report

Close