Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek obvestilo očetu o spremembi naslova otroka

obvestilo očetu o spremembi naslova otroka

Pozdravljeni,
imam eno vprašanje.
Zanima me namreč, kaj vse potrebno mora mati skrbnica posredovati očetu, ko si spreminja začasno prebivališče zase in za otroka. Sodišče je odredilo kam naj oče prihaja iskat otroka in sedaj je mati spremenila naslov. Kar pomeni, da mora oče hodit po otroka drugam, bistveno dlje kot je navedeno na sodni poravnavi za skrbništvo in preživnino. Mati izzigrava sistem države in gre vedno po liniji najmanjšega upora, ki je zanjo najboljši.

Namreč informirala sem se na CSD, ki trdijo da mora na sodišče urediti spremembo naslova (o tem jo je CSD tudi obvestilo), mati pa trdi da njej tega ni potrebno.

Nisi mati, nisi oče, zakaj te zanima?

Ne razumem zakaj na sodišče. Če je mati edina skrbnica, je njena dolžnost, da poskrbi, da se stiki z očetom izvajajo. Če se je preselila, mora poskrbeti, da bo oče prišel do otrok ob dogovorjenih terminih. Zato pogosto sodišča določijo, da se otroke prevzame v šolah in vrtcih, ker se teh večinoma ne menja kar tako.
Vem, da je včasih lažje govoriti, ampak starša se morata pogovarjati o teh stvareh, tudi, če se sovražita.

Razočarana mačeha, ki se ne more sprijazniti z dejstvom, da ima oče še vedno raje svojega sina, kot njo?
Ni se tako simpl seliti, da bi se mama selila samo zato, da bi izigravala sistem.
Če očeta kaj moti, naj vloži tožbo za spremembo pravil glede stikov.

haha razočarana mačeha. mačeha, ki za svojo pastorko naredi vse. kdo misliš da je uredil stike z očetom, ko je mati odpeljala hčer in jo ni dala očetu, kljub odredbi sodišča. kdo misliš da skrbi za preživnino, kdo misliš da skrbi za vzgojo punčke, ki je doma ne dobi in je ko divjak. malo se zamisli preden obsojaš. Lahko je bit pameten

Nisi mati, nisi oče, zakaj te zanima?[/quote]

partner me je pooblastil da skrbim za njegovega otroka medtem ko je on v tujini. Jaz moram plačevat preživnino točno na uro, ker drugače mi takoj da izvršbo, ona pa se lahk dela norca iz vseh.

Nisi mati, nisi oče, zakaj te zanima?[/quote]

partner me je pooblastil da skrbim za njegovega otroka medtem ko je on v tujini. Jaz moram plačevat preživnino točno na uro, ker drugače mi takoj da izvršbo, ona pa se lahk dela norca iz vseh.[/quote]
Se pravi: oba se delata norca iz tebe.

To je provokacija, saj plačil na uro ni.

Nisi mati, nisi oče, zakaj te zanima?[/quote]

partner me je pooblastil da skrbim za njegovega otroka medtem ko je on v tujini. Jaz moram plačevat preživnino točno na uro, ker drugače mi takoj da izvršbo, ona pa se lahk dela norca iz vseh.[/quote]

Kako prosim, od kdaj je roditeljska dolžnost prenosljiva?

On te ne more pooblastiti, da skrbiš za njegovega ootroka namesto njega:))) Kakšne neumnosti pišeš. Itak je pa skrbnica otroka kot razumem njegova mama, ne on. On bi moral izvajati stike z otrokom in plačevati preživnino. Razumem pa, da ti je naročil, da plačuj preživnino, ostalega pač ne moreš nadomestiti.

Se pravi: oče otroka je v tujini, partnerka plačuje preživnino za otroka namesto njega, mati pa bi morala očeta prositi za dovoljenje, da spremeni otrokov naslov. Koliko pa ta oče izvaja stike s svojim otrokom, če je v tujini in morajo drugi urejati stvari namesto njega? A do interneta tudi nima dostopa v tujini, da moraš ti spraševati namesto njega? Kolikor vem, internet dela tudi na luni – no, vsaj na tej strani, ki gleda proti nam.

Sama otrokovega naslova ne sme spremeniti. O takih zadevah mora med roditeljema priti do soglasja, če se ne zmoreta sporazumeti niti ob pomoči CSD, o tem odloči sodišče v nepravdnem postopku.

V praksi pa to izgleda tako, da mati lahko naredi kar hoče, sodišče pa potem to požegna, ker bi bilo za otroka stresno se seliti nazaj. POtem pa lahko le še tožiš državo.

Seveda lahko mati spremeni otrokov naslov, kakšne lupetaš. Se pravi, najemodajalec jo vrže iz stanovanja in mora poiskati novo, ampak po tvojem mora do nove odredbe sodišča spati z otrokom pod stopnicami te hiše? Kot da sodišča nimajo boljšega dela.

Vprašanje je torej predvsem teoretične narave, glede na to, da oče po otroka trenutno itak ne hodi.

Pa v sodni odločbi piše prav točno konkreten naslov, z ulico in številko? Potem mora pač tvoj izbranec hoditi tja, če je pa sodišče tako odločilo a ne! Očitno niti v tujini ni našel zdrave pameti.

Moj partner gre vedno po otroka, brez pardona, ima 40 km v eno smer, odpelje se tja tudi samo za popoldne, če bivša potrebuje varstvo, ali magari, da gresta z otrokom na sprehod, igrišče, na sladoled …

Nekaterim vam je treba očitno starševsko ljubezen zapisati v odločbo. In ja, spletne banke delujejo tudi v tujini. In ja, v sodni odločbi je napisano, do kdaj naj bo nakazana preživnina, lahko je tudi kak dan prej, ne boš verjela.

Glede na to, da Zakon o zakonski zvezi pravi, da sta se starša, ne glede na to, komu je otrok zaupan v vzgojo in varstvo, o pomembnih stvareh, ki se tičejo otroka dolžna pogovarjat, bi rekla, da bi morala mati še pred preselitvijo očeta vprašat za mnenje. In otroka ne samo kar tako malo preselit in mu spremenit naslov.


Misliš, da je oče mamo vprašal, če lahko odide v tujino?

Torej, najemodajalec mamo meče ven, ona očeta vpraša za mnenje in oče reče, da se ne sme preseliti ali kako si to predstavljaš?
Prav gotovo selitev znotraj nekega kraja ali regije ni nekaj, o čemer bi se mama morala predhodno posvetovati z očetom, ker je to po navadi vprašanje eksistence, ne pa neka muha, da se mama vsake pol leta malo seli.
In če že navajaš zakon, predpis navedi v celoti. Gre za vprašanja, ki pomembno vplivajo na otrokov razvoj. Selitev v drugo primerno stanovanje ne vem, če sodi ravno v to kategorijo.

Če se iz tujine pripelje na stik, potem je res glih vseeno, če gre na stik v Ljubljano ali Maribor. 100 km gor al pa dol, če že pride iz tujine.
Provizija za plačilo preživnine je pa menda ista, če imetnica TRRja živi v Zgornji Kungoti ali pa v Ljubljani ali pa na Kredarici. Tako mislim, da selitev otroka ne vpliva na izvajanje tvojega pooblastila 🙂 🙂 🙂 Svašta! Še dobr, da ni za otroka nardit tudi koga pooblastil 🙂 🙂 🙂

Nisi mati, nisi oče, zakaj te zanima?[/quote]

partner me je pooblastil da skrbim za njegovega otroka medtem ko je on v tujini. Jaz moram plačevat preživnino točno na uro, ker drugače mi takoj da izvršbo, ona pa se lahk dela norca iz vseh.[/quote]
Punca, mogoče bi se rajši pogovarjali o tebi in tvojem partnerskem odnosu, glede tistih drugih stvari pa pusti tvojega tipa in njegovo bivšo, da se pogovarjata sama.

Glede na nick si stara 27 let. Imaš tipa z otrokom, ki ti je razložil, da je za vse probleme otroka kriva njegova bivša. Za tega tipa plačuješ preživnino, ti dobiš izvršbo, če ne plačaš, praviš. Za tega tipa “urejaš stike” z otrokom, karkoli že to pomeni. Pri živi materi imaš otroka za “pastorko”, tožila bi bivšo, ker je spremenila stalno prebivališče, tip je pa … kje? V tujini. Ampak mama se ne sme preseliti z otrokom. Ker “izzigrava sistem države in gre vedno po liniji najmanjšega upora, ki je zanjo najboljši”. Ampak ti pa ne. Ti plačuješ za tujega otroka, ti popravljaš vzgojo, ki jo je mama (kdo drug) zafrknila, ti skrbiš za tega otroka. Vau, medaljo boš dobila za altruizem. Pa še kakšnega otročka.

Vsaka mu čast, temu tipu.

Hm. Takole na oko… bi to vprasanje (follow the money) priticalo kvecjemu hcerki (ki se je znasla v nekaksnem precepu). Tudi motoviljenje z identiteto mi disi po poskusu skrivanja le-te. Zakaj? Ker sem situacijo iz opisa dozivel… Pred 11 leti, sem bil v tujini, moja soproga pa je de facto skrbela za pastorko (mojo hci), ker jo je mati (ze n-tic) “postavila s kufri pred vrata”. In kaj naj clovek naredi? Rece (i)”Ne zelim sprejeti tega otroka?”[/i]. Ampak pustimo to…

Tezko verjamem, da bi soproga reagirala na tak nacin. Je pa na podobe nacin kasnej (kot najstnca) reagirala hci. Moje mnenje: nagovorila nas je mladostnica v stiski. Mladostnica, na katero mati izvaja pritisk, oce, s katerim ne zeli opustiti stikov pa je v tujini.

Kaj lahko storimo?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

malo manj laži,
izvršba, če ni plačano na uro – tak slabega vica še nisem čula,
da lahko vložiš za izvršbo najprej morajo trije meseci preteči v katerih ni mama ni dobila preživnine,

glih skup pašeš s ta tvojim, razmisli kdo bo skrbel in plačeval za tvojega otroka, ko oz če ga boš imela z njim, ko se te bo enkrat navelčal

Kar ti navajaš, ni res. Moj je zamudil enkrat samkrat plačilo preživnine za en teden, pa je imel izvršbo, poleg tega je bivši kokoši sodišče odobrilo enoletno zavarovanje še za naprej z obrazložitvijo, da obstaja utemeljen sum, da preživnine ne bo plačeval….Priznale ali ne, drage bivše, več kot polovica vas je pokvarjenih in maščevalnih, vse pa gre z izgovori, kako je otrok na prvem mestu….

Kar ti navajaš, ni res. Moj je zamudil enkrat samkrat plačilo preživnine za en teden, pa je imel izvršbo, poleg tega je bivši kokoši sodišče odobrilo enoletno zavarovanje še za naprej z obrazložitvijo, da obstaja utemeljen sum, da preživnine ne bo plačeval….Priznale ali ne, drage bivše, več kot polovica vas je pokvarjenih in maščevalnih, vse pa gre z izgovori, kako je otrok na prvem mestu….[/quote]

Glavno da imaš “svojega”, pa če lih z tovorom a?

Če so bivše pokvarjene in maščevalne, ste “tanove” pa čiste perle, sam en mičken defekt imate, niste si mogle najti takega brez prtljage, zato vas pa sedaj hebucka 😉

Kar ti navajaš, ni res. Moj je zamudil enkrat samkrat plačilo preživnine za en teden, pa je imel izvršbo, poleg tega je bivši kokoši sodišče odobrilo enoletno zavarovanje še za naprej z obrazložitvijo, da obstaja utemeljen sum, da preživnine ne bo plačeval….Priznale ali ne, drage bivše, več kot polovica vas je pokvarjenih in maščevalnih, vse pa gre z izgovori, kako je otrok na prvem mestu….[/quote]

Glavno da imaš “svojega”, pa če lih z tovorom a?

Če so bivše pokvarjene in maščevalne, ste “tanove” pa čiste perle, sam en mičken defekt imate, niste si mogle najti takega brez prtljage, zato vas pa sedaj hebucka ;)[/quote]Prepričanje bivših, ki mislijo, da so njihovi možje do konca življenja njihova last in igračka, ker so vam naredili otroka?? hahaha

Bolniki. Nič čudnega, da so sodišča polna in cel kup otrok brez očetov. Kdo pri zdravi pameti bi pa poslušal take puhloglavke.

New Report

Close