Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 2. januar 2017 –

2. januar 2017 –

Kako so zdaj veličastni v parlamenti odločili.
Je 2. januar 2017 praznik ali ne.

Je to že dokončno ?

Glede na hitrost naših vrlih politikov, bo to izglasovano (če) ravno do 2.1.18

Nič ne bo.

nova
Uredništvo priporoča

a so že odločl al to vi pravte da nč ne bo?


bog ve kdaj, bo, če sploh bo….??

Nič ne piše, kaj se dogaja, le to, da gospodarstveniki trepetajo, da bo gospodarstvo propadlo, če bo 2. januar spet frej. Le kako je preživelo 50 let? Že zaradi tega, da vidimo ali bo gospodarstvo res propadlo, bi rada, da je 2. januar spet prost.
Če so tako strašni dobički na ta dan, zakaj jih menegerji ne delijo z delavci?

saj ni.
niti štirideset…

saj ni.
niti štirideset…[/quote]

ja..in pri tem je bil natanko: 2 januar ključen 🙂

saj ni.
niti štirideset…[/quote]

ja..in pri tem je bil natanko: 2 januar ključen :-)[/quote]

ne vem.
vem pa, da v Nemčiji na ta dan ni bil nikoli praznik in jim je gospodarstvo cvetelo, kljub temu, da smo jih mi premagali v vojni.

verjamem pa, da ne ravno zaradi tega enega dneva…

02.01. je komunajzarska izmišljotina brez podlaga v čemerkoli – razen plačevanje bagre za nedelo.
odkar ga ne preznujemo – ni dela prost dan – nam gre na bolje ☺

z , ali brez 2.1.- nobene razlike….nam ne gre bolje, ne slabše brez, niti nam ni šlo z njim….

Če je to 2. januar ali kateri koli drugi dan, sploh ni pomembno. Pomembno je koliko imajo kje VSEH PLAČANIH dela prostih dni. In Avstrija ter Nemčija sta glede tega pred nami:

“Slovenija na petem mestu Po tej lestvici sta na prvem mestu naša severna soseda Avstrija in Portugalska, ki imata 35 plačanih prostih dni (v obeh državah imajo uzakonjenih vsaj 22 dni plačanega dopusta in 13 dni praznikov), sledita Nemčija in Španija s 34 plačanimi prostimi dnevi (V Nemčiji imajo delavci minimalno 24 dni dopusta in deset praznikov, v Španija pa 22 dni plačanega dopusta in deset dela prostih praznikov).

Na petem mestu je Slovenija, saj imamo uzakonjenih minimalnih 20 dni dopusta in 12 dela prostih praznikov. Še leto poprej – pred ukinitvijo 2. januarja kot dela prostega dneva – smo imeli 33 dni plačanih prostih dni. CEPR sicer Slovenije ni vključil v svojo študijo.”
http://siol.net/novice/gospodarstvo/koliko-dela-prostih-dni-imamo-v-sloveniji-v-primerjavi-z-drugimi-drzavami-255791

Torej bi morali tam že zdavnaj propast :-))

In 3 bo ta dan mimo in potem? A ne bi bilo bolje znizati ddv, to bi cutili dnevno!

Kaj me briga Nemčija druge države…in katere praznike imajo oni in katere ne. Itak jih imajo več kot mi.

Zanima me, če JE PRI NAS 2. JANUAR PRAZNIK, ja ali ne.
Simple.

Nemčija ima 16 prazničnih/dela prostih dni v letu in ima vesoljno boljše gospodarstvo od Slovenije, ki ima “le” 12 dni, da ne govorimo o gospodarski primerjavi s Srbijo (10(?) dela prostih dni) in Bosno (7-8 dela prostih dni).

Tudi mene, samo to.

Mogoče bi Barca vedela. Ona vedno najde kakšen link, kako objavo.

Jaz zelo resno upam, da 2. januar ne bo spet praznik. Že tako je preveč praznikov pri nas.

Je v četrtek, 8.12., tudi praznik pri nas? V Avstriji in Italiji namreč je in je dela prosti dan… pa 6.1. tudi.

Tudi mene, samo to.

Mogoče bi Barca vedela. Ona vedno najde kakšen link, kako objavo.[/quote]

So nas nategnili, kot xxx že. Se čudite?! Bolj čudno bi bilo, če nas ne bi.

Ja, pa kaj še. Druge države imajo pa pač več drugih praznikov. Upam, da bodo sprejeli ta dan nazaj kot dela prost praznik!

Koliko imajo HR praznikov (dela prostih)? Nimajo 2.5. in 2.1., a imajo ogromno cerkvenih. Sigurno je vsega skupaj več, kot pri nas.

Je v četrtek, 8.12., tudi praznik pri nas? V Avstriji in Italiji namreč je in je dela prosti dan… pa 6.1. tudi.[/quote

a so to plačani fraj dnevi??

[/quote]

Noben od teh dveh.

hr 14, slo 12

Nič ne bo, tudi Barca ne ve.

New Report

Close