Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vedno ko smo par dni doma otrok noče v vrtec

vedno ko smo par dni doma otrok noče v vrtec

in se mi joka, dere, posledično mi je zelo hudo v službi in razmišljam kako naj mu to olajšam

Sicer ne vem ce bo pomagalo, ampak jaz mojemu vse izredne dogodke napovedujem vnaprej. Recimo za vrtec mu ze en dan prej kdaj mimogrede omenim da jutri gre pa v vrtec, da ga igrace cakajo, vzgojiteljice pogresajo… pa potem zvecer ko gre spat, vse v pozitivnem navdusujocem tonu, kako bo super. In potem zjutraj seveda spet, ampak takrat ze ve kaj se bo dogajalo.

Otroku prehod olajšaš tako, da sama pri tem čim manj trpiš.
Moj otrok večinoma ni imel sreče, da bi bil, ko je še obiskoval vrtec, med šolskimi počitnicami doma, saj so me kot mlado zaposleno pač izkoristili za “flikanje” vseh lukenj. Za njega ni bilo nobenih prehodov, bil je vrtec, vikend in potem spet vrtec, kar je sprejemal kot dejstvo in ni delal težav. Ker druge izbire niti ni bilo, nisem mogla imeti slabe vesti, ko sem ga recimo 31. decembra oddala v vrtec.
Po drugi strani imate nekatere mame možnost, da otroke med počitnicami obdržite doma. Ponavadi z izgovorom, da se morajo odpočiti od vrtca in da bi imeli prehude travme zaradi združevanja skupin in drugih vzgojiteljic. Otroku daste vedeti, da je vrtec nekaj slabega, nekaj, od česar se potrebuje oddih, dajete jim občutek, da vrtec ni dober kraj zanje in da je zanje dobro poskrbljeno samo doma. Zato je čisto logično, da se po počitnicah otrok ne bo hotel vrniti v ta “zlovešči” kraj, če pa še ve pri tem zganjate travme, je to le še pika na i.
Edina rešitev je, da otrok del počitnic vseeno preživi v vrtcu in da ob povratku v vsakodnevno rutino vpričo otrok ne kažete slabe vesti.

Veš kaj ti pa jaz povem? Ne poslušaj tele zgoraj. Z otrokom bodi kadarkoli si le lahko! Tale tvoj otrok je izredno inteligenten. Točno ve kje in s kom je najbolje z njega.

Pa potem, ko nekega dne ne bo hotel hoditi v šolo, bo to verjetno tudi samo zato, ker je nadpovprečno inteligenten in ve, kaj je dobro zanj 🙂

Največkrat je krivo res to, da imajo starši odklonilen odnos do vrtca. In to otrok čuti. Poznam take.


Ko mora otrok v vrtec, pa ne more bit z njim. In avtorica sprašuje nekaj drugega, kar ti odgovarjaš.
Tudi sam mislim, da je otrokom, ki rabijo več časa za spremembe, da se jim to napove vnaprej.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

posledica zavijanja v vato…

otroci so si zelo različni, tako kot smo si odrasli in ne obstaja univerzalnega recepta, kako nekaj narediti bolje, spremeniti ali popraviti.

ti najbolje poznaš svojega otroka, zato boš pač prebrala vse komentarje, ideje, nasvete, zamisli … potem pa primerne obdržala, neprimerne zavrgla in naredila tako, kot je najbolj ok za vas.

pri vsem skupaj je pa najpomembneje, da si ti v svojih odločitvah trdna, ne kažeš šibkosti, slabe vesti in ne popuščaš. Verjetno bi tudi ti raje kdaj ostala doma in ne šla v službo, pa razumsko veš da to pač tako ne gre in narediš kot se od tebe pričakuje. Nekaj takega se mora naučit tudi otrok, ampak ker ve, da si ti v stiski, izkoristi priložnost.

Kako NOČE V VRTEC, ja potem naj gre pa v službo pa mal zamenjata. Otrok mora ubogat, ali pa spoštovat svoje starše. PIKA. Joka, ja bogi Joka.

trol naj vas poščije. 50 jih ne mara iti danes v službo, eni pa tukaj kritizirate majhnega otroka, ki bi bil raje doma kot v vrtcu. To pomeni samo, da se ima doma fino.

Pa potem, ko nekega dne ne bo hotel hoditi v šolo, bo to verjetno tudi samo zato, ker je nadpovprečno inteligenten in ve, kaj je dobro zanj 🙂

Največkrat je krivo res to, da imajo starši odklonilen odnos do vrtca. In to otrok čuti. Poznam take.[/quote]
Pofočkajte se vsi, ki ste bili zdaj par dni doma in ste danes vriskali in komaj čakali, da greste v službo. A me slučajno kdo hoče prepričat, da je za otroka bolj biti vrtcu, kot doma in s starši? pa saj ste nori. otroci pa za razliko od vas pač (še) niso.

Pa potem, ko nekega dne ne bo hotel hoditi v šolo, bo to verjetno tudi samo zato, ker je nadpovprečno inteligenten in ve, kaj je dobro zanj 🙂

Največkrat je krivo res to, da imajo starši odklonilen odnos do vrtca. In to otrok čuti. Poznam take.[/quote]
Pofočkajte se vsi, ki ste bili zdaj par dni doma in ste danes vriskali in komaj čakali, da greste v službo. A me slučajno kdo hoče prepričat, da je za otroka bolj biti vrtcu, kot doma in s starši? pa saj ste nori. otroci pa za razliko od vas pač (še) niso.[/quote]

Ne boš verjela, da je med nami še kdo, ki ima ZELO RAD svoje delo. Naša otroka sta šla vedno rada v vrtec, pa verjetno ne zaradi tega, ker bi jima bilo s starši težko. Po desetih dneh sta bila tudi tokrat zelo vesela, da bosta spet videla prijatelje. Doma smo pa na splošno res bolj malo.


Tako tako, ne vem le od kje imate taki kot vas tu berem posledico, da ste popolnoma tumasti. Namreč otrok ne rabi vrtca, rabijo ga starši in otrok bi se dosti bolje razvil v bolj zadovoljnega in bolj inteligentnega človeka, če bi zanj skrbeli starši, ne da se ga od malih nog zgodaj zjutraj muči in meče iz postelje, ga zasužnjuje in podaja kot žogo, da vsi skrbijo zanj z izjemo staršev, v resnici pa nihče in je vse čredno pranje možganov, da je lepo vodljiv in obvladljiv od majhnih nog..

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................


Tako tako, ne vem le od kje imate taki kot vas tu berem posledico, da ste popolnoma tumasti. Namreč otrok ne rabi vrtca, rabijo ga starši in otrok bi se dosti bolje razvil v bolj zadovoljnega in bolj inteligentnega človeka, če bi zanj skrbeli starši, ne da se ga od malih nog zgodaj zjutraj muči in meče iz postelje, ga zasužnjuje in podaja kot žogo, da vsi skrbijo zanj z izjemo staršev, v resnici pa nihče in je vse čredno pranje možganov, da je lepo vodljiv in obvladljiv od majhnih nog..[/quote]
In kdo bi po tvoje delal zate???, da bi ti lahko kruhka papala in bi se vsi normalno razvijali???

Ne vem če ti bom s svojim odgovorom kaj pomagala …
Hčerka je oktobra začela obiskovati vrtec. jaz sem se pripravila na najhujše – huronski jok ob mojem odhodu. Pa nisem niti enkrat doživela – ne zjutraj ne popoldan ko sem jo prišla iskat – da bi jokala. me je prav presenetilo. Ok, ene 3x je zjutraj nekaj cmihala (še doma), da ne bi šla v vrtec, drugače pa vsako jutro z veseljem gre.

jaz res ne vem a imam tako srečo, da je:
1. hčerka tako zelo družabna, da ji dobre plati pač odtehtajo slabe plati vrtca (da je brez mame – sicdr sem jo imela 2 leti doma, ker sem bila brez službe).
2. da imamo takl super vzgojiteljice, ki znajo biti mamaste in hkrati stroge.

Jaz hčerki pač že kak dan prej (zdaj je bila recimo 14 dni doma, ker je pred prazniki še zbolela) povem, da gre ati kmalu v službo, ona pa v vrtec. Pa ji to tekom dneva še večkrat ponovim. Tako čist mimogrede in v pozitivnem tonu.

Do zdaj še ni bilo problemov.

je pa res, da sem ob tem povsem mirna, saj vem, da v vrtcu uživa in nima odpora. kako bi bilo v obratni situaciji pa ne vem.

na rokico, notri daj svoj poljubček, sebi enako ..in naj bo to vajina “skrivna vez” in ko mu bo hudo naj stisne srček k ličku in “dobi poljubček”. Seveda mu je hudo. Doma je vreden, ljubljen, spoštovan, v vrtcu je večini v napoto plus tarča vseh nesocializiranih divjakov, ki so komaj čakali, da gredo v vrtec ker se zavedajo, da so doma v breme. Ja, tudi takšne imaš. Kdor doma ne dobi sprejetosti in ljubezni komaj čaka ta vrtec in vzgojiteljico h kateri bi se morda lahko stisnil. To, da noče v vrtec je čisto dober znak da imate doma pristne vezi in ljubeče odnose.
Žal, življenje je takšno, da vrtec/šola/službe so obveza. Čeprav..ta vrtec ni tako silno pomemben..še ne tako dolgo otroci niso hodili v vrtec ampak so jih pazile mame, stare mame..in jih tako ljubeče popeljale skozi primarno socializacijo. Vrtci so bili ustanovljeni le kot organizirano varstvo v podporo aktivacije ženske delovne sile, ki je povzročila višjo storilnost družbe..ne pa nekaj kar bi otrokom bilo v korist in/ali veselje. Čeprav se za to na srečo vse bolj trudijo. Kako pa izvajajo je spet odvisno od strokovnosti IN empatičnosti zaposlenih.


Tako tako, ne vem le od kje imate taki kot vas tu berem posledico, da ste popolnoma tumasti. Namreč otrok ne rabi vrtca, rabijo ga starši in otrok bi se dosti bolje razvil v bolj zadovoljnega in bolj inteligentnega človeka, če bi zanj skrbeli starši, ne da se ga od malih nog zgodaj zjutraj muči in meče iz postelje, ga zasužnjuje in podaja kot žogo, da vsi skrbijo zanj z izjemo staršev, v resnici pa nihče in je vse čredno pranje možganov, da je lepo vodljiv in obvladljiv od majhnih nog..[/quote]

in ja, je bolje biti doma in na socialki vzgajat podmladek, pa jamrat na tvju kolk smo bogi.
aja, sej tisti na socialki imajo itak brezplačen vrtec in kljub temu da so doma, so otroci v vrtcu … ti šment.


Tako tako, ne vem le od kje imate taki kot vas tu berem posledico, da ste popolnoma tumasti. Namreč otrok ne rabi vrtca, rabijo ga starši in otrok bi se dosti bolje razvil v bolj zadovoljnega in bolj inteligentnega človeka, če bi zanj skrbeli starši, ne da se ga od malih nog zgodaj zjutraj muči in meče iz postelje, ga zasužnjuje in podaja kot žogo, da vsi skrbijo zanj z izjemo staršev, v resnici pa nihče in je vse čredno pranje možganov, da je lepo vodljiv in obvladljiv od majhnih nog..[/quote]
In kdo bi po tvoje delal zate???, da bi ti lahko kruhka papala in bi se vsi normalno razvijali???[/quote]Vsak izgovor vam prav pride, ko izbirate čim lažji način, podobo kot rezultat tega pa vidimo, vidimo jo v vas odraslih, ki tvorite družbo blejajočih ovc , ki ne premore ničesar več z izjemo črednega nagona.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................


Pofočkajte se vsi, ki ste bili zdaj par dni doma in ste danes vriskali in komaj čakali, da greste v službo. A me slučajno kdo hoče prepričat, da je za otroka bolj biti vrtcu, kot doma in s starši? pa saj ste nori. otroci pa za razliko od vas pač (še) niso.[/quote]

Ne boš verjela, da je med nami še kdo, ki ima ZELO RAD svoje delo. Naša otroka sta šla vedno rada v vrtec, pa verjetno ne zaradi tega, ker bi jima bilo s starši težko. Po desetih dneh sta bila tudi tokrat zelo vesela, da bosta spet videla prijatelje. Doma smo pa na splošno res bolj malo.[/quote]

to bo odgovor. Otroka imata vsaj v vrtcu občutek varnosti in stabilnosti.


In kdo bi po tvoje delal zate???, da bi ti lahko kruhka papala in bi se vsi normalno razvijali???[/quote]Vsak izgovor vam prav pride, ko izbirate čim lažji način, podobo kot rezultat tega pa vidimo, vidimo jo v vas odraslih, ki tvorite družbo blejajočih ovc , ki ne premore ničesar več z izjemo črednega nagona.[/quote]
Celo doktoriraš lahko od tega, pa še zmeraj bo treba hrano poiskati, ali pač misliš, da bi lahko nekateri izkoriščali. Za sebe in za svoje otroke je treba poskrbeti. Brez sociale in brez drugih, ki misliš, da bi morali samoumevno kaj postorit zate.


Tako tako, ne vem le od kje imate taki kot vas tu berem posledico, da ste popolnoma tumasti. Namreč otrok ne rabi vrtca, rabijo ga starši in otrok bi se dosti bolje razvil v bolj zadovoljnega in bolj inteligentnega človeka, če bi zanj skrbeli starši, ne da se ga od malih nog zgodaj zjutraj muči in meče iz postelje, ga zasužnjuje in podaja kot žogo, da vsi skrbijo zanj z izjemo staršev, v resnici pa nihče in je vse čredno pranje možganov, da je lepo vodljiv in obvladljiv od majhnih nog..[/quote]

in ja, je bolje biti doma in na socialki vzgajat podmladek, pa jamrat na tvju kolk smo bogi.
aja, sej tisti na socialki imajo itak brezplačen vrtec in kljub temu da so doma, so otroci v vrtcu … ti šment.[/quote]

mogoče pa imajo sposobne moške, ki so dobri hranitelji..da se ženska ne rabi ukvarjati še z lovom jelena ampak ga lahko samo še v lonec vrže in razdeli med moža, otroka in sebe. To so bile normalne družine. Od industrializacije dalje pa je položaj ženske kot mame šel dva koraka nazaj..v škodo družine/otrok/doma seveda.

Normalno, da bi bili otroci raje doma. Doma imajo večjo svobodo, v vrtcu pa velja nek red, disciplina. Otroci morajo ubogati, pa če jim je prav ali ne. Ob določeni uri je malica, nato sprehod, nato kosilo, nato se umije zobke in gre spat. Potem je spet igra …Otrokom to ni vedno všeč, mnogo lepše jim je doma, ko lahko izsiljujejo starše in nagajajo. (ne vsi). V večini primerov otroci prihajajo domov iz vrtca nervozni in jokavi, kot da so bili v prisilnem delu. Taki so bili vsaj moji otroci.
Draga mama, potolaži se, v vrtcu jim ni nič hudega. So na toplem, na suhem, dobijo hrano, gredo počivat, nihče jih ne maltretira.
Tudi ti bi verjamem včasih rajši ostala doma kot šla v službo. Samo ti si odrasla in si daš to dopovedat, otrok pa si tega še ne da. Ne imej slabe vesti.


Tako tako, ne vem le od kje imate taki kot vas tu berem posledico, da ste popolnoma tumasti. Namreč otrok ne rabi vrtca, rabijo ga starši in otrok bi se dosti bolje razvil v bolj zadovoljnega in bolj inteligentnega človeka, če bi zanj skrbeli starši, ne da se ga od malih nog zgodaj zjutraj muči in meče iz postelje, ga zasužnjuje in podaja kot žogo, da vsi skrbijo zanj z izjemo staršev, v resnici pa nihče in je vse čredno pranje možganov, da je lepo vodljiv in obvladljiv od majhnih nog..[/quote]

MV tokrat se pa s teboj strinjam. Ker pa je treba hoditi v službo, je dober nasvet tisti zgoraj, da se otroka en dan prej pripravi in pozitivno usmeri.

Ja gotovo je doma bolj lušno kot v vrtcu, vsaj za večino. Meni se tudi zdi ok, da se otroka prej pripravi, da je to neka rutina – jaz grem v službo, ti v vrtec…. Meni je tudi po vikendu ali dopustu težje it v službo, z veseljem bi bila še kakšen dan doma 🙂

Ne boš verjela, da je med nami še kdo, ki ima ZELO RAD svoje delo. Naša otroka sta šla vedno rada v vrtec, pa verjetno ne zaradi tega, ker bi jima bilo s starši težko. Po desetih dneh sta bila tudi tokrat zelo vesela, da bosta spet videla prijatelje. Doma smo pa na splošno res bolj malo.[/quote]

to bo odgovor. Otroka imata vsaj v vrtcu občutek varnosti in stabilnosti.[/quote]

To bo to. Po mojem ga ni otroka, ki mu ne bi bila všeč njuna “domača nevarnost in nestabilnost” zunaj hišnih zidov, ampak pustimo malenkosti.

New Report

Close