Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj mislite oz. v kaj verjamete, da se z nami zgodi po smrti?

Kaj mislite oz. v kaj verjamete, da se z nami zgodi po smrti?

Kaj mislite oz. v kaj verjamete, da se z nami zgodi po smrti? A to, da gremo v nebesa ali pekel? Ali to, da se naša duša naseli v drugo telo oz. organizem? Ali pa, da nas enostavno več ni? Ali kaj drugega?

Jaz verjamem v drugo opcijo, čeprav vem, da je ta možnost majhna, ampak enostavno si nočem predstavljati, da nas enostavno ni več. 🙁

Strohnimo oziroma razpademo v prah. To je to.

Tudi ko spiš, ne veš da obstajaš. Pri smrti je po mojem podobno.

Zbudimo se iz sanj.

Gremo domov. 🙂 Na lepše.
Tukaj smo samo zato, da se naučimo lekcije, če se ne naučimo dovolj, pač ponavljamo tako dolgo, da enkrat ne bo treba več. Jaz samo upam, da se mogoče v naslednjem življenju lahko vrnem na kakšen drugi vzporedni svet, tale zemlja je čedalje slabša…materializem, da glava peče….

Prav imaš. Telo res razpade. 🙂

Meni je pa življenje ena taka velika muka, da komaj čakam, da se prebudim iz te nočne more. Če po smrti ne bo slabše kot je sedaj se tega ‘prebujenja’ lahko samo iskreno veselim. Tako ali tako mora enkrat priti konec.

Verjamem, da bodo na mestu pokopa rasle nejlepše koprive!

Jaz verjamem, da duša (naše čutenje, znanje, um, toplina….) ne izgine. Ta energija ne more kar tako izginit.
Je pa nekje ločeno to od hudobije, sovraštva, nasilja. Upam!

Podpišem se.

Nekateri gremo domov,drugi slabi ljudje,ki so delali sranje,spletke,kriminal pa se vrnejo nazaj v pekel oziroma na zemljo kateri pprevladuje satan.Na zemlji so boleni,vojne,pobijanja,umori,ropi,trpljenje,posilstva,… se mi zdi da bi še v peklu bilo bolje če bi obstajal.

Tako da ko umreš stopiš pred očeta,ki te ne obsoja,BOG NE OBSOJA!,pa naj si še kako huda dela delal.Obdelata življenje kaj je bilo,kaj si počel,kaj si se naučil in glede na slaba dela greš nazaj na zemljo,da se še naprej izpopolniš in tako po več življenih,ko spoznaš kaj pomeni obstajati v vesolju,kaj je ljubezen napreduješ na višjo stonjo na ostale planete kjer se naprej učiš in živiš.

Telo je le obleka,ki duši omogoča obstoj na planetu.Živimo nekaj desetletij zato ker se zgodi preveč vsega in potrebno je očiščenje.Naprimer nek morilec bi zato bil zaprt milijon let,če bi človek živel milijon let,predolga doba,da bi se karkoli lahko naučil.Itd..

Tako da jaz tudi upam,da po smrti me čaka novo življenje in se nikoli več ne vrnem na ta pokvarjen svet.

Podpišem se.

Nekateri gremo domov,drugi slabi ljudje,ki so delali sranje,spletke,kriminal pa se vrnejo nazaj v pekel oziroma na zemljo kateri pprevladuje satan.Na zemlji so boleni,vojne,pobijanja,umori,ropi,trpljenje,posilstva,… se mi zdi da bi še v peklu bilo bolje če bi obstajal.

Tako da ko umreš stopiš pred očeta,ki te ne obsoja,BOG NE OBSOJA!,pa naj si še kako huda dela delal.Obdelata življenje kaj je bilo,kaj si počel,kaj si se naučil in glede na slaba dela greš nazaj na zemljo,da se še naprej izpopolniš in tako po več življenih,ko spoznaš kaj pomeni obstajati v vesolju,kaj je ljubezen napreduješ na višjo stonjo na ostale planete kjer se naprej učiš in živiš.

Telo je le obleka,ki duši omogoča obstoj na planetu.Živimo nekaj desetletij zato ker se zgodi preveč vsega in potrebno je očiščenje.Naprimer nek morilec bi zato bil zaprt milijon let,če bi človek živel milijon let,predolga doba,da bi se karkoli lahko naučil.Itd..

Tako da jaz tudi upam,da po smrti me čaka novo življenje in se nikoli več ne vrnem na ta pokvarjen svet.[/quote]

To so tudi moje pobožne želje.

Verjetneje pa je, da boga ni (ker če bi bil, bi že tukaj pomagal) in po smrti ni nič več.

Podpišem se.

Nekateri gremo domov,drugi slabi ljudje,ki so delali sranje,spletke,kriminal pa se vrnejo nazaj v pekel oziroma na zemljo kateri pprevladuje satan.Na zemlji so boleni,vojne,pobijanja,umori,ropi,trpljenje,posilstva,… se mi zdi da bi še v peklu bilo bolje če bi obstajal.

Tako da ko umreš stopiš pred očeta,ki te ne obsoja,BOG NE OBSOJA!,pa naj si še kako huda dela delal.Obdelata življenje kaj je bilo,kaj si počel,kaj si se naučil in glede na slaba dela greš nazaj na zemljo,da se še naprej izpopolniš in tako po več življenih,ko spoznaš kaj pomeni obstajati v vesolju,kaj je ljubezen napreduješ na višjo stonjo na ostale planete kjer se naprej učiš in živiš.

Telo je le obleka,ki duši omogoča obstoj na planetu.Živimo nekaj desetletij zato ker se zgodi preveč vsega in potrebno je očiščenje.Naprimer nek morilec bi zato bil zaprt milijon let,če bi človek živel milijon let,predolga doba,da bi se karkoli lahko naučil.Itd..

Tako da jaz tudi upam,da po smrti me čaka novo življenje in se nikoli več ne vrnem na ta pokvarjen svet.[/quote]

To so tudi moje pobožne želje.

Verjetneje pa je, da boga ni (ker če bi bil, bi že tukaj pomagal) in po smrti ni nič več.[/quote]

Bog nas pusti,da se učimo.Delaj dobre stvari in povrnjeno ti bo,delaj slabe stvari in maščevalo se ti bo.

Kot duša je potrebo dat skoz ogromno življenj,tako živiš nekaj življenj kot ženska,moški,različna žival,… poanta vsega je da se učiš in naučiš,da širiš ljubezen,pomagaš,delaš dobre stvari,da ločiš med dobrim in slabim,…

Saj življenje na zemlji je lepo,saj ni slabo,lahko počneš kar želiš.Lahko nadzoruješ ljudi,jim nagajaš,znižaš plačo,se jim smeješ kako trpijo,ti pa 400 evrov zažgeš na sveči in si prižgeš cigaro,pa se ti smeje in s tem tudi sam sebe kaznuješ.Lahko pa živiš dobro,lepo,ljubeznivo,nemterijalno,ne bogato,… Smisel vsega je da spoznaš da je pomebno biti in živeti,da nisi materialist,da ne škoduješ,da ne želiš škodovat,…

Drugače pa vsak naj verjame kaj želi verjet.

Ljudje se predvsem ne zavedajo ko komu kakršnokoli škodo naredijo,da se jim vrne in to zelo vrne.

Kdor verjame v reinkarnacijo: ni smisel v tem, da se vedno znova in znova rojevamo v druga telesa. Smisel je v tem, da se nekoč nehamo rojevati. To novo in novo rojevanje v nova in nova telesa je na nek način tudi kazen (ker se pač kot duše še nismo naučili dovolj). Najlepše je, ko se duši ne bo več treba rojevati in bo za večno lahko v bližini Boga, srečna, mirna, brez skrbi in strahu.

Upam samo da se bom lahko končno naspal.

Truplo prične razpadati, načnejo ga mikroorganizmi, črvi in podobno. Od človeka ne ostane nič. Morda je spomin ali pa še to ne. S tem se je treba sprijazniti. Religije pač olepšujejo resnico. Resnica pa je pač kruta.

Kako veste, da bi bilo le to boljše od tega, ki ga sedaj živite. Lahko bi bilo mnogo slabše in še bolj nevzdržno. Lahko pa sploh življenja ni več, ker imamo samo eno življenje in eno telo in naša duša je ujeta v našem telesu, torej se z njim rodi in umre. Ko nastopi smrt je z nami konec za vedno. Če pa kej ostane, pa je to bolj nekaj neoprejemljivega in nevidnega našemu očesu. Lahko, da se naša duša seli, ampak treba je vedet, ko se enkrat preseli, se resetira in ni več spominov za nazaj, to je kot nova prečiščena duša, ki ima novo nalogo in nove ovire, ki jih mora premagat.

Preveč ljudi si predstavlja, da ko fizično človeka ni več, da ga krasijo še ostale floskule, ki ga spremljajo realno, čeprav nerealno. In ko kdo umre, nikogar več ni. Ni! Ostalo so slabe tolažbe!

super,če je tako!

Saj nekateri menijo tudi tako, ko menijo, da bodo srečali prav takega, ko je šel že davno v france. Zato bi trdna tla komu priporočala. In si pomagajte zgolj, če boste na tej strani, še fizični, namesto, da bluzite z ala “lebdenjem”, ko se vam bo še kdo izpred toliko let fizično, zgolj dušno prikazal.
Stokrat ponavljam, da so možnosti, da vas še kdaj srečam, ko me ne bo, nihčne. Je pa sicer lepo verjeti v tisto in ono, dokler se ne sprijazniš, da nekoga ne bo nikdar več! Bistvo! Živite naprej, ker tako je.

Muzika ostaja, to pa, kot pri živih … tudi

Bo pa ostalo, če boste, sami tako želeli, tudi dušno.
https://www.youtube.com/watch?v=_Jtpf8N5IDE

Muzika ostaja, to pa, kot pri živih … tudi

Bo pa ostalo, če boste, sami tako želeli, tudi dušno.
https://www.youtube.com/watch?v=_Jtpf8N5IDE


Ljudje bi morali poznati anatomijo in fiziologijo celotnega človeka, ne samo fizičnega telesa. Dejansko bivamo sočasno v šestih finosnovnih telesih in enem grobosnovnem, fizičnem. Po vsakem utelešenju razpadejo štiri telesa osebnosti (po vrsti: fizično, etrsko, astralno in mentalno), spomini na utelešenje pa se shranijo v kavzalno (vzročno) telo duše.
Vsako utelešenje pomeni en šolski dan. Šele po “diplomi” ali razsvetljenju se nam ni potrebno več vračati, ker smo osvojili vso predvideno znanje.

A ste res takšni egocentriki, da ne morete prenesti misli, da nas ne bi bilo več v takšnem smislu kot smo zdaj? Z istim razmišljanjem, spomini, spolom, obliko, željami, strahovi, itd?

Telo gre vsekakor nazaj v prah, energije – že po fiziki ne morejo kar izginit (lahko pa se spremenijo, razpršijo), reinkarnacija je seveda možna, ni pa dokazana, itd.
Poanta vsega je – tudi če kaj ostane, je v tako drugačni obliki in energiji, da ni direktne povezave.
Kar je super.


Res, težko je vse pustit, če imaš vsega polno rit.

Gremo v Nangijalo v Češnjev dol.

New Report

Close