Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ali antidepresivi delujejo?

ali antidepresivi delujejo?

Zdravo,

zanima me če imate osebne izkušnje ali koga poznate, ki so mu antidepresivi pomagali zaživeti oz so mu spremenili življenje. Sam se zavedam, da sem bolan, imam socialno anksioznost in posledično depresijo, rezultat je da se že leta držim sam zase, stara prijateljstva so odpadla, nove je pa nemogoče sklepati, star sem pa 28 let.

Dolgo časa sem mislil, da se bodo stvari popravile same ampak se seveda niso, sedaj mi je zadnje upanje v medicinsko stroko, toda ko berem po internetu glede izkušenj uporabnikov me je groza saj ima večina ljudi negativne izkušnje, sicer se najde nekaj zapisov uporabnikov, ki naj bi jim zdravila spremenila življenje ampak še vedno sem v dvomih.

Ko sem bil mlad sem bil zelo družaben in imel veliko prijateljev, danes tudi po več dni ne grem iz hiše, govorim samo s starši pa še to le nekaj besed. Rad bi da bi se me ljudi dobro počutil, da bi šel rad med ljudi, moja asocialnost mi je popolnoma uničila življenja, sem na robu obupa.

Sploh mi ni mar, če moram biti celo življenje na tabletah, rad bi le normalno živel.

Prosim vas za mnenja in izkušnje

Sem šla skozi isto. Zdravila so pomagala. Lahko bi rekli, da so mi celo spremenila življenje, saj sem se lahko mirno sprehajala zunaj, prej pa sem panično hitela domov po neobljudenih predelih, sem obuta stala pred vrati in se nisem mogla spravit ven itd. Ampak na zdravilih ne moreš (oz. bolje da ne) ostati celo življenje. Sem jih jemala 2 leti in hodila na psihoterapijo, ki je plačljiva in pri nas ni regulirana (zato se moraš o terapevtu dobro pozanimat). Vse sem premagala in zdaj sem ok, brez zdravil in terapij. Jaz sem se odločila tudi za zdravila, ker je bilo kar hudo z mano, sicer bi šla samo na terapijo, sem dolgo razmišljala, saj ne maram tablet, a če ne gre drugače ni druge.

Jemal sem antidepresiv stiri leta! Meni je zelo pomagal. S pomocjo njega, sem lahko na sebi delal, postal mocnejsi, samozavestnejsi, dobil sluzbo, si ustvaril druzino. Cez cas sem ugotovil, da ga vec ne rabim. Postopoma sem ga opustil in je tudi v redu. Zal mi je, da nisem ze prej sel na zdravila, bi si prisparal muke in brezvezne temacne misli in trpljenje!

Poznam dve osebi, ki sta se pozdravili na enak način: AD + terapija. Splača se. Kar pogumno, to je vse rešljivo! Bom molila zate.

Obvezno na antidepresiv, negativne posledice so minimalne, s pozitivnim delovanjem antidepresiva, če ga konzumiraš po predpisih, najbolje se obnese sertarlin, v visoki dozi že v štartu, okrog 200mg.Pogovori se z osebno zdravnico ali psihiatrom,to ni tabu tema,socialko ima skoraj vsak drugi Slovenec!
Srečno!

Moj brat je začel z AD pred tremi meseci. Prej se z njim ni dalo nič pogovarjat. Če je pogovor po telefonu trajal 1 minuto, je bil že dolg. Zdaj se pogovarjava 10 min in sem neskončno srečna, da se pobira. Tudi na decembrsko družinsko srečanje je prišel prvič po 15 letih. Ima ene AD od Krke, ki kot sem prebrala, so prav za socialno fobijo.

Tako da, dragi fant, ti kar pogumno k zdravniku in na AD, Vse bo dobro. In NE poslušaj tiste, ki svetujejo sprehodek in gozd. To pride kasneje, ko boš dobil začetno voljo in energijo, ki ti jo bodo dali AD.

Moj brat je začel z AD pred tremi meseci. Prej se z njim ni dalo nič pogovarjat. Če je pogovor po telefonu trajal 1 minuto, je bil že dolg. Zdaj se pogovarjava 10 min in sem neskončno srečna, da se pobira. Tudi na decembrsko družinsko srečanje je prišel prvič po 15 letih. Ima ene AD od Krke, ki kot sem prebrala, so prav za socialno fobijo.

Tako da, dragi fant, ti kar pogumno k zdravniku in na AD, Vse bo dobro. In NE poslušaj tiste, ki svetujejo sprehodek in gozd. To pride kasneje, ko boš dobil začetno voljo in energijo, ki ti jo bodo dali AD.

Ko gledam mojo mamo in od prjateljice mamo, ne vem, če je z antidepresivi čisto tako. Moja mama nima hudih težav, je na blagih antidepresivih že več let, občasno vmes prekine, ampak ko jih jemlje redno, je topela in se ne skoncentrira. Od prijateljice mama ima hude depresije, jemlje več zdravil in je popolnoma otopela. To tudi ni nobeno življenje!

Jaz ti svetujem najprej rs dobrega terapevta, pa ne smao, da je priznan, ampak da tudi tebi sede, pa za sprostitev štamperle domačega ali pa gandžo, občasno seveda. Po moje pomaga bolje kot antidepresivi.

Kaj povzroča anksioznost, depresijo, shizofrenijo in vse ostale psihiatrične motnje, od alzheimerjeve, miastenije gravis, parkinsonove, do kardio in diabetesa?

Poglej si stran Walterja Lasta, lugolova raztopina in ostale članke.
Se boš našel tam.
Žalostno bi bilo, da tako mlad ne bi bil informiran.

New Report

Close