Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ne ponudi mi niti kozarca vode

ne ponudi mi niti kozarca vode

S taščo se zelo dobro razumeva. Imam jo rada, vem, da tudi ona mene. Vedno je vesela mojega obiska in jaz njenega. Ne vem kako bi na to gledala, ko ona pride na obisk k nam jo strežem od spredaj in od zadaj, sprašujem če jo zebe, ji po kosilu ponujam kavč, da se odpočije,itd… Zadnje leto pa opažam, da ko pridem k njej na obisk, se lahko pogovarjava npr. 2 uri, pa mi ne bo ponudila niti kozarca vode.
Pa saj se mi ne gre za tisti kozarec vode, ampak se zadnje čase sprašujem ali naj to ignoriram ali je naj zaradi tega ne obiskujem več in je ob njenem obisku tudi jaz ne postrežem. Že res da je stara, ampak povsem zdrava in z dobrim razumom.

Verjetno te ima za domačo in domačim se ne ponuja.
Jaz moji rečem, če bo skuhala kavo, si sama vzamem vodo in podobno, sicer tudi ona ponuja, ampak v glavnem hrano, kofe sama nafehtam, če se mi pije.

Tudi moja tašča je taka. Ona misli, da sem jaz dovolj domača pri njej, da si lahko sama vzamem kozarec vode oziroma karkoli iz kuhinje. Jaz to upoštevam in ne delam problema iz tega. Jo pa seveda vedno iz vljudnosti vprašam, ker je le njena kuhinja. Njej se to moje spraševanje zdi odveč.

nova
Uredništvo priporoča

najbrž te ma za domačo in misli, da si boš že sama postregla. tudi če zgleda vse ok, leta prinesejo svoje.

A zdaj naj pa na stara leta tebe strežem!

Ahjoj, se mi je zdelo, da se ne bi smela s tem obremenjevat. Bo kar držalo, da me ima za domačo – jaz neumnica sploh pomislila nisem na to 🙂 Hvala za razsvetljenje 🙂

Tudi pri meni enako.

Zakaj pa ne, če si vse življenje stregla tvojemu sinčku-mojemu možu in vnukom, pa lahko še zdaj mene, ko sem na socialki in pridem vedno zelo utrujena k tebi, lahko bi še mi prišla stanovanje počistit, pa skuhat, saj veš, da jaz nimam časa za ta opravila zraven visenja na monu,hihihii…


Moja tašča je pa popolnoma drugačna. Po 5 minutah ko stopim skozi vrata me vpraša, a si lačen , žejen. Včasih ponudi kaj iz štedilnika, včasih nekaj za narezat z dodatki. Pa še vice, morda tudi resnice o taščah rada posluša, ha, ha in se zabava. Ko pa kaj skuha je pa njami, njami. Aja tudi dobro se razumeva in da je jasno, ne lezem ji nikamor. Očitno je med nama neka kemija, za to kemijo pa mislim, da sva se trudila oba skupaj, pa tudi njena hčerka, moja žena. Enako velja v obratni smeri pri nas. Res sem zadovoljen, čeprav brez manjših trenj nikoli ne gre. Pomembno je, kako in kdaj (časovno) jih rešuješ. Če jih pustiš predolgo stati, je to kot ekonom lonec EKSPLODIRA in posledice so ……….


Moja tašča je pa popolnoma drugačna. Po 5 minutah ko stopim skozi vrata me vpraša, a si lačen , žejen. Včasih ponudi kaj iz štedilnika, včasih nekaj za narezat z dodatki. Pa še vice, morda tudi resnice o taščah rada posluša, ha, ha in se zabava. Ko pa kaj skuha je pa njami, njami. Aja tudi dobro se razumeva in da je jasno, ne lezem ji nikamor. Očitno je med nama neka kemija, za to kemijo pa mislim, da sva se trudila oba skupaj, pa tudi njena hčerka, moja žena. Enako velja v obratni smeri pri nas. Res sem zadovoljen, čeprav brez manjših trenj nikoli ne gre. Pomembno je, kako in kdaj (časovno) jih rešuješ. Če jih pustiš predolgo stati, je to kot ekonom lonec EKSPLODIRA in posledice so ……….[/quote]

Veš kaj, ti zet? Ne primerjaj se s snahami, ker ni primerljivo. Zeti ste ponavadi lubčki svojih tašč;))

Jaz osebno sem se navadila s seboj nositi flaško vide kamorkoli grem. Ni važno kam grem, tudi ko grem kam na obisk, imam svojo flašo vode in pijem k me je volja.
Kar zadeva hrano in pijačo, računam da bom dobila za jesti in piti samo tam kjer mi to zares obljubijo in povedo kaj bo za jest. Drugač pa od doma grem vedno sita. Ne vem, tko sem se navadila.
Računam samo na tisto kar mi je zares obljubljeno.

Je pa res pri nas brezveze eno žoganje, kdo bi koga moral gostiti, kuhat kavo, pa da je treba kr izsiliti kaj na obisku. Meni je to neumno. Jaz tudi če imam željo po kavi, ali sem lačna to odkrito povem kjerkoli sem na obisku. Če kaj dobim, super sem hvaležna, če ne pa nič – ne zamerim. Mi je pa debilno k eni začnejo to politično kao neki fehtat pa ne vem kaj, sploh pri domačih.

Pozabila sem napisat. Jaz imam prijateljico, ki od lastne matere čaka da je postrežena. Pride k materi, se usede in pol čala kozarec vode, kavo, hrano. Dobi kosilo pa še toliko ni, da bi pospravila za seboj. To je meni osebno bljak….


Moja tašča je pa popolnoma drugačna. Po 5 minutah ko stopim skozi vrata me vpraša, a si lačen , žejen. Včasih ponudi kaj iz štedilnika, včasih nekaj za narezat z dodatki. Pa še vice, morda tudi resnice o taščah rada posluša, ha, ha in se zabava. Ko pa kaj skuha je pa njami, njami. Aja tudi dobro se razumeva in da je jasno, ne lezem ji nikamor. Očitno je med nama neka kemija, za to kemijo pa mislim, da sva se trudila oba skupaj, pa tudi njena hčerka, moja žena. Enako velja v obratni smeri pri nas. Res sem zadovoljen, čeprav brez manjših trenj nikoli ne gre. Pomembno je, kako in kdaj (časovno) jih rešuješ. Če jih pustiš predolgo stati, je to kot ekonom lonec EKSPLODIRA in posledice so ……….[/quote]

Veš kaj, ti zet? Ne primerjaj se s snahami, ker ni primerljivo. Zeti ste ponavadi lubčki svojih tašč;))[/quote]

Predvsem pa neprimerno bolj strpi od zoprnih snah.

Veš kaj, ti zet? Ne primerjaj se s snahami, ker ni primerljivo. Zeti ste ponavadi lubčki svojih tašč;))[/quote]

Predvsem pa neprimerno bolj strpi od zoprnih snah.[/quote]

O ja! Se globoko strinjam, imam svojo snaho.


Moja tašča je pa popolnoma drugačna. Po 5 minutah ko stopim skozi vrata me vpraša, a si lačen , žejen. Včasih ponudi kaj iz štedilnika, včasih nekaj za narezat z dodatki. Pa še vice, morda tudi resnice o taščah rada posluša, ha, ha in se zabava. Ko pa kaj skuha je pa njami, njami. Aja tudi dobro se razumeva in da je jasno, ne lezem ji nikamor. Očitno je med nama neka kemija, za to kemijo pa mislim, da sva se trudila oba skupaj, pa tudi njena hčerka, moja žena. Enako velja v obratni smeri pri nas. Res sem zadovoljen, čeprav brez manjših trenj nikoli ne gre. Pomembno je, kako in kdaj (časovno) jih rešuješ. Če jih pustiš predolgo stati, je to kot ekonom lonec EKSPLODIRA in posledice so ……….[/quote]

Veš kaj, ti zet? Ne primerjaj se s snahami, ker ni primerljivo. Zeti ste ponavadi lubčki svojih tašč;))[/quote]
Ha, ha, ha to pa to morda drži.
In kje vidiš ti bistveni razlog, da se tašče ne razumejo s snahami in obratno ? In zakaj to ni primerljivo?
Pri nas recimo to ne drži.

Tudi jaz mislim, da te ima za domačo. Jaz bi si kar sama nalila vodo in vprašala, ali naj skuham kavo.

Treba je delati, dokler lahko migaš s palcem na nogi!

še nikoli nisem nikomur ponudila kozarca vode, če ni ravno prosil za njo … ponudim kavo, borovničke, pivo, sok …

Veš kaj, ti zet? Ne primerjaj se s snahami, ker ni primerljivo. Zeti ste ponavadi lubčki svojih tašč;))[/quote]
Ha, ha, ha to pa to morda drži.
In kje vidiš ti bistveni razlog, da se tašče ne razumejo s snahami in obratno ? In zakaj to ni primerljivo?
Pri nas recimo to ne drži.[/quote]

Odnos tašča snaha je veliko bolj zapleten zato, ker ti dve tekmujeta med sabo, nasploh pa je problem nestrpnost, nezmožnost sprejemanja drugačnega mnenja, skratka v igri je močan ego na eni ali/in drugi strani… Zet – mlad moški in tašča – to je po naravi čisto druga relacija in dojemanje eden drugega. Zeti ne komplicirajo, se ne opredeljujejo pri malenkostnih stvareh… tašče jih imajo ponavadi rade.

Meni je moja tašča povedala, da me ne bo pedenala, ampak, da si vedno lahko karkoli imajo, sama vzamem. Si sama vzamem vodo, sok, skuham kavo…skoraj kot doma.

New Report

Close