Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vas je sram, ko se vozite v starih avtih?

Vas je sram, ko se vozite v starih avtih?

Mimo vas pa krasni avti, vredni na tisoče evrov najnovejših tajkunskih oblik 🙂 Mene je, kar sram, ko se vozim z ubogim avtom starim 15 let :)))))
Tisti, ki imate na leasing vas je tudi lahko sram, itak niste sposobni plačevati in vam avto po par m. odpeljejo, le preseravali ste se pred drugimi bah 🙂

Čisto nič me ni sram da imam star avto, važno mi je da nimam kreditov in mi gre finančno dobro. Raje imam prihranke kakor pa lep, nov avto na lizing pa nešteto kreditov.

Mene so vzgajali v precej materialno skromnem gospodinjstvu. Pa so bili starši daleč od revežev, samo družina je bila skromna. Imeli smo pa sosede, ki so živeli v veliko lepši hiši kot mi, vozili so nove avte, vedno so imeli neko novo stvar od nove mikrovalovke, mikserja, televizije in tako naprej…V bistvu so bili pa do grla zakreditirani, hvala lepa za tako življenje.

Zakaj bi me bilo ?
Vsak ima svoje prioritete.V bistvu že lep čas iščem starega fička 😉
briga me za tiste nobel avte.
Če je je ,če ni tudi OK.

nova
Uredništvo priporoča

Ne, me ni sram, ce se peljem z ocetovm avtom, ki je star 15+ let.
Ni me bilo sram, ko sem se vozila s svojim avtom, kupljenim na leasing, ker je bil leasing izbirq samo zato, ker je bil na tak nacin cenejsi (nelogicno, ampak res).

Nisem nikoli niti razmisljala, da bi me bilo lahko sram, v kakem avtu se vozim, raje kot za nov avto porabim denar za kak izlet, pocitnice, kaj za vikend….

Ni me sram, trenutno še sicer študiram, tako da si nemorem privoščiti kaj novega.. Drugače pa poznam veliko izobraženih ljudi, z dobrimi službami, ki se vozijo v starih avtih..

Tvoj drugi odstavek je bolj za sram bit kot prvi. Privoščljivost, pa to.

Ni me sram.
Imam kar imam.
In sem kar sem.
In s tem sem zadovoljna.
Itak pa s seboj v onstranstvo ne bom odnesla nič.

Na kratko … j**e se mi za materialne stvari, ki so minljive.
Jaz sem pa večna!
Torej?

Zdaj imam svoj peti avto. Predzadnjega sem vozila 19 let. Redkokdaj se je pokvaril, a na koncu je bil precej rjast. To je bil moj najljubsi avto vseh casov. Da bi me bilo sram v njem, se pomislila nisem. Kvecjemu so se mi zdeli neumni tisti, ki ves denar zapravijo za drage avtomobile ali se do vratu zapufajo zanje.

v naši službi, pa imajo samo bmweje na državne stroške za privat zadeve

Ni potrebe, da bi me bilo sram. Vozim avto, ki ga izberem, vedno rabljen. Če bi bil preveč nov, bi me zaradi kakšne praske pobralo, tako pa preživim 🙂

Tvoj drugi odstavek pa je znak zavisti in v temu tiči tudi tvoj razlog za sram. Ko boš predelala to, te ne bo več motilo ne tvoj star avto, ne to kakšne avte imajo drugi. In takrat boš bistveno bolj zadovoljna s seboj in imela se boš bolje.
Lp

Ja ženet prau maš

naša avta sta stara 10+ in 20+. ne z enim ne z drugim me ni sram se peljat. ta 20-letnik teče kot urca, skoraj nič ni treba vlagat vanj poleg obveznih stroškov – kdaj kakšno olje menjat, pa nove gume na vsakih tolk in tolk let, pa gre brez vseh težav. ne bi imela problema se peljat z dobrim avtom, me pa tudi z našim ni sram. škoda denarja za avte, raje kam grem(o).

Sram? Imam sicer nov avto, pred tem se pa vozila z 20 let starim in več. Zakaj bi me moralo biti sram? Ponosna sem nase, da nisem nora na avtomobile, da mi pomeni le prevozno sredstvo, saj to tudi je in s pomilovanjem gledam tiste, ki jih ti omenjaš in stanejo na tisoče €. Če bi imela denarja na tone, ga ne bi dala za avto.

Mene bi blo sram če bi se vozil v novih kitajskih kičastih jajcih. Resno, zastonj ga ne maram…
Tudi največji kreteni nimajo kaj pisnit, ko se pripelje mimo kakšen 20 let star Audi A8 ali bemflova sedmica, notranjost pa kot dnevna soba….da ne govorim o opremi…tega pri kitajcu ne bo možno nikoli videt, ker nikoli ne bodo šli v tak razred. Enako je pri francozih, italijanih, oplih, fordih, itd…
Požrite se!

moj stari clio mi je pisan na kožo in telo in dušo, ravno prav mi je, dela kot urca tok tok tok

Kako naj se pozrem, ce na cesti ne locim med Audi A8 in bemflovo sedmico in kitajskim kicem? Meni je vse isti smorn. En kup pleha.

In imam sorodnike, ki so na tvoji stopnji snobizma. Ko sem se peljala v dnevni sobi njihovega mercedesa in dnevni sobi audija od drugih in v dnevni sobi bemflna tretjih, mi je bilo na ovinkih enako slabo, kot v kitajskem kicu. Zato prepricuj sebe. Z mano samo zapravljas cas.

Ne. Prav nameravam kupiti enega starega.
V Avstriji vidim več starih, kot novih. Edino klimo pa mora imeti.

Ne. Prav nameravam kupiti enega starega.
V Avstriji vidim več starih, kot novih. Edino klimo pa mora imeti.

jaz pa razumem ljudi, ki kupujejo drage “ladje”. če preživiš velik del dneva na cesti, se to splača. Nam, ki se malo vozimo, se ne splača. meni je fajn imeti star avto, ker ga lahko povsod parkiram in me ni strah, da mi ga bo v temni ulici kdo podrsal s ključem.

Mene bi bilo sram, če bi se vozila z avtom za 40 jurjev ob vseh brezposelnih in revnih okrog mene. Razen tega pa so si tisti redki lastniki avtov tako dragih avtov, ki jih imam čast poznati, vsi po vrsti eni napihnjenci brez kulture in razgledanosti. Tudi na cesti se to vidi in to je en zelo močen razlog, da ne bi hotela audija, če mi ga podariš.

Zakaj že? Bodi srečna, da še kdo kupi tak avto. Država pobere lepe davke od tega.

Zakaj že? Bodi srečna, da še kdo kupi tak avto. Država pobere lepe davke od tega.[/quote]
Ker se mi zdi nepotrebno razkazovanje. Dvomim, da bo tisti revež kaj imel od mojega davka. Prej se bo na račun teh davkov še kakšen koritar vozil z avtom za 40 jurjev.

Moj Renault je letnik 2001, ohranjen in servisiran, garažiran. Ima vse, kar potrebujem za varno vožnjo. Vsak dan se vozim z njim v službo cca 80 km. Da bi me bilo sram ker ima avto lepa leta? Niti slučajno. Jaz jih imam precej več kot avto, pa me ni nič sram…

[/quote][/quote]
Se bojim da je 40.000 malo za en malo boljsi avto. Malo opreme in ze je cena ene 65.000, ce pa si omislis kaksnega tuarega + oprema pa si ze na 100.000. govorim o nasih direktorjih, in ja, nic jih ni sram.

Moja petka je stara več kot dvajset let in prav lepo dela. Prav nič me ni sram, če imam star avto, le zakaj? Sram naj bo tiste, ki lažejo, kradejo, delajo slabe stvari.
Najbolj pa sem srečna, ker je moj avto majhen in ga lahko parkiram kjerkoli želim. Tisti z novimi, velikimi, dragimi avti pa se martrajo in martrajo, vsi prepoteni, v strahu, da ga bodo odrsali.

New Report

Close