Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Fantje OŠ. Dolge gate..pajkice..žabe..

Fantje OŠ. Dolge gate..pajkice..žabe..

Kaj oblecejo vasi sinovi pod hlace..predvsem zjutraj.. al pa zvecer. Pa ko bo sneg? Kavbojke pa podlozene hlace so prehladne. Do katerega leta jih še nahecate za žabe.. pajkice. V vrtcu je to enostavno.. ne bo mi zmrzoval za cool izgled. lp

a ste eskimi al kaj?
sedaj zime res niso hude, za šolo, ko so v glavnem noter, ne rabi nič.
za zunaj pa nabavi dolge smučarske gate.
dolge gate so od nekdaj moško oblačilo, ni nič pedrskega v tem.

Pri nas šolarja nimat nič spodaj, ne punca ne fant. Ker zjutraj do sole res nimata daleč, oz ju peljem jaz, v šoli pa je tako vroče da sta oba c kratkih rokavih, če bi imela žabe ali smučarsko perilo bi se potila cel dan. Možnost da zbolita pa bi bila včeja.
Malemu za v vrtec pa dam spdaj smučarko perilo ko pride v vrtec si trenerko sleče in samo v smučarskem perilu skače.
Lansko leto ko je bil sneg pa so šolarji nosili s seboj zimske hlače.

Naša 15-letnica ne nosi ničesar pod hlačami. Letos štrajka že 7-letnica. pravi, da ji žabe lezejo v rit.

Starejši deci, kronični alkoholiki, ki jih daje polinevritis, nosijo dolge gate tudi poleti. Oni sami mislijo, da imajo revmo, kar pa seveda ni res. Alkoholno vnetje živcev.

Daj logično pomisli – kako fino je bit cel dan v zakurjenem prostoru z dolgimi gatami ali smučarskim perilom pod hlačami.

Moj je že za v vrtec štrajkal. Edino pod smučarski kombinezon, ko gremo smučat jih nategne na rit, drugače pa, ejj on je fant.

Moj je nosil žabe samo v vrtcu, v šoli potem ne več. V vrtcu pa so jih itak slačili, ko je bilo v igralnicah toplo in so v samih žabah hodili naokrog. Mislim, da v šolah preveč kurijo in bi otroci zgoreli, če bi nosili žabe pod hlačami. Za punce je drugače, ko imajo lahko “najlonke”.

V naših šolah so otroci vsa leta nosili žabe, tusdi fant. najmlajša je v tretjem razredu in imajo žabe več ali manj vsi otroci. Sem jo ravno zadnjič prišla iskat za k zobarju, tik pred telovadbo, ko so se preoblačili.
Sin jih zdaj pri 18 res ne nosi več že nekaj let, njegova sestra dvojčica in še ena 14 letnica pa redno.

moj je 3. razred, včeraj je imel prvič štrample za v šolo, se je baje par punc ful smejalo..da to se ne nosi..mlajši za vrtec jih ima..

Jaz sem vesela, če moj četrtošolec odide zjutraj oblečen v bundi, se v njej vrne in če se ne vrne domov kar v kratkih hlačah iz športne. Ta teden se je v kratkih hlačah vrnil domov 2-krat. Žabe?
Ni variante!

Cold gear od Under Armour :

https://www.underarmour.com/en-si/mens-ua-no-breaks-coldgear-infrared-run-leggings/pid1279894-001

pa še
hokejske ali za tek ali pa kompresijske hlače, tudi Under Armour

Starost: 14 pa še malo….

A pa se ti res zdi, da bo brez žab zmrzoval v ogrevani učilnici?

A tvoj mož tudi žabe nosi za v službo? Pa recimo, da ni ravno cestar, in da večino delovnika v pisarni preživi.

Kolk sem se pa zdaj nasmejala ☺ naš je podoben. Ima sicer podložene hlače, ostalega pa ni šans.

Kje vi zivite, da rabite žabe pod dolgimi hlačami? Pri parih stopinjah pod ničlo? In koliko ur ste zunaj, da jih rabite?

Narod nesposoben se niti obleči letnemu času primerno ne zna. Ena sprašuje, kaj je treba pri parih stopinjah pod ničlo dolgega perila pod hlačami. Kaj pa je treba bunde in dveh puloverjev pri nekaj stopinjah minusa potem? Zakaj je to treba? Zakaj se zgoraj napravljate kot Eskimi, na nogah je pa dovolj samo en sloj tkanine? Pa naj bo še na trupu dovolj samo ena srajca, a ne?

Po pameti. Jaz oblečem dolge gate za kam, kjer vem, d abom stal na mrazu. Za ogrevano učilnico ali pisarno pa mislim da dolge gate niso potrebne.

Si kar po sebi napisala. Tercijalka,.

Eskimi niso nikoli nosili zab, dolgih gat, niti pajkic.

Pri nas tam nekje, je zdaj -20. Otroci gredo od doma v trgovino (z avtom), v vrtec, v solo brez dolgih gat, pajkic in zab pod hlacami. Ce je se bolj mrzlo, jim cez nataknejo smucarske hlace.

Ravno vceraj sem videla puncko, staro okoli leta in pol, z mamo sta sli kakih 40 metrov iz avta do trgovine, kjer sta stali v vrsti pred mano, in nazaj do avta. Tamala je imela roza pleteno zadevo kot kapico, a je pokrivala le vrh glave in ni segala do uses. Zgoraj je imela tanko majico in jakno iz flisa, ni imela rokavic, na nogah cevlje, ki so ravno se pokrili gleznje, vmes pa plenico in cez 3/4 pajkice do malo pod koleni, sicer sta bili nogi goli. Vse to pri -20C.

Evo pri nas je pa tako.. Imam 12 letnika in 9 letnika.. in OBA IMATA ZABE IN PAJKICE.. ko jaz tako rečem in pika. Za v šolo ne.. je res prevroče cel dan..ko pa je sneg pa vztrajam da jih obleceta pa nato v Wc v šoli sleceta in ja moj 12 letnik ni edini ki jih nosi. Ne vem kaj je tu.. narobe. Žabe so bile prvotno samo moško oblacilo. Za delo okoli hiše in sankanje enako nosita oboje. Tudi ko gremo lučke pogledat pa na stojnice imata spodaj nekaj od tega. Ne popuscam. Sta navajena na tak sistem oblačenja..in še nihče ne pritozuje.. tudi na nogometu imajo fantje ko zunaj igrajo žabe spodaj.. Pa potem nogavice cez. Ne razumem zakaj bi zgoraj moral imeti bunde..kape..šale..puloverje..majice.. spodaj pa samo hlace.. ??? In kaj je pri žabah čudnega? razlika med dolgimi gatami in zabami je samo v tem da ne rabiš nogavic.

Si kar po sebi napisala. Tercijalka,.[/quote]

Na medicino se pa spoznaš kot zajc na boben. Forum za maloumneže!

12 letnik v žabah… Ubogi fant, če ga vidijo sošolci.

12 letnik v žabah… Ubogi fant, če ga vidijo sošolci.[/quote]

Berem te vse možne poste. Samo mi ni jasno kaj je tak problem, če ima nekdo žabe? saj ne hodi v njih okoli. So pod hlačami. Kaj koga briga, kaj ima en 12 ali 14 letnik ali 8 letnik pod kavbojkami. ?? Ampak ja pač naša druzba. Fant ne sme imeti žab, ker to ni moško? po drugi strani jih pa monovske mame vzgajate v nebogljene fantke, ki ne znajo poskrbeti zase niti za koga drugega..ja to je očitno moško.

Pri nas je do šole dobre pol ure peš. Nosita oba žabe ali dolge gate, kar jima paše. Imata vsak 2 kompleta smučarskega perila in ene “žabe” brez stopal. Te velik se je kaki 2 leti nazaj utumpil, da on pa ne bo, da se mu režijo in je hodil v samih kavbojkah. Mož je sicer težil, premaknil ga ni. AMPAK – ko je nek 3.a li 4. dan prišel domov z vijoličnimi nogami in ozeblinami ki so ga blazno srbele, je bil problem rešen za vse večne čase. Ko ga zebe, navleče žabe pod hlače in se mu sošolci fučkajo. Zanimivo, v 6. razredu je bil edini, ki je nosil “smučarsko perilo”, v 7. jih je bilo kakih 6, v 8. razredu so bili redki brez, ko je res zahladilo. Letos resnega mraza že ni bilo, si je pa letos sam kupil termo (podložene) hlače. Smo pa na Gorenjskem in pozimi ni -10 nobena posebna redkost.

New Report

Close