Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kateri prenosnik

Kateri prenosnik

Koliko denarja se splača dati za “17 prenosnik za običajno uporabo, nekih iber biber programčkov ne bom uporabljal. Zdej, mora biti dokaj kvalitetno ohišje, i3 ali i5 VII. gen., ssd, fhd zaslon, po možnosti že instaliran w in pa office365…Zdej so neke akcije pa morbid kej ujagam. Najbolj si ogledujem od hpja 250ko. Trgovine: comtron, BB, Harvey, anni. Kakšen nasvet?

Zakaj rabiš nasvet, če imaš že izbranega???

HPji so ratal en šrot, zdaj se kupujejo druge znamke. Jaz imam pol leta, nov super leptop, ampak ti si za HP in kar izvoli. 😉

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

Imam Lenovo ideapad 700, i5 kupljen po napaki, ker sem gledala v bistvu i7, pa spregledala, ko sem nesla na blagajno… ekran 17, ssd, itd., skratka zelo zadovoljna, zelo hiter in odziven, bil je okoli jurja.


Ok, čak, kirga pa maš?


Ok, čak, kirga pa maš?[/quote]

Nimam 17 inč, k mi niso všeč, imam pa takega za ženske, to pomeni, da je ne samo pameten, ampak tudi lep. Zato je brezveze, da ti govorim, ker ti hočeš večjega. Al kaj? 😉

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)


Ok, čak, kirga pa maš?[/quote]

Nimam 17 inč, k mi niso všeč, imam pa takega za ženske, to pomeni, da je ne samo pameten, ampak tudi lep. Zato je brezveze, da ti govorim, ker ti hočeš večjega. Al kaj? ;)[/quote]
Eh ja, svakog konja svoje kljuse hvali.

Manjka bistveni del: Za kaj se misli prenosnik uporabljati?

Že v osnovi pri 17″modelu ne moreš reči, da gre za “prenosnik”. Če že je mišljen za prenosno uporabo bolje kupiti 15″ ali pa celo 13″ ter dodaten monitor, če se želi imeti večjo kvadraturo zaslona.

Glede na to, da se ne sprašuješ po namenski grafični kartici (dedicated graphic card) ter ločenem spominu (RAM) zanjo, očitno ne bo ravno namenjen garaškemu delu (video editiing, CAD/CAM) oz. najbolj obremenjujočemu “delu” računalnikov sploh: gaming.. je vseeno dobro pogledati katera Intelova grafična kartica je že integrirana v sam procesor. Te so sicer bolj plebejske po zmogljivosti, a za spletno brskljanje in kakšno vrtenje tabelic bo že dobra.

7. Generacija
Kaby Lake procesorji še niso vsi zunaj. Zato tudi pred kratkim prenovljeni Microsoft Surface Book kot tudi Apple Macbook Pro.. ne uporabljajo 7 generacije Intelovih procesorjev. 4 jederni šele pridejo v začetku l.2017.
Če že mora biti navkljub temu 7. generacija Kaby Lake, se izogibaj procesorjev z Y v imenu, ker so tako do sedaj označevali M procesorje.. šibkejše.. a manj potratne (mišljene bolj za tablice).

Intel na tržišče spušča procesorje po sistemu tick-tock.. kjer je tick – nova arhitektura, tock – izbolljšana obstoječa arhitektura..
Ker je arhitektura še vedno 14nm, to pomeni, da je bolj tick-tock-tock.. kjer Kaby Lake ostaja na 14nm arhitekturi.. ker Intelu ni uspelo usposobiti 10nm arhitekture.. Sedaj je napovedana za Cannonlake procesorje, ki pa jim je že napovedana zamuda.
Resnejšega napredka (novejše arhitekture) torej še nekaj časa ne bo.

Intel sicer obljublja 12{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} večjo hitrost procesorjev v primerjavi s Skylake procesorji (6.generacija).. ter do 3 ure več predvajanja filmov. Oboje pa velja verjetno za idealne razmere.

Osebno bi si, če je zahtevana moč, raje ogledoval 4 jedrnike.. torej Skylake, 6. Generacijo.. za te pa bo moč tudi najti ugodno ponudbo.
Ena boljših razprodaj pa je že za nami.. Black Friday/Cyber monday..

Pred nakupom pa bi se pozanimal koliko enak prenosnik stane v EU. Ker gre pogosto tudi za 100€ in več razlike v ceni, dokupiš nalepke za tipkovnico.
Skratka, Skylake procesor.. nakup v tujini.. in se gre lahko za razliko od domače ponudbe Kabylake procesorjev lahko na en dober smučarski vikend.
Za razmisliti.

De omnibus disputandum..

Če vam ni tuje odstranjevanje drobovja prenosnikov (seveda ne ultra tenkih prenosnikov, kjer je vse prilotano) in si torej ne bojite “umazati rokavov”.. je potencialni prihranek tudi v tem, da se vgradi točno željeni SSD trdi disk. Obstoječega 2,5″ vrtečega pa vstavi v kakšno zunanje ohišje, ki se ga dobi za nekaj deset EUR.
Za večino prenosnikov se najde čisto spodobna navodila, kako se to naredi.. nekateri proizvajalci omogočajo dokaj direkten dostop do trdega diska, odstrani se le en vijak.. drugi komplicirajo do nezavesti..

De omnibus disputandum..

ah dej ne opletaj z intelom kt da je alfa in omega procesorjev, včasih je mogoče bil, dons pa več kot generike ne premore tud z ne vem kakšnimi brzinami in močjo, tud z ssd diski bi bilo pametno še mal počakat, da jim cena še mal pade…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

P.S. Manjka tudi cenovni razpon, čeprav glede na “izbiro” HP 250ice, pomeni verjento nižjega?

Intel
Ne glede na to ali nam je ameriški proizvajalec všeč ali ne, je trenutno dejstvo takšno, da so njihovi procesorji vodilni za delobne Windows/OSX računalnike.
AMD žal šepa zadaj (čeprav poganja konzoli PS4 in Xbox One).
Qualcom Snapdragoni (ARM arhitektura), ki bodo v kratkem spet poganjali Windowse 10, pa so bolj mišljeni za mobilnih napravice…ker ima ARM arhitektura prednost pri porabi, ne pa pri surovi moči.
Intel je tako, do nadaljnega kralj.. pa čeprav se je izneveril zakonu enega izmed ustanoviteljev, t.j. “Moorovega zakona”, kjer naj bi vsako leto procesorji podvojili moč (l.1965), kot tudi nadgradnjo le tega, ko se je g. Moore l.1975 popravil, da bodo procesorji podvojili št. tranzistorjev vsaki dve leti.
Prav kvazi “nova generacija” Kaby lake to dokazuje.. l.2014 je bil predstavljena Broadwell 14nm arhitektura čipov https://en.m.wikipedia.org/wiki/Broadwell_(microarchitecture) ,pri kateri se ostaja.. Moorov zakon očitno ne velja več.

De omnibus disputandum..

Intel je bil kralj, ki to več ni, sem sprobal že vewč procesorjev različnih proizvajalcev in intel ponuja najmanj za svoj denar… s tem da so zelo “neprijazni” do končnih splošnih uporabnikov v smislu, da še ene normalne uporabniške izkušnje z njihovimi driverji ne znajo speljat, UI je katastrofalen, še kej… aja normalno, za splošne uporabnike ne neke kvazi “delovne uporabinke” so pa drugi proizvajalci procesorjev prijaznejši tko cenovno kt to kar dobiš zraven v ponudbi poleg golega procesorja, k zna samo računat.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Kateri so ti “misteriozni” procesorji?
Povezava na primerjalni test?

De omnibus disputandum..

Sem imela ze Acer, Sony…..ko sem enkrat začela delati na Lenovo, ga ne menjam.

primerjalni testi na netu so irelevantni ker je večina testov narejenih s strani intelovih plačancev. lahko samo povem da se nadvse prehvaljen intelov procesor lahk skrije pred konkurenčnim in cenejšim procesorjem.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Kupil Della ca. 2 meseca nazaj z office 2013 in win 10. Zelo zadovoljen.

Oznaka? Cena?

New Report

Close