Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Veseli december me spravlja v obup in depresijo

Veseli december me spravlja v obup in depresijo

Nimam družine, partner je naenkrat zbolel in hitro umrl, hkrati sem imela spontani splav, s prijateljicami se oddaljujemo, vsaka ima svoje probleme, nobena noče zraven samske ženske, ni več druženja in veselja kot včasih, zdaj je samo še obup. Grem ven, grem na telovadbo, grem na pijačo,a vse hitijo domov k možu, otrokom, jaz pa pridem v prazno stanovanje in je vse črno. Nisem namreč več mlada in kaj me čaka?

Dišeče svečke, dobra muzika, vroča kopel z dišavamk. Kozarec dobrega vina, s katerim namisljeno nazdravis z Njim. Pa bo. Počasi, korak za korakom. Držim pesti.

Čaka te tisto, v kar boš sama vlagala. Če rada potuješ, načrtuj kakšno potovanje. Zdaj je že kar dosti ponudbe za samske. Delaj majhne načrte, ne velikih. Ali pa pojdi v zavetišče po muco, da te pričaka vsakokrat ko prideš domov. December hitro mine, zato raje naredi načrte za ostale mesece v letu.

Veseli december je samo floskula

…še ne ve.
Mene čaka, tebe čaka, vsakega čaka.
Smrt.

Saj ni samo veseli december. Pride velika noč, pa prvomajski prazniki pa poletni dopust….težko je biti sam.

Nihče od nas ne ve, kaj ga čaka v prihodnosti. Včasih se v trenutku podere vse, kar si gradil desetletja. Ampak treba je naprej. Kadar se oziram nazaj (no, jaz pa sem že kar stara), vidim, da mi je šlo v življenju zelo malo po mojih načrtih – pa vendar sem še tu in tudi marsikaj lepega sem doživela.

Moje iskreno sožalje ob dvojni izgubi. Mislim, da “veseli december” ni zate, kot še za marsikoga ne. To je samo zunanja lupina in potrošniški kič. Pravo veselje pride od znotraj, vendar razumem, da je zdaj v tebi še vedno bolečina. Bo izzvenela počasi. Previdno si poišči nove prijatelje. Želim ti vse dobro in da bi našla novega partnerja, s katerim boš šla skozi življenje. Srečno in ne obremenjuj se z “veselim decembrom”. Bo minil kot vsako leto.

Se strinjam. Vsi nekaj pišejo o najbolj čudovitih dneh v letu, najbolj krasnem mesecu v letu in podobno. Jaz osebno ne vidim v decembru nič krasnega. Tema je že ob štirih popoldne. Mrzlo je. Megla, slana, sonca od nikoder. Kaj je tukaj čarobnega? Kar se mene tiče, nič. Nobene lučke tega sveta mi ne nadomestijo sonca in njegove toplote. Nekateri čakajo praznike, jaz čakam pomlad.

In verjemi, da ta čas ogromno ljudi spravi v obup in depresijo. Tudi ljudi, ki jim v življenju ni tako težko kot tebi.

Pa saj se ne živi samo za praznike,dopust…itd….

Kakor komu. Čas nima popolnoma nič s tem. Nič zunaj tebe nima nič s tvojim notranjim počutjem.

Ob praznikih in dopustu se brutalno zavem svoje samote. Ko hodim v službo, se zamotim z delom, potem pa naenkrat pride cel teden ali vikend, ko službe ni. Pokličem eno prijateljico, pravi, da gredo v toplice, pokličem drugo, gredo nekam drugam ali če so doma se ukvarja z otroki. Saj grem jaz tudi kdaj s kakšno redko samsko prijateljico kam ali celo sama, ampak to ni to. Smisla ni, ko ni otrok. Zdaj vse mame okrašujejo domove, pečejo, se pripravljajo na božič. Jaz bom spet sama in je bedno.

Samota je res huda, nikomur se nimaš izpovedati, kaj te muči, kaj te teži. Tudi jaz sem osamljen, no, morda bi se pa lahko spoznala…kaj praviš?

Ob praznikih in dopustu se brutalno zavem svoje samote. Ko hodim v službo, se zamotim z delom, potem pa naenkrat pride cel teden ali vikend, ko službe ni. Pokličem eno prijateljico, pravi, da gredo v toplice, pokličem drugo, gredo nekam drugam ali če so doma se ukvarja z otroki. Saj grem jaz tudi kdaj s kakšno redko samsko prijateljico kam ali celo sama, ampak to ni to. Smisla ni, ko ni otrok. Zdaj vse mame okrašujejo domove, pečejo, se pripravljajo na božič. Jaz bom spet sama in je bedno.[/quote]

Naj nadaljujem. Knjiga, kakšen filjm, kakav, prstki (prav tan kjer so bili njegovi). Pa dobra večerja samo zate. Morda bi si našla hobi (magari lončarjenje). Samo ne se smilit sama sebi, ker boš resno zbolela.

Ob praznikih in dopustu se brutalno zavem svoje samote. Ko hodim v službo, se zamotim z delom, potem pa naenkrat pride cel teden ali vikend, ko službe ni. Pokličem eno prijateljico, pravi, da gredo v toplice, pokličem drugo, gredo nekam drugam ali če so doma se ukvarja z otroki. Saj grem jaz tudi kdaj s kakšno redko samsko prijateljico kam ali celo sama, ampak to ni to. Smisla ni, ko ni otrok. Zdaj vse mame okrašujejo domove, pečejo, se pripravljajo na božič. Jaz bom spet sama in je bedno.[/quote]

Naj nadaljujem. Knjiga, kakšen filjm, kakav, prstki (prav tan kjer so bili njegovi). Pa dobra večerja samo zate. Morda bi si našla hobi (magari lončarjenje). Samo ne se smilit sama sebi, ker boš resno zbolela.[/quote]

Ne smilim se sama sebi. Imam hobije, hodim na telovadbo, na sprehode, na razne prireditve. Ampak še vedno je stanovanje prazno. Bedno je biti sam. Bedno je iti sam na sprehod. Bedno je ob nedeljah sam zase kuhat kosilo.

Kaj pa, če bi se vpisala na kakšno spletno stran, na primer Ona-On in si poiskala družbo? Tam se dobivajo in klepetajo tudi samski, ni nujno, da ravno iščeš moškega. Lahko si tam najdeš tudi samske prijateljice. Organizirajo srečanja, druženja, piknike… Lahko pa tudi kakšnemu moškemu daš priliko, da te povabi na klepet, saj to ni nobena katastrofa, če greš na primer na kavico in klepet. Morda bo pa prišlo do obojestranske simpatije. Poskusi, to je res nekaj, kar lahko storiš zase.
Nisi edina, ki je sama. Taki se morate najti, pa ne boste več sami.

Daj kakšen kontakt, meni se zdiš zanimiva, rada se rekreiraš, greš na prireditve…

Naj nadaljujem. Knjiga, kakšen filjm, kakav, prstki (prav tan kjer so bili njegovi). Pa dobra večerja samo zate. Morda bi si našla hobi (magari lončarjenje). Samo ne se smilit sama sebi, ker boš resno zbolela.[/quote]

Ne smilim se sama sebi. Imam hobije, hodim na telovadbo, na sprehode, na razne prireditve. Ampak še vedno je stanovanje prazno. Bedno je biti sam. Bedno je iti sam na sprehod. Bedno je ob nedeljah sam zase kuhat kosilo.[/quote]

Vse kar je bedno je to, da razmišljaš, da je sam biti bedno. Če se sama tako bedno počutiš v lastni družbi, potem se morajo drugi v tvoji družbi počutiti enako. Zato začni delat na sebi. Glede na to, da očitno prijatelje imaš, imaš tudi razlog, da spečeš piškote, ker se boste slej ko prej videli in jih lahko daš. Tiste, ki imajo otroke, bodo najbrž šle pogledat kam lučke, pa jim reci, da bi šla z njimi. Če ne poveš jasno, da potrebuješ družbo, drugi ne bodo niti pomislili, da bi šla z njimi.
Če ti je res tako bedno biti sama, se loti zmenkarij – cel kup portalov je, kjer ljudje iščejo sorodne duše. Ne rabiš iskat g. idealnega, ampak pojdi ven s kom, ki ti je simpatičen po napisanih vrsticah. Za it na čaj ni treba iskrice in analize, če bi bilo to lahko to. Vse se da, če hočeš. Lahko pa še naprej ždiš v svoji sobi in se smiliš sama sebi kako bedno je biti sam. Znižaj pričakovanja, prilagodi se situaciji in živi dalje. Svet ni življenje z eno samo osebo, ki se potem kar neha, če ta oseba gre.

Jaz bi v takšni situaciji razmišljala o potovanju na južno poloblo, če bi mi zneslo. Sončiti se sam na plaži je vseeno malo drugače kot priti sam po temi in mrazu v prazno stanovanje.

Moje iskreno sožalje ob izgubi moža, drži se in ne pusti se. Na FB obstaja skupina, kjer si samski iščejo družbo za športne aktivnosti, smučanje, hribi, itd.. Tudi poročeni in z družinami nismo vsi taki, ki bi cel december ždeli doma in pekli piškote, je manj rožnato, cele dneve , pa še zvečer služba, vmes otroci bolni ali najstniki delajo neumnosti, možje po službenih zabavah, me pa divjamo, pospravljamo, nakupujemo, da kao neko družinsko sožitje skupaj drzimo. No, skratka, vsega tega nimaš, imaš pa upam, da še zdravje, zato pogumno v gojzarje in v hribe za vikend, v soboto bo sonček, držim pesti zate. Če za to nisi, pa se vkljuci v dobrodelno organizacijo in delaj družbo med prazniki otrokom brez staršev v domovih.. Le pogumno, drži se in srečno !

Veseli december je najbolj morbiden, depresiven mesec

Samo pripomba – takemu, ki napiše: daj kakšen kontakt, jaz ne bi dala niti odstriženega nohta z mezinca. Že na začetku nimaš jajc, da se ti izpostaviš, in postavljaš žensko v položaj, da mora ona vleči prvo potezo; zakaj naj bi torej izgubljala energijo s tabo?

Kok si ti en težek tip.
Jasno da cmizdiš. Neurejeno spolno življenje. Pes, polno dlak… kdaj si nazadnje preoblekel posteljnino? Si kaj skuhal?
Boš ja, zase :-))! Voziš se z enimi starimi krntijami. Tečen! Star! Že tuki si zoprn! Pa recimo, da si za videt kot Kavaca – klinc te gleda!

Kok si ti en težek tip.
Jasno da cmizdiš. Neurejeno spolno življenje. Pes, polno dlak… kdaj si nazadnje preoblekel posteljnino? Si kaj skuhal?
Boš ja, zase :-))! Voziš se z enimi starimi krntijami. Tečen! Star! Že tuki si zoprn! Pa recimo, da si za videt kot Kavaca – klinc te gleda![/quote]

Zate, ostarela in skisana ljubica Kiny, je vsak predober 🙂

Samo pripomba – takemu, ki napiše: daj kakšen kontakt, jaz ne bi dala niti odstriženega nohta z mezinca. Že na začetku nimaš jajc, da se ti izpostaviš, in postavljaš žensko v položaj, da mora ona vleči prvo potezo; zakaj naj bi torej izgubljala energijo s tabo?[/quote]
Pa menda ja ne bo on objavljal mejla. Kaj pa, če ga žena pogrunta?

Veseli december je v prvi vrsti potrošniška norija in velik biznis.
Vsa ta euforija okoli veselega decembra (in drugih zablod) je ustvarjena umetno, torej z namenom izvabljanja denarja iz rok ljudi na sto in en način.
Zmanipulirani ljudje se oddaljujejo od bistva in slepo verjamejo, da tako mora biti in da jih bo to osrečilo.

Glede prijateljstev in medsebojnih odnosov pa je v teh norih časih vse (umetno) naravnano tako, da ljudje med seboj izgubljajo pristen stik in postajajo kot roboti … brez čustev in globine. Več ali manj postajajo odnosi instant, tako kot večina stvari.

Tempo je v sodobnem svetu neusmiljen in boj za obstanek postaja krut.
Zato ljudje hitijo, so preobremenjeni, zavedeni, zmanipulirani, nesrečni, pohlepni …in kot taki ne zmorejo v večini razvijati pristnih in iskrenih vezi z drugimi soljudmi.
Ni časa, za stvari katere imajo res neko vrednost in ljudi osrečujejo na dolgi rok.

Smo na vrtiljaku, ki neusmiljeno povečuje hitrost in v večini se ljudje ukvarjajo samo še s tem, da ne bodo padli dol. Vse drugo (kar je res pomembno) izgublja svoj pomen.

Jaz osebno tudi v tem svetu ne vidim več smisla …

New Report

Close