Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek veliko jeze pred prazniki, vedno isto

veliko jeze pred prazniki, vedno isto

Razporedi v službi za drug teden so bili narejeni že s sredini novembra. Narejeni so bili glede na prejšnje praznične razporede. Tako naprimer tisti, ki je koristil 1. majske, bo drug teden kak dan ali 2 v službi. No teden pred realizacijo, pa sami problemi. Ena ne bi delala, ker bi šla z novim tipom smučat, komaj sta se poznala, da je tudi me 1. majskimi bila doma, pač pove, da ji je takrat pripadalo, druga se buni, da je prikrajšana, ker nima otrok in kao mora delati, da je bila doma lani med božičem in novim letom, ter tudi med 1. majskimi, je pozabila, tretja mora k sorodnikom na jug in spet ne more, da je bila tam konec oktobra in začetek novembra je že pozabila, kot tudi, da je za 1. majske obljubila, ker je takrat izsilila fraj, da bo delala med temi prazniki. Tako smo spet ostali mi štirje, ampak tokrat se pa ne grem, dva sodelavca sta že povedala, da bosta z bolniško izsilila fraj, jap delata petek in svetek, kljub temu da sta oba mlada očka, evo tudi moja najstnika si že končno želita moje družbe, in seveda sodelavka, ki ima dva šoloovbezna otroka ima problem, saj organizirano z možem krpata te medpraznične dni, enkrat eden drugič drugi. Sveta jeza me grabi, ker so nekateri tako žleht in vidijo le sebe, tukaj je dostikrat prebrati, kako se morajo tisti kao brez otrok prilagajati, ampak resnica je daleč od tega, tudi pri možu je tako, najbolj neorganizirani in nerazumevajoči glede dopustov so ravno tisti, ki nimajo družin! Ali vam se sploh sanja, kako težko je nekomu uskladiti termine dopustov in fraj dnevov, sploh ko gre za firme kolektivnih dopustov in praznikov?

Kdo te je pa prisilil imeti družino? Prej je treba razmišljati.

Bolj butast odgovor težko najdeš!

nova
Uredništvo priporoča

Krasen nasvet Bonica, res. Avtorica je kriva, ker ima družino – ne pa fuk.are, ki mislijo, da je cel svet njihov? Napisala je, da sta obe brezotročni sodelavki že pokoristili svoj bonus, želita si vzeti več kot jima pripada – si se našla v tem, ne?

evidenca dela je narejena, nimate se kaj pregovarjati zadnji teden.

Bolj butast odgovor težko najdeš![/quote]
Zakaj? Ona pravi, da jo tisti brez družin vedno dobro odnesejo. Odgovor je bil primeren trditvi.

Sit lačnega ne razume! Za kaj takega je potrebna visoka empatija, ki pa jo ima razvito vsak..hm..tisoči? Tudi mene, sodelavci ne razumejo, da sem ženska, mama in da bom doma ko otrok zboli. Da je za otroka najpomembnejša mama. Da nimamo nobenih starih staršev, ki bi otroka lahko pazili. Da nego tj bolniško za otroka povrne država in ni strošek delodajalca. In to razloži kretenom, ki se jim nikoli ne mudi domov (da prevzamejo otroka), ki nikoli ne vzamejo bolniške za otroka (ker to naredi žena ipd)..ker po njihovem mnenju sem “luftar” jaz. Jaz, ki ne hodim na pavze in malice po uro, dve kot oni zato, da ne gre to v škodo otroka niti za minuto dalj.
No, jaz jih z lahkoto razumem, da so tako zabiti, da niso sposobni vživljanja v drugega in da so čisti egoisti..doma in v službi in jim empatija ni dolžnost niti cilj (če si egoist tako je).
Vem, tudi jaz si želim idealnega sveta. Nisem sprejela, samo getting by, da zaradi tega ne zbolim. Lahko se jezim, doživljam kot krivico/bolečino. Lahko pa sprejmem, da so njihovi starši v svet poslali “polizdelek” in od takega/takih seveda ne morem pričakovati, da bodo delovali kot izdelek brez napak.

V kolikor niste gostinstvo, turizem ali trgovina, vam bo vsem najbolj koristilo, ce zaprete za en teden.


Nisem. Jaz delam vse praznike, tudi prvomajske. In vse avgustovske kao šolarske počitnice. Praktično vsako leto. Na lastno željo.

Lani ni bilo problemov, vedelo se je kdo dela in kdaj, ampak letos pa so, le zakaj?

Če radodajke sodelavke izkoriščajo sistem daj pa še ti – pa pojdi na bolniško. Če si res pogumna pa s sodelavci, ki so vas namočili, pojdite do organizatorja delovnih razporedov in povejte, da boste zlepa ali zgrda upoštevali vnaprej narejen razpored. Pol naj se pa on/a ukvarja z luftarskimi uslužbenkami.

Pri nas je letos isto. Jaz že vsa leta delam ta teden se me niti ne vpraša, če bi bila pa mogoče doma. Ostale so se skoraj steple, na koncu je obveljalo pravilo “močnejšega” tako da je slaba volja na višku. Da pa tudi me ostale, ki smo se zmenile ne bi ostale preveč dobre volje, nam je bilo očitano, da itak nismo zanesljive (čeprav ne vem zaradi česa, ker smo vedno bile tam če je bila katera določena).

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Trije smo delali že 3 leta zapored po predhodnem dogovoru in to naj bi bila kar stalna praksa! Pa niti me ne jezi toliko to, kot pa dejstvo, da smo se v izogib kregu in slabi volji vse dogovorili in napisali že sredi novembra!
In pol smo mi z družinami neprilagojeni in nerazumevajoči…..pa

Meni je pa ta zadnji teden prav luštno biti v službi – vsi tečni sodelavci oz. sodelavke so doma, strank v glavnem ni, če pa so, so samo luštne, tako da ja…mi ni težko. Si pa vzamem frej potem prvi teden januarja.

Se strinjam, zato sem trdno prepričana in naredila bom vse, kar je v moji moči, da v svet ne pošljem polizdelka!

Plan je narejen, kaj sedaj komplicirate?

če bodo te tri perle na bolniški?
PS
Pa toliko smo brali o neupravičenih bolniškah na račun otrok!

Ohoho, poznamo te fore….poleti delal skoraj tri tedne brez enega dneva prosto, frčafela brez vsakih obveznosti pa prileti s tritedenskega dopusta na Mallorci, maršira v pisarno in začne šefu ukazovati katere dneve oba MORA biti prosta, ker je pač zmenjena. In on ji piše fraj, saj je tu pač nekdo, ki bo cel september dr.kal kur.ca v ZDA. Pa mu je vseeno dalo misliti, ko sem mu rekel, da sem globoko razočaran nad njim in da se mi ne zdi prav, da nekaterim izpolni vsako željo, drugi pa je.bemo ježe.

Mislim, draga avtorica, da bi vi morali to doreči na timskem sestanku in tako kot bi bilo rečeno naj bo tudi zapisano in izvedeno, razen v primeru bolezni ali smrti. V primeru, da gre nekdo potem na bolniško, v resnici pa na smučanje, sledijo sankcije.

Pri moje možu, kolikor jaz vem, ni nikoli veljajo pravilo, da se je treba prilagajati tistim brez otrok, ampak so si vedno praznike pošteno delili. Je pa po navadi veljajo, da so se tisti, ki niso verni, javili za delat za božič. Moj mož vsako leto dela (po navadi nočne) od 24. decembra do 26. decembra. Ker pač ne praznuje božiča. In odkar ga jaz poznam, dela vsako drugo leto silvestrovo (v bistvu od 24. decembra do 2. januarja). Vedno pa prosi, če je lahko prost za 1. maj. Ne cele prvomajske praznike, samo za 1. maj. Včasih dobi prosto, včasih ne. Če ne, ni nobene drame.

če bodo te tri perle na bolniški?
PS
Pa toliko smo brali o neupravičenih bolniškah na račun otrok![/quote]
Na eni strani imaš ljudi, ki se hočejo planom izognit na drugi pa ljudi, ki izsiljujejo z bolniškami. To je posledica neodgovornih in neodraslih oseb. Majhni otroci mali problemi, veliki otroci veliki problemi.

Tisto o neopravičenih bolniškah in o sankcijah:
-eni kumek (karkoli že to pomeni) da bolniški list, ker je njen zdravnik,
– druga ima baje psihične težave iz izkušenj ti povem, da je dobiti bolniško njej mala malica
– tretja, za to sicer ne vem, kako bo izvedla bolniško in smučanje, se pa trudi na vse pretege in glede na njene veze z upravo, ji utegne ratati.
Evo toliko o bunjenju!

Sploh ni važno, kakšno ima kdo doma. Izkoriščevalci se najdejo med enimi in drugimi, edina razlika je, da je tistim z otroci lažje najti izgovore, zakaj jih ni, kadar ostali so.

Tista zgoraj, ki sanja o empatiji, ko ostane doma; kje je pa tvoja empatija do tistih, ki kadar si doma, delajo še namesto tebe? Resno misliš, da bo kdo, ki mu bodo naložili še tvoje delo, razumel, da se nonstop vlečeš ven in imaš otroka za izgovor? Taki užaloščenci hvatajo krivine tudi prej in potem, ko jim otroci odrastejo.

vsakdo striže. Tudi pozimi in po zimi ☺

Tisto o neopravičenih bolniškah in o sankcijah:
-eni kumek (karkoli že to pomeni) da bolniški list, ker je njen zdravnik,
– druga ima baje psihične težave iz izkušenj ti povem, da je dobiti bolniško njej mala malica
– tretja, za to sicer ne vem, kako bo izvedla bolniško in smučanje, se pa trudi na vse pretege in glede na njene veze z upravo, ji utegne ratati.
Evo toliko o bunjenju![/quote]

Ne vemo kaj za en kolektiv ste, niti kaj delate, še manj kako ti prosti dnevi izgledajo? So to “prosti” dnevi ali dopust? Ker če imaš na razporedu napisano LD, te (vsaj kolikor sem jaz seznanjen, lahko pa tudi, da se motim) nihče ne more poklicati, da prideš delati.

A bolan otroka je lažji izgovor?
Reci, da se hecas, sicer ne razumem, a ti nisi nikdar bil/a otrok in tvojji starši so te bolnega puščali kjerkoli že?

New Report

Close